Zaterdag 3 December a.s. St. Nicolaasavond te houden op E.Br^ndsm^ If oensdagavond Marktberichten. Advertentiën. Algemeene Vergadering den 7 December a. s. is er evenwel niet voor om het salaris te regelen naar het aantal telegrammen, want dan zouden we in het oneindige kunnen komen. Dhr. Smies is er ook maar voor om te behouden wat men heeft. Het voor stel van B. en W. wordt nu in omvraag gebracht en m. a. s. aangenomen. IX. Verzoek van dhr. J. A. van Vessem alhier, om eervol ontslag als Ontvanger van het Alg. Burg. Arm best. Burg. en Weth. stellen voor adres sant het gevraagde ontslag te verlee- nen, onder dankbetuiging voor de be wezen diensten. Dhr. Smies, als lid van het armbe stuur, drukt zijn spijt uit dat de Secre taris, om reden zijner benoeming tot Ambtenaar van den Burg. stand zijne betrekking moet neerleggen, daar zijne administratie altijd zoo accuraat was, en wenscht hem nog geluk met zijne nieuwe benoeming. Dhr. Van Vessem dankt de h.h. voor de hem toegevoegde woorden. X. Benoemen ontvanger Alg. Bur- gerl. Armbestuur. De Voorz. zegt dat zich 2 sollicitan ten hebben aangemeld: P. van Vessem en J. E. Blansaart. Alvorens tot stemming over te gaan vraagt dhr. De Feijter waarom de op roeping niet in de eene of andere cou rant heeft gestaan De Voorz. zegt dat het voor een ieder is te lezen geweest aan het Plakkebord. Dhr. De FeijterIk vind die manier van publiciteit geven wel wat mager ik ik houd meer van een yetten. De Voorz,: Ja, u bent ook nog al een kloeken. Dhr. De Feijter: Meer heb ik niet te zeggen. Dhr. Van Hoeve sluit zich bij den heer De Feijter aan. De Voorz.: Het eenige wat er dus op zit is, om in 't vervolg daarop te letten. Dhr. De Feijter: Is daar ook een tractement aan verbonden en heeft zoo iemand ook eene instructie? De Voorz.: Ja f60 en de te stellen borgtocht is 1800. Tot stemming overgaande wordt dhr. p. van Vessem benoemd met 5 van de 9 stemmen. Een stem was blanco. Omvraag. De Voorz. bespreekt de instandhouding van de Nieuwjaarscom missie en vreest dat het maar bezwaar lik zal gaan deze bij elkaar te houden, wanneer de Raad er zich niet voor spant. Alle leden stellen zich dispo nibel, uitgezonderd dhr. J. de Feijter, die er principieel niet voor is om de Nieuwjaarscommissie tot eene instel ling van weldadigheid te maken. Hij heeft laatst met zijn schoonvader ge sproken die de eer heeft lid van den Raad van Zaamslag te zijn, en die zegt dat er op Zaamslag geen Nieuw jaarscommissie meer is, en dat daar toch niets meer door den Algem. Armen moet worden bedeeld. Er zijn hier lichamen in Axel, die hunne verplich tingen omtrent de armen niet nakomen j en zich op de Nieuwjaarscommissie verlaten. Het is niet onze roeping om armen te bedeelen, daarvoor zijn andere instellingen. Dhr. LamaltreDe zaak is al afge daan, die niet geven wil is vry. Dhr. SmiesZooals op Zaamslag zou ik het ook niet willen. Daar wordt een bedrag uitgetrokken om met Nieuw jaar te bedeelen. Dhr. De FeijterVroeger was dit wel het geval, maar nu niet meer. Dhr. Lamaltre: Willen we dan a.s, Zaterdag 10'/2 uur pens bij elkaar ko men Dit wordt algemeen goedgevon den met uitzondering van dhr. DeFeijter. Dhr. Dekker klaagt over den slech ten toestand van het spoorpadje. De Voorz. zegt dat er reeds last is gegeven, om den weg schoon te houden maar dat de man er nog niet aan is kunnen beginnen, omreden het slechte weer. Het padje echter behoort aan de spoorwegmij. Dhr. LamaltreAls we die eens vroegen, om dat padje schoon te houden. De Voorz.We zouden liet hun wel eens kunnen verzoeken. Dhr. De FeijterDe buitenweg legt ook slecht, en dan van af de spoor- dammen tot aan P. Buijze. Dhr. Dekker bedoelt ook dat gedeelte can de spoordammentotaanVeenhuizen. Dhr. De FeijterMijnheer de Voor zitter weet u ook dat de onderwijzer Vink laatst, ik meen op den 8en Octo ber voor 3 dagen op reis is geweest, dat hij Zaterdags en Zondags op reis gaat moet