mmcmm TEER WACHTENDE f. Dieleman, te Axel: Een Woon-en Winkelhuis, BLolon te lossen Advertentie» Openbare Verknoping. Eenige huishoudelijke Goederen, ROOMBOTER Uit de hand te koop: Bruine en Zwarte aanconcurreerende prijzen verkrijgbaar bij D, J. OGGEL, AXEL. FREDERIK CALAND, PRIJS 2,50. richting, is ter beschikking der justitie De veldwachter A. Reinders te Halfweg heeft een zonderlinge vondst gedaan. Toen hij bij de Zwetbrug het spoor van een otter volgde, dat naar een poel leidde, vond hij tusschen de takken van een boom een gevulde wit linnen kussensloop. Bij opening bleek de sloop te bevatten een volledige hee- ren-garderobe, nl. een sporthemd, een hemd, een onderbroek, kousen, een pet en een broek; deze laatste, van licht pilow, leek die van een verpleegde uit een Rijkswerkinrichting. Het goed heeft er nog niet lang ge legen, want een dag of tien geleden kampeerden bij de plaats, waar het pak gevonden werd, een troep zigeu ners, die het ongetwijfeld niet zouden hebben laten liggen. Het merkwaardige was, dat op de kussensloop een briefje gespeld was met de woorden „Wasch het uit en hou het dan maar gerust." i O. H. Crt.) Woensdagavond, werd te Nieuw en St. Joosland brand ontdekt in het koffiehuis „Het Wapen van Nieuwland: Spoedig snelde ieder tehulp. Niette genstaande de felle droogte van den jkatsten tijd was er vrij wat water in den brandput, en toen die leeggepompt was, deed de kerkenbak dienst, en toen die weigerde, was de brandput weer ,zoover aangeweld dat de spuit daarop kon worden gesteld. De brand was vrij spoedig gebluscht. De bovenverdieping van het koffie huis en de zolder zijn, met uitzonde ring van een kamertje geheel uitge brand. Al de tooneelbenoodigdheden, scher men, coulissen enz. van de rederijkers kamer „Van Zeggelen zijn bij den brand verloren gegaan. Zij waren geassureerd De oorzaak is onbekend. Om te droogen stonden tegen een schoorsteen sigaren en lucifers, en vóór den middag was in den schoorsteen gestookt, zoodat men vermoedt dat de lucifers zijn ont vlamd. Beneden is niets verbrand, doch er stond heel wat water in het koffiehuis, De bewoner van het huis daarnaast heeft ook veel waterschade, hoewel zijn woning was leeg gehaald. Den bewoner van het koffiehuis trof nu ruim 4 jaar geleden (12 Aug. 1900; het ongeluk dat door een brand in een naastgelegen wagenmakerij zijn perceel geheel afbrandde. De koffiehuishouder was Woensdag, toen de brand uitbrak, thuis, doch had niets bemerkt; zijn vrouw was tijdelijk afwezig. I Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. I De schade wordt door assurantie ge dekt. E Te 's Gravenhage is Woensdag een zware brand uitgebroken in een pakhuis van lompen, oude metalen, enz. De brandweer moest dadelijk met veel personeel en materieel uitrukken om te trachten het omvangrijke vuur. dat in het perceel woedde, te bedwin gen. Het is vermoedelijk ontstaan in de zakken met vodden in het beneden voorgedeelte van de opslagplaats, in weinig tijd al de verdiepingen van het hooge gebouw aantastende, zoodat het inwendige gedeelte niets dan vlammen de hoopen te zien gaf, een dikken rook door dak en vensterramen opwaarts voerende. v Door het inwerpen van geweldige watermassa's van af de daken der aan grenzende huizen, door de toegangen muuropeningen en het dak van het brandende pereeel, had men binnen anderhalf uur den brand onder de knie zoodanig, dat men nu nog maar stond tegenover een smeulende en rookende massa, die althans den toevoer van water en de aanwezigheid der brand weermannen nog lang noodig maakte, Het hoofd van de firma, die in de nabijheid woont, kon nog tijdig kan toor- en administratieve boeken redden. De zaak lijdt door dezen brand een groot verlies, daar, zooals werd mede gedeeld, eerst kort geleden de verze kering