Burgerlijke Stand. Marktberichten. kind aan den predikant voorgoed afge staan voor een som van f 1000, waar van f250 dadelijk betaald werd. Maar met Paschen van het vorige jaar kroop de jongen 's nachts uit het venster en vluchtte naar de ouderlijke woning. De jongen kwam echter weer bij den predikant in huis, doch op een Zon dagavond in Juli 1903, in beschonken toestand, sloeg hij den predikant en deed hem in het bijzijn van anderen hevige verwijtingen en beschuldigde hem van onzedelijke handelingen, voor deze mishandeling moest de jongen 8 dagen gevangenisstraf ondergaan. Toen hij uit de gevangenis kwam, was weer eenige toenadering tusschen hem en den predikant te bespeuren en toen de jongen in het begin van dit jaar plotseling erg ziek werd, paste de predikant hem op als een vader. Op zekeren dag, werd in de pap ver gif ontdekt, in den vorm van phosphor. De predikant gaf daarvan den jongen de schuld en deze weer aan den pre dikant en ofschoon zelfs de justitie zich er mee bemoeide, is de zaak niet tot klaarheid gekomen. Naar verluidt, moet toen Jan Posthumes beschuldi gingen hebben geuit over onzedelijke handelingen door den predikant ge- Door het classicaal bestuur werd ook toen eën streng onderzoek ingesteld, dat evenmin eenig licht bracht in deze zaak en dus geen termen tot ontslag van den predikant opleverde. Deze zaak zou misschien doodgebloed zjjn, indien niet voor ettelijke weken in de pastorie, waar ds. De GL woon de, ruiten werden ingeworpen, op het geluid daarvan, trad de predikant naar buiten, herkende J. P., dien hij achter na liep, meenende, dat deze het gedaan had. Bij de school gaf J. P. den pre dikant plotseling een trap, waardoor deze laatste drie weken het bed moest houden en zelfs dien bedoelden avond bij de confrontatie, gaf J. P. den predi kant, in het bijzijn der politie, nog een vuistslag in het gelaat. Zoo bleef de zaak steeds hangende, tot den noodlottigen ochtend van jl. Donderdag. Toen Jan Posthumes zooals gewoon lijk om 6 uur 's morgens zich naar de fabriek te Gronau wilde begeven, al waar hij werkzaam was, sprong onder weg ds. de G. eensklaps van uit een boschje te voorchijn en loste twee scho ten op hem, waarvan het eene hem in de rechterborst en het andere in het achterhoofd trof, met het gevolg, dat de jongen een half uur later stierf. Nadat de jongen getroffen was, nam de predikant de revolver een vijtloops, klein kaliber in den mond, trok twee maal snel achtereen af en stortte neder. Nog eerder dan den jongeu, was ook de moordenaar overleden. In 't bijzijn van den burgemeester werd de lijk schouwing gehouden. In verband met verschillende uitla tingen van den predikant, „dat het nu maar uit moest zijn," en- „dat in Ne- derland geen recht was te krijgen", meent men te mogen opmaken, dat hij reeds lang met dergelijke plannen rond liep. Echter heeft hij Woensdag nog vol belangstelling geïnformeerd naar het feestje, dat Zaterdag 3 September, ter eere van den verjaardag der Ko ningin, te Losser zou plaats hebben. Hij is echter Woensdagnacht niet op bed geweest, daar zijn legerstede on gebruikt bleek te zijn. Om halfeen uur arriveerde te Losser de Justitie uit Almeloo, die om 2 uren weer ver trokken is. j Het is zeer goed te begrijpen dat men in Losser totaal verslagen is door dit treurig voorval, vooral daar de overleden predikant bij allen, van wel ke richting ook, zeer gezien was. K n— De ongehuwde 30 