tenaar vorderde daarom dat beklaagde zal "worden ontslagen van rechtsver volging en tot zijn 18e jaar zal worden gallaatst in een rijksopvoedingsgesticht. De verdediger refereerde zich aan het oordeel der rechtbank. Hierop werd ook in deze zaak het onderzoek gesloten en de uitspraak op a.s. Vrijdag bepaald. Eindelijk werd nog behandeld een zaak tegen J. J. B., J. J. B. en J. J. B., resp. 33, 22 en 20 jaar oud, allen koop man in tabak, geboren en wonende te Ter Neuzen. Zij werden beklaagd datin den nacht van 10 op 11 Sept. omstreeks 101/a uurj te Neuzen nabij het huis van den burgemeester, de eerste beklaagde moedwillig A. Eggebeen een slag in het aangezicht heeft gegeven, de tweede beklaagde moedwillig A. Renskenseen slag met een boksijzer in het aange zicht heeft gegeven en de tweede en derde beklaagde moedwillig bovenge- noemden Renskes verscheidene schop pen en slagen hebben toegebracht. In deze zaak waren van wege het openbaar ministerie twee getuigen ge dagvaard en van wege de beklaagden een. De eerste getuige, A. Eggebeen, koop man te Neuzen, verklaarde dat hij in den bewusten nacht aan boord was van een stoomschip om tabak en sigaren te verkoopen. De drie beklaagden waren daar ook en een hunner zei dat hij en Renskes een pak slaag konden ont vangen. Nadat getuige met Renskes het stoom schip verliet, kreeg hij in de nabijheid van het huis van den burgemeester een slag op het linkeroogdit deed de eerste beklaagde. Daarop heeft de derde beklaagde hem nog een trap op de borst gegeven. Verder heeft getuige gezien dat de tweede beklaagde Renskens een slag met een boksijzer op het hoofd gaf, terwijl de tweede en deyde beklaagde aan dezen nog schoppen en slagen toebrachten. De derde beklaagde trok verder zijn mes, doch heeft niet ge stoken. De getuige veronderstelde dat brood nijd de aanleiding tot de mishandeling was geweest. Hij en de beklaagden drijven eenzelfden handel. De eerste bekl. deelde mede, dat de getuige in den bewusten avond dronken was en dat hij en Renskens hem ge dreigd hedden. Op straat heeft een woordenwisseling plaats gehad en be klaagde heeft wel gedreigd getuige te slaan doch geslagen heeft hij niet. De tweede getuige ontkende Rens kens met een boksijzer geslagen te hebben en evenzeer dezen geschopt te hebben. De derde bekl. verklaarde in het geheel niet tegenwoordig te zyn ge weest bij hetgeen gebeurd moet zijn. De getuige bleef aan zijn mededee- lingen vasthouden. De tweede getuige, A. Renskes, boots man te Neuzen, verklaarde dat op het dek van het stoomschip, waarop Egge been en hij, benevens de beklaagden waren, ruzie is ontstaan. Zij was begonnen door de beklaagden. Verder is hij getuige geweest van de mishandeling van Eggebeen, waarom trent hij geheel eenstemmig met dezen was. Voorts verklaarde hij zelf ook mis handeld te zijn en een slag met een boksijzer op het hoofd en schoppen en trappen gekregen te hebbendit deden de tweede en de derde beklaagde. De beklaagden bleven bij hetgeen zij ten opzichte van den eersten getui ge hadden gezegd. De getuige hield pertinent aan zijn Terklaring vast. De getuige a decharge C. Kaan Cz., timmerman te Neuzen, deelde mede dat hij in den bewusten nacht op de brug stond en hoorde dat Eggebeen de gebroeders B. uitschold. Toen zeide de eerste beklaagde dat hij hem een pak slaag zou geven indien hij niet eindigde. Hij heeft niet gezien dat er slagen of schoppen werden toegebracht. Wel heeft hij gezien dat de derde beklaagde bij het einde van de woordenwisseling te genwoordig was. De ambtenaar van het openbaar mi nisterie begon met er op te wijzen dat er in Neuzen zeer veel lastige personen zijn. Thans blijkt dat de concurrentie in den handel in tabak en sigaren ook al personen op de bank der beklaagden brengt. Er bestond naijver tusschen de be klaagden en den getuige Eggebeen en dezen hebben zich niet ontzien hun concurrent in den tabakshandel ernstig te mishandelen. Niet alleen Eggebeen maar ook Rens kens is door hen mishandeld. Dat blijkt uit de verklaringen van de gehoorde getuigen. De tweede beklaagde is de hoofdper soon in de mishandeling geweest en deze had bovendien een boksbeugel bij zich, waarmede men ernstige kwetsuren kan toebrengen. Met het oog op het ernstige van het feit vorderde de ambtenaar veroordee ling van den eersten beklaagde tot een maand, van den tweeden tot drie maan den en van den derden tot twee maan den gevangenisstraf. De eerste beklaagde bleef ontkennen slagen te hebben toegebracht, de tweede ontkende ooit