FESTIVAL reis naar Antwerpen EE\ WOOMIIIS Excelsior. „Uit het Yolk-Voorhet Yolk E.Br^ndsm^ Advcrtentiën. Burgerlijke Stand. Markt berichten. Vereenigiiio* TE MIDDELBURG, Maandag 15 Augustus 1904 24 Muziekkorpsen hebben zicli aangemeld. Openbare Verknoping. Nader meldt men Vrijdagmiddag- werd op stroom bij den steiger te Borssele een lijk drij vende opgemerkt. Twee mannen be gaven zich in een roeiboot er heen en ofschoon het bleek, dat ze het in de kunst van roeien nog niet ver gebracht hadden, wisten ze toch het lijk te be reiken en in de boot te krijgen. Ver moed werd dat de drenkeling het op zoo noodlottige wijze bij het baden om gekomen zoontje van den landbouwer J. de Roo te Biezelinge was. Zoo spoe dig mogelijk werd de familie met het gebeurde in kennis gesteld, 's Avonds kwam de vader met andere familie leden reeds ter plaatse en werd het lijk herkend, waarna de noodige forma liteiten verricht en het stoffelijk over schot naar Biezelinge vervoerd werd, om daar aan den schoot der aarde te worden toevertrouwd. iDe moord in de Haarlemmermeer. In het paleis van justitie te Haarlem ia instructie gehouden in zake den moord gepleegd in de Haarlemmer meer. Gehoord werden de gemeenteveld wachter Meyer van Hoofddorp, die van de politiemannen het eerst op de plek van de misdaad was; de landbouwer Suidgeest, die door den verdachte des morgens uit zijn bed werd gehaald de landbouwer Van Zon, die nog dichter by het stuk klaverland woont dan Suid geest, en de kostjuffrouw van den ver moorden Bosman. Aan Van Zon werd o.a. door den rechter-commissaris gevraagd, wat er waar was van de bewering van Blonk dat hy eerst bij hem aan huis geweest zou zijn, om mededeeling te doen van het gebeurde en toen naar Suidgeest is gegaan. De zaak is nl. deze, dat het zeer vreemd is, dat de verdachte Blonk naar Suidgeest is geloopen en niet naar de boerderij van Van Zon, welke veel dichter bij is. De beklaagde zeide, dat hij bij Van Zon, ondanks zijn schreeuwen, geen antwoord kreegallen waren in huis nog in diepe rust. Van Zon zegt, dat deze bewering van den verdachte onmogelijk waar kan zijn, want hij is eiken morgen om half vier bij de hand en bovendien zou zijn zeer waaksch hondje, als er iemand op het erf was geweest, zoo luid geblaft hebben dat hij wakker geworden moest zijn. Den veldwachter werd door den rech ter-commissaris gevraagd, hoe de beide maaiers bekend stonden, wien Bosman kort te voren gedaan had gegeven. De politieman antwoordde dat hij ze beschouwt als flinke, arbeidzame menschen. Er bestaat z.i. geen reden hen te verdenken. Volgens deze getuige weet de ver dachte van de zaak alles af'. Hoe kon hij bloed krijgen aan zijn buis als hij weggeloopen is, toen hij zag dat zijn baas door twee mannen werd aan gevallen Later heeft hij het lijk zelfs vol- I gens zijn eigen verklaring eh volgens die van Suidgeest -- niet aangeraakt. Beklaagde is geboeid naar de instructie - kamer in het paleis van justitie ge I bracht, om daar met de getuigen te I worden geconfronteerd. Hij blijft hard nekkig ontkennen en beweert dat twee I mannen met een deukhoed op, de een i met een jas, de ander met een blau wen kiel aan, uit het haverland voorschijn zijn gekomen, en zijn baas hebben aangevallen. De beklaagde is een bleeke, jonge man, van ongeveer middelbare lengte, met starende oogen en een eenigszins dom uiterlijk. Men zou moeilijk kunnen gelooven wanneer men die bleeken, baardeloo- zen jongen ziet, dat hij in staat was zich als een wild beest op zijn slacht offer te werpen en den man op zulk een barbaarsche wijze te vermoorden en te verminken. Te Rolde by Assen waren drie kinderen bij een boom aan 't spelen. Van een voorbijkomend rijtuig schrikte het paard en kwam tusschen de kinde- •en terecht. Een was onmiddellijk dood, het