jarige schipper P. de B. van Tholen, varende op de hoogaarts Th 52 lag de de vorige week Donderdag met eene lading mosselen aan de Waalsche Kaai te Antwerpen. Toen hij zijne mosselen had verkocht, schijnt hij eene goede pint daarop te hebben gepakt en kwam dronken aan boord, hem werd aangeraden naar de kooi te gaan, doch hij wilde niet luis teren, en begaf zich nogmaals naar de kroeg. Toen hij weder aan boord wilde komen, ongeveer 7 uur schijnt hij misgestapt te hebben en viel in 't water, Na ongeveer 8 a 10 mi nuten had men hem boven gehaald. Spoedig aangewende middelen om de levensgeesten op te wekken, mochten niet meer baten, zijn lijk werd naar het doodenhuis gebracht om Maandag begraven te worden. De militairen, die Woensdag den heer Rengs, pastoor te Middelburg, mo lest aandeden, zijn gevonden. Het zijn twee miliciens der oude en een van de nieuwe lichting. Zij hebben het feit bekend en wor den disciplinair gestraft. Dinsdagavond was de oostelijke gezichtseinder te- Gemert hel verlicht door een uitgestrekten vuurgloed, die reeds van verre liet aanzien, dat deze brand heel wat vreeselijker was dan die, welke voor een paar weken een groot perceel heide en bosch vernielde op onze oostelijke grenzen. Toen we dan ook op het tooneel der verwoesting aankwamen, aanschouwden we een prachtig, maar vreeselijk schouwspel. Over een breedte van 2 uur gaans golfde een vuurzee voort, alles vernielende, wat zij op haar weg ontmoette, loeiende als een stormwind bij het aantasten van het bosch of bij het snellen over een met lange heide begroeide vlakte, Ofschoon enkele uren ooggetuigen, dur ven we niet schatten, hoeveel honder den en honderden H.A. bosch en heide vernield zijn, en zeker was die vernie ling tweemaal zoo groot geworden zon der den moeilijken en aanhoudenden arbeid der werkers van de Heidemaat schappij en eenige anderen, die het vuur wisten te keeren, voordat de uit gestrekte bosschen dier maatschappij en die van notaris Van Kemenade alhier, bereikt werden. De laatste, sloegen zelfs een oogenblik aan, maar dank die hulp, werd men er het vuur meester. In de peel bij Merseloo nam de brand in den voormiddag een begin, verspreid de zich van daar uit hoofdzakelijk in westelijke richting tot over onze gren zen, waar hij in den laten namiddag werd gestuit, breidde zich van toen af uit zoowel naar Zuid als Noord, en bereikte tegen 9—10 uur zijn grootste uitgestrektheid. (P- B. C.) Te Veenoord is een moordaanslag gepleegd op een gegageerd O.-I. militair, inwonende bij een slaapsteehouder. De kostganger kreeg ruzie met de vrouw des huizes, waarbij handtastelijkheden voorvielen. De man nam de partij zijner vrouw en wilden den kostganger buiten de deur zetten, waarbij deze deerlijk toegetakeld werd. Hij bekwam eene snede over den neus en twee aan weerszijden over de wangen, alsmede een steek in de bovenkaak. Hij is naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Te Dinksperloo is de vrouw van den landbouwer Dekkers, na het ver richten van eenige boodschappen, voor haar huis dood neergevallen. Uit de Schie te Rotterdam is op gehaald het geheel naakte lijk van een 16-jarig meisje, dat sedert den avond van den verjaardag der Koningin ver mist werd. De lijkschouwing heeft aan het licht gebracht dat aan den hals en aan de beenen inkervingen of sne den waren, met een scherp voorwerp toegebracht. De verdronkene, een opgewekt e levenslustig meisje, van