1 Een Woonhuis en Er Binnenland. Rechtszaken. Dokter J. v d. CAI Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Provinciale Staten van Zeeland. Ad verten tiën. opdoen en strijken van Boorden. Franken van Weel, Openbare Verkooping. Omtrent 3Vs Hectare Vlas n 1 Koolzaad ei Openbare Verkooping. Opsnbare Verkooping. Roerende Goederen. den toegang tot het kerkhof zoo weinig fraai maken, zullen afgebroken en een monumentale ingang zal gebouwd worden. Gezien van de haveninstellingen zal de ingang van Laeken inderdaad grootsch wezen. Men zal een nieuw station bouwen, het stadhuis wordt opgericht op een andere plaats dan eerst was bepaald, namelijk om in 't midden te komen, de ingelijfde gemeenten meegerekend. Wegens den gunstigen invloed van het verblijf op Het Loo op de gezond heid van de Koningin en den Prins kunnen zij in het begin van Juli naar Mecklenburg vertrekken ter bijwoning van den plechtigen intocht te Schwerin van het groothertogelijk echtpaar. In het gevolg gaat mee de heer Pot, geneesheer der hofhouding. Omtrent het Duitsche eskader wordt verteld dat van 1419 Juli ter reede van Vlissingen 9 groote linie schepen, twee kleine kruisers en twee kleine torpedobooten zullen komen. Van den llen tot den 17en wordt ter reede verwacht de Duitsche kruiser Gazelledie uit Amerika komt. Te Terneuzen zullen geen Duitsche oorlogschepen komen, volgens nadere beschikking. Te Nieuwediep komt het overige deel van het Duftsche eskader10 groote slagschepen en 11 torpedobooten. AXEL, 24 Juni 1904. De St. Crt. no. 145 bevat een op gave van het aantal gevallen van be smettelijke ziekten voorgekomen in de week van 15 tot en met 21 Juni jl. Zeeland komt daarop voor met 1 ge val van roodvonk te Kruiningen en 1 geval van diphtheritis in elk der vol gende gemeenten Axel, Nieuw- en St. Joosland, Sas van Gent en Zaamslag. Aan de universiteit te Amsterdam is het le natuurkundig examen afgelegd door den heer C. J. M. van Rompu van Ter Neuzen. Aan de universiteit te Leiden is het doctoraal examen in de rechten af gelegd door den heer J. Adriaanse te Hulst. Dezer dagen slaagde voor examen B in de werktuigkunde aan de Poly technische school te Delft de heer L. A. Fruijtier van Hontenisse. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 24 Juni 1904. M. E. J. v. V., oud 13 jaar, zonder beroep, wonende te Zuiddorpe, gedeti neerd te Middelburg is wegens diefstal en brandstichting ontslagen van rechts vervolging met last tot plaatsing in een rijksopvoedingsgesticht tot den leeftijd van 18 jaren. L. S., 23 jaar, werkman te Hulst, is wegens mishandeling veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Namens J. A. K., 32 jaar, koopman te Bergen op Zoom, Vrijdag door boven genoemde rechtbank ter zake van dief stal ontslagen van rechtsvervolging, met last tot plaatsing in een krankzinnigen gesticht, den proeftijd van een jaar niet te boven gaande, is hooger beroep aan geteekend. Ook de ambtenaar van het O. M. is in hooger beroep gegaan. Uitsluiteiijk raadplegingen voor Keel-, Neus-, en Oorziek ten den Maandag en Donderdag van 8 tot 11 uren, voormiddags te Sint Nicolaas (Waas) no 43 Statiestraat no. 43. Op andere werkdagen en Zondagen raadplegingen te Lokeren (Waas) no 34 Roomstraat no. 34 van 8 tot 10 uren voormiddag en van 1 tot 3 uren namiddag Specialist voor Keel-, Neus- en OorziekteD PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag 36 Juni 1904. Ned. Herv. Kerk. Voorin. 9 uie Ds. J. B. T. Hugenholtz Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. N. P. Littoojj. Nam. 2 ure Ds. N. P. Littooij. Kerk B. Voorm. 