Excelsior". 200 olmen Boomen 50 CANADABOOMEN, Advertentiën, H. H. Winkeliers f bovenzaal bij dhr. P. Koole 9 Een Machtige Talisman. IIP, ADSISTENT-DOKTER. NEÊRLAND BOVENAL. Gemeubileerde Kamers te buur. DE ARTISTM-REVUE. Openbare Verkooping Openbare Verknoping Wegens vermindering van bedrijf, Beestiaal en Hout, RIJTUIGMAKERIJ J.DE KRAKER-KODDE, Axel. Rijtuiglantaarns, Kaarsen, Zweepen, Twee Poniiy-karren op veereu. ook door hem afgelegd, waarop hij te Mid delburg in voorloopige hechtenis is gesteld, Man en vrouw. Een schipper, die met zijn vaartuig te Dokkum lag, kwam s'avonds zeer laat aan boord, waarover zijn vrouw in hevige drift haar misnoe gen te kennen gaf Ze werden handge meen, waarbij de man het onderspit moest delven. Toen bij om hulp riep, schoten twee mannen uit de buuit toe, gingen in de kajuit, trokken de vrouw van haar mm af en brachten haar op den wal, waarop de schipper de touwen losmaakte en zonder z(jn dierbare echtgenoote ver- tiok. Al haar roepen om terug tekomen was tevergeefs, zoodat zij dien nacht zon der onderdak was. Een ernstig ongeluk is in den loop dezer week gebeurd in een woning op de Korte Prinsengracht te Amsterdam. Daar was in een keukentje een vrouw aan het koken op een petroleumstel, toen door een ongelukkig toeval het stel omviel en de kleeren der vrouw in brand raakten. Radeloos vluchtte z(j naar buiten de buren en de voorbijgangers snelden op baar gegil te hulp en rukten haar de brandende kleeren van het lijf, maar de arme vrouw had reeds vreeselijke brand wonden over het heele lichaam. De biand weer, die ondertusschen gewaarschuwd was, kwam er spoedig bij en legde het brandje in huis bad niets te betee- kenen - een voorloopig verband aan. De vrouw, die, ondanks de ernstige ver wonding goed bij kennis was, gaf haar verlangen te kennen in haar eigen buis te worden verpleegd, maar een genees heer wiens hulp werd ingeroepen, achtte bet noodzakelijk, dat de gewonde naar bet Binnen Gasthuis werd gebracht. In zeer bedenkelijken toestand is toen de ongelukkige vrouw, die 46 jaar en moe der van nog jonge kinderen was, met een brancard naar het gasthuis overge bracht. Nader meldt men nog dat de vrouw aldaar aan de gevolgen der brandwonden is overleden. Toen een smid uit Winterswijk per rijwiel van een karwei huiswaarts keer de sprong een aangeschoten haas tusscben zijn fiets, zoodat de wielrijder plotseling in z(jn vaart gestuit, met alles omviel. De man kwam met den schrik vrij en nam den gevangen haas natuurlijk als goeden buit mee. Nadat reeds meerdere postdiefstal- len onontdekt waien gebleven, werd Dins dagmiddag te Rotterdam de commies der posterijen le kl. Van H. in de ontvang kamer buitenlaodsche post op heeterdaad betrapt op diefstal van brieven. Onmid dellijk is bij gearresteerd en naar het Huis van Bewaring gebracht. Hij telde reeds 20 dienstjaren en stond goed aan- i geschreven. De arrestatie verwekte na tuurlijk op het postkantoor veel sensatie Brand in het postkantoor ie Amsterdam. Woensdagnacht heeft een ernstige brand gewoed in het postkantoor te Amsterdam. Gelukkig kon de brandweer dadelijk met kracht optreden en het vuur beperken tot den hoek onder den toren op de tweede verdieping. Telegraaf en telefoonverkeer wer# n verstoord. Men vreesde dat het inlei- commuuaal verkeer lijdelijk onmogelijk zou zijn. 