163 Ottnenboomen, Tandarts A. P. J. HERMANS Advertentiën. Openbare Verkooping. Een WOONHUIS, Openbare Verkooping. Provinciale Staten van Zeeland. Burgerlijke Stand. Openbare Verkooping. Tegen de marechaussee's is een klacht ingediend, die weldra aanleiding zal geven tot een behandeling der zaak door de militaire rechtbank. Te Schoot Budel kwamen dezer dagen twee broeders uit Weert, 19- en 16-jarige voerlieden, aan met paard en kar, beladen met mangelwortelen. De jongste volgde de kar per fiets. Zij had den reeds goed gedronken en deden te Schoot Budel nog een bierhuis aan. Door de duisternis verdwaald, sloegen zij bij het heengaan een verkeerden weg in, daarop kantelde de kar en kwam in een diepen put terecht. De voerman kwam onder de kar, zoo dat de as van den wagen hem de borst indrukte en hij onmiddellijk dood was. De fietsrijder kwam tegen de kar aan en verwondde zich. I Maandag werd te Uden bericht ontvangen, dat J. van den Heuvel, her komstig uit die gemeente, thans woon achtig te Geldern, naar Uden vertrok ken, om zijn pensioen als Nederlandsch- Indisch militair in ontvangst te nemen, ter hoogte van het station Weze, tus- sehen Goch en Kevelaar, van het plat form der 4e klasse is gevallen, met het jammerlijk gevolg, dat hem door den volgenden wagen het hoofd van den romp werd gescheiden. De man was natuurlijk dadelijk dood. i Te Amsterdam heeft gisteren weer een hevige brand gewoed in het huis hoek Droogbakpleintje en Buiten Wie iringerstraat. f Het perceel wordt door verschillende gezinnen bewoond, maar de kinderen waren naar school en de bewoners der bovenverdiepingen konden zich redden. De brand begon op de le verdieping, eigenlijk den insteekdeze wordt be- iwoond door het gezin Baas; de man, kapitein op de binnenvaart, was uit de stadzijn vrouw had kort vóór dat de brand uitbrak, het huis verlaten. Zoo kon de brandweer of de politie bij af wezigheid der bewoners nog niet vast- stellen welke de oorzaak van den brand moet zijn geweest. De vlammen sloegen niet slechts aan den voorkant van het huis uit twee t verdiepingen naar buiten, maar ook uit de zijvensters van de Wieringerstraat baanden zij zich een weg. Binnenshuis richtten zij groote verwoestingen aan, zoodat zoowel de eerste verdieping als de 2e, waar het gezin Garrel woont, geheel uitbrandden, en ook aan de 3e verdieping, waar de Essers wonen, schade werd aangebracht. Van het water hadden de benedenbewoners, de schoenmaker Blauw en de kelderbe- woners Kap, te lijden. De brandweer was met veel materiaal ter plaatse, omdat de brand zich zoo hevig liet aanzien, doch de stoomspuiten konden al spoedig inrukken. [J Londen is in rep en roer over een moord, die op klaarlichten dag in het drukke East-End is gepleegd. Op een uur dat de straten vol zijn van werkvolk, dat naar den dagelij k- schen arbeid gaat, is men in een win kel gedrongen, heeft men de winkelier ster een prop in den mond gestoken haar gedood en bestolen. De moorde naar of de moordenaars slopen weg, naar alle waarschijnlijkheid zonder door iemand te zijn opgemerkt. Het slachtoffer is zekere Mathilde Farmer, krantenverkoopster, wonende in Commercialroad. Die vrouw woonde reeds meer dan veertig jaar in dit huis. Haar ouders woonden er tot aan hun dood en sedert vier of vijf jaar dreef zij de zaak alleen. Vroeger was zij de voornaamste krantenverkoopster van het district en had een twaalftal knapen in haar dienst om de bladen te bestellen. Sedert dien echter verminderden de zaken, zoodat zij het nu met een enkelen jongen gedaan kreeg. Men was echter overtuigd, dat zij veelgeld had verdiend en zij dit geld in huis had. 't Is ongetwijfeld hieraan, dat zij haar ongelukkig einde heeft toe te schrijven. Miss Farmer woonde geheel alleen. Enkel met een buurvrouw had zij eeni- gen omgang, en juist omdat zij nooit iemand in haar woning -wilde toelaten, omdat zij haar zaken verwaarloosde en geen meid wilde, die haar toch maar zou bestelen, zooals zij zeide, veronderstelde men dat zij in haar huis geld verborg. 