Een Woon- en Winkelhuis, De Goesche Meubeiverloting Zwart gelul Zijden Fluweel Reclames. P. H. VEENHUIZEN. Marktberichten. Advertentiën. Uit de hand te koop: is 14 dagen uitgesteld, ONTVANGEN Stalen JAPONSTOFFEN en fantaisie Fanellen Axel. De Kinders de Bruijne. van haar correspondent ontving, was Zaterdagavond laat de hevigheid van jen brand sterk verminderd. Slechts op enkele plaatsen nog stegen de vlam men omhoog, hier en daar lag het nog rat te smeulen, maar toch was er geen vergelijking meer mogelijk met de ko lossale vuurzee van den vorigen avond. Dat de brand zoo lang duurde, was daaraan toe te schrijven, dat een tank, loolang er nog maar een druppeltje petroleum in aanwezig is, fel blijft bran- Is de petroleum bijna opgebrand jan wordt de vlam minder rood, om spoedig geheel te verdwijnen. Om 8 uur 's avonds was de brand het felst in een tank, die tot ongeveer 60 centimeters met petroleum gevuld was. Op den uitersten linkervleugel stonden nog drie ongedeerde tanks, dezen waren alle gedeeltelijk, een zelfs tot op 1,50 M. gevuld. Zoo de wind draaide, bestond er gevaar, dat ook deze aangetast zouden worden. Een oogenblik was men daar bevreesd voorde vlammen, die eerst van die tanks afgekeerd waren, gingen langza merhand recht omhoog. Twee reus achtige rookkolommen verhieven zich hoog in de lucht, vereenigden zich daar en vormden zoo een ontzaglijke boog. Het was een angstwekkend gezicht; maar gelukkig werden de sombere voor spellingen niet bewaarheidde wind hernam zijn vorige richting. Ook bestond er nog gevaar, dat de dammen in het petroleum-kanaal, dat van de Schelde onder den grond door naar de reservoirs loopt, zouden slaan men hoopte echter, dat de versperrin gen het zullen uithouden, tot dit gevaar geweken was. En dat oogenblik was niet meer ver af. Langzamerhand krom pen de vlammen, zij gingen lager en lager, tot ten slotte een smeulend hoopje de plaats aanduidde, waar Vrijdag nog de kolommen van rook en vuur oprezen. Zondag was de belangstelling kolos saal. Een ongeduldige menigte bestorm de onophoudelijk de vele trams, die evenals de vorige dagen met bijwagens reden. Hoewel men Zaterdagavond dacht, dat binnen weinige uren de brand ge daan zou zijn, zoo was de stand Zon dagavond nog vrijwel dezelfde. De kleine tank in de nabijheid der gedeeltelijk gevulde tank brandde nog steeds. Behalve deze tank brandde toen op vier plaatsen de ondergrond- sche verbinding van de Schelde met de tanks. Dit kan geen gevaar ver oorzaken en men laat het stil branden hetgeen minstens nog drie of vier da gen duren kan. In de nabijheid is het echter voor itoenschen gevaarlijk, daar, zoodra de petroleum opgebrand is, de lucht plot seling naar binnen zal stroomen, waar bij men de kans loopt, dat de buis springt. Op het oogenblik, dat ik dit neer schrijf, (aldus de correspondent van de N. R. O.) rijden wij langs het kerkhof waar de lijken der ongelukkige slacht offers zijn ondergebracht. Vlak daar naast staat een armoedige kermis, in alle schittering van walmende olielam pen en versleten gouduit danszalen klinken de schetteronde tonen van orgels, op welker maat de jeugd rond draait. En in de onmiddellijke nabij heid liggen de verkoolde lijken der slachtoffers. Al de spoorwoorweginstellingen, naast de petrooltanks zijn vernield en de banen liggen daar verwrongen, vorme loos de steenweg, die de grenslijn vormt tusschen de stad Antwerpen en de gemeente Hoboken, is onbegaanbaar; de kasseien zijn gesprongen onder de .werking van de vlammen en groote barsten zijn zichtbaar in den weg. Deze ramp zal een ongehoorde na sleep met zich brengen van processen en betwistingen, daar het niet mogelijk zal zijn de contracten uit te voeren. Heden meldt bovengen, blad dat de heeren Eiffe en Co. bij de handelsrecht bank een schadevergoeding geëischt hebben van twee millioen franc van de American Petroleum Comp. en de Hollando-Belge. In het exploot wordt vooral gewezen op de nalatigheid der Amerikaansche maatschappij, o. a. door het plaatsen van veldsmidsen en locomotieven op haar terrein. Gister en(Maandag)ochtend om half twaalf had de aangekondigde uitbeta ling van het personeel plaats. Daarbij was behalve veel volk ook de burge meester van Hoboken aanwezig om de rumoerige lieden tot bedaren