BERICHT. „DE HERLEVING". Gecostumeerde UITVOERING [Een Woonhuis en Erf, Prijsopgave gevraagd Een Woonhuis en Erf, Burgerlijke Stand. Axel. C. P. GAST. Marktberichten. op DONDERDAG 10 DECEMBER a.s. Openbare Verknoping 80 Wilgenboomen, 50 Fruitboomen, 2 Olmen-, 5 Canada- en 2 Esschenboomen, gerooide Doornhagen. Voorts2000 Pannen, Advertentiën. Openbare Verknoping Roerende Goederen. aangevoerd en tegen 40 cent aan de poe liers verkocht De meeste dezer vogels worden naar Engeland, F: ankrijk en Bel gië verzonden. Te Helmoud was Donderdagavond vrouw K. gaan zitten met een warme stoof onder de voeten. Zij viel in slaap en merkte niet dat haar kleeien begon nen te schroeien en vlam vatten Toen zij wakker werd brandden haar kleeren reeds zoo. dat men moeilijk de vlammen kon dooven Vrijdagochtend is zij aan de bekomen brandwonden overleden. Te Woensel {bij Eiiidhoven) had Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur het volgeude ongeluk plaats Een met twee paarden bespannen rij tuig, waarin zich mevr Brüning, uit Stratum, met twee kinderen bevond, kwam in botsing met de stoomtram, komende van 's Bosch De koetsier, die van den bok werd geslingerd, bekwam een hoofdwonde, een de kinderen werd door een stuk glas aan den arm verwond, terwijl het andere kind ec mevr Br ongedeerd bleven. Het rijtuig werd zwaar beschadigd De paardeu, die op hol sloegeu, bekwa men geen letsel. t Vrijdagavond, toen zekere Van E winkelier in boter en kaas en koloniale waren, te Zeist, de buitenblinden van zijn huis ging sluiten, werden er door zijn zwager De M., bode van Zeist op Utrecht, drie revolverschoten op hem ge lost. waarvan éen hem in de beenen trof Van E. werd naar 't Ziekenhuis vervoe d en door dr. Bendien verbonden. Zijn toestand is niet gevaarlijk. De dader gaf zich zelf aan bij de politie, Een veete tusschen beide zwagers schijnt de oor zaak van den aanslag te zijn Gestikt. In het café van den heer Witjens aan het Vreeburg te Utrecht, heerschte Zaterdagochtend ongeveer half- twaalf groote ontsteltenis doordien een der gasten, zekere C. M te Breukelen. bij het nuttigen van zijn maaltijd zich verslikte, in een stuk vleesch, dat hem in de keel bleef zitten, 's Mans geheele gelaat werd bont en blauw, waarop o> middelijk een dokter gehaald werd In dien tusschentijd was de dood door ver stikking echter reeds ingetredenper brancard werd bet lijk naar het hoofd bureau van politie overgebracht In de Limburgsche gemeente Swal- men is een boerenhofstede afgebrand. De geheele oogst 26 stuks hoornvee en het pluimgedierte, werd een prooi der vlam men Te Zuid-Scharwoude is een 28-jarige man, kostwinner voor zijn ouders, uit zijn schuitje gevallen en verdronken. Te Maassluis is binnengekomen de stoombootIberia*die, uii Bilbao komend onder weg zwaar stormweer had te ver duren. De stuurman is overboord geslagen. - Te Wageningen is op een steen fabriek, bij het schieten in de stookgaten- een stukje van een peicussie juist in een bus met kruit gesprongen welke hier door ontplofte Twee personen kregen daardoor hevige brandwonden nl. een 13-jarige zoon van een overbaas, wiens gelaat geheel verbrandde en een arbeider, die aan handen en bovenarm