's Morgens kort voor zes uur bracht men als gewoonlijk het pak kranten bij miss Farmer. Zij opende dan de deur juist genoeg om het pak binnen te nemen. Dit gebeurde nu Woensdag als naar gewoonte een knaap, Mitchell, had het gezien en bemerkt, dat miss Farmer slechts half gekleed was. Zij moet dan naar haar slaapkamer zijn teruggekeerd om zich aan te kleeden. Later heeft zij weer de deur geopend, en een deel van de venstersluiting weg genomen en op dat oogenblik moest zij zijn aangevallen. Rond halfzeven kwam de knaap, bij haar in dienst, zekere Harry Wiggins naar zijn werk. Hij vond den winkel onderste boven. De bladen lagen over den vloer verspreid en miss Farmer was niet te zien. De knaap riep haar aan de trap maar kreeg geen antwoord. Hij dacht evenwel niet aan misdaad, maar meende dat miss Farmer was uitgegaan en dat moedwillige knapen de bladen hadden dooreengeworpen. Hij begon ze dus bijeen te rapen en bediende de klanten die kwamen. Terwijl hij den vloer opruimde vond hij tusschen de papieren valsche tanden van zijn meesteres. Dan zag hij ook een harer schoenen liggen bij de trap. Toen werd de knaap bang en ging de buren halen. De politie werd ook ge haald maar niemand van de buren waagde, in afwachting van haar komst, zelf een onderzoek te doen. Het was nu bij achten eer de politie ter plaatse was en toen vond men miss Farmer gebonden en met een prop in den mond op haar bed liggen. Zij leefde nog, maar op hetzelfde oogenblik, dat de ge neesheer kwam, stierf zij. De politie heeft enkele arrestaties ge daan, die niet gehandhaafd zijn. Van de daders is nog geen spoor ontdekt. - Naar men meldt, heeft men in België veel overlast van de konijnen, die door den mooien zomer zeer talrijk zijn geworden. In het .hazengras" tusschen Knocke en Blankenberghe is Zondag weer een klopjacht op konijnen gehouden, waarbij door 5 schutters niet minder dan 1500 van deze lang- ooren werden geschoten. Te Antwerpen zijn een ze\ entien- jarig meisje en haar vrijer, een schip persknecht, verdronken. De jongeman zou het meisje met een roeiboot naar zijn schip brengen; men neemt aan dat zij misgestapt en overboord gevallen is, dat de vrijer haar nasprong en bei den verdronken zijn; na gedregd te hebben, heeft men tenminste de beide lijken opgehaald. De volksmond echter vertelt veel zonderlinge geruchten in verband met deze geschiedenis, geruch ten overigens die wel nimmer geloochend noch bewaarheid zullen worden. Uit Tabris wordt van 15 dezer gemeld, dat de cholera daar toeneemt, lederen dag sterven 300 of 400 men- schen aan de ziekte. De Armeensche bevolking verlaat de stad. Zij stellen voor er in te berusten, dat bij de stoomtramwegen van Hulst naar Walsoorden, van Hontenisse naar Selzaete en enkele anderen, alleen in zooverre van hunne bevoegdheid tot al- of niet goedkeuring van de dienst regelingen en vrachttarieven voor per sonen en goederen zal worden gebruik gemaakt, als de Regeering zich die goed keuring niet mocht voorbehouden. In verband hiermede, zal de boete op afwijking van de goedgekeurde dienst regeling moeten gehandhaafd blijven en ook van toepassing moeten zijn, wanneer afgeweken wordt van eene door de Regeering goedgekeurde dienst regeling. Voorstel van Ged. Staten tot afwijzing van het verzoek van den raad der ge meente Hoedekenskerke om meer dan tot dusver aan den steiger aldaar aan te leggen met de booten van den Prov. stoombootdien8t. Op een dergelijk door den genoem den raad tot hen gericht verzoek, werd bij besluit van 26 Aug. jl. te kennen gegeven, dat aan het verzoek geen ge volg kan worden gegeven. Inwilliging van het verzoek zou ten gevolge hebben, dat de hoofdverbindin gen, nl. VlissingenBorsselenTer N eu- zen en VlissingenBreskens en om gekeerd, niet meer geregeld zouden kun nen plaats hebben; in dit gezichtspunt, waarmede de Staten zich vroeger ver- eenigden, brengt het nader verzoek van den raad geene verandering. Mitsdien wordt voorgesteld het ver zoek af te wijzen. Voorstel van Ged. Staten tot opening van een crediet van f100,aan de Commissie van toezicht op de proefvel den in Zeeland voor den aanleg van proeftuinen in 1905. De Commissie van toezicht verzoekt die subsidie te mogen ontvangen voor den aanleg van proeftuintjes bij de winter-cursussen in