Mr. F. C. v.Deinse, Ph.j.v.Dixhoorn, L. J. Geelhoedt, P. A. v. d. Velde, Landbouwtentoonstelling HULST. Des avonds prachtig VUURWERK. Marktberichten. ƒ0, Advertentiën. Aanstaanden Donderdag, 16 dezer, TENTOONSTELLING De Liberale Kiesvereeniging te Ter Neuzen beveelt bij de stemming voor lid der Provin ciale Staten op 17 Juni a.s. met warmte aan, delieeren De kiezers worden opgewekt trouw op te komen en op genoemde heeren hunne stem uit te brengen. HET BESTUUR. Er werd een pakje gemaakt en daar in een rijksdaalder en twee kwartjes gedaan, nadat deze muntstukken eerst behoorlijk gemerkt waren, Een brief, door een dienstbode geschreven, werd er bijgevoegd, en nadat alles in een blauw papier gepakt was, werd door de schrijfster van den brief een adres er buiten opgezet. Het pakje werd be stemd voor Oosterwijk en er werd voor gezorgd, dat het 's nachts, toen de ver dachte beambte, op wien men het oog had, in functie was, terecht kwam on der de brieven en andere stukken, ter verzending hem toevertrouwd. Onge merkt werd daarbij het oog op den man gehouden en hij liep in de val. Want toen hij aan het sorteeren ging en het pakje in zijn handen kwam en hij het betast had, begon hij alvast met het ter zijde te schuiven en onder een courant weg te moffelen. Men liet hem stil begaan, alsof er geen windje aan de lucht was, maar toen 's ochtends de door hem behandelde brieven en pakjes verzonden werden in den ver zegelden brievenzak, reisde een com mies mede en constateerde, dat ter be stemder plaatse bij opening van den zak het voor Oosterwijk bestemde pakje ontbrak. Op het postkantoor te Rotter dam liet men den verdachte na afloop van zijn dienst gewoon vertrekken. Ingevolge de bevelen van den heer Theijssen werd hij evenwel gevolgd en ook deze maatregel gaf blijk van een zeer juist inzicht. Want wat ge beurde? Alvorens naar huis te gaan, bracht de verdachte eerst bezoeken in verschillende café's, o. a. aan dat van B. in de Jonker fransstraat, waar hij de gemerkte rijksdaalder in betaling gaf, en in een paar andere waar de kwar tjes uitgegeven werden. De kwartjes gingen door het drukke bezoek in deze tapperijen in het vroege morgenuur, vóór men er, zonder achterdocht te wekken, beslag op kon leggen, reeds in andere handen overmet den rijks daalder was dit echter niet het geval en daarop werd door de politie beslag gelegd. Terwijl een paar rechercheurs belast waren met het volgen van den verdachte, kreeg een andere politieman order om den man aan zijne woning in de Jensiusstraat op te wachten en aan te houden en naar het politiebu reau in de Pauwensteeg te brengen. Ook dit geschiedde en na verhoor, waar bij zijn schuld overtuigend bleek, werd hij in overleg met de justitie naar het huis van bewaring overgebracht. De aangehoudene is de 50-jarige assistent bij de posterijen W. van L. Nadat hij het gefigureerde pakje ge opend en het geld er uit gehaald had, had hij de stukken papier en den brief in het privaat geworpen en liet hij dit een paar malen doorloopen. De gearresteerde heeft zich, kort na zijn opsluiting, in het huis van bewa ring alhier het leven benomen door zich op te hangen. Drie beschonken Engelsche zee lieden geraakten Zondagochtend om 5 uur te Rotterdam aan de Veerhaven te water. IJlings kwamen een paar poli tieagenten aanloopen en redden met hun dreggen de vreemdelingen, die zij daarna op vasten wal hielpen, om hen ter ontnuchtering en verdere verzor ging, voorzien van droge kleeding enz. te brengen naar den politiepost aan de Veerkade. Dit viel niet in den smaak van de Engelschen, die zich hiertegen verzetten. Er volgde een gevecht, doch ten slotte bereikten de politieagenten, die inmid dels versterking hadden gekregen, met twee der door hen geredde zeelieden (de derde was het ontloopen), den po litiepost, waar de drenkelingen werden opgesloten. Bij