Binnenland. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. UITSLAG der stemming van een K.cht Ki 1 1 ai\ a li f -i 9 12 1 al 2 i 47 5 12 De ontdekking van haar lijk op een eenzame plek van het park te Richmond is geheel toevallig geweest. Drie jongens waren daar in een boschje aan het kas tanjes zoeken, toen een hunner op het ljjk stiet. Hoelang het daar echter gelegen heeft, is even moeilijk te gissen, als hoe juffrouw Hickman daar kwam. De genees- heeren, die een voorloopig onderzoek heb ben ingesteld, schijnen tot de gevolgtrek king gebracht, dat het onmogelijk is. om uit re maken op welke wijze zij haar dood heeft gevonden. Tegen de moordtbeorie pleit uitteraard sterk het vinden der voorwerpen van eenige waarde op het lijk- Bovendien: wie zou haar hebben gedood Volgens den vader, de verwanten en de vrienden, was zij een kalmgestemde, ijverig studeerende jonge dame, die eerst verleden jaar den dokters graad eervol verworven bad, toen benoemd was tot directrice van een Maternity Home te Battersea, gezien was, zoowel onder studenten als vakgenooten en vrienden, en geen vijanden had. Doch dit alles pleit even krachtig tegen zelfmoord. Waar om zou miss Hickman de hand aan zich zelf hebben geslagen, zij, de opgeruimde, levensluchtige jonge dame, die slechts voor diie weken een post had aanvaard bij bet Royal Free Hospital in de Gray's- Inn Road, en die blijkens brieven van dr. Cooper, bet hoofd van een sanatorium te Malaga in Spanje, met het plan omging zich daar te vestigen, op bet tijdstip, dat zij zoo geheimzinnig verdween? Zelfs zij, die de zelfmoord theorie hebben verdedigd, bonden geen andere beweeg reden ervoor aanvoeren, dan dat miss Hickman onaangenaamheden bad gehad met de bestuurders van het Royal Free Hospital, hetgeen deze trouwens loocbe nen, zoomede met een andere dame, ook een dokter aan hetzelfde gasthuis, die zich moet hebben opgeworpen als miss Hick- mans meerdere. Doch gepikeerdbeid hier- ovet is toch nog geen reden om zich het lbven te benemen. Dr. Forbes Winslow, de bekende psy chiater, heeft de theorie geopperd, dat miss Hickman het slachtoffer geworden is van »vermomde vallende ziekte», een zeld zame kwaal, waarbij de kranke, oogen schijnlek bij 't verstand blijvende, tijde lijk het zedelijke evenwicht, de zelfbe- heerscbing, ook het geheugen verliest, half droomende ronddoolt, niet wetende wat hij doet, en plotseling ontwakende, doch enkel tot het besef van hetgeen aan toevallen is voorafgegaan. Het is mogelijk, dat miss Hickman aan die kwaal lijdende was, allicht zonder het zelf te weteD, en toen naar het Richmond park verdwaald is, waar zij gaarne toefde In dat geval is zij misschen een prooi ge woiden van bewusteloosheid en verkwjj ning, letterlijk den hongerdood gestorven Het bestuur der afdeeling Zeeland der Nederlandsche Vereeniging tot. bescherming van Dieren heeft zich tot de Provinciale Staten van Zeeland gewend met het ver zoek eene bepaling in het leven te roepen, houdende voorschrift, om, evenals zulks het o-eval is bij automobielen, alle honden karren te voorzien van een nummer, ten einde aldus de handhaving van de gemeen telijke politiebepalingen tot bescherming der trekhonden in de hand te werken Daar de tijd ontbroken heeft tot behoor lijke voorbereiding van een praedvies, geven Ged Staten in overweging hun college diligent te verklaren Bij koninklijk besluit zijn benoemd tot plaatsvervangend dijkgraaf van den Philippinepolder L. Cornelis te Philippine tot gezworen van den Koningin Em- mapolder J. A. Verhaegen te Graauw. op een winkel, waai de schafttijd kor en de voorraad te bepraten zaken groot is Nauwelijks was echter de laatste bete genuttigd, of allen schoven met hunne zitplaatsen nader bij Eisberg, in de ver wachting van hem wat nieuws te zullen hooren. Dien morgen by den aanvang der bezigheden namelijk bad deze gezegd „Jongens, ik heb jelui stiaks wat Dieuws mede te deeieD," en allen waren dus meerder of minder nieuwsgierig gestemd Toen Egver die nieuwsgierigheid op meikte, poogde hij zyn voorkomen zoo deftig mogelijk te makenhy kucht even, keek de overigen beurteiiDgs aan 6D sprak toen langzaam »Jongens, het nieuws dat ik jelui mede te d6elen heb zal je waarschynlijk even onverwacht als onbegrijpelijk zijn!» De gezellen schoven nog nader by den spreker en drongen hem vooit te gaan Egger vervolgde, op elk woord drukkende »Je moet dan weten, datik gavei trekken!» Gelijktijdig schoven alien hunne zit plaatsen terug, zóó plotseling dal Egger er cenigermate van veischiikle. Hij h de waai beid gesproken, toen hij zei 1e dat dit nieuws onverwacht en onbegrij pelijk zou zyn. De gezellen waren er althans ten hoogste veibaa^d over. Wordt vervolgd.) A