ïïotel „Het Wapen yan Zeeland" IJl 154 Canadapopulieren, Advertentiën. Hoeden Baretten Bloemen Fluweel in yersclullenfle soorten en kleuren. A. F. Neelemans - Hulst. Gelegenheid tot dineeren. Gedurende de Kermis. Aanbesteding. aanbesteden en ii. 12.000 Kg. Ruhrkolen, Instel Dinsdag It October 1904 Verblijf 25 Openbare Verkooping. ESN WOONHUIS, BOUWLAND a 101 Canadapopulieren, b 25 Olmen, c 99 Canadapopulieren, 4 Olmen en 2 Esschen, taakt werd weer zijn toevlucht te zoe ken in het bureau. Aan het tactvol optreden van den commissaris is het te danken dat ergere onheilen werden voorkomen, doordien men alles zijn eigen dood liet sterven. Den geheelen avond was het bordes vani het stadhuis tegenover het politie bureau met zingende en joelende kin deren bezet, terwijl minstens een 1000- tal personen op de Markt aanwezig waren. De agent M. is geschorst. Uit Deurne wordt aan de L. K. Dat hier, evenals op vele plaatsen, het drinken van een borrel bij geboor ten, zoowel als bij overlijden, gebruike lijk, voor sommigen bijna onmisbaar is, weet iedereen. Zoo ook behoort de tra- ditioneele borrel gewoonlijk bij het gra ven van een put. Dezer dagen liet een kastelein alhier een put „schieten", zooals 'thier heet, waar de borrel volstrekt niet mocht ontbreken, immers, dat zou schande ge neest zijn voor een kastelein, die den jenever toch „zijn eigen" had. Men bepaalde zich dan ook niet op gepaste wijze en'juist afgepast, tot een borrel, maar het pittige vocht werd ge dronken uit bierglazende gevolgen bleven natuurlijk niet uit. Een der gravers namelijk, die zich onder in den put bevond, had zoodanig van de gele genheid geprofiteerd, dat het hem on mogelijk werd, zich naar boven te wer ken en was men verplicht hem uit de modder omhoog te trekken. Goede raad was duur, en de kortste weg ook de beste zeker toch de koddigste werd genomen Een puthaak bevestig de men achter in zijn broek, en daar ging ie, onder luid gelach der omstanders. Dezer dagen had te Boxtel het volgend ongeluk plaats. Zekere A. S., een braaf en oppassend landbouwer, zou even met een geleend geweer onder vogels gaan schieten. Onderweg kroop hij door struiken, met het treurig ge volg dat het schot afging, en hem zoo danig in de hersens trof dat de man dood ter aarde viel. De man laat eene vrouw met 5 jeugdige kinderen achter. Te Charlois heeft Dinsdagavond wederom een moordaanslag plaats gehad. In het Café van C. De Rijke aan de Wolphaertsbocht 48, waarin reeds meer dere moordaanslagen plaatsgrepen, wh- ren ook Dinsdagavond een aantal be zoekers bijeen. Onder hen bevond zich ook de bier huishouder L. B., wonende in diezelfde straat. Er kwam quaestie over het te betalen gelag. B. trok daarbij plotseling een degenstok en mikte op het hart van de vrouw, die achter de toonbank stond. De vrouw ontweek, zoodat zij den degenstoot kreeg in den linker bo venarm. Onder hevig bloedverlies werd zij naarhetpolitiebureauteCharlois overgebracht, waar het bleek, dat een ader was doorgesneden. Dadelijk werd geneeskundige iiulp ingeroepen, waarna zij naar haar woning werd overgebracht. De dader, die nadat hij den degen stok had weggeworpen, gevlucht was, werd des nachts in zijn woning gearres teerd en naar het commissariaat van politie te Fijenoord overgebracht. Bij gelegenheid van de kermis is volgens het „Noordbr. Dagbl., te Made een moord gepleegd, nadat in de straten door troepen zwaar beschonken jonge mannen met messen en knuppels hevig Was gevochten. De vermoorde was een jongmensch van nauwelijks 18 jaar en stond bij de politie wegens zijn herhaalde dronkenschap slecht aangeschreven. De dader