Docter Med. ReimondSpekers, BERICHT. Gemengd Nieuws. Provinciale Staten van Zeeland. Marktberichten. Op Dinsdag 22 Nov. a.s. zal in de "Prins van Oranje" te Goes eene (ilgemeene vergadering worden gehou den van de afdeeling Zeeland van Het A'ed. Paarden Stamboek, waarin zal wor den behandeld een voorstel van den heer G. A. Vorsterman van Oyen te Aardenburg, luidende: „Aangezien een paardenstamboek, wil het van eenige waarde zijn, alleen paarden moet opne men van eenzelfde ras en het onder scheid warm en koudbloed geen vol doende onderscheiding oplevert, dewijl van beide soorten tal van verschillen de rassen bestaan, stelt ondergeteeken- de voor, naast het Ned. Paarden Stamb. en geheel daarvan afgescheiden op te richten een nieuwe vereeniging ge naamd Het Zeeuwsch Brabant rek Paar den Stamboek, waarin geen andere paar den mogen worden opgenomen, dan die, welke door afstamming uitsluitend behooren tot het Brabantsche ras of door kruising met Brabantsche heng sten uit Zeeuwsche merriën geboren lijn." Daarna zal de wenschelijkheid be sproken worden om met 1 Jan. 1905 ach geheel van de vereeniging Het bed. Paard ent, tamb. af te scheiden over te gaan tot oprichting eener nieu we vereeniging Het Zeeuwsch-Brabantscli faarden Stamboek. Speciaal arts voor Oog-, Oor-, Neus- en keelziekten. Voortgang straat 11 Sint Nikolaas, Waas, zal af wezig z^n van 22 NOVEMBER tot 4 DECEMBER. De Moord in de Schcveningsche Bosclijes. Zaterdagavond verspreidde zich door geheel ons land de tijding dat de dader van deze sensatie wekkende misdaad gevat is. Het is een 17-jarige knaap, L. M. Brouwers genaamd, een zoon van ouders die in Den Haag een hoogst gunstige feputatie genieten. Hij werd gearresteerd in het Haag- sche Bosch en liep vóór zijn aanhou ding, alsof hij dronken was, tegen het publiek aan. Hij werd gefouilleerd en op hem werd een pennemes gevonden, waarop een bruine vlek, vermoedelijk aikomstig van het bloed van het slacht offer. Hij moet bij de instructie een volle dige bekentenis hebben afgelegd, waar uit blijkt, dat tusschen hem en het slachtoffer geen familiebetrekking en niet de minste verstandhouding, haat of wrok bestond. De moord moet uit sluitend uit moordlust bedreven zijn. De jongen moet verklaard hebben dat hij ieder ander, die hij op het oogenblik dat hij den moord beging teevallig ontmoet had, hetzelfde lot zou hebben doen ondergaan. Hij herinner de zich al de personen, die hij ont moet had voor hij het feit pleegde. Hij verklaarde dat mevrouw Kruseman Pot, een dame, die hij volstrekt niet kende, hem naar den weg vroeg en hij toen uit onbedwingbaren moordlust op haar toesprong, met de eene hand haar hoofd vast hield en met de andere den steek toebracht. De aangevallene was, naar hij zegt, dadelijk dood. Na den moord gepleegd te hebben, is hij weggeloopen en heeft in een vijver de handen gewasschen. Zaterdagavond is de knaap, die door alle getuigen herkend is, met het lijk geconfronteerd. Hij was daarbij heel kalm, zelfs onverschillig, zooals bij de geheele instructie. Voor hij de daad pleegde, kwam hij voorbij een bank, waarop eene dame met een kinderjuffrouw en twee kin deren zat. Toen de dame Brouwers Ug aankomen, trof haar diens ongun stig uiterlijk en zij vond het geraden maar liever met de kinders weg te gaan en stond op. De kinderjuffrouw bleef nog even zitten en Brouwers nam een oogenblik plaats naast haar. Zij schrikte van zijn ongunstig uiterlijk en liep weg. Daarna is ook hij opgestaan en kwam toen mevrouw Kruseman tegen, en wat toen gebeurd is, weet mfen. Zondagnacht maakte zekere M. de K., een bewoner van de Gouverne- straat te Rotterdam,, in beschonken toe stand spektakel voor zijn woning. Hij wilde zich niet verwijderen en werd daarom door politieagenten binnen zijn huis gebracht. Daar trok hy in een oogenblik jas en vest uit, vloog de straat op en de agenten te lijf. Een sloeg hij de helm van het hoofd, den andere gaf hij een vuistslag in het ge laat. Nu trok een der agenten zijn sabel en gaf d. K. een slag tegen het hoofd, waardoor een bloedende wond ontstond. Niettemin vloog d. K. ten tweeden male op de politie-agenten in, doch werd ge arresteerd. Het publiek, ter plaatse bijeengekomen, verzette zich tegen deze arrestatie, zóó, dat de agenten hun ar restant moeten loslaten en deze gele genheid kreeg binnen zijn huis te vluchten. Werkeloosheid te Amsterdam. De werkeloosheid