tut er-WI ftlles In smaakvolle en uitgebreide keuze. Heeren Landbouwers! 376e Nederl. Staatsloterij. A. WILKING - HULST. Winterstoffen en Fournituren Banketbakkerij. Verder alle eeertea Schuim: ONTVANGEN: Levert alle mogelijke soorten Taarten en Dessertwerken. Volgens de N. R. Ct. kwam zijne verklaring ongeveer op het volgende neer Maandagavond was hij voortdurend in gezelschap geweest van zijn vrouw en zijn huisvriend G. P. H. Küchler, waarbij zooveel gedronken werd, dat allen beschonken werden. Men begaf zich ter ruste, en des morgens ontwa kende, bemerkte Dehrer, dat zijn vrouw, in plaats van zich bij hem te bevinden, lag bij den huisvriend Küchler op diens matras, recht tegenover het echtelijk bed. Deher werd woedend en liep na een korten twist des morgens te 8 uur de deur uit. Een uur later keerde hij terug. Hij vond zijne vrouw bezig zich het haar te friseeren en de kostganger was weg. Deze had zich naar den Duit- schen consul begeven om te monsteren. Natuurlijkerwijs kwamen man en vrouw, nu alleen, op het voorgevallene terug. Zij schold hem voor een leeglooper en hij wierp haar allerlei beleedigende woorden naar het hoofd. Zij werden handgemeen; hij sloeg de vrouw en duwde haar met het hoofd door een ruit, en toen in eens, steeds woedender wordende bij het terugden ken aan hetgeen gebeurd was, nam hij zijn mes en sneed haar den hals af. Bij de korte worsteling, die daaraan voorafging, trachtte de vrouw, heen en weer door het vertrek loopende, te vluch ten vandaar de bloedsporen op het behangsel bij den uitgang en bloedvlek ken bier en daar op den vloer. En toen de vrouw ten laatste door bloed verlies neerzeeg en den laatsten snik had gegeven, legde hij haar lyk op de matras. Onder de worsteling was eene met pe troleum gevulde lamp omgevallen en had de brandstof zich over den vloer verspreid. Drie getuigen zagen Dehrer 's avonds, een kwartier voordat de brand uitbrak, in zijn woning, die hij na het plegen van den moord ontloopen was, terug- keeren, en toen heeft hij waarschijnlijk den boel in brand gestoken, hoewel hij dit ontkent. Wel heeft hij toen 's mor gens, dadelijk na het plegen van de misdaad, brand gesticht maar toen heeft het niet doorgebrand. Na zijne bekentenis is J. H. Dehrer naar het huis van bewaring overge bracht. Hij is een forsche, robuste kerel, werd in 1867 te Berchfeldt in Duitschland geboren, is messenmaker van beroep en was laatst met zijne vrouw te Berlijn in de Prutzelstraat woonachtig. Daar was hij inspecteur van een rijtuigmaatschappij. Te Rotterdam was hij reeds als trem- mer op het stoomschip „Finland" aan gemonsterd en hij stond op het punt om met dit stoomschip naar zee te gaan. Avonturiers. In de Bilt werden 2 meisjes aangetroffen, een van 10 en een 'van 6 jaar, die eenige pakjes bij zich droegen. Door den gemeente-veld wachter Van Duist werden zij in ver hoor genomen en werd haar gevraagd waar zij thuis behoorden. Het oudste meisje hield geruimen tijd vol aan de Lage Vuursche te wonen, terwijl de kleinste dit antwoord bevestigde. De politie vertrouwde het echter niet en nam de kleine alleen onder handen, waarop deze door de mand viel en be kende, dat beiden van Utrecht kwa men. Ook de oudste stemde dit ten slotte toe en zij verklaarden toen bei den van huis te zijn weggeloopen. De pakjes die zij bij zich droegen werden nagezien en deze bleken te bevatten een paar lakens, een hemdje, een nacht- ponnetj een verdere equipementstu kken die op een zwerftocht van nut kunnen zijn. Zelfs kam, zeep en handdoek waren niet vergeten. Nog denzelfden avond f werden zij per tram huiswaarts gebracht en aan den vader afgegeven. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 9 September 1904. Veroordeeld zijnJ. v. D. en W. A. v. ft., arbeiders te Zaamslag, ter zake van Leerplichtwetovertreding, ieder tot een boete van fl, subs. 1 dag hecht. J. v. A., koopman te Hoek, P. S., A. d. P., A. Y., bootwerkers, allen te Zaamslag, J. C. d. C., arbeider te Axel, E. P., mosselvissch er te Philippine, J. F. D., arbeider te Ter Neuzen, ter zake van Leerplichtwetovertreding bij her haling, ieder tot boete van f2, subs. 2 dagen hechtenis. J. B. K., arbeider te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot boete van f 1, subs. 1 dag hechtenis. P. S., arbeider te Zaamslag, J. D. en J. D., arbeiders te Ter Neuzen, ter zake als voren, ieder tot boete van f2,50, subs. 3 dagen hechtenis. A. V., arbeider te Zaamslag, ter zake als voren, tot boete van f5, subs. 3 dagen hechtenis. P. d. B., bierhuishouder te Ter Neu zen, ter zake van Drankwetovertreding, tot boete van f 15, subs. 10 dagen hecht. P. J. V., winkelier te Ter Neuzen, ter zake van overtreding Hinderwet, tot boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. J. v. D., landbouwer te Axel, ter zake van visscherijovertreding, tot twee boeten van f 0,50, subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. A. Zfabrikant te Gent, ter zake van het rijden met een automobiel zon der vergunning, tot boete van f 3, subs. 3 dagen hechtenis. L. D., winkelier, J. P. V., voerman, beiden te Ter Neuzen, ter zake van het te snel rijden met een rijtuig, ieder tot boete van f3, subs. 3 dagen hecht. W. v. d. H., metselaar te Zaamslag, ter zake van voorwerpen op den open baren weg uitstorten, tot boete van f 1, subs. 1 dag hechtenis. C. J. L., zonder beroep, H. J. v. D., voerman, beiden te Ter Neuzen, ter zake van het wateren op den open baren weg, ieder tot boete van f0,50, subs. 1 dag hechtenis. P. F., visscher te Philippine, ter zake van het vereischte nummer en letter- teeken niet voeren, tot boete van f3, subs. 3 dagen hechtenis. A. v. D., arts te Zaamslag, ter zake van het berijden van een motorrijwiel zonder signaal met bel of hoorn te geven, tot boete van f2, subs. 1 dag hechtenis. R. S., klerk te Sas van Gent, ter zake van het te snel rijden met een motorrijwiel, tot boete van f5, subs. 5 dagen hechtenis. M. D., zonder beroep te Axel, ter zake van het rijden zonder licht, tot boete van fl, subs. 1 dag hechtenis. A. D., bierhuishouder te Westdorpe, ter zake van het niet sluiten op tijd, tot boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. J. L. G., werkman, B. F. H., onbe zoldigd rijksveldwachter, beiden te West dorpe, ter zake van het verblijven in een bierhuis na de sluiting, no. 1 tot boete van f 1, no. 2 tot boete van f2, subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. D. C. d. R., opperman te Ter Neuzen, ter zake van in staat van dronken schap eens anders veiligheid bedreigend, gepleegd bij herhaling, tot hechtenis van twee weken, met vrijspraak van het meerdere. J. J. J., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van in staat van dronkenschap de orde verstorend, tot boete van f3, subs. 3 dagen hechtenis. W. P. N., metselaar te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap tot boete van f 10, subs. 3 dagen hecht. J. v. d. V., metselaar, P. J., schipper beiden te Ter Neuzen, J. G. B., tim merman te Sas van Gent, C. L. S., en P. D., arbeiders te Westdorpe, terzake van