9 ure Dhr. Guillaume. Nam. 2 ure Dhr. Guillaume. Uit Hengelo (G.) schrijft men aan de Zutpli. Cn. Maandag bevond zich een tweewielig rijtuig van den stalhouder L. even buiten 't dorp op den weg naar Hum- melo. Toen de koetsier een automobiel zag naderen, en teekenen van angst bij 't paard bespeurde, plaatste hij zich ervoor en gaf den chauffeur een wenk te stoppen of althans zijn vaart te beper ken. Er werd evenwel geen gevolg aan gegeven, 't Paard sprong daardoor van den weg, den koetsier met zich slepen de. Deze bekwam geen letsel. Erger ging het met den heer, die zich in 't rijtuig bevond. Door den val werd hij zoodanig ge kneusd, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Onze automobilisten blijkbaar angstig voor mogelijke gevol gen, stoorden zich aan 'tongeval niet doch reden in woeste vaart het dorp door, voorbij de openbare school, waar het wemelde van spelende kinderen, en 't mag een wonder heeten, dat daar niet opnieuw ongelukken voorvielen, De automobiel droeg het nummer 52. De politie doet onderzoek. Uit 's Heerenberg wordt gemeld Dinsdagnacht heeft alhier een moord plaats gehad. Zekere Damen, die reeds Zondag met zekeren Hieltjes ruzie had zou met laatstgenoemde den laatsten kermisdag den twist „afdrinken." Na dat beiden in een herberg hadden ver toefd, zijn ze naar buiten gegaan. Een oogenblik later kwam Damen de herberg weer binnen, uitroepende „Ze hebben me gestoken." Na deze woorden geuit te hebben zakte hij dood ineen. Hij was doodelijk in den buik verwond. Kort daarop werd Hieltjes aangehou den, die verklaarde D. te hebben gesto ken, doch daarbij uit zelfverdediging te hebben gehandeld. Damen zou nl, met ontbloot mes op hem af zijngeko men. H. heeft hem toen het mes ont rukt en hem den noodlottigen steek toegebracht. De justitie uit Arnhem heeft de zaak in handen. Te Wissekerke plaatste iemand als vogelverschrikker in zijn tuin een, oude uniformpet op een aangekleeden stok. Toen zijn dochtertje dezer dagen aard beien plukte in de nabijheid van den vogelverschrikker, vlogen drie vogeltjes onder de pet uit en bleek daar het nest van een winterkoninkje te zitten. niet aannemelijk voor, evenmin als een van C. C. van Brinck c. s. teKruinin- gen. Na ernstige overweging meenen Ged. staten dat het wenschelijk is de exploi tatie van den stoombootdienst met 1 Januari 1905 voor rekening van de pro vincie te nemen. Het verkeer per stoombootdienst op de geheele Wester- Schelde zal als dan in éene hand komen. Mocht daarvan voor de provincie eenerzijds vermeerdering van uitgaven zijn te wachten, aan de andere zijde zal vermoedelijk vermindering van uit gaven daarvan het gevolg zijn- Boven dien mag verwacht worden dat het ver keer tusschen Walzoorden en Vlake na het in exploitatie komen van den stoom tramweg van Hontenisse naar de Bel gische grens in de richting van Selzaete zal blijven toenemen, en ook dat de ontvangsten wegens vermeerderd post vervoer zullen stijgen. Ged. Staten stellen voor, om voor de uitvoering van den genoemden dienst een nieuwe stoomboot te doen bouwen. Naar het hun voorkomt, zal verder eene betere regeling moeten worden getroffen voor het vervoer van reizigers tusschen Hansweert en het station Vlake van den spoorweg. Na het in exploitatie komen van den stoomtramweg van Hulst naar Walzoor den is het personenvervoer zoodanig toegenomen, dat tusschen Hansweert en Vlake thans gereden wordt met twee wagens in plaats van één, voor welke uitbreiding van den dienst het vroeger voor den wagendienst verleende sub sidie ad f 2000 voor 1904 werd verhoogd tot f 3600. Ook voor dit traject kan vermeerde ring van het getal reizigers niet uitblij ven; op den duur zal door rijtuigen niet voldoende in het vervoer kunnen wor den voorzien. Ged. Staten achten het wenschelfjk, dat de provincie de com municatie tusschen Hansweert en het station Vlake onderhoude door een paar- dentramweg