ÏFAPFMMCEm Kolfer - Agent - Axel. Een Woonhuis RECLAME. 70 Marktberichten. Burgerlijke Stand. Advertentiën. C.N Jansen van Rosendaal, EXCELSIOR. met Vliegwiel en Kast voor slechts f 30, Donderdag 19 Januari 1905 In voorraad: Openbare Ve Een Woonhuis en Erf Openbare Verkooping. I Huishoudelijke Goederen Openbare Verkooping. heeft zij vroeger verkeering gehad en dat ze nu met een ander ging, schijnt den moord te hebben uitgelokt. Zij heeft een snede over het voor hoofd en een steek in den buik. De ongelukkige werd bewusteloos en is hort daarop overleden. D. v. d. W. is voortvluchtig. Gisterenochtond is te Vlissingen een twaalfjarig knaapje, A., door het jjs gezakt en verdronken. Te Driewegen zijn Zaterdag twee jongens, een van 14 en een van 10 jaar, die zich op het ijs hadden be geven, verdronken. - - Omtrent een moord te Kemseke voorgevallen, meldt men aan de Midd. Of. uit Koewacht De buren De R. en T. aldaar leefden al sinds geruimen tijd op een eenigs- zins gespannen voet. Al meermalen was het tot eene woordenwisseling ge komen en dat was Dinsdagnamiddag om een onbeduidende reden weer het De 25-jarige C. De B. ontstak zoo in drift, dat hij een stuk hout greep en daarmede sloeg naar B. T. Hij trof dezen op den schedel achter het oor, waardoor T. op den grond viel en niet meer bij kennis kwam. Geneeskundi ge hulp, die onmiddellijk ingeroepen werd, mocht niet batendes avonds circa negen uur overleed de man, een braaf werkman, achterlatende een we duwe met 5 kinderen. De dader moet een oppassend jongmensch uit den arbeidenden stand zijnhet opzet om T. te dooden moet te eenenmale niet hebben bestaan. De ongelukkige nam na het plegen van zijn betreurenswaar dige daad, onmiddelijk de wijk. De dader heeft zich te St. Gilles (bij Brussel) in handen der politie gegeven. Duitsch Militair Rechtsbegrip. Onlangs werd melding gemaakt van de veroordeeling van twee Duitsche soldaten tot vijf jaar tuchthuisstraf omdat zij te Dessau een dronken onder officier hadden ontwapend, toen deze hen met een 'sabel te lijf wilde. De zaak, die zeer veel sensatie maakte in de Duitsche pers, wordt thans in hooger beroep behandeld voor het Hoog Mili tair Gerechtshof te Maagdenburg. Het geval heeft zich als volgt toege dragen. Een onderofficier had voor een dans- lokaal het meisje van een mindere ge slagen en toen deze hem daarop ging vragen „Waarom heeft u mijn meisje geslagen riep hij „Ga weg", trok zijn sabel en sloeg daarmede naar den soldaat. Een kameraad sprong daarop toe en nam den dronken onderofficier de sabel af. Deze trok toen de sabel van dien soldaat uit de schede en liep daarmee weg. Toen deze hem naliep en hem die weer wilde afnemen, sloeg hij daarmede in het rond en trof een meisje. De eerste soldaat greep hem toen vast, doch op bevel van den onder officier liet hij hem los, en kreeg toen onmiddellijk een zwaren sabelhouw over het hoofd. Toen liep de onderofficier weg en werd door eenige burgers ont wapend „in ontvangst genomen." We gens oproer" werden toen de beide soldaten voor den krijgsraad te Dessau tot vijf jaar tuchthuisstraf veroordeeld de onderofficier kwam met een lichte straf vrij. De behandeling in hooger beroep is ditmaal bij uitzondering publiek, zoodat er verslaggevers der bladen aanwezig zijn, zij het ook dat zij er wegens de beperkte ruimte hun verslag op plank jes op hun knieën moeten schrijven. Het gerechtshof besloot den rechter van instructie en de leden van den Dessauschen krijgsraad als getuigen te dagvaarden, waarop de zitting tot heden werd verdaagd. Te Rixdorf, bij Berlijn, heeft Dins dag een man zijn drie kinderen, van wie het oudste ruim