hy weten, maar hij mag toch 's-Maandags zonder permissie niet uit school blijven. De Voorz. zegt, dat Vink voor dat geval voor B. en W. is moeten ver schijnen, en ernstig is onderhouden, zoodat spr. gelooft, dat hij zulks de tweede maal niet meer zal doen. Ook heeft de heer De Feijter, volgens zijn zeggen, een paar vaders bij zich gehad, die hem spraken over een er gerlijke mishandeling hunne kinders door een paar onderwijzers aangedaan, zoo zelfs dat een dier vaders nog bij den wachtmeester van de marechaus see is geweest. De ouders zullen door hem niet worden genoemd, doch de onderwijzers waren Rolff en Vink. Weet mhr. de Voorz. daarvan niets, vraagt spreker. De Voorz.: Daar is mij niets van bekend. Dhr. De Feijter: Daarom zou ik het wenschelijk vinden dat door den Raad eene commissie van toezicht op het L. O. werd benoemd, die ook volgens art. 74 deronderwijswet tevens to ezicht uitoefende op alle scholen in de ge meente. Thans is dit alleen aan B. en W. op gedragen. De Burgemees ter is dikwijls afwezig, dhr. Dregmans heeft drukke bezigheden, en dan staat dhr. Lamaltre alleen. Mijn doel is om de taak van B. en W- hierdoor te ver lichten. Dhr. De Feijter leest zijn voor stel voor en reikt het den Voorz. over, die zegt, dit voorstel eene volgende vergadering op de agenda te brengen. De Voorz. wil de vergadering sluiten, maar dhr. De Feijter wenscht nog eens terug te komen op de classificeering van het schoolgeld. Er zijn immers 5 klassen? De eerste klasse is 20 cent. Wie betaalt er nu 20 cent en waarop is dat gebaseerd? Staat dit ook met het kohier hoofdelijken omslag in verband? De Secretaris haalt de noodige be scheiden naar de secretarie, terwijl een 4-tal leden voor een poosje de verga dering verlaten. Dhr. Lamaltre maakt intusschen de opmerking dat in 't ver volg wel om 9 ure mag worden begon nen, het duurt hem een beetje te lang. Dhr. Van Hoeve verlaat de verga dering. De Secretaris leest hierna dhr. De Feijter voor dat voor de le klasse naar een inkomen van f 400 tot f 700 de belasting bedraagt f0.20, van f 700 tot f 900 is de belasting 30 cent f 900 f1100 40 f1100 t1500 60 meer dan f1500 80 Dhr. De Feijter neemt hiervan nota, en dankt den Voorzitter. Niemand meer het woord verlangende wordt de zit ting gesloten. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 25 November 1904. Veroordeeld zijn: P. d. P., zonder beroep te Axel, ter zake van overtre ding der Jachtwet; tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht, met verbeurd verklaring van het geweer en den haas, met bevel tot uitlevering van het ge weer of betaling der waarde ad. f5, subs. 2 dagen hecht., alsmede onbruik- baarmaking van het geweer bij uitle vering. N. J. F. D., voerman te Philippine, ter zake als vorentot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht.; D. J. D., A. S., landbouwers te Ter Neuzen en J. v. H., landbouwer te Zaamslag, ter zake van overtreding van het reglement op wegen en voetpaden in Zeeland; ieder tot 2 boeten vanfl, subs. 1 dag hecht, voor elke boete. C. d. B., G. A., naaisters te Sas van Gent, ter zake van overtreding der Arbeidswet; ieder tot 4 boeten van f0,50, subs. 1 dag hecht, voor elke boete. F. J., slager te Westdorpe, ter zake van het onbeheerd laten staan van een paard; tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. M. P., leurster te Philippine, ter zake van het verkoopen van niet gekeurde mosselen tot eene boete van f 0,50 subs. 1 dag hecht. A. K., vrachtrijder, C. D., knecht, beiden te Zaamslag, ter zake van het berijden van een zijberm van een weg ieder tot eene boete van f0,50, subs. 1 dag hecht. L. K., koopman, D. v. H., landbouwer, H. E. M. v. A., landbouwer, allen te Axel, A. J. A. M. K., klerk te West dorpe, ter zake van het rywielen zonder lichtieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht, voor elke boete. M. V., veldarbeidster te Axel, ter zake van overtreding