MERINOS SAJET. Thee Bruine en Zwarte TEER iet vervoer van 53 M3 GRIND, J. IM-ian Hoorn, te Axel. Tandarts 1. J. HERMANS È.Br^ndsm^ Gekleurd Zwart en Gebloemd VEENHUIZEN Axel Pompe van Wleerdervoort, in heele en halve tonnen i Dokter J. t d. CALSEIJDE, Gemengd Nieuws. Advertentiën. aanbesteden GOEDE RAAD. C REP ON! I rVANGEN vooi Doeken Schorten enz Patronen. Nieuwste NOORDSTRAAT, hoek Havenstraat TER NEUZEN. AAN CONCURREERENDE PRIJZEN. Axel. D. J. Uitsluitelijk raadplegingen voor Keel-, Neus-, en Oorziek ten den Maandag en Donderdag van 8 tot 11 uren, voormiddags te Sint Nicolaas (Waas) no 43 Statiestraat no. 43. Op andere werkdagen en Zondagen raadplegingen te Lokeren (Waas) no 34 Roomstraal no. 34 van 8 tot 10 uren voormiddag en van 1 tot 3 uren namiddag Specialist voor Keel-, Neus- en Oorziekten. Het afknippen van Paardenstaarten. Van vele zijden is reeds geprotesteerd tegen de nog dikwijls gebruikelijke methode om de staarten der paarden af te knippen en daarenboven het staart- been te coupeeren. Toch schijnen nog velen zich van deze gewoonte niet te kunnen losmaken. Aan hen heeft de heer W. A. van Laer te Oosterbeek dezer dagen een open briefin de Amh. Crt. gericht, waarin hij er op wijst dat de eenige motieven voor de staartver- minking zijn eigenbelang, mode en sport- manie. De hebbelijkheid is tot ons over gewaaid uit België het noorden van Frankrijk en Engeland, waar de eige naars van jonge zwaar gebouwde paar den deze het staartbeen inkorten, met geen ander doel dan om hun kweeke- lingen op het oog zwaarder te doen schijnen. Dikwijls gaat men zoover dat de staart de gedaante krijgt van een scheerkwast. Ten eerste staat dit bespottelijk en ten tweede wordt het dier beroofd van zijn wapen tegen de Insecten, die zoovele aanvallen op hem ondernemen. En tegenover al die na- deelen staat slechts het voordeeltje, verkregen door het verkoopen van paardenhaar, welk voordeeltje nog ge woonlijk in den zak van het personeel terechtkomt. Krachtig pleit de heer Van Laer er dan ook voor om te bre ken met de afschuwelijke gewoonte van het staartknippen. Ten postkantore van Hilversum is de brievenbesteller H. op heeterdaad betrapt op het wegmoffelen van brieven. Bij fouilleering werd in zijne zakken een brief met rood lakstempel gevon den welk stempel bij hem het vermoe den van geldswaarde opwekte. De politie werd direct gewaarschuwd en de man vervolgens in arrest gesteld. Vóórdat de politie arriveerde, beproefde hij door middel van een scherp voor werp zich de keel af te snijden, in de uitvoering waarvan hij echter bij tijds werd verhinderd. H. is gehuwd, vader van zeven kin deren en heeft reeds 18 dienstjaren achter zich. Reeds eenigen tijd geleden werden een tweetal brieven met gelds waarde uit Hilversum verzonden ver mist. Hdbl Te Terapelkanaal heeft den eer sten Pinksterdag een allerdroevigst on geluk plaats gehad. Frans Stannefeld, militair bij het le reg. inf. te Assen, die met verlof te Barnflair was, ging met zijn vriend des middags naar de woning van H. Deiman te Terapelka naal, nadat ze 's morgens met elkaar naar de kerk waren geweest. Daar stoeiden ze met een geladen geweer, dat Stannefeld in handen had. Het schot ging af en trof Zuidema in de borst, die onmiddellijk dood was. Gevaarlijke automobilisten. Vrijdag middag kwam op den Rijksstraatweg te Dordrecht een automobiel aanrijden waarin een paar Franschen gezeten waren, in gezelschap van den heer De Kor ver van Willemsdorp, die hun tot gids diende. Uit de tegenovergestelde richting naderde de melkboer Dirk Van de Nadort met een wagen, bespannen met een paard, in gezelschap van zijn vrouw, drie bussen met melk huiswaarts brengend. Daar het paard nogal schrik achtig is, stak v. d. N. zijn zweep om I hoog, om den bestuurder der automo biel te beduiden zijn vaart te tempe maar hetzij deze hem niet begreep of niet wilde begrijpen, de vreemdeling reed met volle vaart door. De melk boer werd daarover zoo boos, dat hij met zijn zweep naar den automobielrij der sloeg, waarop deze stopte en een revolver te voorschijn haalde. V. d. N. sprong van zijn wagen, en vluchtte het land in, waar hem een schot werd nagezonden, dat hem gelukkig niet ge deerd heeft. Op het oogenblik dat de Franschman een tweede schot wilde lossen, sprong een voormalig rijksveld wachter uit Sliedrecht, die per rijwiel was toegeneld, op deze toe, greep zijn arm en voorkwam daardoor een onheil. Na zijn qualiteit te hebben bekend ge maakt, nam hij het nummer der auto