SUIIBNKH ISIM.IA Hanglampen, Ganglantaarns, 376e Nederl. Staatsloterij. Nieuwe ANSICHTKAARTEN. Burgerlijke Stand. Ma' lerichten. Advert entiën. \m Voorkeuringen. Ha Kringkeuringen. eene groote sorteering enz. Vogelkooien Bloempotten Bloemstandaards Aiel. CJ> JjAST. maanden gevangenisstraf, met ontzet ting van het recht tot het bekleeden van een ambt bij de politie voor den tijd ran vijf jaren. De officier van justitie, die 6 maanden gevangenisstraf had gevorderd ter zake yan diefstal, kwam mede in hooger beroep Woensdagnacht is te Breda op 5 verschillende plaatsen op den Boulevard ingebroken of door uitboren van het slot getracht in te breken. Bij den heer Lamberts namen zij mede voor f 100 aan zil ver en den spaar pot van de kinderen en bij dhr. Griel een aantal sigaren. Verder hebben zij trachten in te breken bij de dames Pels en v. d. Spiek. Ook dhr. v. d. Ven hebben zij met hun bezoek vereerd. Maar het gekste van het geval is, dat zij hier het geld uit de kast geno men en op tafel uitgeteld hebben zon der er iets van mede te nemen, zegt het D. v. N. Waarschijnlijk zijn ze op geschrikt en zoo in hun nachtelijk be drijf gestoord. De politie, die heel den nacht een troep zigeuners bewaakt heeft, welke in de buurt, achter de wielerbaan, heeft gekampeerd, zegt, dat geen der zigeu ners aan de inbraken plichtig kan zijn. In het hotel Kiek te Arnhem is een logeergast aan den dood ontsnapt door oplettendheid van den kellner. Een daar logeerende Duitsche heer had het voornemen te kennen gegeven met den trein van 5 uur te vertrekken en wilde tijdig gewekt worden. Doch toen de kellner hem wekken wilde kreeg hij geen gehoor. Wel rook hij een sterke gaslucht. De kellner maakte alarm, de andere logeergasten kwamen uit bed, gezamenlijk trapte men de deur open, en vond den logé bewuste loos op zijn bed liggen en het gas- kraantje open. Toevallig logeerde er ook een dokter in het hotel, dieonmid dellijk hulp verleende en het genoegen smaakte het bewustzijn weer op te wek ken, wat zeker niet gelukt zou zijn. als de patiënt nog eenige oogenblikken langer in de met gas gevulde kamer was gebleven. Hij meende zich flauw te herinneren in den nacht even op gestaan te zijn half slapende schijnt hij toen het voornemen te hebben ge had het licht aan te steken, maar niet verder te zijn gekomen dan het openen van het kraantje. De stationschef H. t. T. van de Dedemsvaartsche Stoomtramweg-Mij. te Zwolle heeft sedert Vrijdagavond 11. zonder daartoe bekomen verlof zijn post verlaten. Dienzelfden avond moet hij aan een der klerken te kennen hebben gegeven dat hij van plan was te vertrekken, daar het niet langer bij de Maatschap pij ging en dat hij zich naar Deventer wilde begeven. Toen hij Zaterdagochtend niet aan het station verscheen, en de directie te Avereest van zijn afwezigheid in kennis gesteld werd, heeft de inspec teur der Maatschappij een onderzoek ingesteld. Op aanwijzing van een der klerken vond hij in ben der kasten 3 zakken met geld, welke reeds Donder dagochtend vanwege de firma Buis- inan Gratama Co. aan den chef per soonlijk ter hand gesteld bleken te zijn om naar drie verschillende plaatsen verzonden te worden. Een der geadresseerden informeerde Zaterdagochtend telegrafisch bij genoem de firma, waarom het geld nog niet ver zonden was. Deze stelde daarop aan het station een onderzoek in met den inspecteur. Men bevond dat uit alle drie zakken het papieren geld tot een bedrag van /T275 was ontvreemd. Aan de zakken was oppervlakkig niet te bespeuren, dat ze opengemaakt waren. I De politie werd van de zaak ver wittigd, deze stelde een onderzoek in doch tot heden zonder resultaat. Wel is bekend, meldt de Zw. C'rt. dat de voortvluchtige per nachtboot naar Amsterdam vertrok. Een hoofd agent-rechercheur van daar heeft met de recherche te Amsterdam te vergeefs naar hem gezocht. De nummers der vermiste munt- en bankbiljetten zijn bekend. Assurantie dekt de schade. Kantongerecht te Ter Neuzen Zitting van 15 September 1904. Veroordeeld zijn J. H., veldarbeider te Ter Neuzen, P. B. J., A. R., E. T., werklieden te Westdorpe, ter zake van overtreding der