tweede werd zoodanig verwond, dat de dood onvermijdelijk moet volgen. Het derde kwam er met niet gevaar lijke verwondingen af. Een eekhoorntje heeft op Sonsbeek te Arnhem aan een kellner veel verdriet aan toeschouwers veel vermaak bezorgd. Een kellner van de theesehenkerij had een van die vlugge boomenklim mers weten te bemachtigen. Bij gebrek aan betere bergplaats stopte hij het eekhoorntje in de mouw van zijn jas. Dit had echter het ongewenschte ge volg, dat het diertje zijn scherpe tand jes in den arm van den kellner zette. Te vergeefs poogde hij den eekhoorn uit zijn mouw te schudden; de hevige pijn die het bijten veroorzaakte deed hem luchtsprongen maken, die, onge wild natuurlijk, een hoogst komisch ef fect hadden en de omstanders deden schaterlachen. Eindelijk slaagde men er in het dier uit de mouw te trekken. De arm, die deerlijk gewond bleek te zijn, werd dadelijk verbonden. De eekhoorn had de wijk genomen naar de keuken der theesehenkerij waor het diertje na een klopjacht werd gevangen. V. A. C.) Zondagmiddag heeft te 's-Graven- hage na een korten woordentwist een glazenwasscher een werkman levens gevaarlijk met een mes verwond. De gestokene is naar het gemeentezieken huis vervoerd. De dader is kort na het voorgevallene in zijn woning gearres teerd. De ongehuwde moeder uit Zoelen moet voor den rechter van instructie te Tiel verklaard hebben, haar kind vermoord te hebben door het met een scherpe ijzeren pen in den rug te steken het daarna tusschen twee kussens te stikken. Een schoenmaker te Meppel kreeg "eenbeschrijvingsbiljet voor de belasting, waarover hij wel wat verbaasd was, daar hij in een buurt woonde, die het zonder belastingbetalers moest stellen. Hij nam de zaak echter van den vroo- lijken kant op en zond het biljet terug met het volgende eigengemaakt versje: Zestig centen is mijn huur; Door éen schoorsteen stook ik vuur; Door éen raam krijg ik licht; Met éen deur sluit ik mijn woning [dicht. Mijn ambacht is lustig van aard; Mijn meubels zijn de taxatie niet waard. Alles is werkelijk zooals de schoen maker het in zijn versje beschrijft. Zondagochtend stortte nabij het station Ede een stoker, van een van Utrecht komenden trein, overmand door de hitte, plotseling van de locomotief terwijl de trein nog in volle vaart was. Ernstig aan hoofd en armen gewond is hij, bewusteloos, naar het station Ede vervoerd, waar dr. G. L. hem verbond. Onder diens geleide is hij later naar Utrecht teruggebracht. Van een aantal kinderen, die Za terdagavond op den Korten Tiendeweg te Gouda aan het spelen waren, liep eensklaps het kind van den heer Z.v. d. K. gillend weg, terwijl het hevig uit den schouder bloedde. Het kind bleek door een kogel te zijn getroffen en werd direct onder dokters behandeling gesteld. Vermoedelijk was het een verdwaal de kogel afgeschoten door iemand, die schietoefeningen hield. De politie on derzoekt de zaak. Een brutale moord. Te Napels zijn de gravinnen Emilia en Charlotte Car- passo op klaarlichten dag en onder de oogen van tal van toeschouwers ver moord. Beide gravinnen, zusters, hadden ondsr de voogdij gestaan van zekeren Javarone. Zij hadden oneenigheid met hem gekregen over geldzaken. Ten laatste deden zij den voogd een proces aan wegens verduistering van haar erf- oed. Woensdag zou de zaak voor de recht bank te Napels dienen. De gedaagde Javarone ontmoette de gravinnen in de voorzaal van het hot. Hij liep recht op de vrouwen toe, doorstak ze met een mes en vuurde daarop een revol ver op haar af. De omstanders waren wezenloos van schrik. De misdaad was inenkele seconden voltrokken. Een der omstanders, die nog de tegenwoor- ligheid van geest had, om de ongeluk kige vrouwen te beschermen, werd door Javarone gevaarlijk gewond. De woesteling deed nog een poging om te ontvluchten, maar hij werd toen overmand en gegrepen. Van 16 tot en met 31 Juli 1904. Axel. Huwelijksaangiften. 