te bren gen. De meeste werklieden wisten niet hoeveel geld hun toekwam, daar hun boekje in den brand was gebleven. Er waren 85 werklieden, waaraan er 7 ontbraken. De andere vermiste behoorde tot een andere ploeg, zoodat dus alle 8 vermisten zijn gevonden. Ongeluk met een reclamebord. Zaterdagmorgen 9 uur waren werk lieden bezig een reclamebord op te hijschen voor eene firma te Rotterdam. Met touwen werd het bord opgehaald, welke touwen bevestigd waren aan een schoorsteen op het dak. Toen het bord halverwege opgeheschen was, brak de schoorsteen af en stortten bord en puin omlaag. Een 9-jarige onbekende knaap, die stond te kyken, werd verpletterd en een timmerman bekwam een hoofdwond. Te IJzendijke kreeg de landbou wer v.d.H. van een paard zulk eenhevi- gen slag tegen den buik, dat hij aan de gevolgen is overleden, na drie dagen vreeselijke pijnen geleden te hebben. Zaterdagavond had een zekere vrouw V. te Helmond op de markt een stuk vuurwerk gevonden en had dit aan haar zoontjes gegeven. Zondag avond wilden dezen met nog een paar kameraadjes het vuurwerk afsteken, doch daar dit niet spoedig genoeg naar hun zin ging, werd de bus nog in de petroleum gedrenkt en toen een lucifer er aan gehouden. Een vreeselijke slag volgde. Twee der jongens werden vreeselijk verminkt: gaten in de beenen en wonden in het aangezicht en moes ten den volgenden dag naar het gast huis worden overgebracht. Een andere jongen was door den slag geheel doof geworden. De slag was zoo hevig, dat hij bijna in geheel de stad gehoord was. Ook onder den vloer. Poes heeft een taai leven, dat heeft ze al meer malen bewezen. Een merkwaardig staaltje van haar taaiheid werd aan de Leeuw. Ct. medegedeeld. In school no. 1 te Leeuwarden werden nieuwe vloe ren gelegd. Op 1 en 2 Aug. werd de vloer opengebroken en den 5en weer dicht gemaakt. Dezer dagen nu, een kleine drie weken later dus, toen op nieuw werklieden in het gebouw aan wezig waren, hoorden zij een jammer lijk gemiauw. Het bleek van onder den vloer te komen. Poes werd verlost en door een dame ter verpleging opgeno men. De gevangenschap van minstens 18 dagen zonder eten had het dier in- tussc.hen vrij goed doorstaan. Zondag werd te Amsterdam aan gehouden de voortvluchtige gelddrager K. P. Hettich in dienst der firma R. Mees en Zonen te Rotterdam, en wer den bij fouilleering op hem bevonden f702, zoodat hij in 2 a 3 dagen f500 verteerd zou hebben. In het Huis van Bewaring te Rotter dam werd Vrijdag de instructie in deze zaak gevoerd en mocht het den rechter van instructie, jhr. mr. Van Weilen, ge lukken Hettich tot bekentenis te brengen dat nog 300 gld. in zijn bezit was. Met een nijptang werd daarop de zool van zijn schoen afgetrokken en vond de rechter van instructie werke lijk 300 gld. bankpapier in drie'pakjes. Hettich verklaarde het geld verbor gen te hebben om te gebruiken als hij uit de gevangenis kwam. Een geheimzinnige ontdekking. Te Versailles was zekere juffrouw Barbant vermist, de dochter van een weduwe, die zeer bevriend was met de 62-jarige Sophie Christmann, een vrouw, die on bevoegd de geneeskunst uitoefent. De politie vermoedde dat mejuffrouw Christ mann wel meer van de verdwenen dame zou weten en een rechercheur werd uitgezonden en vroeg, ten huize van mejuff. Ch. waar juff. Barbant was. Terstond werd hij naar een kamer ge leid, waar men hem met de woorden: „Daar is mej. Barbanteen lijk wees in vergevorderden staat van ontbinding. De kamer zag er zonderling uit; op de muren waren overal geheimzinnige in schriften aangebrachtop een schrijf bord waren met krijt teekens gemaakt, yolgens de bewoonster de verschillen de phasen van de ziekte van wijlen Waldeck-Rousseau. Mejuff. Christmann beweerde dat juffr. Barbant niet dood was doch in een slaaptoestand verkeerde en dat zij bezig was haar patiënt te genezen. De politie liet echter het lijk naar de Morgue overbrengen, ondanks 't gejammer der vrouwen de moeder van de overledene was er ook bij dat het meisje nu zou sterven, terwijl zij volkomen vertrouwen hadden in haar genezing. De justitie heeft de zaak in handen. Te Hal werd een bruiloft gevierd en zekere Stend loste de gebruikelijke vreugdeschoten met een met los kruit geladen pistool. Maar toen hij wat gedronken had, kwam hij op