„Vooruitgang is ons Streven". pi. m. 90.000 KG. (Mi-Salpeter. Burgerlijke Stand. Puike plata MAIS en Bigarré of Paardentand, Marktberichten. Advertentiën. A. ROUW, LIJNMEEL, GRINDMEEL. GLUTEN-VOER. AXEL. D. J. OGGEL. verbeterde Singer-Naaimachines Openbare Ver hooping. BEEST1AAL, Landbouwgereedschap Huishoudelijk Goed. pakhuis toebehoorende aan den heer M. Dekker Jz. Het benedenste gedeelte was ingericht voor drukkerij van de firma Leeuwerik en Van Dijk en het bovenste gedeelte diende tot bergplaats voor zeilen, kleeden, touw enz. van den heer Dekker. De brand ontstond waar schijnlijk in de drukkerij en vrij spoe dig stond het geheele gebouw in vlam. De brandweer trad met kracht op en wist de belendende perceelen te be houden. Nader meldt men aan de AT. R. Ct. In de bovenste verdieping is o. m. verbrand de zeildoeken tent van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw, welke tent jaarlijks dienst doet op de tentoonstelling. De tent moet een waarde van f5000 hebben. Ook werden een prooi der vlammen een aantal voor verhuren bestemde groote dekkleeden. Beneden in de drukkerij van Leeuwerik en van Dijk, waar Zon dag niet was gewerkt is de brand ontstaan. Hoe, blijft een raadsel. Aan kwaadwilligheid wordt niet gedacht. In dit benedengedeelte waren ook nog goe deren geborgen van den heer Van Dijk (medefirmant), die in de Westzijde voor privé een winkel in cartonnage-artikelen enz. exploiteert. De heer van Dijk (medefirmant) be vindt zich in voorloopig arrest, daar vermoedens van brandstichting zijn ontstaan. De Zaandamsche politie wacht nog de beslissing van de justitie van Haarlem. Verbrennt die Springrcliniire stond voor enkele jaren te lezen in de groote Duitsche dagbladen en medische tijd schriften. Verbrandt de springtouwen Door .het onophoudelijk springen worden hart en lever aangedaan. Het is de oorzaak van ernstige kwalen, met den dood als 011 vermij delij k gevolg De Duitsche onderwijzeressen hebben niet nagelaten, haar leerlingen te wij zen op het gevaarlijke van het touwtje springen. Wanneer zullen de Nederlandsche onderwijzeressen dit voorbeeld volgen Wat baat het of de Regeering alles doet om de volksgezondheid te bevor deren, wanneer het volk zelf niet mee helpt. Te Keulen is dezer dagen een internationale katten-tentoonstelling ge opend. De voorzitter van den Duit- schen Bond voor bescherming, teelt en verzorging van katten hield daarbij een toespraak. De clou van de tentoonstelling is wel de Afrikaansche masker-angora-kater, Dodo genaamd, die zich kan beroemen op een stamboom van 1794 af. Dit exemplaar is waarschijnlijk de laatste vertegenwoordiger van zijn ras, en heeft aan zijn eigenares, de Atigora- Schützerei te Wolfratshausen, reeds 18000 mark aan prijzen aangebracht. Er is ook nog een Angora-kat die reeds 34 jaar oud is. Sesi heet deze bejaarde poes. In een Tehuis voor oude Zeelie den te New-York werd dezer dagen zelfmoord gepleegd door een ouden koopvaarder, kapitein John Tweed, een zeerob van de echte soort. Men vond zijn lijk in een der kelders, met afge sneden hals en men kwam toen tot de ontkenning, dat kapitein John Tweed een vrouw is geweest. Vreeselijke dood. Te Jersey City, in Amerika, heeft een verschrikkelijk on geval plaats gehad, waaruit wederom, voor de zooveelste maal, de groote ri sico is gebleken, die verbonden is aan het beroep van duiker. Ter reparatie van het groote reser voir, dat Jersey-City van water voor ziet, had een duiker zich neergelaten op den bodem van dit reservoir. Te gelijk liet men een grooten looden stop zakken, die de beschadigde afvoerbuis moest afsluiten. Een uur lang was reeds de duiker beneden en alles ging goed, tot het sein van opstijgen werd gegeven» Toen bleken alle pogingen vruchteloosmen kon den duiker niet omhoog krijgen. Andere duikers wer den gehaald en neergelaten; ze von den hun makker voor een der pomp buizen worstelend om zich daarvan los te rukken. De enorme zuigkracht der pomp hield hem vast. Op zijn voet lag bovendien de zware stop. Geen hulp mocht baten. Vier en twintig uur bracht de man in dien toestand door. Toen gaf hij eindelijk den geest; zijn lijk kon men nog niet onder het looden ge vaarte vandaan krijgen. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 14 April 1904. VEROORDEELD ZIJN L. H., A. d. P., A. E. d. L., grond werkers te Ter Neuzen, ter zake van het loopen over eens anders grond, zon der vergunning, no. 1 en 2 ieder tot boete van f0,50, no. 3 tot boete van 11, subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. J. W., vischkoopman te Gent, ter zake van niet gekeurde versche visch om te dienen tot voedingsmiddel in gebruik brengen, tot boete van f 2, subs. 1 dag hechtenis. I. P. S., zonder beroep te Ter Neu zen, ter zake van als geleider van een lastdier zich niet steeds op of bij zijn lastdier bevinden, tot boete van fl, subs. 1 dag hechtenis. P. M. en P. M., landbouwers te As senede, ter zake van vee laten loopen op eenig weiland ieder tot boete van f 1, subs. 1 dag hechtenis, met vrijspraak van het meerdere. A. J. d. S., bootwerker te Ter Neu zen, ter zake van het laten vliegen van duiven zonder vergunning tot boete van f0,50 subs. 1 dag hechtenis. P. O., M. V., schippers te Ter Neuzen, ter zake van het te zamen en in ver- eeniging op een rijwiel rij den-met meer personen dan waarvoor het is ingericht, ieder tot boete van f0,50 subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. M. L., voermansknecht, P. W. land bouwer, beiden te Ter Neuzen, J. C. S., landbouwer, A. v. L., werkman, beiden te Axel, E. P., koopman te Bosch- kapelle, ter zake van het rijden met een velocipede zonder lantaarn, ieder tot boete van fl, subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. A. A., werkbaas, L. C. V., I. D., boot werkers, P. J. M., schippersknecht, allen te Ter Neuzen, P. J. d. M., L B. v. H., A. v. W., A. 8. R., visschers allen te Philippine, ter zake van nachtrumoer ieder tot boete van f 1, subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. II. H., werkman te Ter Neuzen, ter zake van het rapen van mosselen op een afgezet perceel, tot boete van f 3, subs. 3 dagen hechtenis. J. D., W. D., bootwerkers te Ter Neu zen, ter zake van het rapen van schelp- visch op Rijkswerken, ieder tot boete van f2, subs. 2 dagen hechtenis voor elke boete. M. L. H., M. B., M. J. L., M. M., allen huisvrouwen te Biervliet, ter zake van het zich bevinden op een in uit sluitend gebruik gegeven plaats zon der schriftelijke vergunning, ieder tot boete van fl, subs. 1 dag hechtenis voor elke boete, met vrijspraak van het meerdere. I. R., arbeider te Hoek en C. v. D., arbeider te Westdorpe, ter zake van het bevisschen der Schelde zonder con sent, ieder tot boete van f 1, subs. 1 dag hechtenis. I. d. V., F. L., A. d. W.; monteurs te Tienen, .1. F., paardenvilder te Clinge, L. C. V., I. D., bootwerkers, A. V., tim merman, H. H. J. K., zonder beroep, I. A. B., bierhuishouder, allen te Ter Neuzen, A. J. B., smidsknecht te Zaam- slag, ter zake van openbare dronken schap, ieder tot boete van f2, subs. 2 dagen hechtenis voor elke boete. VRIJGESPROKEN I. H., en D. d. K., arbeider en arbeid ster te Axel, ter zake van kippen laten loopen op eens andei's grond. Hoek. Huwelijks-aangiften. 15. Levi- nus de Groote, 29 j., jm. en Anna Leijs, 22 j., jd. Geboorten. I Aaltje Cornelia d. van Jan Rinkhoud en Maria Jansen. 10. Cornelia d. van Leendert Herrebout en Levina Donzc. Overlijden. 3. Johannes Rieinens, (overl. te Ellewoutsdijk) 58 j. Wednr. van Anna Meeusen. 13 Kryn Hamelink 19 d. z. van Jacobus en Catharina Pladdet. Koewacht. Huwelijksaangiften. 1. Al- phonsius van Meessche, 25 j., jm. en Josephina Ludovica Maria de Cock, 27 j., jd. 8. Camilus van Moeffaert, 24 j., jm. en Natalia Florentia Want, 22 j. jd. Emile Suij, oud 28 j., jm. en Maria Josephina Ceelaert, 27 j., jd. Aloysius de Bock, 33 j., jm. en Clementina Maria van Poele, 24 j., jd. 9. Petrus Augus; tinus Adam, 23 j., jm. en Rosalia de Meester, 21 j., jd. Josephus Augustinus Carolus Adam, 24 j., jm. en Rosalie Wagenaer, 17 j., jd. Theophiel An toon de Rechter, 32 j., jm. en Maria Jose phina van de Velde, 24 j., jd. 15. Char les Louis van Gremberghe 32 j., jm. en Marcilla Maria van der Bilt, 22 j. jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Hippo- liet Mannens, 28 j. jm. en Hortence Eugenie Huijgens, 25 j. jd. Geboorten. 