drie jaar oud was, opgehangen. V ervolgensheef t hijgetracht zichzelf van kant te maken, maar deze poging is door de komst van een politie agent mislukt. De man was aan den drank, en mishandelde zijn vrouw, zoodat zij was weggeloopen. In een bui van moede loosheid waarschijnlijk, heeft hij zijn verschrikkelijke daad gepleegd. Aan een buurman, dien hij eenige pakjes ter hand stelde, uitte hij zich in zulke zonderlinge woorden, dat deze de po litie waarschuwde. Maar toen die bin nendrong, kon zij alleen den zelfmoord verhinderen. De kinderen waren al dood. De Tentoonstelling te Luik. De internationale tentoonstell-ng, die dit jaar ter herdenking van België's 15-jarige onafhankelijkheid te Luik wordt gehouden, belooft, als men de uitvoerige mededeelingen in de pers mag gelooven. grootsch te worden. Donderdag hebben honderden zich daarvan reeds kunnen overtuigen. Toen toch heeft Prins Albert van België, de beschermheer van deze expositie, offi cieel de reusachtige tentoonstellings hallen voor zoover ze gereed waren ter beschikking gesteld van de expo santen. De tentoonstelling wordt ge houden op een schilderachtig terrein tusschen Maas en Ourthe, 70 hectaren beslaande, welk terrein bestemd is om later een nieuwe wijk van Luik te worden. Breede toegangswegen en groote bruggen verbinden deze uitge strektheid gronds met het centrum der stad. Op een als park aangelegd eiland be vinden zich het paleis voor schoone kunsten en de gebouwen voor een ko loniale expositie, voor oude kunst, voor een stedelijke tentoonstelling enz. Dan het gedeelte, waar de hallen verrezen zijn, die eene oppervlakte be slaan van meer dan 75.0002. Verder een oud Luik en een soort amusanfen park met theaters, groote restaurants en andere uitspanningen. Een spoorbaan doorsnijdt het geheele van Eijk, 70 j., weduwn. van Anna Roose. 13. Hendrik Frangois Jonkman, 6 j., z. van Gerrit Anthonij en Adriana Santina Herrebout. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 5. Adriaan van Breen, '27 j., jm. en Maria Bareman (van Ter Neuzen*, 24 j., jd. 12. Salomon de Klerk (van Ter Neuzen), 23 j., jm. en Pieternella Elizabeth Ver- planke, 20 j., jd. Geboorten. 2. Mattheus Anthonie en Izaiik Cornelis, zonen van Cornells van Fraaijenhove en Elisabeth de Blaeij. Simon, z. van Krijn van Hoeve en Elizabeth van Fraeijenhove. 4. Aaltje Elizabeth, d. van Jan de Feijter en Cornelia de Feijter. 9. Elizabeth, d. van Willem Dieleman en Elizabeth van de Wege. 15. Jannis Pieter, z. van Jan Christiaan van de Vrede en Jozina Maria de Vos. Overlijden. 4. Jacomina Nijssen, 76 j., wed. van Jaóob Haak. 8. Daniel van de Wege, 59 j., echtg. van Marie Leonie van Doeselaar. ZANGVERÉENIGING Zuiddorpe. Huwelijks-aangiften. 11. Maximilianus van de Walle (van Over slag), 25 j., jm. en Prudentia Maria de Buck, 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11. Carolus Ludovicus van Nieulande, 44 j.,jm. en Delphina Philomena de Block, 31 j-, jd. Geboorten. 5. André, z. van Theo- philus Verschelden en Maria Theresia de Neve. Deelneming is toegezegd door 24 na tiën; het aantal exposanten wordt op 20.000 geschat. België zelf heeft aan ruimte in de hallen en voor zijn pa leizen en paviljoens 74.000 M2 noodig; de andere natiën te zamen 54.000 M2; Nederland is daaronder met 800 M-. In het tentoonstellingsseizoen zal Luik 8000 personen kunnen onder dak brengen. Op de houtwerf van de firma H- en P. Van Schaik, aan de Rechter Rottekade, te Rotterdam, waren eenige werklieden bezig met het verplaatsen van zeer zware balken. Door het uit schieten van een kelderwind, viel een balk naar beneden en werd de 22-jarige werkman A. v. d. Bosch, zoodanig tegen het hoofd getroffen, dat daaruit een schedelbreuk en hersenschudding ont stond. In hopeloozen toestand werd hij naar het ziekenhuis gebracht. AXEL, 14 Jan. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe ƒ8,40 a ƒ8,60 Rogge 6,35 f 6,70 Wintergerst 7,60 a 7,80 Zomergerst, 6,75 7,25 Haver 6,50 ƒ6,75 Erwten ƒ8,— a 8,25 Paar- denboonen 7,90 a 8,10 Duiveboonen f o,f 0,Wltteboonen 0,a f 0,Bruineboonen 0,a f 0, Boekweit 0,— a 0,— Lijnzaad 9,— a f 10, Aardappels 0,Koolzaad per zak van 106 liters 0, Van 1 tot en met 15 Jan. 1905. Axel. Huwelijks-voltrekkingen. 12. Christiaan Adriaan Cornelis, (van Bres- kens) 22 j., jm. en Geertruida Cathe- lina Dieleman, 20 j., jd. Geboorten. 4. Sara Dorothea, d- van Frangois Rinn en Elizabeth Mertens. 3. Dirk Aarnout, z. van Simon van Hoeve en Adriana Levina de Feijter. 6. Jan Johannes, z. van Frangois Cor nelis Dieleman en Magdalena de Feijter. 8 Johannes Jacob, z. van Maarten van den Ouden en Christina Smies. 9. Maria, d. van Jozias de Koeijer en ER sabeth Wiemes. 14. Alida Hortepse, d van Pieter Franciscus van de Vijver, en Emerentia Puts. 14. Maria Susanna, d. van Marinus Bakker en Frangoise Goossen. Overlijden. 1. Maria Louisa Adam, u w., d. van Petrus Augustinus en Rosalia dé Meester. 13. Marinus ALLEN die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van den heer worden verzocht hiervan opgaaf of be taling te doen vóór I Februari e. k. ten kantore van ondergeteekende. Notaris DREGMANS. Zij, die werkend lid van bovenge noemde zangvereeniging willen worden moeten zich voor 22 Januari aanmel- deA blJ HET BESTUUR. 5 jaar schriftelijke garantie, Tevens de met gratis onderricht in 't moderne borduren en stoppen, te verkrijgen bij a'ttilP* Schoonmaken en reparatiën I van alle systemen worden billijk en spoedig afgeleverd en gebruikte worden ingeruild. OP op de bovenzaal bij den heer P. KOOLE. Aanvang 7 uur precies. Prijzen der plaatsen: Eerste Rang f0,60. Tweede Rang t'0,40. Op den dag der uitvoering zijn van 's morgens 11 tot 's avonds 6 uur plaatsen te bespreken a 10 cent per plaats. Tarwe-Zemels, puike zuivere I en uitgezochte Kookerwten, Voererwten, Maïs, Rogge meel, Erwtenmeel, Schep- meel, Grindmeel enz. aan concurr. prijzen aan den molen. Aanbevelend P. DEBRUIJNE De Notaris P. D res mans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven KRIJN DE KRAKER en TANNEKE ROOSE, in het logement Het gulden 1 aldaar op ZATERDAG den 21 JANUARI 1905, des namiddags ten 3 ure verkoopen in den polder Beoosten en Bewes- tenblij gemeente Axel, op de plaat kadaster sectie E nummer 643 groot 85 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der I koopsom. De Notaris P. Dregmans. te Axel, zal ten verzoeke van de Wed. en Er ven LUD. JOH. AERSSENS te Zuid dorpe en na verleend Rechterlijk bevel in de herberg van D. Moerdijk te Zuiddorpe op Try dag den 20 Januari 1905 des voormiddags ten 11 ure ver koopen aanhoorigheden en het recht van erfpacht op den grond, eigendom, van Mejuffrouwen M. A. en M. van Haelst, te Gent, alles"te Zuiddorpe kadaster sectie B nummer 1261, groot 3 aren 30 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling. Dadeiyk daarna aan voormeld pev- I ceel de aanwezige en eene groote partij NIEUWE PARAPLUIE3. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van Mevrouw de Wed. en Erven van den lieer A. VAN OVER- STRATEN-KRUIJSSE aldaar op Donder dag den 19 Januari 1905, des voor middags ten 11 ure verkoopen ONGEVE ER staande aan en langs den Graaf Jansdijk, gemeente Westdorpe. Te vergaderen ter plaatse.

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 3