St. NICOLAAS-ARTIKELEN. „Vergunninghouders." Tandarts A. P. J. HERMANS eene partij Mutserd en Brandhout. ANKETBAKKERIJ. Advertentiën. Nicolaas is gearriveerd bij L. B A RolfT-Klaassen. Axel. G. W. de Jonge. tieele en gedeelten van loten tebekomen. Openbare Verknoping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. 109 zware rechtstammlge Canadaboomen, Steeds verkrijgbaar Fijns Kollandschs Lsttsr-Bankst a 10 ct. per ons. Paleis-Banket a ie ct. per ons. Fijne Hollandsche Boter-Janhagel a 14 ct. Per ons. Verder alle soorten BANKET en DESSERT. terrein aanwezig en in den omtrek ffaren tienduizenden bijeengestroomd om het grootsche schouwspel te zien. Kader meldt men nog Inwendig heeft de kerk opmerkelijk weinig geleden. Het altaar is vrijwel ojgeschonden, de beelden zijn gebla kerd, aan de Zuidzijde is alleen het dak verbrand. Slechts het middenschip is tot onder toe uitgebrand. De schade is door onderlinge verzekering gedekt. Mocht het gespaard gebleven gedeelte daarvoor sterk genoeg zijn, dan zal de kerk door een nooddak worden afge dekt, ten einde den dienst zoo weinig mogelijk te verstoren. Mocht dit echter niet mogelijk zijn, dan zal in den omtrek worden uitgezien naar een localiteit, waar tijdelijk kerk kan worden ge houden. Op het terrein van den brand waren ook aanwezig de deken van Amsterdam, mgr. Schweizer, en eenige leden van het kerkbestuur. Arme oudjes. Te Scherpenisse woont één Joodsch huisgezin. Andere Joden zijn er niet. Dit gezin bestaat uit drie personen, die allen reeds over 80 jaar oud zijn. Ze zijn zeer arm, kunnen niets meer verdienen, maar er I geen armbestuur dat zich hun lot aantrekt en het hoogst noodige ontbreekt Sim. Het kerkbestuur der Israël. Ge meente te Bergen-op-Zoom is nu be gonnen gelden voor dit gezin in te zamelen en de burgemeester van Scher penisse steunt het in zyn streven. i Onlangs werd een rijksveldwachter te Hengeloo veroordeeld wegens valsch heid in geschrifte, waarvan het hof te Arnhem hem later bij gebrek aan be wijs vrijsprak. Dinsdag stond hij weer voor de Zut- phensche rechtbank terecht, beklaagd van huisvredebreuk door een ambtenaar met overschrijding zijner bevoegdheid, mishandeling, eenvoudige beleediging en valschheid in geschrifte. Den 28sten Aug. was een 18-jarige jongen door den veldwachter betrapt op eenej ach to vertreding. Hij was hem, om het geweer in beslag te nemen, nageloopen tot in huis en met den jongen gaan worstelen om het geweer, Toen was diens vader er by gekomen en had tot driemaal gezegd „mijn huis uit", maar de ambtenaar was niet weg gegaan, doch had den ouden man een slag tegen het voorhoofd gegeven, zeggende„verdomde smeerlap." In dezen zin had hij ook een proces verbaal opgemaakt en dit proces-ver baal, opzettelijk valsch opgemaakt, zoo als de dagvaarding ten laste legde, had hij aan den burgemeester gezonden, door welke gebruikmaking nadeel kon ontstaan. Het kwam bij het getuigenverhoor in hoofdzaak neer op de vraag, wie geloofd moest worden de getuigen of de beklaagde Het O. M. schonk aan de getuigen geloof en eischte tegen den veldwachter twee jaar gevangenisstraf, met ontzetting uit zijn ambt van rijks veldwachter voor zeven jaar. Tevens vorderde het onmiddellijke inhechtenis neming van beklaagde, niet zoozeer met het oog op de waarschijnlijkheid van vluchten als wel, omdat beklaagde, ook al was hij geschorst, nog heel veel kwaad zou kunnen doen, als verlokking tot meineed, enz. De rechtbank gelastte daarop onmid dellijke inhechtenisneming. Men meldt aan de Tel Zondagmorgen is plotseling de heer H. Busemann, burgemeester van den Süd.