Marktberichten Advertentiën. pen stonden wagenwijd open. De brand kast, staande in een kast in dat kantoor, nas geopend en geheel leeggehaald. De schoten staken uit de deur, doch een sleutel was niet te vinden. Op den grond stond een kan half vol petroleum, terwijl alles met petro leum overgoten was. In het privé-kan- toor waren twee laden uit het cylinder- bureau gehaald. Half vol petroleum lagen zij in het kantoor, alwaar ook papieren met petroleum besprenkeld verspreid lagen. De brandschade in het privé-kantoor is overigens niet groot. Zaterdagavond halfelf had het perso neel het kantoor verlaten en de heer Gans persoonlijk de buitendeur gesloten. Een tweede sleutel van de brandkast bevond zich in den lessenaar van een der bedienden. De heer Gans was alleen tegen brand schade doch niet tegen inbraak verzekerd. Zondagmiddag werd door den rechter van instructie en den subst.-offlcier van justitie ter plaatse een uitgebreid onder zoek ingesteld, en het kantoorpersoneel gehoord tot het geven van inlichtingen. In de brandkast bevonden zich f 300, die verdwenen zijnin den lessenaar van een der bedienden bevond zich nog een bedrag aan klein geld van omstreeks 15 gulden. Naar aanleiding van het bericht dat te Stanfort een jongen is gestorven, als gevolg van het te veel rooken van sigaretten, waarschuwt de heer G. We genrif, te Nijmegen, ten sterkste tegen die gewoonte. Hij beroept zich daarbij op zijn ervaring, o.a. ten aanzien van leerlingen, die reeds hart- en oogaan- doeningen hadden tengevolge van het rooken. Hij spreekt van het verslap pen van de denkkracht, de energie, den levensmoed en levenslust der roo- kende kinderen en zegt, dat hun leiders en opvoeders bemerken hoe ze weldra gaan behooren tot de achterblijvers, de moedeloozen, de geestelijk zwakken. Vooral op de ouders doet hij een be roep om dat rooken tegen te gaan. De pontonnier De K., te Dordrecht in garnizoen, kwam onlangs meldt de Dordtsche Ct. in het genot van een erfenis van circa f 1200. Om dat geld vruchtdragend te maken, wist hij geen beter middel dan zijn liefje, de Duitsche A. W., in de gelegenheid te stellen een bierhuis te vestigen aan den Riedijk no. 19. Dat hij daar de beste klant was, spreekt vanzelf, maar even be grijpelijk is het, dat hij zich meermalen ergerde over de houding van zijn minnares tegenover andere bezoekers. En dat werd er niet beter op, sedert hij wegens straf 's avonds niet later dan 10 uur in de kazerne mocht terugkeeren, terwijl anderen vaak tot middernacht mochten uitblijven. Het gevolg daarvan waren herhaalde kibbelarijen, die meermalen tot hand tastelijkheden overgingen. Zoo was het ook Donderdagavond. De beide gelieven kregen twist en dienden elkaar over en weer eenige klappen toe, waarop de fraulein een zakje papier greep en den inhoud daarvan haar pontonnier in het gelaat wierp. Razend van pijn liep deze de straat op, gevolgd door zijn lief, naar het politiebureau, waar beiden een aanklacht indienden ter zake van mishandeling. De politie maakte natuurlijk procesverbaal op en liet partijen daarna weer vertrekken. Hun woede schijnt daarmee echter be koeld te zijn, want kort daarna waren zij weer hartelijk verzoend. De Vrouwenwereld geeft een middel om zelfs de hevigste kiespijn te doen verdwijnen Men giet wat rhum in de platte hand nadat men er eerst wat gestampt krijt in heeft gedaan. Van deze oplossin snuift men zooveel mogelijk op. Is de neus gevuld, zoo houdt men hem een kwart of een halve minuut dicht, op dat het opgesnovene niet dadelijk weer weg kan vloeien. By na op het oogen- blik, dat men de vloeistof opsnuift, verdwijnen de kiespijnen. Het verwij dert natuurlijk de pijn niet voorgoed, maar het heeft het voordeel goedkoop te zijn en zeker te helpen. - Branden. Te Rotterdam heeft een hevige brand gewoed in het ma gazijn van de firma Deenwijk, Oppert 5. De brand ontstond door het over koken van een lijmpot en hoewel de brandweer met 8 spuiten en stoomspuit werkte, brandde het geheele magazijn, waarin kiamerijen, speelgoed, meubelen enz. uit. De firmant was uitstedig. Te Oosterhout is ten huize van C. Fijneman aan den Bredaschen Steen weg brand ontstaan tengevolge van het vallen van een brandende petroleum lamp. Het vuur verspreidde zich in een oogwenk, zoodat de bewoners ter nauwernood den tijd hadden zich te redden. Bijna geheel ongekleed moes ten ze met de beide kinderen de bran dende woning ontvluchten. Een winkelier te IJzendijke, die dezer dagen 3 kistjes sigaren