meldde zich zelf bij de mare chaussee aan. Daags na den doodslag hadden er in liet dorp weder ernstige ongeregeldhe den plaats. Voor 't Raadhuis ontstond een samenscholing der opgewonden me nigte, die een zeer dreigende houdin aannam. De brigadier der Rijksveld- wacht trachtte de menigte uit elkaar te doen gaan, doch hij en de politie mannen werden weldra ontha- ld op een regenbui van keisteenen. Eerst nadat de brigadier een drietal revolverschoten gelost had, ging de menigte uiteen. Uil Limb»rq. Een mijnwerker die beneden in de mijn Oranje-Nassau werkzaam was, kreeg van een zijner vrienden het bericht, dat zyn vrouw druk bezig was met inpakken en op het punt stond te vertrekken met den eerst- komenden trein in gezelschap van een ander mijnwerker. Zoo spoedig moge lijk haastte zich de verbolgen echtge noot naar boven en liep op een draf naar zijn woning in de Kolonie, wraar hij zich van de waarheid van het hem me degedeelde overtuigen kon. Toen on middellijk naar het station. Hier aan gekomen vond hij zijn vrouw plus nog iemand gereed staan om te vertrekken. Zonder veel complimenten maakte de man zich meester van den koffer, die voor hem de meeste waarde had, en verwijderde zich even vlug als hij ge komen was. Een zijner kennissen, die hem vroeg, waarom hij zijn vrouw ook niet had mee teruggebracht, kreeg tot bescheid „Dat die naar den drommel loopt, daar was toch geen houden meer aan In de woning van den ploegbaas Saris te Blerik, die gedurende het tichel- seizoen in Pruisen vertoeft, ontstond des nachts brand. De oude vader van S. en een kind van 10 jaar konden zich niet meer redden en vonden den dood in de vlammen. Des morgens werden de twee verkoolde lijken gevonden. Een zoontje van 11 jaar wist zich, door uit een venster te springen, van den dood te redden. Te Luik is een jonge dame, die met haar vader een fietstochtje maakte, bij het uitwijken voor een vrachtwagen gevallen en onder een tram geraakt. Zij werd dood opgenomen. Haar hoofd was afgereden. Haar vader loopt gevaar krankzinnig te worden. Duitsche Officiers-dwaasheid. Er wordt uit Straatsburg weer een kras staaltje verteld van de dwaasheid, waartoe de Duitsche officieren in hun eerbegrip kunnen komen. Een cadet ontmoette den loopjongen van een advocaat, en diens livrei voor een soldatenuniform nemende, eischte hij dat de jongen hem zou groeten. De bediende, een Beier, hield den toekomstigen officier voor den gek en gaf hem den raad, naar de kazerne terug te keeren, om een knechtenlivrei uit een soldatenuniform te leeren on derscheiden. Daarop werd de cadet woedend en riep een soldaat om den loopjongen aan te houden. Maar in de kazerne gebracht, werd deze dadelijk weerlos gelaten door den officier der wacht. Dat was dus een tik op den neus van den cadet, tegen wien nu een klacht bij den kolonel werd gedaan. De kolonel van het regiment zei echter dat de uniform door den jongen beleedigd was en gaf den cadet gelijk. Hij had hem moeten doorsteken, zei hij. In zijne plaats zou de jongen geen tien minuten meer geleefd hebben. De kolonel heeft bevel gegeven den jongen opnieuw aan te houden en hem te vervolgen voor beleediging der mi litaire overheid. Modiste, bericht de ontvangst van eene groo- te Collectie WI XT ER ART 1KE LEXals en VEERI^TS1. En wat verder tot het Modevak behoort. AAKBEVELEND. Boefstxxk a la minute. Het ALGEMEEN BURGERLIJK ARM- BEST UUR te Axel, zal op Zaterdag 9 October e. k.. des voormiddags ten 9 ure, ten Raad- huize, bij enkele inschrijving I. de levering van 17 M. Bombazijn. Keterbaai. Drol. Gebloemd katoen. Geel katoen. Aschgrauw diemet. 