Gemengd Nieuws. In den avond van morgen zal in dat lokaal ook een aanvang gemaakt worden met de vrijwillige oefeningen ia den wapenhandel, en, wel op 't ge wone uur. Er is heel wat liefhebberij, want niet minder dan 45 jongelingen hebben zich daarvoor aangemeld. Bij het toelatingsexamen voor de le klasse derRijkslandbouw winterschool te Goes, waarop de lessen heden een aanvang nemen, is o.m. geslaagd F. van Dixhoorn, Phz., van Axel. I Te Ter Neuzen is Zondagochtend een misdaad gepleegjJ. In het logement en bierhuis van A. S. aldaar, wiens vrouw in den regel de dikke Neele ge noemd wordt en welk huis aan de Schuttershofstraat gelegen is, hadden sedert eenigen tijd een zekere M., een iDuitscher, met zijn vrouw hun in trek genomen in een kamer. De man had ruzie gekregen en hem was door de vrouw van S. het verdere verblijf in hare woning ontzegd. De nacht van Zaterdag op Zondag schijnt nu door M. op het privaat te zijn doorgebracht, want toen Zondagochtend een logé van die inrichting gebruik wilde maken, vond hij daarin M., die hem verzocht of hij zijn vrouw eens wilde roepen. De herbergierster ging echter zelve naar buitenkort daarop hoorde men haar om hulp roepen. Haar man vond haar op den grond liggende en hevig bloedende uit het hoofd. Met een zoo- genaamden Engelschen sleutel had men haar een hevigen slag op het hoofd ge geven. Weinige uren later stierf zij. De dader, vermoedelijk M., had inmid dels tijdbom zich uit de voeten te maken. De politie ging echter spoedig aan het werk om hem te vangen. M. is een man, die gewoonlijk met eiernetjes leurt. Gisteren kwam hij alhier ongeveer kwart voor drie over den kinderdijk gestapt. De veldwach ter van Overslag, die natuurlijk ook op zoek was, kwam daar met zijn flets en maakte een praatje met M., wien hij als den voortvluchtigen moordenaar meende te beschouwen. Hij bleek goed te hebben gezien, want eensklaps liep M. achter de kleine brug naar den al daar gelegen put en sprong te water. Het is daar zeer modderachtig en ta melijk diep, zoodat het doodvonnis spoedig was voltrokken. Dokter Offringa, geholpen door een paar der aldaar talrijk aanwezige per sonen trachtte nog de levensgeesten op te wekken, doch tevergeefs. Het lijk werd naar het doodenhuisje op de algemeene begraafplaats vervoerd. Men kan zich begrijpen, dat, vooral ook omdat het hier veemarkt was, heel wat volk op de been was. Ten minste de dansmuziek werd bij gebrek aan liefhebbers eenige oogenblikken stop gezet. Heden ochtend is de vrouw met wie M. samenleefde, hier geweest en heeft het lijkherkend als dat van den be doelden persoon. De man heette A. de Meijs, is Duitscher van geboorte en 41 jaar oud. In een vergadering van de libe rale kiesvereeniging De Vrijheid te Ter Neuzen, werd voor de a.s. verkiezing voor een iid van den gemeenteraad candidaat gesteld de heer G. A. Stan- daert. Door de antirevolutionaire kiesver eeniging is als zoodanig candidaat ge steld de heer L. de Koeijer. t Als een bijzonderheid wordt uit Zaamslag het volgende gemeld Door den landbouwer F. de Ruijter .Jr., aldaar, werd dit jaar een proef ge nomen met den verbouw van tabak. Wat betreft de ontwikkeling der plant schijnt de uitkomst bevredigend te zijn. Dit is trouwens niet te verwonderen, daar de tabaksplant nog al niet veel- eischend is. Wel dient er natuurlijk voldoende voedsel in den grond te we zen, maar overigens groeit ze zoowel op zand- als op kleigrond. Waarschijn lijk zal de proef nog niet veel navol ging vinden, daar voor den verbouw van dit gewas een groote mate van kennis op verschillend gebied noodza kelijk is. Om zich voor groote teleur stellingen te behoeden moet de ver bouwer goed op de hoogte zijn van het plukken der bladeren en hun verdere behandeling. Ondervinding zal ook in dit geval de beste leermeester blijken. Wat ook het gevolg dezer proefneming zijn mag, te waardeeren is ze in elk geval. Door de letterlievende vereeni- ging Ernst en Luim te Hulst is tot plaats vervangend jurylid bij den a.s. tooneel- wedstrijd gekozen de heer F. P. Schif- fer te Hulst. De heer A. Geerards te Koewacht werd als voorzitter der jury benoemd. Bepaald werd dat de plechtige uit reiking der prijzen zal geschieden door den voorzitter der jury op een nader te bepalen Zondag in de maand Febru ari. De heer W. C. Imandt te St. Jan steen zal alsdan een lezing houden over „Tooneel en Kunst." - De schade aan den dijk van den nieuwen polder in het Verdronken land van Saeftinge blijkt veel grooter dan men aanvankelijk vermoedde. Door verzak king heeft het deel vanaf de sluis tot de Belgische grens