een boksbeugel bij zich gehad te hebben en de derde hield vol niet bij het gebeurde tegenwoordig te zijn geweest. Ook in deze zaak uitspraak a.s. Vrijdag. Midd. Grt. Zondagavond tusschen half zeven en zeven uur is er te Middelburg in gebroken in een woning op de Bier kade. Er is éen bedrag van ruim f200 gestolen en tevens poging tot brand stichting gedaan. Er waren in de se cretaire eenige papieren verbrand en de gaskranen stonden open. Daar de bewoner om half zeven zijn woning had verlaten en reeds voor zeven uur was teruggekeerd, moet de misdaad in dien tusschentijd gebeurd zijn. Te Nieuweschans heeft de 15-jarige knecht van een landbouwer in drift een paard met een mestvork doodge slagen. Het paard liad den jongen bij ongeluk met den staart in het ge zicht geslagen. Kindermoord t Dezer dagen is door eenige jongens in de Oude Plantage te Rotterdam nabij een boom in het gras gevonden het hoofd en de romp van een pasgeboren kind. De armen en beenen ontbraken en waren blijk baar met een scherp snijdend voorwerp van het lichaam afgesneden. Ook het hoofd was van de romp gescheiden. De romp en het hoofd waren gewik keld in exemplaren vanhet Rott.Nieuws blad van 7 November 1903,15 Novem ber 1903, 8 en 14 Maart 1904. De commissaris van* politie, de heer L. J. C. Vuyk, verzoekt opsporing en bericht. De beruchte Zandstraat te Rotter dam was j.l. Zondagnacht wederom het tooneel van een geweldige vechtpartij, die ontstaan was in het Grieksche dans huis van A. L. in pand 52, alwaar om 12 uur een aantal Italiaansche matro zen van het barkschip Ermina, liggende te Katendrecht, aan het dansen waren gelijktijdig met eenige Hollanders. De twist ontstond doordat enkele dan sende paartjes met elkaar in botsing kwamen. Men werd handgemeen en er volgde een bombardement met bier glazen in het stampvolle danshuis. In een oogwenk was alles verbrijzeld en werd de twist deels in het bierhuis en deels op de straat voortgezet. Men wierp met riooldeksels, tafels. stoelen, biervaatjes, enz.; met priemen, dolken, messen stak men in het wild om zich heen, de piano werd met een biervat verbrijzeld. In het danshuis kregen enkelen het zoo benauwd dat zij een muur intrap ten en over een binnenplaats de vlucht namen. Weer anderen vluchtten over het dak en viel een hunner daarbij door een glazen lantaarn, waardoor hij in het benedenhuis van pand 46 terecht kwam en drie teenen bleek gebroken te hebben. Op straat was het gevecht niet min der hevig. Een stukadoor kreeg een diepe messnede in den hals, een ander een gat in het hoofd, hem met een bierglas toegebracht; zekere Smit kreeg een messteek in het hoofd en in de rechterknie, een Italiaan een messteek in den linkerslaap, terwijl een burger door de ruit van een aardappelwinkel werd geworpen, waarbij hem de neus werd afgesneden. Allen werden in het Ziekenhuis verbonden. Alleen S. werd er opgenomen. De politie sloeg met de blanke sabels op de vechtenden in zóo dat de sabel kwasten er af vlogen. Twee Italianen werden gearresteerd. Het danshuis is binnen geheel aan scher ven en splinters geslagen. Een herhaltng van het straatgevecht in de Zandstraat had den volgenden middag op den Goudschensingel plaats. Daar liep een oude man, dragende een zak met roet. Een drietal leegloopers hadden er genoegen in, den man zoo lang te sarren totdat hij, ten einde raad, op hen toevloog. Op dat oogen- blik kwamen een paar politieagenten aangeloopen en poogden deze twisten de menschen te scheiden. Dit was het sein voor meerdere personen om zich in de zaak te mengen en, een hoogen toon aanslaande, op de beide politieagen ten in te dringen. Een formeél straatgevecht ontstond, waaraan binnen een kwartier tijds een vijftiental politiemannen met uitgetrok ken sabel en een groote volksmenigte deelnamen. Te midden van dichte volksdrommen, lagen agenten van poli tie en vechtersbazen over de straat te rollen, zelfs werd een van de agenten zijn sabel ontwrongen, waarmede de geweldplegers woest rondzwaaiden. Met heel veel moeite behield de po litie ten slotte de overhand en bracht al dadelijk eenige weerspannigen naar het bureau. r- Gevecht tusschen poWie en militairen. Donderdagavond verstoorden in de Vel- perpoortlangstraat te Arnhem eenige ry- dende artilleristen de orde. Een agent van politie maande hen aan tot kalmte, terwijl een hunner, die in beschonken toestand verkeerde, zou worden gear resteerd. Daartegen ontstond verzet en de agent De Bruin ontving eenige slagen in het aangezicht, terwijl de andere