Leerplichtwet, ieder tot boete van fl, subs. 1 dag hechtenis. C. N., arbeider te Axel, ter zake als voren, tot boete van f 2, subs. 2 dagen hechtenis. M. P., W. J., J. P. R., D. P., arbei ders te Hoek, ter zake van overtreding der Leerplichtwet bij herhaling, ieder tot boete van f 1, subs. 1 dag hechtenis. P. P., arbeider te Zaamslag, ter zake als voren, tot boete van f 1, subs. 1 dag hechtenis. J. v. D., werkman te Ter Neuzen, L. P. O., stoelenmatter, J. B., winkelier, A. D., F. R., J. S., arbeiders te Axel, F. H., J. V., arbeiders te Zaamslag, J. H., J. d. H., arbeiders, W. D., molenaars knecht, allen te Hoek, F. J. B. N., hoef smid te Philippine, ter zake als voren, ieder tot boete van f2, subs. 2 dagen hechtenis. M. d. J., L. v. d. W., arbeiders te Zaamslag, L. V., P. d. V., arbeiders te Axel, ter zake als voren, ieder tot boete van f2,50, subs. 3 dagen hechtenis. P. v. d. E., P. F., arbeiders te Zaam slag, F. S., werkman te Ter Neuzen, W. K., werkman te Axel, ter zake als voren, ieder tot boete van f 3, subs. 3 dagen hechtenis. H. D. D., koopman, E. D., zonder beroep, beiden te Axel, H. F., landbou: wer te Assenede, P. F., koopman, P. D-, landbouwer beiden te Zaamslag, ter zake van het berijden van een rij wiel zonder licht, ieder tot boete van fl, subs. 1 dag hechtenis. E: J. d. R., bierhuishouder te Ter Neuzen, ter zake van le. eene open bare vermakelijkheid geven zonder ver gunning; 2e. het niet sluiten van zijn bierhuis op tijd, tot 2 boeten, elk van f2, subs. 2 dagen hechtenis voor elke boete. P. V., A. K., werklieden, C. V. D., kleermaker, C. d. B., werkvrouw, A. B., kanaalwerker, allen te Sas van Gent, ter zake van het verblijven in een bier huis na sluitingstijd, ieder tot boete van fl, subs. 1 dag hechtenis. A. v. G., bierhuishouder te Westdorpe, ter zake van het niet sluiten op tijd, tot boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. P. E. d. V., fabrikant te Axel, ter zake van het onbeheerd laten staan van een paard tot boete van fl, subs. 1 dag hechtenis. P. C. F., J. C. v. W., C. Z. v. W., J. D. P., bootwerkers, F. E., timmerman H. K., voerman, A. P. v. D., werkman, allen te Ter Neuzen, ter zake van het verwekken van nachtrumoer, ieder tot boete van fl, subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. J. J. D., C. J. M., schippersknechts, K. V., arbeider, allen te Ter Neuzen ter zake als voren, ieder tot boete van f2, subs. 2 dagen hechtenis voor elke boete. D. J., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot boete van f2 subs. 2 dagen hechtenis. A d. M., schipper te Philippine, ter zake van overtreding van het Schelde reglement tot boete van f 2, subs. 1 dag hechtenis met vrijspraak van het meerdere. C. V., werkman te Ter Neuzen, ter zake van dronkenschap en nachtrumoer tot 2 boeten elk van f 2, subs. 2 dagen hechtenis voor elke boete. J. d. R., E. J. M., arbeiders te Sas van Gent, F. B. F. S., opperman te Ter Neuzen, J. S. H., arbeider te Westdorpe, ter zake van openb. dronkenschap ieder tot boete van f2, subs. 2 dagen hecht. E. K., A. V., timmerlieden te Ter Neuzen, O. A., A. W., arbeider te Sas van Gent, ter zake als voren, ieder tot boete van f2, subs. 2 dagen hecht. J. J. d. N., bierhuishouder te Ter Neuzen, ter zake van openbare dron kenschap bij tweede herhaling tot hech tenis van twee weken. D. C. d. R., werkman te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij derde herhaling tot hechtenis van drie weken. A. S., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij vijfde herhaling tot hechtenis van drie weken. Vrijgesproken F. K. G. koopman te Axel, ter zakevanVisscherijovertreding. Ontslagen van Rechtsvervolging: M. d. V., veldarbeider te Zaamslag, ter zake van Leerplichtwet-overtreding. Van 1 tot en met 15 September 1904. Hoek. Geboorten. 4. Maria, d. van Frederik van der WelleenDirkjeSpruijt. 3. Cornelia en Pieternella, dochters van Karei Donze en Janna van Doeselaar. 8. Janna, d. van Petrus de Kraker en Janneke de Graaf. 12. Pieter, z. van Gilles Zegers en Elizabeth Meertens. 14. Adriaan Pieter, z. van Jan Hame link en Jacomina Pieternella Zegers. 