4. Albert Francies, z. van Josephus Cerpentier en Clementina Boon 6. Emma Maria d. van Aloijsius de Block en Frederica van Hecke. Maria Philo- mena d. van Desiderius de Schepper en Solvie Marie Wauters. 11Irma Chris tina, d. van Camile Gijsel en Leonie van den Broecke. 13 Edgard Emiel Ma rie, z. van Charles Louis Verhoeven en Rosalie van Cauteren. 14 Charles Joannes Marie, z. van Alphonsus Mis- seghers en Joanna Theresia Noens. Overlijden. Een als levenloos aan gegeven kind van het mann. geslacht van Alois Janssens en Virgenie de Block. AXEL, 16 April. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe 8,75 a 9,25 Rogge 6 a 6,70 Wintergerst 7,a 7,50 Zomergerst, 0,k 0,Haver 6, a 6,50 Erwten ƒ8,75 9,25 Paar- denboonen ƒ8,8,50 Duivenbóonen f 0,a 0,Witteboonen 0,k 0, Bruineboonen 0,Boekweit f 0, Lijnzaad 8,50 k 9,25 Aardappels J H,Koolzaad per zak van 106 liters ƒ0, -. HULST. 18 April. Geen opgaaf ont vangen. Bij deze betuigen wij onzen welgemeenden dank voor de vele blijken van deelneming bij het overlijden van onzen veelgeliefden Echt genoot, Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader, den heer Chr. DIELEMAN, in levèn landbouwer en dijkgraaf te Graauw (Zandberg), ontvangen. Namens de Familie, Wed. Chr. DIELEMAN. Graau w-Zandberg, April 1904. voerman van Zaamslag op Axel, geeft het geachte publiek kennis, dat hij lederen Zaterdag met kar en paard naar AXEL, komt en zal afgespannen zijn bij C. VAN LAERE nabij deR.K. kerk. De ondergeteekende bericht bij deze dat de voor AXEL verkrijgbaar zijn bij S. DE BRUIJNE, Axel, Brug. Deze machines voorzien van vele verbeteringen worden desverlangd ge leverd o]) vijf en zeventig cent per week met gratis en grondig onderricht. De machines zyn iederen dag bij boven genoemde te bezichtigen. Aanbevelend A. HUBREGTSE. 2/affSS** POMPE VAN MEERDER- VOORT, kassier enz. te Ter Neuzen, zal a. s. Zaterdag te Axel in _'s Lands Welvaren" niet te spreken zyn. MAATSCHAPPIJ te AXPjIj. Het BESTUUR van bovengenoemde Maatschappij zal op Zaterdag 30 April 1904, des voormiddags ten 11 ure, in de herberg van WILLEM DIELEMAN „'s Lands Welvaren" te Axel trachten aan te besteden, de levering van: Levering uiteriyk 14 Mei 1904. Voorwaarden van aanbesteding, en modellen van inschrijving worden ver strekt door het Bureau van de „Axel- sche Courant". Axel, 16 April, 1904. Namens 'tBestuur, L. DE REGT, Voorzitter. J. VAN HOEVE, Secretaris. De Notaris P. DREGMANS te Axel zal, ten verzoeke vbd SERAPHINUS VAN REMOORTERE en Kinoeren te KOE WACHT up de aldaar door bom bewoon- ie hofstede op Woensdag 20 April 1904, des middags 12 ure verkoopen als; 3 baatgevende KOEI EN, 2 tweejarige RUN- DERS, 2 eenjarige dito, 1 vetie STIER, 1 vet Varken we gende 150 KG. 3 Zeugvarkens, waar onder 1 met Biggen, 1 drachtig Var kon, 5 Loopvarkens en 25 Hoenders en HaDeD. 1 Kar met Kussen, Ploeg, 2 Eggbn Slede, Sleper, Aanschyn, Ossengetuig, Windmolen met Ziften, Raapmolen, Fornuis, Bascule met Gewichten, Stampbak. Snypaard, Slijpsteen, 2 Kruiwagens, Vlasreepen, Reeplanken) Baggerlepei, Zeizen, Pikken, Houweelen, Spaden, Ryven, Rie- ken en Vorken. Kasteu Tafels, Stoelen, Klokken, Kachels, Room- tonnen, Pannen, Potten, Ketels, Emmers, koper-, blik., glas-, geleierd en aardewerk, enz. Voorts Karn met gereedschappen, eeno partij gezaagd Hout, 200 bos sen drooge Mutsaard, 5000 bossen Haver, Gerste en Roggeslroo, 50 Sparren, 30 bossen Eikenhout, Lat ten, Bandroeden, 3000 K.G. Aardap pelen, Voederbeeten, Hooi, enz. Koopen tot en met f 3 kontant. Het overige op tijd van betaling onder borg tocht desgevorderd.

Axelsche Courant | 1904 | | pagina 3