WB f 30. MERINOS £ett Rijwiel te koop E.Br^ndsm^ SAJET. Advertentiën. .OEKENSCHAT GOEDE RAAD. F Te Coeverden heeft een droevig ongeluk plaats gehad. Toen de tram, bestaande uit locomotief, 1 passagiers- en 4 goederenwagens, van daar naar. Kieuw Amsterdam vertrekkende, de markt was gepasseerd, bemerkte de conducteur dat de derde goederenwagen uit de rails was geloopen, zonder dat hij de oorzaak daarvan kon ontdekken. Spoedig bleek evenwel, dat een 50 meter achterwaarts een man onder dien wagen was geraakt, wien de wielen over een der beenen waren gegaan. Dit been was zoodanig verbrijzeld, dat de doktoren Lokker en Homan onmid- delijk amputatie noodig achtten, waar toe hij direkt uit de woning van den apotheker Koek naar de ziekenbarak is overgebracht. De man bleek te zijn J. Strik, van beroep molenaar wonende te Dalerveen. Hij is echter nog vóór tot de operatie kon worden overgaan, bezweken. Te Gebroek-Maasniel (Limb.) in het zgn. Roermondsche veld, hebben twee vrouwen het zoodanig met elkaar aan den stok gehad, dat er bloed vloeide. De 24-jarige ongehuwde H. CL, bracht de 27-jarige M. Br., huisvrouw van J. W., met een dolkmes een elf-tal won den toe. Dr. Stijns, die de geneeskundige hulp verleende, constateerde een tot in de borstkas doorgedrongen wonde, welke levensgevaarlijk is. Een oude veete was oorzaak van den twist. De daderes is aangehouden. Niet zoo arm. Te Woudsend is dezer dagen op 66-jarigen leeftijd over leden Geeske Grijpsma, bijgenaamd „alde Keke", een hoogst zonderlinge vrouw. Zij leefde gescheiden van haar man en had het schijnbaar armoedig. In zeldzaam en haveloos gewaad liep ze al sedert jaren met de bollekorf. Lang woonde ze in een zoogenaamde ark woonschip), waarin ze niemand toeliet. Van de armvoogden kreeg ze ondersteuning tot weinige jaren voor haar dood, toen zij een eigen huis kocht. Nu kwamen de tongen in beweging en de vergeten „alde Keke" werd het onderwerp van aller gesprek. Bij haar dood vond men onder het bed f1800, terwijl er overvloed was van mondbehoeften, zelfs van lekker nijen. Zoo ontdekte men in een kast meel, suiker, erwten, rozijnen, eieren, alles in belangrijke hoeveelheid. Zelf leefde ze in hoogst bekrompen omstandigheden en voor anderen had ze nauwelijks een woord over. Haar geheele vermogen wordt geschat op f8000 a f 10.000, komende ten bate van haar eenigen zoon. Een ontaarde. Hij had in een banketbakkerij te Groningen inbraak gepleegd en was veroordeeld. Toen hij uit de gevangenis was ontslagen, had hij in Duitschland in de kolenmijnen werk gevonden. Zijne jonge vrouw was met twee kleinen achtergelaten en voorzag met moeite in haar onder houd en dat van haar kleinen. Als arbeidster aan een boterfabriek had zij een luttel loon verdiend en door spaar zaamheid haar huisje, een klein beschei den huisje in de Driehovensteeg, lang zamerhand netjes ingericht. Zij was reeds aardig in haar spulletjes gekomen. Dinsdag stond haar man plotseling weer voor haar. Hij was uit Duitschland terug gekomen, naar zijn zeggen, om haar te halen, daar hij zich in den vreemde zoo alléén gevoelde. Het ging hem daarginds zoo opperbest. Zij moest nu maar met hem meegaan. Hij kon nu wel voor haar en de kleintjes een ruim stuk brood verdienen. Zij behoefde dan niet meer te werken en zij zouden een gelukkig leven hebben. Het vrouw tje werd door deze mooie voorspiege lingen gemakkelijk overreed. Daar, volgens zijn beweren, het vervoer van den inboedel naar Duitschland veel te duur zou zijn, en alles daar verbazend goedkoop was, verkocht de vrouw haar zuur verdiend inboeltje voor kleinen prijs aan een uitdrager en trok uit het huisje. Het vertrek werd vastgesteld op den volgenden morgen. Vóór den nacht vond zij met haar kindertjes onderdak bij haar broer, terwijl de man bij zijn