MEEINOS Sen Rijwiel te koop SAJET. G. J. iELI-m Hoorn, te lie! Tandarts i. P. J. HERMANS E.Br^ndsm^ Provinciale Staten van Zeeland. Burgerlijke Stand. Advertentiën. heele en gedeelten van loten te bekomen. GOEDE RAAD. De VrooTijke VOORDRAGER jen reiziger herkend, die zich eenige dagen in een logement op de Binsdor- fer hoogte had opgehouden. Later had men bemerkt dat, toen hij dieper het Ijosch inging, hij luide in zich zeiven sprak. Nasporingen hebben aan het licht gebracht, dat de doode te Dresden thuis behoorde. De man heeft een veel bewogen leven achter den rug. Hij was o.a. te San Salvador hoofd der politie geweest en verwierf zich daar een groot vermogen. Daarna huwde met een kleurlinge. Men gelooft, de ÖOjarige man zichzelf van kant gemaakt heeft door een pistoolschot, eerst een stapel hout, door hem zelf bijeen gebracht, in brand gestoken te hebben. Dezer dagen zijn vier schurken doorgedrongen in de bank te Cody, een stad die feitelijk het eigendom is van kolonel Cody, den welbekenden Buffallo Bill. Zij dreigden den kassier te zullen doodschieten wanneer hij hun niet de schatten van de bank gaf. De man weigerde en werd neergeschoten. De moordenaars ontkwamen, doch zonder rich van den begeerden buit meester te maken. Een aantal inwoners der stad achtervolgden de boeven, doch ze moesten wijken voor de revolverscho ten der bandieten. Kolonel Cody was in Ohama met een Engelsch gezelschap, dat door hem tas uitgenoodigd voor een berenjacht. 'Toen het bericht van het gebeurde kwam, gingen allen dadelijk naar Cody om de schurken te helpen achtervolgen. Buffallo Bill heeft een belooning op hun gevangenhouding gesteld. Hij zelf zal de vervolging leiden. De rechtbank te Leoben heeft een avonturierster, de weduwe van den districtscommandant van Miirzzuschlag, wegens dubbel huwelijk tusschen en oplichterij veroordeeld tot vier maan den gevangenisstraf'. In Mei 1903 deed lij haar intrede in Mürzzuschlag, waar zij zich uitgaf voor een rijke dochter van een oud adellijk geslachthaar leeftijd gaf zij 13 jaar te jong op In haar valsche papieren. Zij trouwde met den districts-commandant. Door geruchten argwanend geworden, deed echtgenoot weldra een onderzoek naar het verleden van zijn vrouw in stellen. Het bleek dat zij de dochter van een goochelaar, Bellachini was, dat ze in 1881, 21 jaar oud in Berlijn gehuwd en in 1886 weer gescheiden was, daarna in 1888 weer huwde en opnieuw scheidde in 1895 trouwde zij in Napels met een Duitschen eerste-luitenant, van wien zij in 1900 weder gescheiden werd. Daarna trouwde ze in Londen met een rijken grondbezitterwel werd ze in 1903, den 11 November, van dezen wederom gescheiden, maar in Augustus van dat jaar, toen zij met haar laatsten man huwde, bestond het vorige huwe lijk nog. De districts commandant heeft zich doodgeschoten toen hij dat alles vernam. |tHet HblJ. van Antuo. meldt: Van een Hollandschen financier werd Vrijdag in vollen beurstijd, terwijl hij aan een lessenaar eenige aanteekeningen deed, een portefeuille met 20.000 fr. gestolen. Er is over dit feit geen aanklacht bij de politie gedaan, omdat de dief bekend is en men schandaal wil vermijden. Men hoopt dat hij de waarden zal terugzenden. Een veenbrand woedt reeds sedert drie maanden in het Oosthavelgebied, in Duitschland. Hij ontstond in de veenderij van het dorp Grünefeld, ge durende den drogen heeten zomertijd en strekte zich over verscheidene na burige dorpen in de veenstreek uit. Zelfs de laatste regens hebben het vuur, dat twee meters diep in de turflagen is doorgedrongen niet kunnen blusschen. Op verscheidene plaatsen stijgen de vlammen meters hoogde wegen die door de veenderijen