landbouwkunde. Op grond van de verder hierbij mede gedeelde adviezen van het Hoofdbestuur der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland en van den Rijkslandbouwleeraar te Goes, stellen Ged. Staien voor het verzoek in te willigen. i Ter voorkoming van ver- volging wordt voldoening van Hoofdoiyken Omslag en Keurloonen vóór 15 November a-s., verzocht. De Gemeente-Ontvanger, Axel. VAN DISHOECK. De Notaris P. Drogmans te Axel, zal ten verzoeke van J. B. en SOPHIA SWARTELE te Westdorpe in het koffie huis van den heer Cyr. Dellaert— Kerckhaert aldaar, op Maandag den 24 October 1904, des namiddags ten 4 ure, verkoopen waarin Broodbakkerjj en Winkel, Schuur en verdere Aanhoorigheden en het recht van Erfpacht tot 31 December 1934, op den daarbij behoorenden grond, eigendom van mevrouw de wed. Prins te Haarlem, alles te Westdorpe, kadaster sectie C nummer 391, groot 3 aren 20 centiaren, jaarlijksche erfpacht f6,40. Valdag Januari, betaaldag September. Het perceel is gunstig gelegen en geschikt tot uitoefening van alle bedrijven. Te aanvaarden 15 November 1904, of zooveel vroeger als de verkoopers het perceel zullen verlaten. De helft der koopsom kan desverkiezende, als eerste hypotheek op de goederen ge vestigd blijven. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal op Donderdag den 27 October 1904, des voormiddags ten 11 ure verkoopen Ten verzoeke van het Bestuur van den polder OUD <4. BEOOSTENBLIJ BEZUIDEN, Dijk graaf E. L. Plasschaert) te Koe wacht Omtrent GO stnks Volgens de agenda der a.s. najaarsver gadering der Provinciale Staten, zullen o. m. worden behandeld Voorstel van Ged. Staten tot tegemoet koming aan het verlangen van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, om de goedkeuring door I Ged. Staten van de dienstregelingen en I vrachttarieven bij de stoomtramwegen te doen vervallen. Van 1 tot en niet 15 Oct. 1904. Hulst. Geboorten. 2. Charles Lu- dovicus, z. van Alphonsus van Bunder en Louisa Maria Heijman. 6. Léon Alouis Joseph Marie, z. van Joannes Adolphus de Witte en Clarisa Maria Freijser. Overlijden. 11. Rosalia Apolonia Pre- nen, 2 j., d. van Alouïsius Cornelis en Carolina Francisca Freijser. 12. Paulina Philomena Prenen, 4 j., d. van Alouï sius Cornelis en Carolina Francisca Freijser. Koewacht. Huwelijks-voltrekkingen. 3. Alphonsius Bracke (van Axel), 26 j., jm. en Leonia Maria Ongenae, 23 j.,jd. Geboorten. 2. Carolina Maria Au- gustina, d. van Augustinus Vermeulen en Angelina van Goethem. 6. Camillus Joseplius, z. van Desiderius van der Ha en Prudentia Maria Lammens. Overlijden. 11. Irma Maria Vers trae ten, 2 m., d. van Franciscus Xaverius en Regina Sophia de Kerf. Overslag. Huwelijks-aangiften. 7. Jo seph Baes, 22 j., jm. en Coralia Maria de Coninck, 22 j., jd. Zuiddorpc. Geboorten. 11. Theophi- lus Desiderius, z. van Alphonsius The- odorus Bqddaert en Eulalia Maria van Haelst. Maria Magdalena, d. van Ed- mond de Ridder en Maria Louisa Stroo- winder. 14. Florimond Joseph, z. van Amelia Steel. Overlijden. 4. Dominica Herman, 71 j., wed. van Petrus Franciscus Poppe. 7. Alberson Joseph van Goethem, 1 m., z. van Franciscus Edmondus en Nata lia Braeke. staande in de gemeente Koewacht in voornoemden polder. b Mejuffrouwen M. L. en L. M. VERMANDEL, winkeliersters te Koewacht 9 schoone Canadaboomen, 22 Wilgenboomen, en 3 Wilgen Tronkboomen, staande in voormelde gemeente ge naamd den Tragel. Te vergaderen bij Aug*. Boon in den Hazelarenhoek gemeente Koewacht. De Notaris T. C. Daey Ouwens, te Hulst, zal ten verzoeke van den Heer Mr. J. G. VAN DEINSE, oud-Notaris te Apeldoorn, op Woensdag 26 October 1904, des voormiddags 10 uur in het open baar verkoopen groeiende in de gemeente Hengst dijk op den dyk tusschen de pol ders Groot Hengstdijk en Rummers- dijk, nabij de hofstede, bewoond door den Heer C. van Esbroeck. Te vergaderen ter plaatse waar de boomen groeien. van Middelburg-, is iederen DINSDAG van 9 tot 2 uur ten huize van den Heer GOUDSTIK KER, Noordstraat te Ter Neuzen te consulteeren voor Mond- en Tand- ziekten en het plaatsen van Kunst tanden. Operatiën pijnloos.

Axelsche Courant | 1904 | | pagina 3