der Leerplichtwet; tot eene boete van f0,50, subs. 1 dag hecht. F. K., leurder, L. S., arbeider te Ter Neuzen, F. H., C. H., J. v. D., P. d. V., J. S., allen te Zaamslag, L. V., J. V., J. P. J., J. J-, M. d. F., L. d. F., C. v. E. K. D., L. P. O., stoelenmatter, F. v. d. V., timmermansknecht, A. S., leurder, allen te Axel, J. J., M. C. v. DJ. v. d. P., A. P-, arbeiders, allen te Hoek, A. J. B. L., visscher te Philippine, ter zake als voren ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht, vooi elke boete. M. d. P., arbeider te Zaamslag, ter zake van Leerplichtwet-overtreding by herhaling tot eene boete van f 1, subs 1 dag hecht. J. v. S., leurder, J. v. D., arbeider, beiden te Zaamslag, J. B., leurder te Axel, ter zake als voren ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. J. B. K., arbeider, te Ter Neuzen, W. J., A. P., arbeiders te Hoek, ter zake als vorenieder tot eene boete van f 1,50, subs. 2 dagen hecht. J. C. d. C., werkman te Axel, K. P., J. v. E., arbeiders te Hoek, ter zake als vorenieder tot een boete van f2,50 subs. 3 dagen hecht. J. v. A., koopman te Hoek. ter zake als vorentot een boete van f 2,5Q, subs 3 dagen hecht. J. J. v. R., landbouwer te Axel, ter zake als vorentot eene boète van f 10, subs. 5 dagen hecht. J. B. v. W., opperman, A. V., tim merman, D. v. W., sjouwerman, I. K.., bootwerker, F. J. P. K., bootwerker, P. S., zonder beroep, J. F. schilder te Gent, H. A. B., zwervende, allen ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht, voor elke boete. J. P. V., J. C. V., werklieden te Axel, ter zake als vorentot eene boete van f2. subs. 2 dagen hecht. D. C. d. R., sjouwerman te TerNeuzen, ter zake van dronkenschap bij derde herhalingtot eene hechtenis van 2 weken. Vry gesproken D. H. L., boekhan delaar te Ter Neuzen, ter zake van overtreding van het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland. Ontslagen van rechtsvervolging C. M., chauffeur te Hulst, ter zake van het rijden met een automobile. I. P. R., arbeider te Hoek, ter zake van overtreding der Leerplichtwet. AXEL, 26 Nov. Ter Graanmarkt van heden( Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe 8,50 k f 8,90 Rogge 6,50 k f 66,5 Wintergerst 7,80 k 8, Zomergerst, 0,a 0,Haver 6,50 a 6,75 Erwten 8,a f 8,50 Paar- denboonen ƒ0,ƒ0,Duiveboonen 0,a f O,Witteboonen 0,a f 0,Bruineboonen 0,a 0, Boekweit 0,a 0,Lijnzaad 0, k 0,Aardappels 0,Koolzaad per zak van 106 liters 0, HULST, 28 Nov. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe 8,75, Rogge 6,75, Win tergerst 8,Zomergerst 0,—, Ha ver 7,Erwten 8,25, Paarden- boonen 8,Duivenboonen 0, Witteboonen 0,-Bruineboonen ƒ13,Boekweit 0,Lijnzaad 0,Aardappels 2,75, Koolzaad per zak van 106 liters f 0,Boter per kilo 1,k 0,Eieren per 26 stuks 1,45, Er waren ter weekmarkt te koop ge steld 36 stuks hoornvee, 53 varkens, 0 paarden, verkocht13 stuks hoornvee, 30 varkens, 0 paarden. DER Vereenigde Hengstenhouders en Paar denfokkers, genaamd Vooruitgang is ons Streven op des voormiddags 10 uur in de herberg bij S. DIELEMAN te Axel. Zij, die wenschen deze vereeniging te helpen steunen, worden verzocht op die vergadering aanwezig te zijn en hierna zich als lid te doen inschrijven. Namens het Bestuur, JOH. DE FEIJTER, Voorzitter. PH. J. VAN DIXHOORN, Secretaris. De Bakkers hebben samen besloten om den Axel, Nov. '04. f 2 het paar. AdresUitgever dezes. Trademark alleen^ in verzegelde pakjesjvoor- zien van bovenstaand ged6ponoerd Handelsmerk; in Zeeuwsch-Vlaan- deren verkrijgbaar te Axel, F. Die- leman, Firma wed. H. Haiinck, J. Bareman, Hulst, C. L. Du Cock- Sijlva, Ter Neuzen, P. van Aren- thals, D. Herrebout. Gez. Meertens, Wed. Klaassen Douze, A. van Overbeke, Sas van Geilt, J. T. de Smidt, Zaamslag, wed. J. de Vos, Wed. D. J. van Pienbroek, Axel- schestraat. In 't byzonder wordt de aan dacht gevestigd op SOUCHON No. 5. i 1,30 per V, KG.

Axelsche Courant | 1904 | | pagina 3