loopen zijn wegens den brand onbegaanbaar. In de jl. Dinsdag gehouden zitting van de Provinciale Staten van Zeeland kwam o. m. aan de orde het voorstel van den heer J. F. A. M. van Waes- berglie, lid der Staten, tot het instellen van een onderzoek betreffende den af koop van de tolheffingen op wegen ten behoeve der provincie. De voorsteller begon ter toelichting met er op te wijzen dat de gelden, die in Zeeuwsch-Vlaanderen voor de tolbe- lasting worden opgebracht, niet onder juiste cijfers zijn te brengen. Wel is bekend het cijfer dat de tol verpachtin gen opbrengen, maar niet bekend is, wat betaald wordt aan tolgeld. Het voorstel, door spreker met 8 andere leden gedaan, bedoelt om de belasting te laten vervallen, vooral ook met het oog op de zeer hooge perceptiekosten. Spreker noemt eenige cijfers en wijst verder erop, dat de weg, die door het voorstel thans wordt aangeboden om in te slaan, vroeger door Gedeputeerde Staten zelf is gewild. Waar in Zuid-Beveland en Schouwen en Duiveland de tolheffing tegen be taling van een vaste som is afgeschaft, komt het spreker billijk voor ook in andere streken de gelegenheid te ope nen de tolbelasting voor een billy ke som af te koopen. De voorzitter stelt voor het voorstel te stellen in handen van Gedeputeer de Staten. De heer Hennequin zegt zich los te maken van de toelichting, door den heer Van Waesberghe bij het voorstel gegeven, wijl deze verzuimd heeft daar over overleg te plegen met de overige onderteekenaars. De toelichting gaat spreker te ver en daarom behoudt hij zich zijne stem voor. De heer Van Waesberghe geeft toe dat hij noch met den heer Hennequin noch met de andere onderteekenaars van het voorstel over de toelichting heeft geconfereerd. Hij kan echter niet inzien welk bezwaar er tegen de toe lichting bestaat. De bedoeling is den druk, die de tolbelasting oplegt, te verminderen, en spreker hoopt, dat Gedeputeerde Staten in een volgende zitting daartoe een voorstel zullen doen. De toelichting, herhaalt spreker, achtte hij niet van dat gewicht om daarover met de andere onderteekenaars te eon- fereeren. De eerstvolgende openbare vergade ring zal gehouden worden op Vrijdag 11 Nov., a.s. des voormiddags te 10 uren. Van 16 tot en met 31 Oct. 1904. Axel. Huwelijks-aangiften. 26. Joris Marinus Verbruggen, 28 j., jm. en Wil- helmina Margaretha Vink, 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20. Bernar- dus Hypolitus van Hecke, 23j.,jm. en Pharailde Regina de Coninck, 26j.,jd. Geboorten. 17. Jacobus, z. van Hen drik van Tatenhove en Jacomina Ja- coba Hofman. 15. Neeltje Tanneke, d. van Karei Wijna en Geertruida Wil- helmina de Krijger. 16. Adriana, d. van Karei Willem Kaijser en Jacomina Cornelissen. 24. Neeltje Prina Elisabeth, d. van Lourens Pieter Ortelee en Eli sabeth Wijna. Catharina, d. van Adri aan de Regt en Sara Bolleman. 26. Maria, d. van Jacobus Mattheus Dees en Maria Dieleman. 29. Suzanna, d. van Jacobus Koster en Aaltje de Visser. 30. Pieter, z. van Cornelis Haak en Paulina Wolfert. Leo Cornelis, z. van Pieter Joannes Smolenaers en Maria Evelina van Acker. Overlijden. 16. Helena Schuitvlot, 56 j., echtg. van Pieter Cornelissen. Mattheus Riemens, 2 w., z. van Willem en Magdalena de Feijter. 22. Catharina Koster, 61 j., wed. van Jan Ramondt. 31. Johannes Francies Coene, 84 j., weduwn. van Regina van Bastelaer. Karei Meijser, 41 j., woonplaats onbe kend). Zaamslag. Geboorten. 16. Andries Jan z. van Joris van Dixhoorn en Cathari na van Kerkvoort. 24. Adriaan. z. van Levinus Bolleman en Suzanna Maria van Fraeijenhove. 26. Anna Pieternella, d. van Cornelis 't Gilde en Jannetje van Dijke. 