15. Maria, d. van Cornelis de Putter en Johanna de Regt. Overlijden. 6. Pieternella Donze, 2 d., d. van Karei en Janna van Doese laar. 7. Anna Maria Bakker, 15 m., d. van Christiaan en Janna Meertens. 12- Cornelia Donze, 8 d., d. van Karei en Janna van Doeselaar. Jozias WTillem Koster, 1 j., z. van Willem en Catha- rina Elizabeth Riemens. Koewacht. Huwelijks-aangiften. 2 Aloysius Josephus van Hove, 29j.,jm en "Maria Antonia van Hove, 19 j., jd Hu wel ij ks-voltrekkingen. 12. Charles Louis Vlijminck, 39 j., jm. en Bertina Juliana Matthijs, 26 j., jd. Geboorten. 3. Petrus, z. van Franqis cus Thuij en Maria Rosalia Martinet, 6. Dorothea, d. van Aioijs Smekens en Coleta de Bock. 10. Augusta Maria, d. van Josephus Cornelis van Waes- berghe en Leonia Maria Coone. Overlijden. 1. Josephus Joannes Edu ardus de Bruijne, 12 d., z. van Edmond en Leonie Lievens. 4. Rosalia Charlotte der Baudetinghien, 88 j., wed. van Bernardus van Poecke. 14. Arthur The ophile Breijaert, 2 m., z. van Julius Leonardus en Rosalia Janssens. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 1. Pieter Marinus de Jonge, 19 j., jm. en Suzanna Bareman, 18 j., jd. Jan Rie mens van Laare, 24 j., jm. en Levina Dingetje Dekker (van Hoofdplaat;, 21 j., jd. Karei de Koeijer (van Ter Neu zen), 45 j., weduwn. en Elizabeth Jan sen, 39 j., wed. 8. Frederik Overdulve (van Axel), 28 j., jm. en Maatje Snap, 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1. Cornelis Bareman, 22 j., jm. en Metje Riek wel, 24 j., jd. 15. Jan Riemens van Laare, 24 j., jm. en Levina Dingetje Dekker - van Hoofdplaat), 21 j., jd. Pieter Ma rinus de Jonge, 19 j., jm. en Suzanna Bareman, 18 j., jd.' Karei de Koeijer ivan Ter Neuzen), 45 j., weduwn. en Elizabeth Jansen, 39 j., wed. Geboorten. 8. Adriana Catharina, d. van Jan Verpoorte en Tanneke Mag- dalena Haak. 10. Marinus Jacobus, z. van Cornelis van Fraeijenhove en Dien- getje Jacoba van Pienbroek. 12. Fran- cina, d. van Hendrik Goossen en Jan neke den Engelsman. 15. Leuntje, d. van Adriaan Verpoorte en Cornelia Scheele. Zuiddorpe. Geboorten. 4. Agrice Marie, d. van Alphonsus Eduardus Steel en Maria Louisa van Bambost. j Overlijden. 7. Philemon de Bruijne, 7 m., z. van Rumoldus en Elisa Maria van Overloop. HULST, 19 Sept. Ter graanmarkt van lieden (Maandag; waren de prijzen als volgt Tarwe j 8,75, Rogge 6,75, Win ter gerst 7,75, Zo nier gerst 0,Ha ver f 6,25, Erwten j 9,75, Paarden- boonen 8,Duivenboonen 0, Witteboonen 0,—, Bruineboonen /'12,Boekweit 0,Lijnzaad 0,Aardappels 2,Koolzaad per zak van 106 liters 0,Boter per kilo 1,35, èt 0,Eieren per 26 stuks 1,05, Er waren ter weekmarkt te koop ge steld 65 stuks hoornvee, 35 varkens, verkocht25 stuks hoornvee, 16 varkens. Maandag 26 Sept., 9 uur, Hulst. 26 2 Graauw. Dinsdag 27 9 Kloosterzande. Woensdag 28 10 Ter Neuzen. 28 2 Axel. Vrijdag 30 Sept., 9 uur, Kloosterzande. Zaterdag 1 Oct., 9 Axel. Maandag 3 11 Hulst. Uitgeloofd worden bij elke vóórkeu ring 2 premiën, voor de jongere en 2 premiën voor de oudere stieren, ieder groot f 15, en bij elke kringkeuring 2 bijdragen van minstens f30 voor de jongere stieren en één van minstens f 80, en een van minstens f 48 voor de oudere stieren, terwijl de premiën voor ingevoerde stieren met f 20 worden ver hoogd. Bij de kringkeuringen mogen alleen die stieren mededingen, die aan geboden zijn bij de vóórkeuringen. Reglementen der keuringen zijn gra tis verkrijgbaar bij W. KAKEBEEKE te Goes, Secretaris der Afd. Z. v.jlt. Ned. Rundv. Stamb. OPNIEUW ONTVANGEN Alsmede nog eene partij en meer andere artikelen aan concurreerende prijzen. Bij ondergeteekende zijn nog eenige gedeelten van loten te bekomen, van de 5e klasse van bovengenoemde Staats loterij, waarvan de trekkingen de vol gende week een aanvang nemen. Nog ingebleven prijzen zijn 1 Prijs van 1'lOO.OüO; 1 premie van f30.000; 1 prijs van f 25.000; 1 prijs van f15.000; 1 prijs van flO.000; 1 prijs van f5.000; 1 premie van f3.000; 1 prijs van f 2.000; 2 prijzen van f1500; 45 prijzen van f1000; 56 prij zen van f400; 57 prijzen van f200 en 135 prijzen van f100. Axel. J K VINK Debitaut. Axel. F. DiO-OtlAN.

Axelsche Courant | 1904 | | pagina 3