mi:t 4.k„\oi:<; hi RIJEEEACEELEOIEN Ikanketbakkerij - AVpi /////////V/fM/ff' te loop. WACHTENDE „Excelsior''. fv Advertentiën. Burgerlijke Stand. Bij ondergeteekende een zoo goed als LUCT0R ET EMERGOf üolon to lossen Steeds verkrijgbaar. /lALL. ff ik# H. J. DE JONGE. CEBRS. DOBBELMANN Zeepfabrikanten NIJMEGEN. Woensdagmorgen te negen uur is in een goederenwagen van den Staatsspoor trein te 's Gravenhage aangebracht een zwaar aan het hoofd verwond persoon, die, als vertjachte, onder geleide van twee politiebeambten uit Gouda naar Den Haag overgebracht moest worden. Het geval moet zich aldus hebben toegedragen. De arrestant was tusschen Moerka- pelle en Zoetermeer uit den trein ge sprongen, blijkbaar met het doel om zich onder een uit de andere richting naderenden trein te werpen. Het doel mistede arrestant kwam met zijn hoofd tegen de rails terecht en werd zoo gevonden, opgenomen en verder met den trein getransporteerd. Hij had onderweg voorgewend van de retirade gebruik te moeten maken en in plaats van terug te keeren in zijn coupé, had hij langs een andere afieeling van den wagon den trein willen verlaten. Hij werd door de politie naar het ziekenhuis vervoerd. Tegen hem was wegens oplichting anderhalf jaar gevangenisstraf geëischt. Hij was ook failliet verklaard in zijn hoedanigheid van directeur der Leidsche Landbouwbank. Een dierenbeul hakte te Nijmegen een nest jonge katten met een bijl kop en pooten af. Kinderen liepen met de overblijfselen van die diertjes over de straat. De oude kat trachtte nog een zieltogend jong onder hare moederlijke bescherming te nemen. In den nacht van jl. Zondag op Maandag heeft er onder de gemeente Borssele nabij den Osseweg een ern stige botsing plaats gehad tusschen stroo- pers en jachtopzieners. Op het zien der lichten en het hooren der schoten afgaande, stuitten de jachtopzieners Rottier en Franse weldra op een bende van, naar men zegt, zes stroopers. Bijna onmiddellijk werd men hand gemeen. De beambten trokken hunne revolvers en schoten er op los, doch de stroopers lieten zich niet uit het veld slaan en behielden de overhand. Het gelukte hun Rottier den revolver te ontweldigen. Ze sloegen en trapten de jachtopzieners zoodanig, dat beiden bewusteloos op het veld bleven liggen. Vooral heeft Rottier het moeten ont gelden. Hem werd een gat in het hoofd geslagen of getrapt, zijn mond open gesperd, zijn gelaat deerlijk gehavend en de borst blauw gestampt, terwijl hem een rib werd stuk getrapt. De stroopers, die .onbekend bleven, trokken na het gevecht af. De revol ver van Rottier werd den volgenden morgen in een veld met suikerbieten teruggevonden. Voorzeker zal een streng onderzoek worden ingesteld, doch of het tot eenig resultaat zal leiden, valt wel eenigszins te betwyfelen. Dezer dagen rooide de landbouwer Willem Van den Oever te Rijswijk, gein. Maurik, zoogenaamde blauwe aardap pelen. Hij trof daarbij een pol aan, waar aan niet minder dan 23 aardappelen, zaten. Meer dan de helft daarvan wa ren zoo groot als een vuist. Zij wogen meer dan een KG. Wat deze aardappelen, de Geldersche blauwe, betreft, ze hebben dit jaar een zeer ruim beschot en zijn uitstekend van smaak. Als alles meeloopt, zal men op een overvloedigen oogst kunnen re kenen. Onder den grond, in een kruikje verborgen, zijn in de gemeente Oude- lande (Zuid-Beveland i 17 oude munten (Spaansche matten) gevonden, benevens een munt van het jaar 1462. Zij zijn