openbare dronkenschap, ieder tot boete van f 2, subs. 2 dagen hechtenis. J. A. B., herbergier, en J. K., werk man beiden te Ter Neuzen, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hechtenis. M. R., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake als voren tot boete van f 3, subs. 3 dagen hechtenis. J. B. d. S., poelier, te Assenede ter zake van openbare dronkenschap bij 2e herhaling tot hechtenis van 7 dagen. M. A. D., zonder beroep te Ter Neu zen, ter zake van openbare dronken schap bij derde herhaling, tweemaal gepleegd tot twee hechtenis straffen elk voor den tijd van veertien dagen. Vrijgesproken L. d. B., arbeider te Hoek, ter zake van Leerplichtwet overtreding. A. A. d. P., arbeider te Axel, ter zake van Visscherijovertreding. Burgerlijke Stand. Van 1 tot en met 15 September 1904. Axel. Huwelijks-aangiften. 2. Abra ham Tholens, (van Temeuzen), 28 j. jm. en Adriana Maria Huijssen, 20 j. jd. Huwelijks-voltrekkingen. 14. Petrus Augustinus Smet,(vanSt. Nicolaas België) 30 j. jm. en Louisa Steppe 24 j. jd. Geboorten. 3. Cornelis, z. van Hen drik den Hamer en Cornelia Koster. 6. Maria, d. van Andries Overdulve en Maria Wilhelmina van Wijck. 6. Geer- truida, d. van Jacobus den Hamer en Antje Heijnsdijk. Overlijden. 3. Jerina Johanna Meeuw- se, 5 m. d. van Jacob en Maatje Fran chise de Jonge. 5, Jozias van de Velde, 32 jaar, echtgenoot van Tanneke Die- leman. 9. Margrietha van Tatenhove, 71 jaar, Weduwe van Anthonij Goossen. 10. Petrus Jacobus Schelleman 26 jaar, z. van Joseph en Angelina Rosalia de Moor. Ad verten tiën. Heden is zacht in den Heer ontslapen onze innig geliefde zoon en broeder Petrus Jacobus Schelleman, in den nog zoo jeugdigen leeftijd van ruim 26 jaren. JOS. SCHELLEMAN EN VERDERE FAMILIE. Axel-Sassing, 10 Sept. 1904. Ingevolge het treurig ver- lies vin onzen innig geliefden zoon en broeder maken wij bekend dat de zaak op denzelfden voet zal worden voortgo2set door zijn broeder F. SCHELLEMAN. Aanbevelend Axel-Sassing. JOS. SCHELLEMAN. Ondergeteekende maakt bekend, dat bij hem gelegenheid bestaat om liet gehalte der Suikerbeeten te laten on derzoeken. Zulks gebeurt onmiddellijk en des- verlangende in tegenwoordigheid van den belanghebbende. Liefst op Dinsdag en Donderdag. Axel, September 1904. F. KOOLB. Bij ondergeteekende zijn nog eenige gedeelten van loten te bekomen, van de 5e klasse van bovengenoemde Staats loterij, waarvan de trekkingen de vol gende week een aanvang nemen. Nog ingebleven prijzen zijn 1 Prijs van f 100.000; 1 premie van f 30.000; 1 pry's van f25.000; 1 prijs van f 15.000; 1 prijs van f 10.000; 1 prijs van f5.000; 1 premie van f 3.000; 1 prijs van f 2.000; 2 prijzen van f1500; 45 prijzen van f1000; 56 prij zen van f400; 57 prijzen van f200 en 135 pryzeu van f100. Axel. J K VINK Debitant. Aan het Bureau van dit blad belast men zich voortdurend met het opzenden van advertentiën in alle dag-en weekbladenzonder verhooging van prijs. De Administratie. als Bitterkoekjes, Thee-banket, Santé banket, Brusselsch banket, Schuim banket, Paleis banket Cocos banket, Wellingtons, Makkarons, Vanieljenoten, Augustines, Trois Frères en Weener Dessert. Dit alles a 16 cents per ons. Hollandia's, Chocolade Batons, Vanielje Schuim, Frambozen Schuim, Schuim trooDS, enz. enz. »- Dit a 18 cent per ons. FIJNE HOLLANDSCHE SPECULATIE. 'iMÊÊSS^ Gebak, dat niet voorhanden is, wordt bij bestelling, hoe klein ook, in den kortst mogeiyken tijd geleverd. Aanbevelend YVxel. H, J. X>E J ONGE.

Axelsche Courant | 1904 | | pagina 3