zeer ernstig door het vuur werd gekwetst - Op den straatweg tusschen Heeren veen en Oudesloot heeft een voerman zijn paard erg mishandeld. Aangezien de weg zeer glad was, kon het dier niet tegenstaande het aanhoudende slaan, bij na niet vooruit komen. De voerman haalde daarop een mes uit den zak en verwondde het dier ernstig. De politie heeft de zaak in handen. Ir Weer wordt er uit Johannesburg een brutale misdaad gemeld. Een bende gemaskerde bandieten heeft den bestuur der der Robinsonbank en zijn bediende overrompeld en gebonden, en is meteen som ter waarde van 37 000 gid, vertrok ken. Te Venetië heeft men Zondagmid dag het verschijnsel gehad dat de stad onderliep door een hoogen vloed, in de Adriatische Zee opgestuwd door een zwa- ren storm. Het ve keer op de straten was onmogelijk Over het Markusplein konden zelfs de gondels naar believen heen en weer varen. In den omtrek heeft de vloed veel scha de veroorzaakt. Het dorp Caorl aan de kust werd be dreigd, De rivier de Pessia heeft over een uitgestrektheid van 7 kilometer de velden onder water gezet. Een duizendtal menschen moesten hun woning ontvluchten, In jaren is er zulk een vloed niet voorgekomen, Donderdag heeft een vreeselijke mijn amp plaats gehad in de fcolenmjjn Gcsson Lagasse te Montégnée, bij Luik. De mijnwerkers hadden een weinig later gewrrkt dan naar gewoonte, ten einde Vrijdag eon dag vrij te hebben om hel Sint-Barberafeest te vieren. Te 7 uren waren reeds een groot getal mijnweikers naar boven gekomen. Er bleven er nog 12, die plaats nrmen in éen ophaalbak Zij kwamen vroolijk zingend naar bo ven, enkel denkend aan het feest van den volgenden dag. Eensklaps brak de kabel, die hen naar boven haalde, en de ongelukkigen vielen met een vreeselijke snelheid terug naar beneden. De twaalf werklieden waren op der. slag dood. Een eDkel lijk is des avonds nog kunnen opgehaald worden, De elf anderen werden den volgenden mor gen bovengebracht, te midden van de droevigste tooneelen. Te Marseille heeft een 27-jaiige vrouw in een aanval van waanzin een afschuwelijke misdaad gepleegd. Ze wooDde samer. met baar minnaar, een koetsier, en nadat zij in September bevallen was, is zij eemgen tijd gaan doorbrengen bij haar ouders Zaterdag kwam ze terug, maar haar minnaar zei haar toen dat alles tusschen hen uit was Stom van wanhoop ging ze heen. en de slag bleek te sterk voor haar geest vermogens. Dinsdagavoud ging ze met haar kindje naar den tuin van het huis waar ze eer. kamer had gebuurd, ont kleedde het daar, en begon het toen te verslinden 1 Op het geschreeuw van de kleine kwamen eiudelijk andere personen toeloopen maar te laat. Het kind had reeds opgehouden te leven. Het uiterlijk was te verschrikkelijk om te bescbrjjven, want de krankzinnige moeder had de vingers en zelfs stukken vleesch weg gebeten, en ten deele opgegeten Toen men haar wegvoerde, riep de on gelukkige: »Men wil mij mijn kind ont nemen. Ik eet het nog liever op. Laat me gaan U Een verschrikkelijke roman Volgens de »Nowosti« heef, dezer dagen te 3t. Peteisburg een vreeselijk drama plaats gehad. Een jong en schoon meisje X. genaamd, maakte kenuis met een jongen raaD, met het gevolg dat