-Chr. Eberth.-Polder, bij Nieuw Schans (Gron.) verdwenen. De man was huurder van een groote boerderij, van ongeveer 100 deimt, toebehoorende aan ëen baron uit Gelderland, Hij had het vertrouwen van zijn heer en betaalde slechts f33 per deimt, ofschoon een huurprijs van f 50 per deimt niet te hoog was. Sedert eenige dagen ging het zonder ling met onzen burgemeester. Op een goeien dag kwam hij met zijn rijtuig met twee luxe-paarden bespannen, in een sloot bij N. Schans. De man liet paarden en wagen in den steek. En toen men hem den volgenden morgen kwam waarschuwen, dat zijn equipage te water zat, antwoordde hij, dat het beter bij dag, dan bij nacht op 't droge gebracht kon worden. Plotseling heeft hij zoo goed als alles verkocht, en is met ongeveer f40.000 vertrokken. Uit een door belanghebbenden inge steld onderzoek, moet hij Zondagnacht Casino te Groningen hebben gelo geerd en is van daar, via Rotterdam, naar Amerika vertrokken. Zijn vrouw met een viertal kinderen zijn nog te huis. Toen de heer L. uit Maastricht deze week zijn rijwiel, dat hij in een café op den Meersenerweg aan de deur had laten staan, 's avonds weer wilde nemen om huiswaarts te gaan, bemerk te hij dat het verdwenen was. Hoe ook overal gezocht en gevraagd werd, nergens was een spoor te vinden. Hij moest dus maar zonder rijwiel naar huis. Grooter echter nog was de verwondering, dat hem op weg een fietsend Duitsch heertje heel vriendelijk vroeg om hem zijn rijwiellantaarn even te willen aansteken en hij bemerkte, dat het zijn eigen lantaarn en was. Natuurlijk werd de Dultscher met behulp van een paar voorbijgangers vastgehouden en door de politie inge rekend. Een droevig geval, veroorzaakt door misbruik van sterken drank, wordt uit Steenwijk gemeld. H. B. aldaar kwam dronken thuis en geraakte met zijn vrouw aan het twisten, waarbij hij door een beroerte getroffen, dood neer stortte. Zonderlinge geldverzorging. In Parijs zijn twee merkwaardige gevallen voor gekomen van verstandsverbijstering op éen bepaald punt, en wel in beide gevallen op 't stuk van geld. Zondagochtend zeer vroeg vonden agenten op een bank, tegenover het paleis van justitie, een vrouw zitten. Zij was goed gekleed en gewikkeld in een warmen deken. Zoo had zij den nacht op die bank doorgebracht. Aan de agenten verklaarde zij geen onder dak te hebben en in het tehuis voor dakloozen te willen worden opgenomen. Zij werd voor den commissaris van het Nötre-Dame-kwartier geleid en her haalde daar haar verzoek, erbij voegende dat zij „millioenen" bij zich had. Het bleek dat zij, nu wel geen millioenen, maar toch een aanzienlijk bedrag, nl. ongeveer 60.000 francs, bestaande in allerlei Fransche, Duitsche, Oostenrijk- sche en andere papieren, tuaschen haar kleeren verborgen had. Ook had de vrouw voor ongeveer 100 francs aan oude juweelen bij zich, 150 francs aan specie en een grooten dolk. Bij onderzoek bleek dat de 58jarige vrouw langen tijd aan het hoofd van handschoenenfabriek had gestaan en een goed bestaan had. Doch zij had het ongeluk dat een idéé fixe zich in haar hoofd vastzette zij verbeeldt zich nl. dat een fortuin, dat zij erfde, niet geheel aan haar toebehoort en dat on bekende neven hun rechten erop zullen doen gelden. Vandaar dat zij in geen geval iets van haar schatten wil uit geven en dat zij den vorigen dag uit een hotel gezet werd waar zij, getrouw aan haar manie, niet wilde betalen. Den dolk droeg zij om haar