in de bouwvakken heeft te Amsterdam onrustbarende afmetin gen aangenomen. Het aantal ledig- loopende timmerlieden moet reeds 5000 bedragen. Hoe hier uitkomst is te ver wachten, is een moeilijk te beantwoor den vraag, want het is niet ondenkbaar, dat de uitbreiding der gemeente, door accés der bevolking, tot staan gekomen is, althans in zooverre, dat er een blij vend superflu aan werkkrachten zal zijn te constateeren. Eenigen tijd geleden werd in de N. R. Crt. vermeld het overlijden van een zonderlinge vrouw te Woudsend, die ongeveer f 10,000 zou hebben achter gelaten. De grootte der geldsom schijnt overdreven. Doch hiervan kan het volgende worden medegedeeld. De eenige zoon vond in een trom meltje een bankbiljet van duizend^gul den en ging hiermede naar een bakker en liet het zien: „Kijk eens wat een aardig prentje ik heb gevonden." - „Kerel, dat is een bankje van duizend!" Tableau. De overledene vrouw had in haar bed een ham liggen, waarvan zij onder het te bed liggen af en toe een brokje afsneed. Als provisie zijn gevonden o.a. 300 eieren, 9000 turven en allerlei lek kernijen in groote hoeveelheden. De vrouw werd vroeger bedeeld, tot dat plotseling uitkwam, dat zij aan een notabel persoon f 4000 geleend had. Deze persoon heeft dan ook van den burgemeester, naar men zegt, een gloei- enden uitbrander gehad, omdat hij jaren lang dit had stilgehouden. De koetsier H. L., reed met zijn rijtuig de Moriaanstraat te Rotterdam op, kwam daarbij in aanraking met een handwagen, bestuurd door den 18-jari- gen A. S., en sleepte dien wagen, on danks het geschreeuw van den jongen en het publiek, mede. Een agent van politie, die dit zag, greep het paard van den koetsier bij den teugel, maar werd door het dier op den linkervoet getrapt en kon zich moeilijk meer staan de houden. Intusschen reed de koet sier, die zich nergens aan stoorde, maar door, zoodat de agent hem de teugels ontnam en paard en wagen onder een grooten toeloop van menschen, naar het politiebureau in de Lange Toren straat geleidde. In die straat aangeko men, tuimelde de koetsier, die onder al die bedrijven stokstijf op den bok bleef zitten, eensklaps daaraf en viel op de straat, waar hij bleef liggen. Meer agen ten inmiddels toegeschoten, droegen hem binnen het politiebureau, waar bleek dat de man smoordronken was. Hij is daarop ter ontnuchtering in arrest gesteld. Te Plauen, in Saksen, is een 18- jarige slotenmakers'..nooht tot anderhalf jaar gevangenisstraf veroordeeld we gens buitengewoon ergerlijke dierenmis handeling. Twaalf kopijntjes had hij dood gemarteld door ze den kop af te scheuren of de pooten te breken, den staart uit te rukken en ze te slingeren tegen een muur. Eenige eenden had hij de oogen uitgestoken en vervolgens dén kop verpletterd door ze tegen een muur te slaan. Volgens de verklaring van zijn patroon had hij het gedaan, omdat de eigenaar van de dieren eens zijn vader had geholpen, toen hij dezen te lijf gegaan was. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 11 November 1904. Veroordeeld zijnA. B., herbergier te Sas van Gent, ter zake van Jacht- wetovertreding; tot 2 boeten van f3, subs. 2 dagen hecht, voor elke boete, met verbeurdverklaring en bevel tot uitlevering van het geweer of betaling der waarde ad f 5. subs. 2 dagen hecht, en bij uitlevering onbruikbaarmaking van het geweer. W. S., metselaar te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Woningwet; tot eene boete van f 1, subs. 1 d. hecht. P. K. G., koopman, J. H., arbeider, J. d. R., schoenmaker, allen te Axel, ter zake van visscherij-overtreding; ieder tot 2 boeten van f 1, subs. 1 hecht, voor elke boete, met verbeurd verklaring van het schepnet en uitle vering daarvan of betaling der waarde ad f 0,50, subs. 1 dag hecht. A. P. W., bouwkundige te Zaamslag, ter zake van Brandweer-overtreding: tot eene boete van f 1, subs. 1 d. hecht O. H., chauffeur te Gent, ter zake van het rijden met een automobile zon der vergunning; tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. P. P. L., knecht te Boschkappelle, ter zake van het berijden van een zij berm; tot eene boete van f0,50, subs. 1 dag hecht. J. d. B., landbouwer, A. D., koopman, beiden te Ter Neuzen, P. d. P., J. B.. zonder beroep aldaar, J. d. P., landbou wer te Zaamslag, ter zake van het rij wielen zonder licht; ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht, voor