eenigszins ze- nuwachtigen aard, was op genoemden avond met haar zusje en een vrien dinnetje naar den Doele op het Haag- sche Veer gegaan, waar concert en vuurwerk was. Daar, op de plaats, zijn zij elkander kwijtgeraakt, en sedert is het meisje niet meer gezien. Het meisje, dat flink ontwikkeld was oor hare jaren, leed echter aan toe- allen, zooals haar vader, die bedienaar ter begrafenis is, bevestigt. In het hoofdhaar dat nog restte, is erward gevonden een stuk prikkel draad en een gelijksoortig stuk van dat draad, waaraan ook haar zat, is gehaald uit de schroef van het Delftsche- bootje. Niet onwaarschijnlijk heeft het in de schroef verward geweest zijnde stuk prikkeldraad het lijk gegrepen en medegesleept. Reeds zijn enkele kleedingstukken opgehaald, 'doch het dreggen wordt nog voortgezet. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft aan de Gedempte Gracht te Zaandam een steekpartij plaats ge had. Omstreeks kwart voor drieën liep er een matroos van het in de haven liggende stoomschip Arbutus te zwaaien met een dolk. Weldra werd hij daarom lastig gevallen door ongeveer een der tigtal Zaankanters, die hem eindelijk aanvielen en met voeten en vuisten schopten en stompten. Onder een woe dend gebrul schoten daarop een viertal zijner makkers, eveneens Noren, hem, gewapend met dolken en messen, te hulp, rechts en links steken uitdeelende en dientengevolge verwondingen toe brengende. Een Wormerveerder kreeg een steek van 3 cM. breed in den rug, ter hoogte van het schouderblad. Hij bloedde hevig, doch men hoopt, dat er geen edele deelen zijn geraakt. Toch was voor hem heelkundige hulp drin gend noodig. Een tweede kreeg een steek in de zij en anderen bekwamen lichtere kwetsuren. Toen het hun gelukt was hun mak ker te ontzetten, sloegen de Noren op de vlucht, achtervolgd door politie en burgers. Zij bleven hun voorsprong be houden en bereikten met een bootje, en, naar men zegt ook zwemmende, het schip van waar zij politie en bur gers met wapenen bedreigden. De zaak is thans bij de politie in onderzoek. Toen de Tsaar en Tsarina verle den jaar te Duinkerken waren, boden de vischvrouwen hen een „gouden visch" aan en beloofden zij de H. Maagd te zullen bidden de Tsarina een zoon te geven. Nu die bede is verhoord hebben zij de jonggeborene een mooie gouden halsketting met een medaille, waarop de H. Maagd is afgebeeld, als doopgeschenk gezonden. Een rechter, die buiten woonde, miste 's morgens den trein, waarmee hij naar de rechtbank wou gaan. Daar hij beslist ter zitting wilde zijn, zocht hij een in de buurt wonenden automo bielhandelaar op en vroeg of hij hem even naar de stad kon brengen. Zeker mijnheer. Hoe lang rij je er over? Twee uur, mijnheer. Maar dat is toch belachelijk, 40 K.M. kun je toch wel in een uur rijden Ohhet kan best, maar u heeft mij laatst boete opgelegd wegens wild rijden, ziet u Ik betaal de boete als je veroor deeld wordt. En zoo geschiedde het. Te Fraire, nahij Walcourt, in Bel gië, heeft zich een vreeselijk drama afgespeeld. Een 37-jarig metselaar leefde in onmin met zijn vrouw, die hem, en niet ten onrechte zijn onmatigheid verweet. De metselaar, die een verstokt alcoholist was, werd algemeen als een hoogst ge vaarlijk persoon beschouwd en het ge heele dorp verwachtte dan ook een ramp. Toen nu de buren Vrijdagochtend het echtpaar niet zagen verschijnen waarschuwden zij de politie, die binnen drong en in het