22. Hen- drikus Reijuen, (van Boxmeeri 22 j., jm. en Leontina Maria van Aerde, 29 j., jd. Geboorten. Maria Antonette, d. van Florimond Auguste Suij en Cornelia Adam. 19. Wilhelmina, d. van Izaak Meesen en Wilhelm1'na Bakker. 23. Cor- nelis Pieter, z. van Jacobus de Klerk en Neeltje Tanneke van Alten. Pieter- nella Janna, d. van Jacobus Zegers en Anna Dieleman. 25. Pieter, z. van Jacobus Bareman en Adriana van dei- Hooft. Janneke, d. van Adriaan de Koeijer en Johanna Jacomina de Kraker. Adriaan Jan, z. van Jozias van de Wege en Neeltje Dieleman. 26. Pieter, z. van Gelein Verhelst en Pieternella Hame link. 27. Pleuntje, d. van Marinus Goossen en Coleta Raman. Overlijden. 18. Jan Naeije, 7 m., z. van Jan en Catharina Willemsen. Wil lem Willemsen, 10 m., z. van Frederik en Feijgtje Verplanke. 21. Levinus de Feijter, 5 m., z. van Pieter en Ma ria Cornelia Dieleman. BoschkapeUe. Huwelijks-aangiften. 15. Alphonsus Otjes, 26 j., jm. en Anna Catharina Philomena Ottjes 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29. Alphon sus Otjes, 26 j., jm. en Anna Catha rina Philomena Ottjes, 19 j., jd. Geboorten. 8. Leonardus, z. van Pe trus Crombeen en Maria Louisa de Maat. 18. Bernardetta Petronella, d. van Jan Franeies .Schuren en Suzanna Merk. 19. Florejidus Edmondus Josephus, z. van Petrus Benedietus Mel en Johanna Verstraten. 23. Petrus Alphonsus, z. van Alphonsus de Maat en Maria Ro- solia Kint. 28. Marta Eugenia, d. van Jan Franeies de Klerk en Paulina de Bakker. Overlijden. 6. Anna Maria de Klerk, 60 j., echtg. van Pieter Augustinus Hermans. Zuiddorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 19. Johannes Franciscus Burm, 55 j., weduwn. en Coralia Maria Vermast, 47 j„ jd. Geboorten. 26. Anna Maria, d. van Marcellus Pieters en Leonia vanRumste. Overlijden. 22. Camile Seghers, 17 j., z. van Leopoldus en Melania Lecluse. Zij, die met bovengenoemd zanggèzel- schap op 15 Augustus de willen meemaken a f I per persoon, kunnen zich daartoe tot 10 Augus tus aanmelden bij den Secretaris-Pen ningmeester, C T. DIELEMAN. aanvang des voorm. 101/2 uur. HET BESTUUR. Verzoeke voldoening van het verschuldigde wegens Hoofdelijken omslag, School gelden en Keurloon >>ver 1904. De Gemeente-Ontvanger, Axel. VAN DISHOECK. De Notaris P. Drogmans, te Axel, zal ten verzoeke van ABRAHAM MOENS slager te Ter Neuzen, in nagemeld per ceel op Woensdag den 3 Augustus 1904, des namiddags ten 3 ure, verkoopen Aanhoorigheden en Erf, aan den dijk van den Nieuw Othene polderomtrent het visschershuis, gemeente Zaamslag, kadastraal be kend in sectie G nummer 1118 groot 1 are 17 centiaren. Te aanvaarden by de betaling der koopsom. HULST, 1 Aug. Ter graanmarkt van lieden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe 8,75, Rogge 6,50, Win- tergerst 0,Zomergerst 0,—Ha ver 7,—, Erwten 8,75, Paarden- boonen J' 8,Duivenboonen 0, Witteboonen 0,Bruiueboonen o,Boekweit 0,—Lijnzi f 0,Aardappels 3,25, Koolzaad per zak van 106 liters 11,50, Boter per kilo 1,30, a 1,30, Eieren per 26 stuks I 0,90, Er waren ter. weekmarkt te koop ge steld 22 stuks "hoornvee, 23 varkens, verkocht10 stuks hoornvee, 15 var kens. alleen in verzegelde pakjes voor zien van bovenstaand gedeponoerd Handelsmerk; in Zeeuwsch-Vlaan- deren verkrijgbaar te Axel, F. Die leman, Firma wed. H. Harinck, J. Bareman, Hulst, C. L. Du Cock- Sijlva, Ter Neuzen, P. van Aren- thals, D. Herrebout. Gez. Meertens, Wed. Klaassen-Donze, A. van Overbeke, Sas van Gent, J. T. de Smidt, Zaamslag, wed. J. de Vos, Wed. D. J. van Pienbroek, Axel- sehestraat. In 't bijzonder wordt do aan dacht gevestigd op SOUCHON No. 5. k f 1,30 per 7» KG.

Axelsche Courant | 1904 | | pagina 3