elke boete. P. d. P., M. J., A. J. J., arbeiders te Westdorpe, P. C. v. H., dienstmeid te Philippine, ter zake van strooperijieder tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. R. F. d. L., J. S. B., J. M. d. L. ar beidsters, te Philippine, ter zake als vorenieder tot eene boete van f 1 subs, 1 dag hecht. S. F. B., J. L. d. V., arbeidsters te Phillippine ter zake als voren ieder tot een boete van f 2 subs 2 dagen hecht A. de M., visscher te Philippine, ter zake als voren tot eene boete van f 3 subs 2 dagen hecht. C. v. d. H., waschbaas te Ter Neuzen ter zake van strooperij tot eene boete van f8, subs. 5 dagen hecht. D. v. W., bakkersknecht te Ter Neu zen, ter zake van het rijden op een hondenkar bij het passeeren van een voertuig tot eene boete van f 0,50, subs, 1 dag hecht. C. d. R. zonder beroep te Ter Neu zen, ter zake van le het bevisschen der Schelde en 2e rapen van schelpdie ren tot 2 boeten an f 2, subs. 2 dagen hecht, voor elke boete. H. H., werkman, J. d. K., arbeider, beiden te Ter Neuzen, J. d. B., J. d. G. arbeiders te Hoek, L. d. S., P. F. v V., L. d. S., werklieden te Axel, M. C arbeider, P. W., leurder beiden te Zaam slag, ter zake van Leerplichtwet over treding; ieder tot een boete van fl subs 1 dag hecht voor elke boete. J. v. M., bootwerker te Neuzen, A. v. M., leurder, P. B., werkman beiden te Axel, ter zake als voren, bij herha ling ieder tot eene boete van f 2, subs 2 dagen hecht. A. d. V., landbouwer te Ter Neuzen en P. S., arbeider te Zaamslag, ter zake als vorenieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. P. J. D., bootwerker, J. A. B., bier huishouder, W. B., bootwerker, J. B. D., bootweiker, E. G., visscher, P. H., J. L., H. G. S., J. M. d. S., P. S., boot erkers, P. J. d. L., schipper, P. K., varensgezel, J. d. R., arbeider, F. J. S., timmerman, allen te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht, voor elke boete. P. L., C. N.. schippers, F. v. W., schippersknecht, F. B. arbeider te Zaam slag, Philippine en Assenede, ter zake ils vorenieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht, voor elke boete. D. W. C. d. J., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van openbare dron kenschap, tweemaal gepleegd tot 2 boeten van f2, subs. 2 dagen hecht, voor elke boete. A. V., timmerman te Ter Neuzen, ter zake als voren; tot 2 boeten elk van f 3, subs. 3 dagen hecht, voor elke boete. A. S., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij vierde herhaling, tweemaal gepleegd tot twee hechtenisstrafifen, elk van 3 weken, en ter zake van het wateren op den openbaren weg buiten de daar toe bestemde bakken; tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. Ontslagen van rechtsvervolging C. v. A., voerman te Ter Neuzen, ter zake van het als geleider van een voertuig niet uitwijken. A. S., veldarbeider te Axel, ter zake van Leerplichtwetovertreding. In de "Vrijdag gehouden vergadering dezer Staten zijn o. m. de volgende be sluiten genomen. Tot afwijzing van eèn verzoek van het bestuur der VereenigingVereenigdeHand- werkslieden te Neuzen om een subsidie voor hare afdeeling voor vakonderwijs. Tot het verkenen van een renteloos voorschot van ten hoogste J 13.200 aan de gemeente Clinge voor het verbeteren harer haven, onder verschillende voor waarden. Tot het in handen stellen van Gede puteerde Staten om te zijner tijd een nader voorstel te doen aangaande de aan vraag van het comité voor de totstand koming van een stoomtramverbinding tusschen Hontenisse en Selzaete om sub sidie voor eene zijlijn naar Sas van Gent. Tot het verleenen van een renteloos voorschot van de helft der kosten tot een maximum van f 5169, voor de bestrating met keien van een drietal grindwegen in den Oud-Zevenaarpolder. Tot het openen van een crediet voor 1905 van ten hoogste 100 voor den aanleg van proeftuintjes ten behoeve der landbouwcursussen. HULST, 15 Nov. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe 9,Rogge 6,75, Win- tergerst 8,Zomergerst 0,Ha ver 6,75, Erwten 8,75, Paarden- boonen 8,Duivenboonen 9, Witteboonen J 13,50, Bruineboonen /'13,Boekweit 0,Lijnzaad f 0,Aardappels 3,Koolzaad per zak van 106 liters 0,Boter per kilo 1,k 0,Eieren per 26 stuks 1,65, Er waren ter weekmarkt te koop ge steld 41 stuks hoornvee, 30 varkens, 4 paarden, verkocht15 stuks hoornvee, 29 varkens, 3 paarden.

Axelsche Courant | 1904 | | pagina 3