bezit zoo noodig tegen aanranders te kunnen verdedigen. Afgescheiden van de geld kwestie, bleek de vrouw volkomen bij haar verstand te zijn. Zij vroeg naar het dépot te mogen gezonden worden waar zij onbevreesd kon wachten tot de neven hun bezit kwamen opeischen, Het andere vorenbedoelde geval over kwam eenigen tijd geleden denzelfden commissaris van politie. Hij vond in zijn brievenbus een aantal bankbiljetten tot een bedrag van 100.000 francs. Bij onderzoek bleek een waanzinnige vrouw uit zijn wijk dit fortuin, dat haar toe behoorde, in deze zonderlinge brandkast te hebben gedeponeerd. De vrouw zeide alleen in den commissaris vertrouwen te stellen en weigerde haar bezit terug te nemen. De commissaris gaf het toen aan den zoon der ongelukkige dame. Wie 30 cent besteedt ontvangt EEN LOT op 4 MOOIE PRIJZEN: le pr. Geëmailleerd Oliestel. (3 vlams). 2e Glazen Theeblad. 3e 1 paar Presenteerdoozen 4e Rookstel. Ondergeteekende maakt door dezen bekend, dat hij evenals vorige jaren is uitgestald met een ruime keuze N. B Voor iedere 50 ct. bij mij besteed ontvangt men gratis een nummer op drie fraaie prijzen, bestaande in lste prijs: EEN SCHENKBLAD. 2de EEN SIGARENSTEL. 3de EEN ASCHBAKJE. Timmerman en Winkelier. Noodzakelijker als ooit is aaneenslui ting een eisch van behoud, nu de nieuwe drankwet ons in ons brood en bestaan bedreigt. Meldt u daarom als één man aan, als lid van de vereeniging „Vergun ning" afdeeling Ter Neuzen en Omstre ken, welke uwe belangen tracht te behartigen en u alle inlichtingen inzake drankwet kosteloos verstrekt. Voor het lidmaatschap zich aan te melden bij één der ondergeteekenden te Ter Neuzen. Namens het Bestuur der Ver. „Vergunning", A. DE VRIEZE, Voorzitter. L. J. SCHOUTEN, Secretaris. TH. BRUGGEMAN, Penningmeester. van Middelburg-, is lederen DINSDAG van 9 tot 2 uur ten huize van den Heer GOUDSTIK KER, Noordstraat te Ter Neuzen te consulteeren voor Mond- en Tand ziekten en het plaatsen van Kunst' tanden, Operatiën pynloos. zijn voor Bij den ondergeteekende bovengenoemde loterij De trekking van de eerste Klasse begint op 21 NOVEMBER a. s. J. BL. VINK., AXEL. Debitant. De Notaris P. Dregmans te Axel, hoopt ten verzoeke van de heeren C. VAN WAES Burgemeester te Zuiddorpe, J. F. PLASSCHAERT te Retranchement en den polder ZUIDDORPE—NOORD- DEEL op Woensdag den 7 December 1904, des voormiddags ten 11 ure, te verkoopen 70 stuks gave en lange 1 staande in de lange dreef en op den dijk van den Öudenpolder gemeente Zuiddorpe. 25 mijten SPARREN BROTSEN en 2000 bossen droog ELZEN en EIKENBRANDHOUT, staande nabij de hofstede van den heer C. van Waes. Te vergaderen in den Oudenpolder in de herberg by J. Migom. De Notarissen P. Dregmans, te Axel en L. E. A. Liebert te Kapelle bij Goes hopen ten verzoeke van hun principaal op Donderdag den 8 December 1904, des voormiddags ten 11 ure, te verkoopen van 1.50 M. tot 2.40 M, waaronder geschikt voor leverancie en werkhout, staande op de hofstede „Steenbosch" in de gemeente Axel (pol der Beoostenblij benoorden) bewoond door Jan de Putter Jz. DAARNA ten verzoeke van J. DE PUTTER Jz. voornoemd De Notaris P. Dregmans te Axel, hoopt ten verzoeke van Mevrouw D. SEYDLITZ grondeigenares-particuliere te Gent, op Maandag den 12 December 1904, des namiddags ten 2 ure, precies te verkoopen staande nabij de Linie tusschen het Glacisveld en het voormalig fort „Moerschans" gemeente Hulst. Te vergaderen op het fort Moerschans. AXEL. Aanbevelend H. J. DE JONGE.

Axelsche Courant | 1904 | | pagina 3