16 paar Vrouwenkousen en 5 Manskousen. Monsters ten Raadhuize te bezichtigen. (40 pCt. grove). Alleen ingezetenen der gemeente heb ben het recht om in te schrijven. Inlichtingen te bekomen bij den Ont vanger. J. VERIJZER, President. C. V. D. BROEKE, Secretaris. J. A. VAN VESSEM, Ontvanger. Axel, 23 September 1904. 48 30 14 100 5 gang van 1 October 1904, doch moeten gelijktijdig bij de betaling der koop sommen de pacht opleggen sedert ge meld tijdstip tot den dag der betaling der koopsommen. Betaling der onkosten ad 8°/„ 8 dagen. Idem der koopsommen 15 Januari 1905 grondlasten 1 Januari èn polder- lasten 1 Mei 1905 voor koopers. De verknoping wordt gehouden bij VERBIEST te Zuiddorpc. telkens des namiddags I ure. Instelpremie j en gelag 1 4 Alle nadere inlichtingen ten kantore van voornoemde notarissen, liggende bij eerstgemelde, kadastrale plans en leggers ter inzage. De Notarissen P. Dregmans, te Axel en T. C. Daeij Ouwens, te Hulst, zul len ten verzoeke van Mejuffrouw" de Weduwe en Erven van den heer C. L. MELS, te Zuiddorpe, te koop aanbieden, de volgende onroerende goederen. KOOP I. verdere Gebouwen, Aan- hoorigheden en Erf t,e Zuid dorpe, kadastraal bekend in sectie B nummer 1288, groot 2 aren 07 centiaren. Bewoond door de medeverkoop ster Wed. Mels. KOOP 2. 93 aren 79 centiaren of 2 geme ten 32 roeden en verdere gronden en daarop staande Gebouwen, alles in de gemeente Zuiddórpe, kadastraal be kend in sectie B nummers 464, 465, 467, 1315 en 1480. KOOP 3. 1 Hectare 81 aren 60 centiaren of 4 gemeten 22 roeden Bouw land gelegen als voren tegen de Sint Jansstraat, kadastraal bekend in sectie B nummer 434. KOOP 4. 85 aren 70 centiaren of 1 gemet 277 roeden Bouwland, gelegen als voren, kadastraal aldaar bekend in sectie B nummer 367. KOOP 5. 1 Hectare 24 aren 40 centiaren of 2 gemeten 237 roeden Bouw land gelegen in den Moerspui- polder Zuiddorpe, kadastraal al daar bekend in sectie D nummer 61. De goederen onder koopen 2, 3, 4 en 5 zijn bij onderscheidenen in huur tot 1 October en 25 December 1907 te samen voor f533,50, alles blijkens no tarieele huurovereenkomst. De koopers komen aan het genot der huur met in De ONTVANGER DER REGISTRA TIE EN DOMEINEN te Hulst, zal ten overstaan van den Notaris P. Dregmans te Axel, in het openbaar bij opbod verkoopen op DINSDAG 18 OCTOBER 1904, 's namiddags 1 uur °P deiJ noordelijken dijk van het zijkanaal naar Hulst tusschen h. m. p. 40 en 41 op WOENSDAG 19 OCTOBER 1904, -* 's voormiddags 10 uur op den zuidelijken dijk van het zijkanaal naar de Axelsche-Sassing tusschen h. m. p. 20 en 24 op den westelijken dijk van het kanaal van Ter Neuzen nabij Stroo- dorpe tusschen h. m. p. 77 en 74; op denzelfden dijk nabij Driekwart tusschen h. m. p. 64 en 56. De te verkoopen boomen zijn met nummers gemerkt. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden Ontvanger. ROMANBIBLIOTHEEK voor iedereen. KOOpt OU 10 Centen Zijn verschenen: No. 1. Argusoogen. No. 2. De vloek van den Leugen. No. 3. Licht en Scha duw. No. 4 Hilda Wade. No. 5. Pension Volkerling.No. 7. Harrv Sharpe, de agent der geheime politie. No. 8. De Ware. No. 9. Het geheim van de rones. No. 10. De Gouddelver-Million,u No. 11. De Stille Getuige. No. 1 Het geheim van de gevouwen handen. No. 13. De Boer van den Dennenhof. No. 14. Oom Bernac. Een herinnering aan het keizerrijk van Napoleon I. No. 15. Getrouw tot in den Dood. No. 16. De Fransche Gouverneur. No. 17, De Strand- geest. No. 18. De Gevangene van Dart moor. Verkrijgbaar aan het bureau van dit Blad in pakketten van 18 stuks A fl,80 of in losse nummers a 10 Cts.

Axelsche Courant | 1904 | | pagina 3