het denkbeeld, zijn pistool met hagel te laden, doch hij schoot ditmaal het wapen niet af en het bleef dus geladen liggen. Daags nadien vergeten zijnde wat hij had gedaan en opnieuw min of meer dronken, wilde hij een grap hebben en beval zijn 11-jarig zoontje het pistool op hem af te schieten. Het kind, als door een voorgevoel bewogen, weigerde. En Stend, den held willende uithangen, loste zelf het schot in zijn zijde. Hij viel bloedend neer en toen men hem opnam had hij den laatsten adem uitgeblazen. Hij was getrouwd en vader van 6 kinderen. - Een tragisch boot-ongeluk heeft Dinsdag in Ierland plaats gehad op het Lough Neagh. Een gezelschap van ze ven personen, twee dames en vijf hee ren, allen jongelui van ongeveer twin tig jaar, waren 's avonds in een boot uit roeien gegaan. Door een nog on bekende oorzaak, wraarschijnlijk door overlading, drong het water in de boot en sloeg deze om. Allen konden zwem men en hielden zich aan den kiel vast. Maar de koude van het water beving hen allen en een voor een geraakte vijf van hen uitgeput en zonken zij in de diepte. De twee dames, zusters, bleven het laatste over. De oudste on dersteunde de jongste, en toen de boot dicht bij den wral was, besloten zij te probeeren er heen te zwemmen. De jongste was echter te uitgeput en na een half uur worstelen zonk zij ook weg. De oudste slaagde erin aan zand te komen. Ze had nog de kracht zich voort te slepen tot een nabijgele gen boerenwoning en zakte toen ineen. Ze was den volgenden dag echter weer loover bijgekomen dat zij een verhaal kon doen van het ongeluk. Te Oostende zijn Donderdag voor meer dan 150.000 fr. juweelen bij vollen dag gestolen in het „Hotel Alexandra, op den zeedijk, waar twee bankiers van Buda-Pesth en hun dames hun intrek genomen hadden. Na het tweede ont bijt bevonden de dames, toen zij naar boven gingen, dat al hun juweelen weg waren. De politie stelde aanstonds een onderzoek in dat tot de aanhouding leidde van twee hotelbedienden, een uit het hotel zelf en een ander. Deze laatste werd aangehouden in het zee station waar hij de boot voor Dover wilde nemen. De bestolen bankiers> hebben een belooning van 5000 fr. uitgeloofd aan hem die tot ontdekking der juwee len leidt. Door de Amsterdamsche Cacaofabriek „Deli" wordt tegenwoordig een artikel in den handel gebracht, dat zich onder het wielrijdend publiek reeds tal van vrienden heeft gemaakt. Dit artikel heeft met toestemming van den Algemeenen Nederlandschen Wielrydersbond den naam ontvangen van WIELRIJDERS-CHOCOLADE." In ieder pakje bevindt zich een tablet keurige Chocolade, alsmede een BON. Die bon is rood of blauw gekleurd. In de pakjes van 15 cent bevindt zich een roode, in die van 25 cent een blauwe bon. 20 Rood gedrukte of 16 blauw gedrukte of 10 rood en 8 blauw gedrukte bons geven recht op een gratis levens groot goedgelijkend portret, wan neer men daarbij voegt een onbescha digde fotografie, onverschillig van wel ken persoon, alsmede een gelijk aantal controle-zegels als Bons, onbeschadigd. Iedere tablet is verpakt in omslag, geïllustreerd met waarschuwingsbord en wyzer van den A. N. W. B. en een aansporing om lid van dien bond te worden. Om het geheel is een zijden lintje, waarvan hef vastgeknoopte deel verborgen is onder het controle-zegel. Deze tabletten zijn te AXEL ver krijgbaar bij MEN NEME PROEF HULST, 29 Aug. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe f 8,75, Rogge 6,50, Win- tergerst 7,50, Zomergerst 0,Ha ver 7,Erwten 9,75, Paarden- boonen 0,Duivenboonen 0, Witteboonen 0,Bruineboonen f 0,Boekweit 0,Lijnzaad f 0,Aardappels 2,75, Koolzaad per zak van 106 liters 0,Boter per kilo 1,30, f 0,Eieren per 26 stuks 1, Er waren ter weekmarkt te koop ge steld 75 stuks hoornvee, 20 varkens, verkocht25 stuks hoornvee, 16 var kens. De ondergeteekende laa- aan hare geachte klanten wet ten, dat zij na haar voorgenomen hu welijk nog steeds bij haar zuster Alma blijft, om den stiel voort te zetten. Hoogachtend, Axel. LOUISE STEPPE. staande op een der beste standen van Axel, geschikt voor alle bedrijven. Te bevragen bij Notaris DREGMANS te Axel. aangezien alle loten nog niet zijn geplaatst. EN EEN PRACHTIGE COLLECTIE voor het a.s. Seizoen. "Lange Noordstraat.

Axelsche Courant | 1904 | | pagina 3