moeder zou overnachten. Doch den volgenden morgen wachtte de vrouw tevergeefs. Om tien uur bracht de post haar een brief, waarin haar man meldde, dat hij vertrokken was om niet met de politie in aanraking te komen, daar hij zich in Duitschland aan een mis drijf men spreekt van doodslag had schuldig gemaakt. De ontaarde nam het geld, voor het inboedeltje ontvan gen, mede. De arme vrouw, die geen onderdak meer voor haar kinderen heeft, is radeloos. (P. G. C.) Te Lienden zijn deze week een man en vrouw tegelijk begraven. De vrouw, 41 jaar oud, was dezer dagen van een levenloos kindje verlost en aan de gevolgen overleden. De man, 31 jaar oud, trok zich haar dood zóó sterk aan, dat hij, 24 uur later, even eens stierf. Twee kinderen, van 4 en 6 jaar, werden in enkele dagen weezen. (N. v. d. D.) In het huis van bewaring te Breda zijn thans alle plaatsen bezet, hetgeen tot dusver daar niet is voorgekomen. Te Hoogezand is een jongen van 20 jaar, na 't onmatig gebruik van ster ken drank, doodgebleven. Te Wageningen heeft bij een twist tusschen twee buurvrouwen de eene, vrouw J., haar tegenpartij vrouw M., bekend als Jaan de Turk, twee vingers afgebeten. Branden. Woensdagavond om streeks elf uur werd brand ontdekt in de biscuitfabriek Patria aan den Haar lemmerweg, even voorbij de begraaf plaats Vredeoord, buiten Amsterdam. Het vuur was uitgebroken in het ma gazijn gelegen achter het kantoor, en had toen het ontdekt werd, reeds een dreigend aanzien. De portier werd spoedig gewekt en kon zich met zijn vrouw redden. Dadelyk werd de brand weer van Sloterdijk gehaald, en om hulp gevraagd aan de Amsterdamsche brandspuit. De spuit van Sloterdijk, een handspuit, was spoedig ter plaatse maar vermocht weinig tegen het ver nielende element, dat weldra ook het kantoor en de portierswoning aangetast had. Toen de stoomspuit van de Prinsen gracht ter plaatse was en water kon geven, waren, magazijn, kantoor, en portierswoning reeds éen vuurzee. Het overige gedeelte der fabriek was nog onaangetast en men trachtte vooral dit deel te behouden. Reeds schenen die pogingen met succes bekroond te zyn, toen tegen 2 uur de stoomspuit ten ge volge van gebrek aan goed water stop gezet moest wórden. In tien minuten tijds sloegen de vlammen door den scheidingsmuur achter het kantoor en bedreigden ernstig de bakkerij en het laboratorium. Gelukkig was in een kwartier tijds ten minste weer zooveel water aangevoerd, dat de stoomspuit opnieuw kon werken, en toen concen treerde de Amsterdamsche brandweer al haar krachten op het pas aangetaste deel der fabriek. Het magazijn, het kantoor en de por tierswoning waren geheel uitgebrand. De schade wordt door verzekering gedekt. Te Westerbork is de behuizinge van den huisschilder Beckering geheel afgebrand. Doordien er zich in gemeld huis veel verfstoffen bevonden, was het perceel spoedig uit- en plat gebrand. De oorzaak van den brand schijnt aan een ongeluk te wijten zijn. De bewo ner heeft bij zijn poging om de ramp af te wenden, vele brandwonden be komen. Huis en inboedel waren beide, doch zeer laag verzekerd. De schade is zeer aanzienlijk. Te Veen wou den is door onbekende oorzaak een woning afgebrand, staande even buiten het dorp onder Bergum en bewoond door twee gezinnen. Zoo goed als niets kon worden geredook een drietal kalveren kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt slechts gedeeltelijk de schade. Moorden in BIgië. Op de kermis te Begijnendijk, een gehucht op drie kilometers afstands van Aarschot gele gen, kwam des avonds een jongeman in opgewonden toestand een danstent binnen. Zonder eenige aanleiding stak hij een der daar aanwezige jongelui een mes in de borst. Stervend werd de gewonde weggebracht. De dader is in arrest gesteld; hy beweert in de meening te hebben