veel geleden, zoo dat zich scheuren vertoonden van ruim 1 d.M- breed. In het metselwerk der sluis vallen ook scheuren en barsten waar te nemen. Er is nu een nooddijk gelegd rondom de sluis. De ondergrond schijnt slecht te zijn en werkt voort durend, zoodat verplaatsing van dyk en sluis meer landwaarts noodzakelijk zal worden. De naam van dezen nieuwen polder zal'zijn Hedwigpolder. Bij Kon. Besl. is aan de lichtwach- ter bij de verlichting op de Wester- Schelde te Walsoorden C. Bogaert toe gekend de bronzen eere-medaille der orde van Oranje-Nassau. Tot onderwijzeres aan de open bare lagere school te Philippine is be noemd, mej. R. BosscgemvanWestdorpe. In de eerste helft van de vorige maand werden langs de grenskantoren van Zeeuwsch-Vlaanderen naar België gezonden 170 Nederlandsche melkkoeien en drachtige vaarzen en wel langs Clinge 94, langs Sas van Gent 86 en langs Veldzicht (gem. IJzendijkej 40. De geheele invoer langs de grenskan toren bedroeg 817 stuks. Zaterdagavond is onder de gemeente Vlissingen een 30-jarige landbouwer door een 23-jarigen knecht die bij hem gewoond had, in eene worsteling zoo danig met een mes gestoken, dat hij kort daarop is overleden. De dader is in hechtenis. Donderdagochtend omstreeks elf uur kwam te Chaam het gerecht uit Breda. Het onderzoek had plaats op het raadhuis en ving aan, meldt het D. v. Nbr., met het verhoor van den lichtbak- drager B. S. Vervolgens werd in ver hoor genomen de losser van het doo- delijke schot, F. R. Na dit onderzoek werden beiden geleid naar den akker, waarop het bloedige drama afgespeeld is en waar door hen de noodige aan wijzingen gedaan moesten worden. On derwijl geschiedde de sectie van het lijk des verslagenen door twee officieren van gezondheid in de openbare school. Nadat de justitie van den bewusten akker teruggekeerd was, werd het ge- rechterlijk onderzoek voortgezet, als gevolg waarvan S. in vrijheid werd ge steld, terwijl R. onder geleide van twee marechaussees naar Breda werd ge transporteerd. Hij heeft erkend het schot gelost te hebben. De justitie vertrok omstreeks vijf uur. Het lijk van den verslagene werd na de sectie in een kist geplaatst, welke, na verzegeld te zijn, naar Alphen is vervoerd. Uit de Zutph. Crt.Vrijdagnacht omstreeks ll1/2 uur werden te Zutphen door de politie in de portiek der R.-K. kerk gevonden 2 bekende straatmeiden, die daar lagen te slapen. Bij onderzoek bleek dat zij schandelijk dronken waren en niet konden loopen, zoodat zij als lijken op een handwagen naar het po litiebureau vervoerd moesten worden. Naar wij nader omtrent dit geval vernemen, waren de bedoelde meiden door polderjongens meegenomen naar een herberg in de nabijheid der R.-K. kerk en daar zoolang met drank ge voerd, totdat ze in dien toestand ver keerden, die hierboven beschreven wordt. Wat er toen verder is gebeurd, we zullen het zwijgen er toe doen. Daarna schijnen de kerels het stom dronken tweetal daar te hebben neer gelegd. Aan geen van beiden schijnt veel verbeurd. Naar wij evenwel ver namen, is een van de twee slechts 16 jaar oud. Met het oog op den jeugdi gen leeftijd zal wellicht een vervolging tegen hen, die haar in dien toestand brachten, niet uitblijven. Men meldt uit Eindhoven Een flesschentrekkersbende in een naburige gemeente heeft wederom een goeden slag geslagen. Thans is er een Duitsche firma in ijzerwaren ingeloo- pen, die voor niet minder dan f 14.000 aan geëmailleerd goed, prikkeldraad enz. heeft geleverd. Voor de goederen die per spoor zijn toegezonden moest f 100 aan inkomende rechten worden betaald. Aanranding. De Nijm. Crt. maakt melding van een aanranding, waaraan twee dames uit Nijmegen in de vorige week bloot stonden op haar wandeling in een boschje nabij den watertoren, op enkele minuten van den Bergen- dalschen weg. De dames werden door een ongunstig uitziend man aangegre pen en op den grond geworpen. Haar 76-jarige gezellin sloeg er met een pa- rapluie op los, maar dat hielp minder dan het aanbieden van eenig geld. Daarmee ging de kerel er van door. De marechaussee meende in het op gegeven signalement den vermoedelij- ken dader te herkennen in den persoon van L., een gehuwd man, wonende nabij de pannenfabriek aan den Groes- beekschen weg en werkzaam bij den bouw van de tuchtschool. Lont ruikende, pakte de man zijn biezen en ging naar Duitschland. Daar werd hij evenwel als zonder middelen van bestaan over de grenzen gezet en toen liep hij de marechaussee in de armen. Hij werd gearresteerd en ter beschikking van de justitie gesteld. L. moet eerst kort uit een gevangenis in Duitschland