Blankenham heeft een aller droevigst ongeluk plaats gehad. Een rijtuig met vyf personen, waar onder een kind, van Kuinre naar Olde markt rijdende, geraakte door het schrik ken van het paard in een moddersloot aan den Lageweg, 't ondersteboven. Spoedig verleende hulp mocht in zoo ver baten, dat twee personen er geluk kig het leven afbrachten de drie overi gen, waaronder het kind, waren helaas niet meer te redden. De plaatselijke geneesheer spoedig ter plaatse aanwe zig, moest, na de bekende behandeling van drenkelingen lang te hebben toe gepast, den dood constateeren. TJit Hoedekenskerke schrijft men aan de Zeeuwsche Crt. Gelijk men zich zal herinneren, werd in de eerste dagen dezes jaars te Kwa- dendamme, onder deze gemeente, een brutale inbraak gepleegd, waarbij o.a. een bedrag van plan, f 70 in geld en eenige gouden sieraden ontvreemd wer den. De ijverige nasporingen der po litie waren tot nu toe vruchteloos ge weest en zelfs een huiszoeking had geen resultaat. Toch hield de politie een oogje in 't zeil; en toen nu door het vinden van een oud geldstukje door den bestolene, dat hij direct als zijn eigendom herkende, in den mestput van de verdachte, de vermoedens zeer sterk geworden waren, besloot de bur gemeester, daarmede in kennis gesteld, tot een huiszoeking. Woensdag had deze in diens tegenwoordigheid plaats en na een zeer nauwgezet en langdu rig onderzoek had men eindelijk het geluk enkele der vermiste voorwerpen, o.a. een sigarenkoker, een horloge, een gouden trouwring enz. te vinden, ver borgen op het dilt in een bos stroo. De verdachte, M. B. genaamd, bewoon ster van het aangrenzende perceel, is daarop gearresteerd en Donderdagmor gen naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht. Te St. Laurens bemerkte dezer dagen een landbouwer, toen hij op zijn land kwam, dat men ongevraagd een deel zijner aardappelstruiken uitgetrok ken en daarna het loof weder in den grond gezet had. Blijkbaar hebben de dief of dieven dus ruimschoots den tijd gehad, om zich op deze gemakkelijke en goedkoope manier van nieuwe aard appels te voorzien. De vrachtrijder J. Alblas, van Naaldwijk op Delft, kwam met zijn wagen door De Lier, toen het 11-jarig zoontje van W. Haanemaaijer, dat het blindeman-spel speelde, plotseling ach ter een boom te voorschijn kwam en onder den wagen raakte. De wielen gingen den knaap over het hoofd. Toen men den jongen opnam was hij dood. Een schedelbreuk had hem het leven benomen. De politie te Sneek heeft gearres teerd den klerk G. V. ter secretarie aldaar, die een onbestelbaren brief, uit Amerika afkomstig, heeft verduisterd De verscheurde stukken er van werden in een privaat gevonden. Een huiszoeking bij V. had tot resul taat het vinden van een akte van hoofd onderwijzev, toebehoorende aan den heer L. aldaar, welke akte ten vorige jare dienst deed bij een sollicitatie naar een betrekking van onderwijzer a/d herha lingsschool. B. en W. hebben den klerk in zijn functie geschorst. Op het Haarlemmerplein te Am sterdam is gisteren een 10-jarig meisje dat in een winkel een boodschap gedaan had en haastig het plein wilde overste ken door de electrische tram overreden en onmiddelijk gedood. De wagenbe stuurder die ijlings remde en het kind wilde grijpen viel voorover van het balkon, doch kwam er ongedeerd af. Men meldt uit Amsterdam Een bewoner van de Gerard Dou straat heeft bij de politie aangifte ge daan dat een vrouw, die met twee kinderen tegen f 5 per week bij hem inwoonde, zijn huis heeft verlaten, hem als eenige - betaling de twee kin deren achterlatende. (A;. C.) Een nieuw voorbeeld van de goede diensten van een politiehond wordt ge meld uit Brunswijk, waar men op een boerderij Hagenhoff een onderzoek in stelde naar den moordenaar van een 11-jarig meisje. Men vermoedde n.l. dat de moordenaar onder het personeel der boerderij school. De