aan te leggen en te ex- ploiteeren. Het voorstel strekt daarom te beslui ten le te beginnen met 1 Jan. 1905 voor rekening van de provincie uit te voeren een stoombootdienst tusschen Walzoorden en Hansweert, en 2e Ged. Staten te machtigen a tot het doen bou wen van een stoomboot en b vergun ning aan te vragen voor den aanleg en de exploitatie van een paardentram- weg tusschen Hansweert en het station Vlake van den Staatsspoor. M. Ct. Op 31 Decemberg a. eindigt de ter mijn, waarvoor aan Smidt V. Diepeveen en Van der Bent subsidie uit de pro vinciale fondsen is verleend voor de uitoefening van een stoomboot- en wa gendienst tusschen Walzoorden en Vlake. Eene commissie uit Ged. staten is met de genoemde ondernemers in overleg getreden hem het verleenen van een nieuw subsidie na afloop van den boven vermelden termijn en omtrent een ver beterde inrichting van de thans in ge bruik zijnde stoomboot of het aanschaf fen van eene nieuwehet door hen gedaan aanbod komt het college echter Bij deze berichten wij u, dat wij onze Zaak in Landbouwwerktuigen enz. heb ben beëindigd, en deze zal voort gezet worden door de firma FRANKEN VAN WEEL, die wij beleefd in uw gunst aanbevelen. U dankzeggende voor het genoten vertrouwen, Van 1 tot en met 15 Juni 1904. Hulst. Geboorten. 2. Eduardus Ju- docus, z. van Mattheus Johannes Koe mans en Maria Louisa Dophemont. 8. Eugène Theodorus, z. van Augustus Antheunis en Judoca Jacoba Antonetta Josiassen. 9. Hypolitus Josephus, z. van Charles Ludovicus Jansen en Maria Vermeulen. 15. Eugène Fidelis Marie, z. van Michaël Theodorus de Kort en Marie Louisa Mariman. Overlijden. 4. Philippus Josephus Vioen (overleden te Graauw), 50 j., z. van Laurentius en Paulina Everaerd (beiden overleden), Goes, Juni 1904. Voor de vele bewijzen van belangstelling bij de geboorte van ons dochtertje ontvangen, zeggen wij hartelijk dank. N. P. LITTOOIJ Az. E. LITTOOIJ—v. d. Wiel. Axel, 246 '04. Ondergeteekende beveelt zich aan tot het J. C. ROLFF-KLAASSEN. Onder referte aan bovenstaande heb ben wij de eer u mede te deelen, dat wij de zaken der firma FRANKEN GOEMANS alhier op denzelfden voet zullen voortzetten onder de FIRMA en bevelen wij ons beleefd in uwe gunst en vertrouwen aan. Met alle achting, L. FRANKEN. D. VAN WEEL. Goes, 21 Juni 1904. De Notaris P. Drogmans, te Axel, zal ten verzoeke van de Erven van den lieer C. N. JANSEN VAN ROSENDAAL, overleden te Axel, op Donderdag den 30 Juni 1904, des namiddags ten 2 ure, verkoopen hot GRAS der slooten en duiven, wassende op landen behoorende tot de hofstede laatst bewoond geweest door genoemden heer Jansen van Ro sendaal in den polder Beoosten en Bewestenblij, gemeente Axel. Ver deeld in koopen. Te vergaderen op voormelde hofstede. De Notaris P. DREGMANS, te Axel, zal ten verzoeke van SERAPHINUS VAN REMOORTERE en Kinderen te Koewacht op Zaterdag den 2 Juli 1904 des namiddags ten 3 ure ver koopen V2 Hectare VLAS, i/4 GERST, V4 ERWTEN, 1 ROGGE, V2 HAVER, V4 TARWE, >4 MAAIGRAS en 3U AARDAPPELEN alles op landen in den Oud Beoosten- blijpoldergemeente KOEWACHT; ver deeld in koopen. Te vergaderen op het hofsteedje van H. van Remoortere te Sint Andries Koewacht. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de Erven ADRI- AAN DEN HAMER en CORNELIA KLOUWERS en na verleend Rechter lijk bevel, ten hunnen sterfhuize in de gemeente ZAAMSLAG (nabij de Val) op Zaterdag den 9 Juli 1904, des namiddags ten 3 ure, verkoopen in de gemeente Zaamslag kadaster sectie B. no. 287, groot 2 aren, 01 centiaren. Laatst bij de Wed. Den Hamer, bewoond geweest. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom. Dadelijk daarna de in voormeld perceel aanwezige Huishoudelijke en verdere

Axelsche Courant | 1904 | | pagina 2