zij spoedig in 't geheim verloofd waren. Dit hartsgeheim was natuuilijk geen geheim voor de haits- viiendin van de bruid, mej. Y Op zeke ren avond stelde mrj. X mej. Y voor aan haar biuidegom. De jongeling werd echter verliefd op mej. Y. en zjjopbem. Beide meisjes leden onuitsprekelijk Van den eenen kant waren zij beiden verliefd op denzelfden man, van den anderen kant was de eene wanhoj ig over het vei lies van haar geliefde en nad de andere ge wetenswroeging, omdat zjj haar vrieudin haar geliefde had ontnomen. Eindelijk konden zij het niet langer verdragen; zij kwamen tot een vreeselijk besluit: het lot zou beslissen, wie de andere moest doodschieten. De meisjes kochten een revolver, trok kon een lot en de b.-slissing was dat mej. X mej. Y. moest doodschieten. Mej. X. laadde de revolver en mikte op mej. Y. maar eensklaps richtte zij het wapen tegen zichzelven en schoot zich een kogel door het hart. Zij viel dood op den grond. Daarop greep ook mej Y naai de revolver, maar zy sidderde zoo hevig, dat zij deze b\jna niet kon vast- houden. Het schot ging af en de kogel schuuide haar even in de liukerzyde en vestigde z.cb in den muur. In vreese lijke vertwijfeling vonden de toesnellende iiuisgerooten haar geknield naast hei lyk harer vriendin. - Bij den fotograaf, „Maakt u ook portretjes van kinderen »Jawel dame. »En wat kosten die? „Twaali gulden voor een dozijn, >Goed zegt de dame, na even ge dacht te hebben „dan kom ik wel eens terug ik heb er nu pas elf- De PRIJZEN van de Vrije Verloting van de, St. Nicolaas-Etalage zijn gevallen op de nummers M '76. Eerste prijs. 289. Tweede prijs. M 398. Derde priis De ondergeteekende beveelt zich minzaam aan tot het re- pareercn van oude en het maken van nieuwe Kachels en tevens Blikslager. Axel (Oude Stad). A. MAAS. Van 16 tot en met 30 November 1903 CSrnnuw. Huwelijks-aangiften. 19 Antoning Alexander Verstraten, 30 j.,weduwn en Johanna Maria de Koning, 31 j.,jd. 20 Cornelis Verlinden, 30 j.. jm en Rosina Maas, 27 j., jd. Geboorten. 11 Omère Arthur Ednard, z. van Oijshrecht Verstraaten en Marie Sidonie Cant. 15 Petrus Maoharins, z. van Hypolitns Jndocns van Passel en Anna Catharina van de Voorde. 17 (lustave Joseph Marie en Alphons Petrus, zonen van Alphonsius Staal en Maria Silvia Vael. Overlijden. 3 Henriëtte, 4 m., d. van nignus Ma'content en Johanna van Troost 10 Apolonia de Maat. 64 j.. eehtg. van Jan Prancies Malcon tent. 13 Christina de Klerk, 56 j., echtg. van Jan Prancies van Gimst. Koewacht, Huwelijks voltrekkin een. 33 Emile Augustus Noens (van Stekene, Beleië) 32 j jm. en Eugenia Maria Picavet, 25 j., jd. Geboorten. 21 Pharailde Maria, d. van Hen- dericus de Vliegher en Eneenia Sinack. 22 Eme- reneia Maria Ludovica, d. van Jan FranciesVer- meire en Solvia Buijs. 24 Joanna Maria, d. van Fduardus van Acker en Coleta Elegeert. Overlijden. 23 Seraphina de Clercq, 81 j., echtg. van Dominions Kegels. Prndentia Clan- waert, 68 j echtg. van Dominions Onghenae. Overslag. Overlijden. 23 Plorentius de Coene, 3 m., z. van Desire Bernardns en Emerentia Scholastica van de Vijver. St. Jansteon. Geboorten. 21 Bertha, d. van Petrus Schelfhout en Ursula Janssens. Irm* Maria, d. van Francies Norhertus BonBsen en Ma- t.halia Maria Aerts. 