voornaamste arbeid werd verricht door een politiehond. Men had dezen eerst gebracht in het huisje van de moeder van het meisje, in de kamer, waar de moord was gepleegd. Vervol gens nam men het dier mee naar Ha genhoff. en liet het dienstpersoneel waaronder ook de verdachte knecht Duwe, bijeenkomen. Onmiddellijk viel de hond den knecht aan en beet hem in zijne kleeren. De politie beval Duwe zich te verkleeden. Hij deed het, doch ook ditmaal wist de hond al snuf felend hem te vinden. Aanvankelijk ontkende Duwe de misdaad, doch daarna legde hij een volledige bekentenis af. Te Berlijn is nu weer het lijk van een 9-jarig meisje gevonden zonder hoofd armen of beenen. Het kind, dat waar schijnlijk het offer van een misdaad tegen de zeden werd was twee dagen geleden door twee meisjes van denzelf den leeftijd van huis gehaald en sedert verdwenen. Het Hbld. van Antw. verneemt uit Gent Een vreeselijk drama gebeurde deze week te Sint-Martens-Laethem, in een boschje, op nauwelijks 100 meters af stand van den steenweg naar Deinze. Er waren in die gemeente geduren de den nacht van Zondag op Maandag kiekens gestolen ten nadeele van een inwoner, Vyncke genaamd. Die kiekens waren gedood en verborgen in een boschke, toehoorend aan van Rieseghem schepene der gemeente. Deze door het bosch komend, vond daar het gedoode gevogelte en, van den diefstal verno men hebbend, ging hij den eigenaar der kiekens, Vyncke, verwittigen. Daar men met recht vermoedde dat de dieven hun buit bij de eerste gele genheid zouden komen halen, werden twee gendarmen uit Gent ontboden en die legden zich 's avonds op loer, om de dieven af te wachten. Maar alsof dit niet voldoende was, kwam een an dere groep zich ook in hinderlaag plaat sen. Deze bestond uit den veldwach ter Moerman, zijn zoon, een werkman, van Wassenhoven geheeten, en nog andere personen, die zich bij de groep hadden aangesloten. Hoe is men nu zoo in dwaling ge raakt, dat beide groepen de andere voor de dieven aanzag 't Is onbegrijpe lijk Althans is het zeker dat beide groepen tegen 10 ure des avonds in botsing geraakten, schoten losten, voch ten, met messen staken, enz., zoodanig, dat heel het dorp, door het gerucht op gewekt, ter plaatse snelde. Niet minder dan tien scho.ten werden QT gelost. Van Wassenhoven, vader van vijf kinderen, werd gedood. Een zelfde lot onderging Aloies Moerman, die een kogel in het hoofd en een in de borst kreeg. Schepene van Rieseghem werd door een messteek en een kogel getroffen. De wonden zijn doodelijk. Wat er nu eigenlijk tot die betreu- reurenswaardige dwaling aanleiding heeft gegeven, moet het gerecht onder zoeken. AXEL, 11 Juni Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe 8,50 k ƒ9,— Rogge 6,50 6,75 Wintërgerst 0,a 0, Zomergerst, 0,èi 0,Haver 6, a ƒ6,50 Erwten 8,25 k 8,75 Paar- denboonen 0,èi 0,Duivenboonen f 0,a 0,Witteboonen 0,0, Bruineboonen 0,Boekweit 0, Lijnzaad 0,— a 0,— Aardappels 0,Koolzaad per zak van 106 liters HULST, 13 Juni Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe 8,50, Rogge 6,50, Win" tergerst 0,Zomergerst 0,—, Ha ver 6,50, Erwten 8,25, Paarden- boonen 8,Duivenboonen 9, Witteboonen 12,Bruineboonen 14,Boekweit 0,Lijnzaad f 0,Aardappels 2,75, Boter per kilo 1,05, k f 1,05, Eieren per 26 stuks 0,85, Er waren ter weekmarkt te koop ge steld 25 stuks hoornvee, 27 varkens, verkocht12 stuks hoornvee, 15 var kens. - Tengevolge van dringende w betalingen met 1 Juli aan staande wordt aanzuivering van de ver vallen termijnen van den Hoof'cleiyken Omslag over 1904 beleefdelijk verzocht. De Gemeente-Ontvanger, Axel. VAN DISHOECK. van Paarden, Rundvee, Scha pen, Varkens, Pluimgedierte, Landbouwwerktuigen, enz. syigggg^Xa afloop Extra-treinen, allen spoortijd, in de richting van St. Nicolaas 9,45 uur, Ter Neuzen 10,25 en Walsoorden 10,05 uur.

Axelsche Courant | 1904 | | pagina 3