naar Waterland-Oudeman (België) wou bren gen, kwam van een kwade markt thuis. Een eind over de grens zag hij twee douanen; de winkelier ging aan den loop. Even voordat hij echter de grens had bereikt, sprongen twee andere douanen te voorschijn, die hem spoedig hadden ingerekend. Hij werd naar Gent gebracht, waar hij met het betalen van 100 francs boete weer werd vry ge laten. Zaterdagavond is er te Aarden burg een poging gedaan om de stoom tram Breskens—Maldeghem te laten derailleeren. Bij een wissel was een groote steen tusschen de rails geplaatst, wat gelukkig door den machinist be merkt werd. De steen was zoodanig beklemd, dat het eenige moeite kostte hem te verwijderen. De politie is met het geval in kennis gesteld. Nog kort geleden werd door de rechtbank te Middelburg een persoon veroordeeld die eveneens een poging had gedaan de tram te laten ontsporen. Een ingezetene van Leeuwarden ontving op zyn aanvraag om een dienst bode, de volgende aanbieding uit Dieps meer, gemeente Oudkarspel: Waarde Vrind Daar ik de pen op neem om u een lettertje te schrijven, als dat ik uit de Corant vernomen hebt, alsdat gij nog een dienstbode zoekt, zoo zou ik wel eens kyken wülen, of ik niet bij kon komen, ik ben 15 jaar oud en staan goed in mijn kochtik dien hierbij een van 5 kinderen en 9 koeien, en kan goed melken, en als ik dan bij u kan komen, dan voor 1,25 in de week en een week loceeren en 3 nachten kermis. De groete van my" (volgen naam en adres). Moet zijn of beteekent kracht. Donderdagavond, tegen negen uur, werden op menschen, die de Maasbrug te Roermond wilden passee- ren, van uit de nabij gelegen stadsweide schoten gelost, en een poosje later werd weder op andere menschen die over de brug wilden geschoten. De directeur der gasfabriek, die het schieten had ge hoord, telefoneerde onmiddellijk naar het commissariaat van politie om eenige agenten, en spoedig daarna kwamen dan ook ter plaatse een hoofdagent met twee agenten. Te zamen met den di recteur der gasfabriek ving nu 't onder zoek aan, dat leidde tot de ontdekking van twee kerels, die zich zoo goed mogelijk verborgen hielden. De arrestatie gat evenwel tot groote moeilijkheden aanleiding. Een van de kerels bleek een reus van wel 2 meter, die volstrekt geen zin had zoo maar goedsmoeds mede te gaan. Het kwam tot een formeele bloedige worsteling en niet dan nadat de politie den heeren met hun sabels eenige zeer gevoelige slagen had toegebracht, was men in staat het tweetal geboeid over te brengen naai' het politiebureau, waai de reus uit woede nog kans zag een ruit stuk te slaan. Daar bleek, dat beide geweldenaars voorzien waren van revolvers, en dat zij ieder wel een zestig losse patronen in hun bezit hadden. Te Assen liepen eenige kinderen achter een voortrijdenden wagen. Een ervan, een jongentje, geraakte tusschen het rad en den wagen bekneld, ten gevolge waarvan het, bewusteloos en ernstig aan hoofd en borst gekwetst werd opgenomen. Men schrijft uit Hoog-Soeren aan de Tel. In de bosschen van het domein Het Loo, tevens jachtveld van den Prins, zijn twee wilde zwijnen uit Duitsch- land hierheen vervoerd losgelaten, met doel de voortteling dezer dieren te bevorden. De omwonenden, wier kinderen zich vaak in de bosschen ophouden of daar door moeten trekken om zich naar school te begeven, zijn met deze onge- wenschte gasten natuurlijk allesbehalve ingenomen. Ook de wandelaars zullen zich daar des zomers niet gerust meer gevoelen, al weet men, dat de bosschen waar de wilde zwijnen zich thans op houden, gedeeltelijk afgerasterd zijn. Een handige schavuit heeft te Parijs op een eigenaardige wyze zyn slag geslagen. Netjes gekleed, meldde hij zich bij den concierge van een wo ning, waarin o. a. een dame woonde. Hij verklaarde belast te zijn om de voorwerpen van waarde in de woning dezer dame te inventariseeren omdat de eigenares wegens krankzinnigheid opgesloten was in een gesticht. Hij moest twee getuigen hebben omdat de papieren en het geld verzegeld en meegenomen moesten worden naar het gerecht. De concierge, die wist dat de dame reeds drie dagen lang afwezig was, ge loofde den man, haalde een slotenma ker en liet de deur openbreken. De vreemdeling doorzocht de woning, stak alle papieren, kleinoodiën en geld, tot een waarde van 20.000 francs, in zijn zakken en ging heen, nadat hy den con cierge en een ander een proces-ver baal van de inventariseering had doen teekenen. Kort daarop kwam de dame terug, olstrekt niet krankzinnig, maar wel beroofd van haar bezittingen. De po litie zoekt den dief natuurlijk. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 9 December 1904. Veroordeeld zijn: C. F. M.,landbou wer te Zaamslag, ter zake van overtre ding der Wapenwet; tot eene boete van fl, subsidiair 1 dag hechtenis. S. M. L., naaister te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Arbeidswet; tot 5 boeten van f.0,50, subs. 1 dag hecht, voor elke boete. C. A. P., landbouwersknecht te Ter Neuzen, ter zake van het loopen over den spoorweg, zonder vergunning; tot eene boete van f 0,50, subs. 1 d. hecht. L. v. d. W., winkelierster te Zaam slag en S. N., winkelierster te Axel, ter zake van IJkwetovertreding ieder tot eene boete van f0,50, subs. 1 dag hecht, met verbeurdverklaring van het gewicht. L. K., koopman, A. v. E., knecht, A. v. C., jachtopziener, allen te Axel, C. L. C., machinist te Gent, P. v. D., J. v. E., knechten te Zaamslag, D. v. d. J., knecht te Hoek, P. S., landbou wer te Philippine, ter zake van het rijwielen zonder licht; ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht, voor elke boete. D. L., werkman te Bouchaute, ter zake van nachtrumoer; tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht, met vrij spraak van het meerdere. D. d. V., M. V., boerenknechts te Ter Neuzen, J. Z., arbeider te Philip pine, ter zake van straatschenderij ieder tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht P. J. D., arbeider te Sas van Gent, ter zake van het muziek maken zonder vergunning; tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. N. v. d. K., zonder beroep te Ter Neuzen, W. D., molenaarsknecht, L. B., werkman, E. B., werkman allen te Iloek, J. B., P. R., P. S., J'. M., arbei ders te Axel, A. d. R., arbeider, F. F. v. d. S., spoorwegbeambte, beiden te Westdorpe, J. d. F., bootwerker, P. G., arbeider, J. d. F., bootwerker te Zaam slag, ter zake van Leerplichtwetover treding, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht, voor elke boete. J. d. V., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van Leerplichtwetovertreding bij herhaling; tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht, met ontslag van rechtsvervolging, ter zake van het in de maand October j.l. gepleegd verzuim. M. A., J. v. H., arbeiders te Axel, M. d. J., arbeidster te Hoek, ter zake als voren; ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. P. P., arbeider te Zaamslag, ter zake als voren; tot eene boete van fl,50, subs. 2 dagen hecht. A. v. M., leurder te Axel, ter zake als voren; tot eene boete van f2,50, subs. 2 dagen hecht. J. D., arbeider te Ter Neuzen, ter zake als voren; tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. C. d. R., W. K., arbeiders te Axel, ter zake als vorenieder tot eene boete van f3,50, subs. 3 dagen hecht. J. K., C. D., bootwerkers, C. A. d. B., zonder beroep, allen te Ter Neuzen, L. D., arbeider te Axel, ter zake van openbare dronkenschap; ieder toteene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. A. A. E., winkelier te Ter Neuzen, ter zake als vorentot eene boete van f3, subs. 2 dagen hecht. C. A. V., werkman te Ter Neuzen, ter zake als voren; tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht, met vrijspraak van het meerdere hem ten laste gelegd. J. C. d. F., bootwerker te Ter Neu zen, ter zake als voren by eerste her haling; tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. Vrjjgesproken P. v. E., veldarbeider te Zaamslag, ter zake van Leerplicht wetovertreding. P. M., bakker te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Woningwet. P. A. v. A., landbouwer te Boschkapelle, ter zake van Jachtwetovertreding. J. B. G., werkman te Ter Neuzen, ter zake van visscherijovertreding. Ontslagen van rechtsvervolging C. R., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van Leerplichtwetovertreding. G. B., veldarbeider te Hoek, ter zake van Leerplichtwetovertreding bij her haling. AXEL, 10 Decern. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe 8,25 èi 8,60 Rogge 6,25 k 6,60 Wintergerst 7,75 èi ƒ8, Zomergerst, 0,k f 0,Haver 6,50 k f 6,75 Erwten 8,25 8,60 Paar- denboonen J 8,8,25 Duiveboonen 0,a f 0,Witteboonen 0,a 0,Bruineboonen 0,k f 0, Boekweit 0,— a 0,— Lijnzaad f 9,— a f 10,Aardappels j 0,Koolzaad per zak van 106 liters 0, Op Vrydag 16 December a. s. hopen onze geliefde ouders M. RINGELBERG EN P. CLAUWERS, hunne 35-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen

Axelsche Courant | 1904 | | pagina 3