mobiel op. De vreemdeling wilde echter zijn woede nog koelen, stapte uit zijn auto mobiel en rukte twee der bussen met melk van den wagen, die hij op den straatweg wierp, zoodat de inhoud ver loren ging. De oud-rijksveldwachter heeft van het gebeurde mededeeling gedaan aan de politie aldaar, die zich terstond naar Wieldrecht begeven om een onderzoek in te stellen, maar de automobiel had inmiddels de reis over het 's Graven- deelsche veer naar Strijen. de Buiten- sluis en Willemstad voortgezet, om ver der naar België te keeren. Nader is nog gebleken, dat de onbe suisde automobilist, die zoo weinig be schaafd optrad, geen buitenlander, doch een landgenoot was, een zekere V. D. uit Baarn. Ook op den Dubbeldamschen weg heeft deze heer het aan de stok gehad, hier met den heer dr D., wiens koetsier, de dolle vaart ziende waarmede de automobiel kwam aanzetten, van zijn rijtuig sprong en voor zijn paaard ging staan. De hond van dr D. werd door de automobiel overreden. Aangifte van dit feit werd gedaan bij den burgemeester van Dubbeldam. Geboren WILHELMINA JOHANNA dochter van N. P. LITTOOIJ Az. E. LITTOOIJ—v. n. Wiel. Axel, 26 Mei '04. Bezoeken worden bij voorkeur afgewacht 14, 15 en 16 Juni van 3—6 uur. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting 20 Mei 1904. Veroordeeld zijnA. M. M., schip persknecht te Ter Neuzen, ter zake van straatschenderijtot eene boete van f3, subsidiair 2 dagen hechtenis. D. V., orgeldraaier te Clerken, ter zake van het maken van muziek zonder vergunning tot een boete van f 1 subs 1 dag hecht. L. H., winkelier te Sas van Gent ter zake van het zonder verlof van het bevoegd gezag een openbaren landweg versperren tot een boete van f 2 subs dag hecht. E. J. v. R., bierhuishouder te Ter Neuzen, ter zake van het niet sluiten op sluitingstijdtot een boete van f 1 subs. 1 dag hecht. J. D., arbeider te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Leerplicht wet tot een boete van f 2, subs. 2 dag hecht. C. v. T., arbeider te Ter Neuzen, ter zake als voren bij herhaling; tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. D., arbeider te Ter Neuzen, ter zake als vorentot een boete van f 2 subs. 2 dagen hecht. A. v. M., leurder te Axel en G. T landbouwer te Hoek, ter zake als voren tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. K. O., werkman te Axel, ter zake als vorentot een boete van f 2,50 subs. 2 dagen hecht. A. d. V., landbouwer te Ter Neuzen ter zake als voren; tot een boete van f3, subs. 3 dagen hecht. J. M., varensgezel, A. A. E., winke lier, beiden te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap ieder tot een boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. Ontslagen van rechtsvervolging0. N., arbeider te Axel, ter zake van Leerplichtwetovertreding. J. v. d. W. en M. d. J., zonder be roep te Ter Neuzen, ter zake van het werpen met steenen op den openbaren weg. HET BESTUUR van den polder OUDE EGLANTIER, zal op Vrijdag 3 Juni 1904, des avonds 7 uur bij den heer P. Koole te Axel van af de AxelscheSassing tot aan de Planken Keet. Het Bestuur voornoemd, M. WOLFERT, Dijkgraaf. J. A. DREGMANS, Ontv.-Griffier. STEEDS HET NIEUWSTE. Fijne stalen Dessertmessen, Tafel messen, Fruitmessen, Broodmessen, Zakmessen, Knipmessen, Vleeschvork- jes, Snoeimessen, Snijboonmessen, Torn- mesjes, Voorsnijmessen met vork, Brood plank met mes, Taartmes met vork in étui, Lepels, Vorken, Scharen, Kom- kommerschaafjes. Ook een enkel mes verkrijgbaar. van IVHiddeltmrg*, is lederen DINSD AG van 11 tot s uur ten huize van den Heer GOUDSTIK KER, Noordstraat te Ter Neuzen te consulteeren voor ^lond> enTand- iekten - 1 het plaatsen van Kunst tanden. Operatiën pijnl Wenscht men sterke, zachte,, goed van kleur blijvende kousen; gebruik dan Tradsmar* alleen in verzegelde pakjes voorzien van bovenstaand gedeponeerd Handelsmerk in Zeeuw^sch-Vlaanderen verkrijgbaar te Axel, F. Dieleman, Firma wed. H. Ha- tinck, J. Bareman, Huist, C. L. DuCock- Sijlva, Ter Neuzen, P. van Arenthals, D. Herrebout, Gez. Meertens, Wed. Klaas- sen-Donze, A. van Overbeke, Sas van Gent, J. T. de Smidt, Zaamslag, wed. J. de Vos, Wed. D. J. van Pienbroek, Axelschestraat. Kassier, Commissionnair in Effecten, Assurantiën, Hypotheken en Credieten. Verzilvert coupons en vreemd geld tegen de hoogste koersen. Koopt en verkoopt Effecten op de billijkste voorwaarden. ifderen Zaterdag te spreken van af II uur in s Lands welvaren bij W. DIELEMAN, te Axel.

Axelsche Courant | 1904 | | pagina 3