zijn ontslagen, waar hij voor een zelfde feit straf onderging. In het algemeen politieblad waar schuwt de hoofdcommissaris van poli tie te 's-Gravenhage tegen het koopen van loten van de zoogenaamde groote Residentie geldloterij, directie W. J. de Hollander Co., gevestigd te 's-Gra venhage, wijl er gegronde vermoedens bestaan dat van deze loterij nimmer iets zal terecht komen. Bij een rijwielhandelaar op het Hofplein te Rotterdam bood een jong- mensch een rijwiel te koop aan. Dit kwam dezen handelaar verdacht voor, waarom hij de politie waarschuwde, die het jongmensch, toen hij later terug kwam, met zijn flets aanhield. Hij gaf voor, het rijwiel te Barendrecht van een timmerman gekocht te hebben, doch toen hij tot nader onderzoek derwaarts werd geleid, deelde hij den politieman mee, de flets te hebben gestolen. Voorts kwam aan het licht, dat deze rij wiel- dief, te Amsterdam pas 5 maanden ge vangenisstraf heeft ondergaan 19 jaar is en verdacht wordt te Utrecht f25 te hebben gestolen. De Maatschappij tot Exploitatie van de Victoria-Bron, gevestigd te Am sterdam met bijkantoren te Rotterdam en Oberlahnstein heeft een verkleinde reproductie laten vervaardigen naar haar bekende reclameplaat „Rebecca aan de Bron". De uitvoering doet de firma Lankhout Co. alle eer aan en zal er zeker veel toe bijdragen om het Victoria water nog meer bekend te maken. Gisterenavond brak een ernstige uitslaande brand uit in de Deventer cacaofabriek. Er is groote schade toe gebracht aan de magazijngoederen en den inventaris. De brandweer was den brand spoedig meester. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 28 October 1904. Veroordeeld zijnA. L., stukadoor te Halle, ter zake van overtreding der Wapenwet; tot eene boete van f 1, sub sidiair 1 dag hechtenis met verbeurd verklaring van den revolver. E. V., C. V., arbeiders te Bouchaute, ter zake van overtreding der Zondags wet; ieder tot eene boete van f0,50, subs. 1 dag hecht. F. D., voerman te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Arbeidswet; tot eene boete van f 1, subs. 1 d. hecht. J. K., leurder te Ter Neuzen, ter zake van het verkoopen van niet gekeurde visch; tot eene boete van f0,50, subs. 1 dag hecht. D. J., bootwerker, J. J. D., schippers knecht te Ter Neuzen, ter zake van het wateren op den openbaren weg; ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. J. F. d. D., werkman te Zaamslag, ter zake van strooperij; tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. L. J. v. D., bootwerker te Ter Neu zen, ter zake van nachtrumoer; tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. J. S., koopman te St. Jansteen, ter zake van een paard onbeheerd laten staan; tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. A. H., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van het loopen over Ryks mi litaire gronden; tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. D. S., koopman te St. Jansteen, ter zake van het loopen over bezaaiden grond; tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. A. d. W., arbeider, A. K., koopman, beiden te Axel, E. v. d. W., knechtte Boschkapelle, J. S., landbouwer, A. D., voerman, beiden te Zaamslag, J. J. v. D., koopman, te Ter Neuzen, ter zake van een zijberm van een weg berijden; ieder tot eene boete van f0,50, subs. 1 dag hecht, voor elke boete. C. d. R., leurster te Ter Neuzen, ter zake van le het bevisschen der Schelde zonder consent en 2e het rapen van schelpvisch; tot 2 boeten van fl, subs. 1 dag hecht, voor elke boete. C. d. K., arbeidster te Hoek, M. d. G. E. d. V., R. B., arbeidsters te Bou chaute, ter zake van het rapen van schelpvisch; ieder tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. L. v. C., jachtopzichter, M. v. H., koopman, S. B. V., werkman, P. P. A. D., landbouwer, J. v. L. en P. v. L., kooplieden, allen te Axel, H. E. S., schoenmaker te Sas van Gent, ter zake van het rijwielen zonder lantaarn; ieder tot eene boete van f0,50, subs. 1 dag hecht. M. D., landbouwer te Axel, ter zake als voren; tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. H. O., knecht te Axel, ter zake als voren; tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. J. L., arbeider te Axel, J. C. v. d. V., arbeider te Zaamslag, ter zake van Leerplichtwetovertreding; tot eene boete \an f 0,50, subs. 1 dag hecht. J. d. D., arbeider te Zaamslag, J. d. B., arbeider te Hoek, A. J. B. L., vis- scher te Philippine, P. R. en J. v. E., arbeiders te Axel, ter zake als voren; ieder tot eene boete van fl, subs. L dag hecht.

Axelsche Courant | 1904 | | pagina 3