van het pand en inboedel onder ling op eigen risico was gesloten, zoodat er nog geen voldoende kapitaal is om de schade te vergoeden. En een gevolg is ook, dat voorloopig een 12-tal lompensoorteerders en werk lieden, in dienst der firma, werkeloos zijn geworden. Op den Bredaschen weg had deze week een brutale aanranding plaats. Twee dames uit Tilburg en Venloo, per fiets stadwaarts keerende, werden plotseling door zekeren KI. uit de Stok- hasselt aangegrepen, van de fiets ge rukt en onder bedreigingen om geld gevraagd. Toen een der dames hem daarop één gulden wilde geven, greep hij eensklaps haar portemonnaie en maakte zich daarmede uit de voeten. Toevallig passeerden twee marechaus sees den weg en togen na een waar schuwing op onderzoek uit. Spoedig hadden zij het geluk KI. te arresteeren en in verzekerde bewaring te houden. Te Mariakerke is een 8-jarig knaapje, zoon van een architect uit Ilalluin, door een automobiel aangere den en zoo goed als vermorzeld van onder het voertuig gehaald. Ooggetui gen spreken schande over het woeste rijden van den chauffeur, die zich over het ongeval niet bekommerde, maar doorreed en vermoedelijk over de Bel gische grens is ontsnapt. De automobiel behoorde aan den attaché bij de Portugeesche legatie te Parijs, en was door den eigenaar aan twee personen geleend, die in het rij tuig zaten toen het ongeluk gebeurde. Nabij Brugge heeft in den nacht van Zondag op Maandag ook een zeer ernstig automobielen-ongeluk plaats gehad. De 25-jarige zoon van een aan nemer, wonende te Blankenberghe, reed met zijn motorfiets naar Brugge; men had hem gevraagd een automobiel te willen helpen die op korten afstand van Brugge ontredderd was; hij had een licht bij zich. Op het grondgebied van de gemeente Zuyenkerke gekomen, botste hij op een motorfiets zonder licht. Het was een geweldige schok. Een voorbijganger, die de verbrijzelde machine vond lig gen, riep eenige bewoners van den om trek op, die aanstonds ter hulp snelden. Het bleek toen dat de jongen zijn eigen vader had aangereden. De zoon werd bewusteloos uit een sloot opgeno men. Zijn toestand levert echter geen gevaar op. Doch de vader lag dood op den weg. Gouddorst. Louise Verbaelen leefde te Parijs sedert, twintig jaren met een slotenmaker, in de rue des Vignolles. Het paar was nooit getrouwd, maar het was een recht gelukkige huishouding. Totdat er onlangs een tante van haar te sterven kwam, die haar een vermo gen naliet van 1500 frank. Dat is de oorzaak van een groote ramp geworden. De man wilde deelen, maar de vrouw vond het beter de heele som zelf te houden en zij borg het geld zoo zorg vuldig mogelijk achter slot. De man heeft dat niet kunnen velen. Hij is gaan zoeken en heeft zich meester gemaakt van de erfenis. Dat ontdekte Louise Verbaelen, toen zij naar haar schat ging kijken. Het geld was weg. Een hevige twist ontstond. Louise Verbae len stoof ten slotte op haar man los met een mes en daarmee heeft ze op hem losgestoken. Met een doodelijke wond ligt de man nu in het hospitaal en zij zit in het huis van bewaring. 'jL, rrauk. Een jong inge- ni, Vions verloving was verbroken, heeft zich, in een kleine stad van Zwe den, op zijn vroeger meisje gewroken, door al haar minnebrieven, met voor de buitenwereld niet bestemde vertrou welijkheden, op een openbare plaats aan een telephoonpaal aan te plakken. Het meisje nam weerwraak door de brie ven van den jongeman, ook al niet zeer vereerend voor den schrijver, er onder te plakken. Men begrijpt hoeveel be langstelling de correspondentie vekte. De politie heeft de brieven doen ver wijderen. Er wordt te Mechelen veel gespro ken over een geval van bloedvergifti ging, dat daar den dood van een been houwer voor gevolg heeft gehad en een lijkschouwing uitgelokt. De beenhouwer