29. Adriaantje Jacoba Wil- helmina, d. van Jacob Kosten en He lena Cornelia Framboise Riemens. Janna d. van Gilles Cornelis Missu en Neeltje Geelhoedt. Arie, z. van Marinus de Vos en Elizabeth Kolijn. Overlijden. 31. Huiberdina Meijer, 46 j., wed. van Wilhelm Wessel Odink. Zuiddorpe. Geboorten. 21. Philemon z. van Arthur van Pottelberghe en Frederica Maria Louisa van de Vijver. 28 Margaretha, d. van Theophilus Roe land en Alexandrina de Clerck. Overlyden. 21. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Antonius Franciscus Gijsel en van Justina Zeghers. Ter voorkoming van ver- volging wordt voldoening van Hoofdeiyken Omslag en Keurloonen vóór 15 November a.s., verzocht. De Gemeente-Ontvanger, Axel. VAN DISEOECK. Bij den ondergeteekende zijn voor bovengenoemde loterij De trekking van de eerste Klasse begint op 21 NOVEMBER a. s. O". K.. VINK., AXEL. Debitant. met toebehooren. Te bevragen aan het Bureau v/d blad ONTVANGEN: Thee-, Koffie-, Tafel-Serviezen. Tafel-, Dessert- en Broodmessen WASCIISTELLEN en INKTSTELLEN Wijn- en Chocoladeketels. 4-kante en 6-kante VOGELKOOIEN. ALBUMS voor 1000 Aanzichtkaarten Kristallen Wijn- en Advocaatkannen Bloempotstaanders en Zuilen. van jVtiddelburg1, is iederen DINSDAG van 9 tot 2 uur ten huize van den Heer GOUDSTIK KER, Noordstraat te Ter Neuzen te consulteeren voor Mond- en Tand- ziekten en het plaatsen van Kunst tanden. Operatien pijnloos. Wenscht men sterke, zachte goed van kleur blijvende kousen; gebruik dan alleen in verzegelde pakjes^voor zien van bovenstaand gedeponeerd Handelsmerk; in Zeeuwsch-Vlaan deren verkrijgbaar te Axel, F. Die leman, Firma wed. H. Haiinck, J. Bareman, Hulst, C. L Du Cock- Sijlva, Ter Neuzen, P. van Aren- thals, D. Herrebout. Gez. Meertens, Wed. Klaassen Donze, A. van Overbeke, Sas van Gent, J. T. de Smidt, Zaamslag, wed. J. de Vos, Wed. D. J. van Pienbroek, Axel- schestraat. In 't bijzonder wordt de aan dacht gevestigd op SOUCHON No. 5. f 1,30 per 7. KQ. ROMANBIBLIOTHEEK voor iedereen. Centen Zijn verschenen: No. 1. Argusoogen. No. 2. De vloek van den Leugen. No. 3. Licht en Scha duw. No. 4. Hilda Wade. No. 5. Pension Volkerliug. No. 7. Harry Sharps, de agent der geheime politie. No. 8. De Ware. No. 9. Het geheim van de Ba rones. No. 10. De Gouddelver-Millionair. No. 11. De Stille Qctuige. No. 12. Het geheim van de gevouwén handen No. 13. De Boer van ,den Dennenhof. No. 14. Oom Bernac. Een herinnering aan het keizerrijk van Napoleon I. No. 15. Getrouw tot in den Dood. No. 16. De Fransche Gouverneur. No. 17, De Strand- geest. No. 18. De Gevangene van Dart moor. Verkrijgbaar aan het bureau van dit Blad in pakketten van 18 stuks k f 1,80 of in losse nummers k 10 Cts. is het nieuwste Voordraclitenboek met komieke Voordrachten, humo ristische coupletten, vrooiyke scónes enz., met en zonder zang, (bekende wyzen) en geschikt voor aUe vrooiyke partyen. INHOUD: Jan Halfcentje. Een rommel zootje. De regisseur van Bommelenbakkie. Naar 't bal-inasqué. lk weet er alles van. De verkiezingsbode. De kellner. De koop- mau in lucifers. Mijn laatste stuiver. Vroo- lijke potpourri. Als Mijn Saartjelief, De vrooiyke soldaat. Na het souper.-De vroolijke student. Zes trouwlustige juffers Levie Prikker. De kermis. De struikroover. Het verheugde mij. Twee koppen koffie. Ware liefde. De vervelende dikke. Jantje de knappe of Jantje de rijke. De gevolgen van een verjaringsfeest. De grens-kommies. De raad van tante. Een nieuw program. Dit geheele vroolijke boek wordt na ontvangst van postwissel a f 0,55 of van 11 postzegels franco" toegezonden door J. D. DIJ li. Uitgever, GRONINGEN. Oude Kyk-in-'t Jatstraat 66. Hoekhuis bij de brug.

Axelsche Courant | 1904 | | pagina 3