thans in bezit van den heer I. P. J. de Groot, te Middelburg. Een ietwat kort aangebonden heer schap verwekte Woensdagavond om streeks halfacht heel wat opschuddin in de Frans Halsstraat te Amsterdam. Hij bewoonde met zijn echtgenoote een bovenhuis in die straat, doch, wijl htf, meldt T)e. Te'., zoowel overdag als 's nachts nogal eens ruzie maakte met zijn vrouw, had men hem aangezegd, (lat hij moest verhuizen. Zijn vrouw was Woensdagavond reeds daarmede begonnen en had juist een gedeelte van de huishoudelijke artikelen in mand en emmer op een kar geladen, toen haar man thuis kwam. Deze ontstak in woede, omdat zijn vrouw gevolg had gegeven aan het opzeggen van de wo ning. Eerst nam hij toen een emmer met steen-goed en wierp dat op straat zoodat de scherven wijd en zijd vlogen daarop moest een mand met andere steen- en glaswaar het ontgelden. Zijn woede scheen toen nog niet bekoeld, want nauwelijks was de spiegel naar beneden gebracht of ook dit stuk huis raad werd tegen de wereld geslagen. Hetzelfde lot ondergingen stoelen en eenige andere voorwerpen. Toen werd het de vrouw toch wat te kras. Zij snelde naar het politiebureau in de Ferdinand Bolstraat en kwam met een paar agenten terug. De man had echter beenen gemaakt, doch toen hij later terugkwam werd hij opgepikt. Het publiek woonde in grooten getale dit relletje bij, soms op gevaar af door een of ander projectiel getroffen te worden. - Door de marechaussee van Budel is naar de gevangenis te Roermond overgebracht K. B., kommies der be lastingen aldaar, verdacht van poging- tot doodslag op J. de Laat, bakker al daar. De toestand van den verwonde is nog hoogst bedenkelijk, tengevolge van de vele hagelkorrels, die in borst en schouders drongen. - Een geheimzinnige ontdekking deed men te Drumherk, in Schotland. Daar stond het huis van Thomas Dvig- nan in brand. Met geweld verbrak men de deur en verschafte men zich toegang om de vlammen te keeren, maar toen vond men in een kist vastgebon den en met verbrand hooi en stroo be dekt, het verkoolde lijk van Dvignan zelf. De ongelukkige was veertig jaar oud en woonde met zijn zuster samen. Van deze is sedert veertien dagen niets gezien of gehoord. De politie zoekt naar haar in verband met dit geval. - Een doodelijke kus. Te Boeda-Pest is een buitengewoon droevig drama afgespeeld. Een zeventienjarig meisje dat eerst sedert enkele dagen met een jeugdig ambtenaar verloofd was, verloor haar vader, die na een langdurige ziekte stierf. Het meisje, dat zeer veel van haar vader hield, was erg geschokt door dit overlijdenzij wilde het lijk niet ver laten en toen dit gekist werd, wierp zij zich erop en kuste de lippen van den doode tot een laatst vaarwel. Twee dagen later begon haar bovenlip pijn te doen den volgenden dag zwol eerst de lip, daarna het geheele gelaat op. De geneesheer, die te hulpgeroepen werd, constateerde bloedvergiftiging. Klaarblijkelijk is bij. het kussen van het lijk besmetting ontstaan tengevolge van een niet bemerkt wondje. Na een hevig lijden bezweek het meisje. De verloofde heeft zich in wanhoop op haar graf van het leven beroofd. de Putter. 13. Jacomina, d. van Jan Wolfert en Johanna Nijsse. 14. Janna Elizabeth, d. van Adriaan Meertens en Jacomina Franooise Drabbe. 15. Jozias Pie ter, z. van Pieter de Kraker enSu- zanna Pladdet. Overlijden. 5. Christiaan de Kraker, 23 m., z. van Petrus en Janneke de Graaf. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 4. Jozias Smies (van Axel), 25 j., jm. en Jozina van Driel, 20 j., jd. 11. Jan de Feijter, 21 j., jm. en Cornelia de Feijter, 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11. Levinus Klaassen (van Ter Neuzen), 18 j., jm. en Geertruida de Feijter, 17 j., jd. Geboorten. 2. Krina, d. van Elias van Tatenhove en Jacoba Riekwel. 6. Jan Egbert, z. van Petrus Jacobus Die- leman en Catharina Willemina de Klerk. 8. Jan Cornells, z. van Jan Bavekoo en Cornelia Jacoba de Vos. Overlijden. 10. Adriaan Mechielsen, 24 j., echtg. van Suzanna Hofman. 14. Cornells van Langevelde, 5 w., z. van Abraham Cornelis en Krijna de Jonge. Zuiddorpe. Geboorten. 5. Theophi- lus Emanuel Marie, z. van Petrus Braeckman en Josephina Emanuel Goos- sens. 9. René, z. van Prudentia de Buck. Maria Louisa, d. van Livinus van Geersaem en Clementina Lippens. 13. Alberson Joseph, z. van Franciscus Edmondus van Goethem en Natalia Bracke. Allen, die mij hunne mede- werking schonken of mij hun ne belangstelling betoonden bij mijne verkiezing tot lid van den gemeenteraad van Axel, zij door deze mijnen liarte- lyken dank aangeboden. J. J. DE FEIJTER. Axel, 19 Aug. 1904. /fel De ondergetee kende maakt het geachte publiek bekend, dat zij zich alhier heeft ge- vestigd als N A AI ST E R. Eene prompte en nette bediening be lovende, beveelt zij zich minzaam aan. Axel. AMELIE CLAESSENS. Van 1 tot en met 15 Aug. 1904. Hoek. Huwelijks-aangiften. 4. Pieter Jacobus Pladdet, 21 j., jm. en Francina Maria Bolleman, 20 j., jd. 12. Jacobus Rouw, 18 j., jm. en Elizabeth van Wijck, 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4. Marrnus Cornelis Pladdet, 22 j., jm. en Catha rina Haak, 21 j., jd. Geboorten. 1. Maria Leuntje, d. van Jacobus Cornelis Verlinde en Adriana Keukelaar. 4. Camile Levinus, z. van Honoré Obrie en Maria Nathalia van de Velde. 8. Cornelia, d. van Christiaan Bakker en Janna Meertens. 9. Cornelia Maria, d. van Izaak Hamelink en Janna Bevallen van een Zoon. P. KAMP—WlELAND. Enschedé, 17 Augs. 1904. Getrouwd HENDRIKUS REIJNEN EN LEONTINA M. VAN AERDE, die ook namens wederzijdsche families hunnen hartelyken dank betuigen voor de blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Axel, den 16 Augustus 1904. A. MAAS, Oude Stad. VRAAGT BELEEFD: Droge of natte wassclien. Strijk- en breiwerk, ook het maken van nieuw en herstellen van ondergoederen. Axel. Vrouw OLIJSLAGER. dripper F. SCHOTT aan de Axelsche- assing met een lading voor rekening van JOHs. SMIES en D. J. SCHIEMAN. ZANGVEREENIGING ZIJ, die werkend Lid van deze ver- eeniging willen worden, worden verzocht zich vóór 29 AUGUSTUS aan te melden bij een der leden van HET BESTUUR. Zjj, die wenschen in aan merking te komen om de van de Vereeniging „De Herleving" kunnen zich aanmelden bij onderge teekende tot 27 Augustus, liefst leden der vereeniging. F. G. VAN TATENHOVE. Axel, 19 Augustus 1904. Gr R c> O T Car EI 33 A K.als: o -V VAAIlfL, POLLE NAISE, ROLLADE, VOL AU VENT, (voor Pastei), OOI 18 MOSCOVISCHE VORMEN, DESSERTS, enz. Wordt alles bij bestelling steeds in den kortst mogelijken tijd geleverd. x li f/WT/VI? oS A' Minzaam aanbevelend kan erop worden gewezen, dat de Cocos Rozenzeep met 't Anker wat zuiverheid van samenstelling betreft, door geen enkele andere wordt overtroffen. De talrijke namaaksels zijn het beste bewijs voor de algemeen erkende voortreffelijkheid dezer zeep.

Axelsche Courant | 1904 | | pagina 3