in quaestie, De Vad- der geheeten, had op de veemarkt ver scheidene beesten betast, toen hij eens klaps aan een puistje op den arm een hevige jeuking gevoelde. Hij wreef er over en de arm begon geweldig op te zwellen. Toen hij thuis kwam, ging de been houwer naar bed, de geneesheer werd geroepen, doch ondanks alle zorgen, stierf de man denzelfden avond. De geneesheer leverde de noodige bewijs stukken af en de begrafenis werd op daags nadien bepaald. Het lijk werd gekist. Doch in den loop van den nacht hoorde men een geweldigen slag. Men ging zien en zag dat de doodkist ge barsten was. De arm was gedurig op gezwollen, zoodat hij zoo dik was als het lijf. De geneesheer werd opnieuw geroe pen en deze verkreeg van den burge meester een toelating tot onmiddellijke begraving. En in een groote spekkist werd het lijk naar het kerkhof gebracht. De zoon, die middelerwijl uit Parijs was aangekomen, om des morgens de begrafenis bij te wonen, is, naar het schijnt, voornemens de lijkschouwing te vragen. (Hbld v. Antw Maandag avond steeg te Kortrijk een ballon op, bemand met den lucht reiziger Du mortier,, vier inwoners van Kortrijk en de vrouw van Dumortier, die op een fiets zat, welke onder aan den mand hing. (Bij kalm weer opge stegen, ontmoette de ballon in de hoogte een stormwind, die hem met groote snelheid naar Ledeghem en Moorsel dreef, zoodat men verplicht was te dalen. Het anker brak en een der inzittenden sprong er uit; door dit gewicht ontlast steeg de ballon opnieuw op, om een kwart mijl verder weer neer te dalen. Daar konden eenige personen de koorden grijpen en zoo een einde ma ken aan die gevaarlijke vlucht. Er hebben geen persoonlijke onge lukken plaats gehad, door de persoon, die uit de mand was gesprongen, heeft eenige kwetsuren. Zij, die wenschen in aan merking te komen om de van de Vereeniging „De Herleving" kunnen zich aan'melden by onderge- teekende tot 27 Augustus, liefst leden der vereeniging. F. G. VAN TATENHOVE. Axel, 19 Augustus 1904. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van J. B.-, ED. en SO PHIA SWARTELÉ, te Westdokpe op Dinsdag 20 September 1904, des voormiddags ten 10 ure verkoopen alsTafels, Stoelen, Kachels en verder gerief. VoortsEene groote, partij Paceel, Pensen, Planken, Balken, Stroo, Bakkersgereedschappen, 2 vette Varkens, enz., enz., alles op het erf van nagemeld perceel te West- dorpe door hen bewoond. Daarna op het erf van BRUNO DE METTE aldaar. Eene partij gezaagd HOUT en WAGEN MAKERSGERIEF. Na afloop in het koffiehuis van dhr. Cijr. Dellaert-Kerckhaert te West- dorpe DAGELIJKS VERKRIJGBAAR: |üte g(Wa|iteit gegarandeerd zuiver f 1.35 per K.<*. AXEL. Wed. SORB ER. staande op een der beste standen van Axel, geschikt voor alle bedrijven. Te bevragen bij Notaris DREGMANS te Axel. schipper P. SCHOTT aan de Axelsche Sassing met een lading voor rekening van JOHs. SMIES D. SCHIEMAN. waarin Broodbakkery en Winkel, Schuur en verdere aanhoorigheden en het recht van erfpacht tot 31 December 1934, op den daarbij behoorenden grond, eigendom van Mevrouw de Wed. Prins te Haar lem, alles te Westdorpe, kadaster sectie C nummer 391, groot 3 aren 20 centiaren jaarlijksche erfpacht f6,40. Valdag Januari; betaaldag September. Het perceel is gunstig gelegen en geschikt tot uitoefening van alle be drijven. Te aanvaarden 15 November 1904, of zooveel vroeger als de verkoopers het perceel zullen verlaten. De helft der koopsom kan desverkiezende, als eerste hypotheek op de goederen ge vestigd blyven. BIJ HET GESCHIEDKUNDIG WERK, GETITELD: DE HERVORMDE GEMEEN TE VAN SAS VAN GENT. Historische Bijdrage door Oud-Commies bij het Algemeen Rijks archief te 's Gravenhage Lid van 't Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappenenz.

Axelsche Courant | 1904 | | pagina 3