militairen zoodanig opdrongen, dat de arrestatie niet mogelijk was. Toen een drietal agenten van politie ter adsistentie kwamen, werden zij ge slagen en gestompt, terwijl van twee hunner de mantel en uniformjas werd gescheurd. Ten slotte slaagde men er in twee der belhamels te arresteeren. Toen de politie een wachtmeester en een korporaal, die bij het geval tegen woordig waren, verzocht om de solda ten te gelasten naar de kazerne terug te keeren, werd aan dit verzoek niet voldaan. Langen tijd bleven nog verschillende groepjes militairen en burgers zich in de nabijheid van de kazerne en het hoofdbureau van politie heen en weer bewegen. Uit de ramen der kazerne werd na tuurlijk ouder gewoonte, en zeer ge vaarlijk voor voorbijgangers, weer flink met klompen en andere projectielen geworpen, tot ten slotte een officier daaraan een eind maakte. Ongeveer een uur na de arrestatie bevonden zich eenige korporaals en artilleristen in de nabijheid van het politiebureau, waar zij een tartende houding tegenover de politie aannamen. De kommandant der kazernewacht werd gerequireerd en deze gelastte den man schappen naar de kazerne terug te kee ren, waaraan voldaan werd. N. ACt. Poging tot moord. Zondagmorgen omstreeks vier uur drong iemand by P. Maarsen Kzn., te Aalsmeer, de woning binnen. Maarsen zelf was naar het land om de koeien te melkenalleen was zijn 48-jarige zuster thuis, die nog te bed lag en van daaruit de hande lingen van den dief gadesloeg. Na het ledigen van een zakje, bevattende onge veer vijftien stuivers, bemerkte de dief dat er onraad was. Hij nam een bran dend lampje van de tafel, begaf zich naar het bed en vroeg een halve kan melk. Op de vraag wie hij was, ant woordde hij een schipper te zijn. Om hem die melk te geven, zou de vrouw uit het bed komen en haar kousen aan trekken. Daarmede bezig zijnde, werd zij door den dief met een steen op het hoofd geslagen, zoodat zij hevig bloe dend op den grond neerviel. Gelukkig dat de steen brak. Op het hulpgeschrei der vrouw verliet de aanrander de woning. Als verdacht werd door de politie in bewaring genomen een zwerver, Dirk Schouten, vroeger wonende te Aalsmeer. Hij is geconfronteerd met de verslagene, die hem onmiddelyk als den dader herkende. De verdachte blijft nog ontkennen. In een brouwery te Regen (Beie ren) werd dezer dagen een ouder wetsche boerenbruiloft gevierd. Aan den feestdisch zaten 145 personen aan, die samen verorberden 700 pond rund- vleesch, 600 pond varkensVleesch, 620 knoedels' 300 pond leverworsten, om van de rest te zwijgen. Het feest werd door geen enkelen wanklank gestoord, verzekert de berichtgever In een enkel nomer van het Hbld. van Antw. komen de volgende misdaden voor Te Aubin-Neufchateau, nabij Verviers, is een 64-jarige boer in een binnenweg door zes kerels aangevallen. Op zijn hulpgeroep kwam de knecht en een neef toegesneld, die op hun beurt werden aangevallen. Nadat de aanranders de vlucht hadden genomen, vond men den boer doodelijk gewond ter aarde liggen. Naar huis gebracht, overleed hij daar weldra. Wat de reden van den aanval is geweest, is onbekend. De justitie doet onderzoek. Te Oostende is weer een moord ge pleegd. In het Park vond men een lijk met dezelfde wonde aan het hoofd, achter het oor, als het vorige slacht offer. Dit is daar de vierde moord sedert korten tijd. Het Park, dat midden in de stad ligt, wordt tegenwoordig door velen geschuwd. Te Herent, naby Leuven, is in een hevig gevecht een man zoo zwaar door een messteek verwond dat hij, naar het gasthuis overgebracht, na een uur over leed. De dader schijnt bekend te zijn. In een gevecht tusschen studenten en leegloopers te Leuven heeft een Spaansch student met een revolver ge schoten op zijn aanvaller, die doodelyk gewond werd. De student schijnt in staat van wettige zelfverdediging ge handeld te hebben. Te Boom heeft men uit een potaarde put op een steenfabriek het lijk opge haald van een 54-jarigen gehuwden timmermansknecht, die na een hevige twist met zijn familie verdwenen was. Te Brussel heeft men een vrouw ver moord op haar kamer gevonden. Ver dacht wordt een banketbakkersknecht, die den nacht in de kamer der ver moorde dezeleidde een slecht leven heeft doorgebracht. Woensdagochtend heeft in de Belgische hoofdstad een man zyn vrouw den hals doorgesneden; de ongelukkige was op slag dood. De moordenaar trachtte daar na zich zeiven van 't leven te berooven. Zwaar gewond werd hij naar 't gasthuis vervoerd.

Axelsche Courant | 1904 | | pagina 3