's Morgens bleek echter dat de dienst geregeld vooitgang kon hebben. Verondersteld wordt, dat de brand is ontstaan, omstreeks middernacht, in of boven de cursuskamer van de telegraphie in den hoek onder den toren op de tweede verdieping. In deze kamer brandde gas licht en daar werd het eerst het plafond brandende gezien. De brand werd bemerkt door de telegraafambtenaren van den nachtdienst, die natuurlijk dadelijk de brandweer alarmeerden, die met veel materieel ter plaatse verscheen. Het vuur had zich intusschen reeds medegedeeld aan den hoekzolder, waar bet archief van de post is geborgen. De brandweer richtte vooral de grootste kracht op de trap langs den hoektoren aan de Spuistraatzijde, om bet overslaan Qaar de overige aideelingcn van hot teel- graafkantoor te voorkomen. Aanvankelijk scheen de brand gesmoord, maar koit daarop sloeg de vlam met kracht onder uit den toren. Toer, werden een groot aantal slangen daarop gericht. Het vuur bleek zeer hardnekkig, tel kens en telkens braken de vlammen op nieuw door. De toren heeft zooveel ge leden, dat men voor instorting vreesde. Gelukkig bleek die vrees ongegrond. Tegen halftwee was men den brand meester, te twee uur was het vuur geheel gebluscht. Vier stoomspuiten hebben drie kwartier lang met volle kracht gewerkt. Natuurlijk heeft het gebouw veel geleden door het water. Het heele personeel van posi- en telegraafkantoor was present en ledde zooveel mogelijk de toestellen enz. De Rorteering der posten ondervond geen vertraging en ook het telegraaf vei keer kon doorgaan. Een zeer groote menigte was naar den braDd gestroomd en politie te voet en te paard hadden druk werk om de menschen massa op behoorlijken afstand te houden. In tijds veranderd, Een jongmenscb uit Amsterdam moest dezer dagen loten voor de Nationale Militie en trok een dienstplichtig nummer. Dat stond Mie zijn meisje, waarmede hij al een poos had geloopen, lang niet aan, wat zich laat begrijpen. Nu toch had ze geen zekerheid' dat de vrijage op denzelfden voet kon worden voortgezet. Zij nam dus een kort besluit. Op een goeden avond zeide zy tot haar minnaar, toen hij haar naar huis bracht j vent, het spait m'n voor jou, maar as jai de stad oit mot om te diene, maak ik de verkeering oit. Ko zag taar op: hij kon het toch niet helpen dat het lot hein had aangewezen de Koningin te die nen Hij smeekte Mie niet zoo wreed te zijn, maai deze was volstrekt niet te vermurwen. »Dan verdrink ik me«, zei Ko, „je zal er van hooren." Het was Zaterdagavond en duister op de grachten. Ko, vergezeld van zijn broe der, had bij verschillende Kasteleins ver teld, dat hij eenige dagen geleden geloot had en liep nu te zingen en te zwaaien van 'pret. Op eens komt de gedachte aan "Marie bij hem op en herinnert hy zich wat hij haar gezegd had. Hij wilde het nu ook doenhij neemt een sprong en verdwijnt in het diepe water van de gracht. Zijn broeder springt hem onthutst na en wil hem redden. Maar Ko wil van redden niet weten en een wedstrijd in zwemmen ontstaat tusschen de beide broeders. Juist toen het oogenblik voor verdiinking gunstig was, bezint onze won derlijke drenkeling zich en ki uipt aan den anderen kant weer op den wal. Het bleek toen ook tijd geweest te zijn, want even later viel hij van vermoeidheid in zwijm en moest hij door eenige omstan ders naar huis woiden gedragen. Het assissenhof van Brabant heeft Maandag een pianostemmer, die in een aanval van jaloezie zes revolverschoten 1 iste op een vrouw die bij eerst vprlaten en toen weer opgezocht had, vi ijgesproken, Hij had baar vier lichte wonden toege bracht en bekende bij zijn aanhouding, bet voornemen gehad te hebben, eerst haar en dan zichzelven te dooden. In haar getuigenis voor de jury heeft het meisje echter genade voor nem ge- viaagd, bekennende dat ze zijn jaloezie had opgewekt. Daarop hebben de gezworenen bij stemming het »niet schuldig* over hem uitgespioken. Te Kiel is, na 26 jaar gevangenschap, een 51-jarig man, Burmester, vrijgelaten, die levenslang moest zitten maar nu gratie heeft gekregen. In 1877 nam hij deel aan een door zyd vador beraamde inbraak bij een boer te Damsdorf, waarbij de boer en diens vrouw werden doodgeschoten. Na de ontdekking ontkende de vader ge schoten te hebben, en zei de zoon de twee schoten gelost te hebben. Hij werd ter