22 Joseph Antonins, z. van Petrus Joh nnes de Block en Lucretia Blommaert. 27 Maria, d. van Alphonsius Dohhelaer en Sophia de Bakker. Zulma Maria Wilhelmiua, d. van Constantinus van Laer en Anna Catharina Batens 28 Anna, d. van Mathilda Maria Verstraeten. 29 Maria Leonia, d van Ednardns Mart net en Phi- lomena van der Kelen. 30 Maria Margaretha, d. van Augustus Vonck en Josephina de Fijn. Overlijden. 23 Florentina Inghcls, 2 m., d. van Angustinus Josephus en Philomena Franckaert. Xiiirtrtorpe. Overigden. 26 Leonia Sophia Belaert, 51 j., echtg. van Jacobus de Block. Hulst, 7 DEC. Ter Graanmarkt van beder: (Maandag) waren de pi-iRen als volgt Tarwe 8,50 Rogge 6,50 Wintergerst 8,25 Zomergerst /O,- Haver 5,75 Erwten 10.50 Paardenboonen O, - Dm- venboonen ƒ9,- Witteboonen f 12 50 Bruineboo en ƒ13 50 Boekweit 0, - Lijn zaad ƒ00,- Aardappels 4, Koolzaad per zak van 106 liters/" 00,- Boter per kilo 1, - a 0 - Eieren per 26 stuks 1,60. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld 29 stuks Hoornvee, 29 Varkens, 00 Schapen Verkocht: 14 stuks Hoorn vee, 15 Varkens, 0 Schapen. REDERIJKERSKAMER des avonds ten 7 ure precies in het lokaal van J. E. Blansaart te Axel PRIJZEN DER 30 en 50 PLAATSEN c E N T. HET BESTUUR. De Notaris P. BREGMAYS te Axel, zal ten verzoeke van den heer P. DEKKER FzLid van den Raad en landbouwer aldaar, op Vrijdag den II Decem ber 1903, fes voormiddags leu II ure, verkoopen en eene partij alles op de hotstede Uatst bewoond door Willem de Feijter Pz„ in den poldei Beoustenblij benoorden, ge meente Axel, alwaar te vergaderen. per kilo van bet benoodigde brood voor de Oude- en Nieuwjaars- bedeeling. Prijsopgaven in gesloten briefjes worden ingewacht lot Vrijdag a.s. bij Axel. C. SMIES M.Az. De SECRETARIS DER GE- ZONDHEIDSCOMMISSIE zetel NEUZEN maakt bekend, dat hij iederen Maandag- en Donderdagna middag var. 12 - I voor het publiek binnen zijn dienstkriug zal te spieken zijn voor het geven van inlichtingen be treffende de Gezondheids- en Woning wetten en voor het in ontvangst nemen van klachten, de toepassing dier wetten betreffende. De Secretaris voornoemd, JAC. VAN DE REE, Ter Neuzen. Nieuwstraat E 4. De Notaris P. DREG MA SS te Axel zal, ten veizoeke van de Erven P1ETERGOOS- SEN en PIETERNELLA JANSEN, aldaar eu krachtens verle-nd Rechterlijk beval, in nagemeld perceel in de Steenovens Axel op Zaterdag den li Deeeiuber 1903 des namiddags ten 1 ure, verkoopen in de Steenovens Axel, kadaster Sectie C. no. 222 groot 82 centiaren laatst be woond door Pietkb Uoossen (de oude.) Te aanvaardeu bij de betaling. Dadelijk daarna aan voormeid huis de daarin aanwezige als: KABINET, TAFELS, STOELEN, SPIEGEL, KA CHEL, PLUIMEN BED metJ toebehooreu. KOPER BLIK-,IJZER-, GLAS GELEIERD- bd AARDE WERK, HAARD-, WASCH- en SCHÜURGERIEF, enz. Voorts: 11 HOENDERS en 1 HAAN. Daarna in voormeld perceel teil ver zoeke vim ua weduwe en Er vod JACOBUS BA BEMAN te Axel: in de Steenovens Axel, kadaster Sectie C No. 220 groot 33 centiaren. Laatst bewoond geweest door de Wed. J.,c. Ba- reman en te aanvaarden bij de betaling.

Axelsche Courant | 1903 | | pagina 3