bed het lijk vond van de vrouw zij was met bijlslagen vreese lijk mishandeld de borst was openge houwen en 't hart was gekloofd. De met selaar, die deze gruwelijke misdaad in zijn dronkenschap gepleegd had, heeft zich op zolder opgehangeij. Te Antwe-pen is Donderdagavond op de Keizerlci -en jongetje van 7 jaar omvergeworpen en overreden door een .utomobiel die in dolle vaart de Kei- zerlei over kwaim De jongen werd zwaar gekwetst opgenomen en is kort daarna gestorven. De automobiel was snel doorgereden en men heeft het nummer van zijn wagen niet kunnen zien. Men vermeent echter dat de be rijder iemand is die zich reeds berucht heeft gemaakt door zijn dolle rijden. Van 1 tot en met 31 Aug. 1904. Hoek. Huwelijks-aangiften. 12. Ja cobus Rouw, 18 j., jm. en Elizabeth van Wijck, 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18. Pieter Jacobus Pladdet, 21 j., jm. enFrancina Maria Bolleman, 20 j., jd. 25. Fredcrik de Krijger, 41 j., gescheiden en Juliana Goethals, 42 j., wed. Jacobus Rouw, 18 j., jm. en Elizabeth van Wijck, 21 j.,jd. Geboorten. 19. Jacobus, z. van Jaco bus van Doezelaar en Janna Dey. 20. Johanna Adriana, d. van Adriaan de Pooter en Suzanna van Drongelen. 22. Levinus, z. van Jacob Dieleman en Jozina de Pooter. 23. Cornelia, d. van Jacob Pijpelink en Sara Kolijn. 24. Geertruij Janna, d. van Jan Wolfert en Johanna van Hoeve. 29. Hendrik Benjamin, z. van Gelein Pladdet en Berbera Maria Pladdet. Overlyden. 16. Sara Catharina de Koeijer, 31 j., echtg. van Cornelis de Meester. 23. Jacobus Drabbe, 42 j., echtg. van Catharina Cornelia Eekman. 28. Hendrik Remijnsen, 10 m., z. van Pieter en Maria van Tatenhove. Koewacht. Huwelijks-aangiften. 19. Charles Louis Vlijminck, 39 j., jm. en Bertina Juliana Matthijs, 26 j., jd. Geboorten. 15. Petrus Franciscus, z. van Antonius de Caluwe en Philo- mena van den Berghe. 17. Clement, z. van Aloysius Dominicus de Vos en Maria Ludovica Janssens. 20. Joseph Joannes Eduardus, z. van Edmond de Bruijne en Leonia Lievens. 21. Cyril- lus Eduardus Seraphinus, z. van Emiel Augustus Noens en Eugenia Maria Pi- cavet. 26. Irma Mathilde, d. van Be- nedictus Wautier eft Maria Leonie de Dauw. Zaaraslag. Huwelijks-aangiften. 18. Cornelis Bareman, 22 j., jm. en Metje Riek wel, 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17. Hendrik Jan Moens, 22 j., jm. en Johanna Ca tharina Leenhouts, 27 j., jd. Jozias Smies (van Axel), 25 j., jm. en Jozina van Driel, 20 j., jd. 25. Jan deFeijter, 21 j., jm. en Cornelia de Feijter (van Hoek), 20 j., jd. Geboorten. 20. Frarujoise, d. van Adriaan de Putter en Catharina Schuit- vlot. 28. Dirk Willem Frederik, z. van Adam Dirk Kaijser en Maria Passira Houg. Overlijden. 18. Hermanus Jozias de Regt, 6 w., z. van Hermanus Leendert en Lisia Zegers. 19. Dingenus Diele man, 26 j., z. van Meeuwis (overleden) en Maatje Kempe. 30. Cornelia Wille- mina Willemsen, 3 m., d. van Cornelis en Maatje Elizabeth Faas. HULST, 5 Sept. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe 9,Rogge 6,50, Win- tergerst 7,75, Zomergerst 0,Ha ver 7,Erwten f 9,75, Paarden- booneu 0,Duivenboonen 0, Witteboonen 0,Bruineboonen 0,Boekweit f 0,Lijnzaad 0,Aardappels f 2,50, Koolzaad per zak van 106 liters 0,Boter per kilo 1,30, èi ƒ0,Eieren per 26 stuks 1, Er waren ter weekmarkt te koop ge steld 69 stuks hoornvee, 47 varkens, verkpcht36 stuks hoornvee, 23 varkens.

Axelsche Courant | 1904 | | pagina 3