verkeerd dat hij werd aangerand. Te Buijsingen, bij Halle, is Woens dagmorgen een 22-jarige jongeling, die de kermis had bijgewoond, ernstig ver wond op den openbaren weg gevonden. Ook deze mishandelde werd in ster venden toestand naai' het gasthuis ver voerd. Men zoekt de moordenaars. Té Ettelghem, bij Ostende, is in een messengevecht tusschen verscheidene jongelui één hunner doodelijk getroffen door een messteek in den rug. De ver moedelijke dader is in hechtenis ge nomen. Te Gent is Maandag een vrouw, toen zij naar de fabriek ging, gestoken door een man dien zij had afgewezen. Hij kwam met de handen in den zak haar te gemoet gewandeld. Zij ging uit den weg, doch eensklaps sprong de man op haar toe, trok een mes te voor schijn en gaf er haar drie steken mee in den hals, een steek in den linker arm, een in den rechterarm en twee in den rug. Het slachtoffer zonk huilend van pijn en gansche gulpen bloed verliezend op den grond. De moordenaar liep toen in de poort eener naburige wagenmakerij. Een aantal personen snelden naar den schurk toe om hem aan te houden, doch hij zwaaide voortdurend met zijn mes in 't ronde. Eindelijk toch kon men hem over meesteren. Een werkman bracht hem met zijn klomp op het voorhoofd een slag toe, waardoor hij boven het linker oog een gapende wonde bekwam. De getroffene is in gevaarlijken, maar niet hopeloozen toestand. Te Brussel heeft zich een droevig drama afgespeeld, in een gezin, bestaan de uit een moeder met vijf zonen, allen in meerdere of mindere mate aan den drank verslaafd. Een der jonge mannen, Félix, lijdt, bovendien aan val lende ziekte. De zonen waren elkander vijandig gezindeen hunner, Willem, verweet den zieke steeds dat hij niet werkte. Een derde, Henri, trok altijd partij voor den zieken broer. Na een nieuwen twist, waarbij Henri weer Félix verdedigd had, ging deze uit, gevolgd door Willem, die hem eensklaps aanviel en een schot op hem loste. De onge lukkige viel doodelijk getroffen neer, terwijl de dader rustig naar huis terug keerde. Hij werd in zyn woning aan gehouden en bekende koelbloedig zijn misdaad, die hij verklaart te voren be raamd te hebben. ONDERTROUWD JORIS M. VERBRUGGEN en WILHELMINA M. VINK. Axel, 26 October, 1904. Ter voorkoming van ver- volging wordt voldoening van Iloofdeiyken Omslag en Keurloonen vóór 15 November a.s., verzocht. De Gemeente-Ontvanger, Axel. VAN DISHOECK. met toebehooren. Te bevragen aan het Bureau v/d blad. Trademark alleen in verzegelde pakjes voor zien van bovenstaand gedeponeerd Handelsmerk; in Zeeuwsch-Viaan- deren verkrijgbaar te Axel, F. Die- leman, Firma wed. H. Harinck, J. Bareman, Hulst, C. L. Du Cock- Sylva, Ter Neuzen, P. van Aren- thals, D. Herrebout. Gez. Meertens, Wed. Klaassen Don ze, A. van Overbeke, Sas van Gent, J. T. de Smidt, Zaainslag, wed. J. de Vos, Wed. D. J. van Pienbroek, Axel- sehestraat. In 't bijzonder wordt de aan dacht gevestigd op SOUCHON No. 5. k f 1,30 per V. KG. ROMANBIBLIOTHEEK •vopr iedereen. IQ Centen Zijn verschenen: No. 1. Argusoogen. No. 2. De vloek van den Leugen. No 3. Licht en Scha duw. No. 4 Hilda Wade. No. 5. Pension Volkerling. No. 7. Harry Sharpe, de agent der geheime politie. No. 8. De Ware. No. 9. Het geheim van de Ba rones. No. 10. De Gouddelver-Millionair. No. 11. De Stille Getuige. No. 12. Het geheim van de gevouwén handen. No. 13. De Boer van ,den Dennenhof. No. 14. Oom Bernac. Een herinnering aan het keizerrijk van Napoleon I. No. 1 f>. Getrouw tot in den Dood. No. 16. De Fransche Gouverneur. No. 17, DeStrand- geest. No. 18. De Gevangene van Dart moor. Verkrijgbaar aan het bureau van dit Blad in pakketten van 18 stuks k f 1,80 of in losse nummers 10 Cts. Wenscht men sterke, zachte, goed van kleur blijvende kousen; gebruik dan

Axelsche Courant | 1904 | | pagina 3