dood veroordeeld, wat veranderd werd in levenslange gevangenisstraf. In 1896 is de vader, een slecht befaamd man, gestorven en toen verzekerde de zoon die zich onberispelijk gedroeg dat niet hij maar zijn vader de twee schoten had gelost. Hij had de schuld op zich genomen om zijn vader het schavot te besparen. Zijn verhaal was door de opgegeven bij zonderheden geloofwaardig, en na een eerste mislukte poging om genade te krpgon, is hem dib nu verleend en is hij in vrijheid gesteld. Door vast werk is bij nu xoor gebrek behoed. Zijn 90-jarige moeder leeft nog. Een geneesheer van Winkel-St.-Kruis kwam Dinsdag met zijn vrouw en zpn dochtertje met den trein uit Gent. By het naderen van bet statiton Langerbrugge sloeg plotseling het poitier open en het meisje, dat er tegen geleund stond, viel eruit De grootste moeite bad de man om zijn vrouw te verhinderen haar na te springen. Te Langerbrugge aangekomen ging men dadelijk zoeken en vond bet meisje ver dronken. Het was gevallen toen de trein over de brug van de Kalebeek reed, en had den dood in bet water gevonden. Daar er concurrentie bij is gekomeruö, de beurt van Bergen op Zoom op Ter Neuzen, verzoektondergeteekende beleefd, wanneer door U goederen te Bergen op Zoom of omstreken worden besteld, steeds op te geven met welken schipper dezelve moeten worden verzonden. Hij beveelt zich bij voortduring in UEds. gunst aan en verzoekt tevens bij de leveranciers zijn naam op te geveD, daar hij voor een flinke en soliede bedie ning zal zorgen. Hoogachtend Uw dw. dienaar C. DE JAGER, Beurtschipper op Bergen op Zoom 1 er Neuzenlange Kerkstraat D 48. ZANGVEREENIGING OP DE Aanvang 7 UUR precies. Op het PROGRAMMA komen voor Humoristische scène 2 Dames en 2 Beer en.) {Blijspel met zang in één Bedrijf, 2 Dames en 5 Beeren). (Voordracht voor 2 Dames) {Blijspel in twee bedrijven3 Dames en 5 Heeren.) (Komische VOORDRACHT, 2 Dames en Heeren Itijh gecostumcerd.) PRIJZEN I® Rang 60 cent. der plaatsen: 2e 40 Op den dag der Uitvoering zijn plaatsen te bespreken a 10 cent per plaats en Programma's gra tis aan het bureau verkrijgbaar. De Notaris I». DREGMAAS, te Axel, zal in voordeel van den polder BEOOSTEN- en BEWESTENBLIJ, Dijkgraaf den Heer A. Moerdijk te Zuiddorpe, in het open baar verkoopen op Dinsdag den 17 November 1903 des morgens ten 1! ure op den Langenweg gemeente Axel. Te vergaderen ten II ure bij VA UI LEN T aan de eerste Verkorting. De Notaris P. DREGMANS, te AXEL, zal ten verzoeke van HET BESTUUR van den polder Oud-Beoostenblij (Dijkgraaf dhr. Em. Lud. Plasschaert) op Dins dag den 10 November 1903, les voormiddags ten II ure, verkoopen staande op den dijk aan den ouden tol in voormelden polder en ge meente. Te vergaderen bij de Weduwe L. Meert, gemeente Koewacht. X} Deurwaarder A DR1A VYSE, te Huist zal ten verzoeke en op ■I5«ii5rhet erf van FRANCIES BAERT te Koewacht, op Vrijdag 6 November a. s., voorm. 10 ure, publiek verkoopen een Paard, 3 Koeien en 3 Runderen, 3wielskar, Ploeg, Eegden, Ger- ste- en Roggestroo, een Kibbe— zeug dik van biggen, 1 Zeug varken, 8 Biggen, 12 Hoenders, Vlasreep met bank, Ossegaree enz. enz. N. B. Onmiddelijk daarna de de gewone najaarsverkooping van bij AL. DE GUCHTENAERE en AL. DE DAUWE te Koewacht. Aan den Provincialen weg NEUZEN AXEL ligt in 26 koopen 431,a NI3. KLINKERPUIN, welk materiaal te koop wordt aangeboden. Inschrijvingen voor een of meer koopen of voor de geheele massa, franco in te zenden aan den Ingenieur van deu Pro vincialen Waterstaat SIBMACHER ZIJ NEN te T e r Neuzen, vóór of op Za terdag 7 November 1903. Inlichtingen te verkrijgen bij genoem den Ingenieur en den opzichter Eijke te Ter Neuzen. nieuwste modellen. Twee jaar garantie. GROOTE KEUZE en prima PATENT AS-OLIE. Aan lagen prys TE KOOP ZONDAGS GESLOTEN.

Axelsche Courant | 1903 | | pagina 3