mnnlisseiiieiits-Hecht bank te Middelburg. Zitting van 23 October 1903. A. E 39 jaar oud, bierhuishouder te Ter Neu zen, is wegens overtreding der gemeente-verorde ning te Ter Neuzen, veroordeeld tot f 5 boete ten behoeve der gemeente Ter Neuzen, subsidiair 1 dag hechtenis. VERDRIJVING VAN BELGISCHE- DOOR NEDERLANDSCHE VLASTREKKERS, lo. B H., 19 jaar ond te Oostburg, 2o.J.F. R., „3 jaar oud te Waterlandkerkje, 3o. W. F. H. V.. 37 jaar oud te Oostbnrg, werklieden, de leen 2e gedetineerd te Middelburg, de 3e voortvluchtig, zijn wegens het openlijk met vereenigde krachten geweldplegen tegen personen, ieder veroordeeld 'ot 4 maanden gevangenisstraf met in mindering brenginff der doorgebrachte hechtenis voor wat den len en 2en beklaagde betreft, met bevel tot gevangenwneming voor wat den 3en beklaagde betreft. Omtrent een moordaanslag te Vënloo gepleegd, schiijft de Venl. Crt. Coenec had vóór een viertal jaren ver keering gehad met Gertruda Wagemans, maar deze wilde reeds sedert drie jaren niets meer van hem weten. In al die jaren weid Gertruda door Coenen steeds achtervolgd en zelfs is hij reeds tweemaal veroordeeld geworden wegens mishande ling van haar. Ook beeft Coenen kort geleden haar reeds gedreigd met dood schieten, wanneer zij niet de verkeering opnieuw met hem wilde aanknoopen Zondagnamiddag ging zjj met haar vrien din, de dienstmeid Johanna M„ den ijzer gieter A. D., die met Gertruda keunis heeft, en den zandvormer A. F., beiden uit Tegelen, wandelen Op den Kalden- kerkerweg ontmoetten zij Coenen, die hen zonder een woord te spreken op eenige passen achterna liep. De wande ling ging langs den molen van den heer Thijwissen, den spoorweg over tot zij in het Gebroek nabij bet huis van den tuinier Ger, Huberts waren gekomen. Coenen tiok toen ongemerkt een revolver uit den zak en loste op Gertruda, op een paar passen afstand van haar, een schot, dat achter het rechteroor in het hoofd drong. De gekwetste liep het tuiniersland in, en er werden toen door den dader nog een drietal schoten op haar afgegeven, zonder haar echter verder te treffen. Ger truda zakte in elkander en de getuigen van het misdryt zagen Coenen zich naast de gewonde neerleggen en baar omhelzen. De dader heeft toen nog liet laatste schot uit zijn revolver op zich zeiven ge richt, maar bracht zich slechts een schamp schot aan den linkerkant van het hoofd toe. Het gewonde meisje werd in het naast bijgelegen huis binnengedragen en de marechaussee van het misdrijf in kennis gesteld. De brigadier der marechaussee Kampen, vergezeld van den marechaussee Bakker, deed het eerste onderzoek en hoorde de gewonde. Zij verklaarde o. a, dat Coenen naast baar was komen liggen en haar gevraagd had of zij weder met hem wilde gaan, Dr, Receveur verleende geneeskundige hulp, De dader had zich intusschen naar het huis van den tuinier Everard Hendriks aan den Kerkhofweg begeven, alwaar hij een glas water vroeg, zich het bloed, ver oorzaakt door het zich zeiven toegebrachte schot, afwaschte en aan eenige zich d ar bevindende personen vroeg of het meisje dood was, tevens zijn leedwezeD te kennen gevende, dat het hem niet gelukt was zich zeiven te dooden. De tuinier Hen driks nam hem de revolver af, welke vyf ledige hulzen bevatte. Coenen begaf zich daarop naar de stad. om zich ten kantore van politie aan te geven. Naderhand werd hij naar de marechausseekazerne overgebracht, alwaar door den heer Bil, wachtmeester der marechaussees, het verdere onderzoek werd ingesteld en de getuigen zijn gehoord. De dader legde een volledige bekente nis af en is den volgenden dag, alvorens naar de gevangenis te Roermond te worden overgebracht, nog geleid ter plaatse waar hij den aanslag beeft gepleegd. De toestand van het meisje, dat in het hospitaal is opgenomen, is, hoewei oogen blikkelijk geen levensgevaar bestaat, nog zeer ernstig. De kogel is nog niet ver wijderd kunnen worden. lid voor de Provinciale Staten van Zeeland m de vacature, "ontstaan door het overlijden van den heer Ls. van Waesberghe - Janssens, gehouden op Dinsdag 20 October 1903. GEMEENTEN. Axel Ter Neuzen (raadzaal (Sluiskil) (Java) Boschkapelle Clinge Graauw Hengstdijk Hoek Hontenisse Philippine Sas van Gent St. Jansteen Stoppeldijk ^Vestdorpe Zaamslag Zuiddorpe a s 1 A I -i "E m Ja a ir P a O a j a <u to 3 Kr. F. an De TS p-P SC 2 p P P 1 k p -s P 654 497 14 483 68 322 j 66 778 592 11 581 274 45 222 40 175 114 4 110 17 16 65 12 394 262 250 97 13 129 11 153 72 X 71 7 30 8 26 281 200 3 197 26 97 11 63 116 172 3 169 22 31 82 389 62 188 62 4 11 5 42 3 185 55 123 7 644 410 9 401 55 114 10 222 307 271 5 266 I 54 82 3 127 287 216 14 t 202 18 157 18 9 119 83 2 81 3 j 29 6 43 49 34 34 X 4 7 22 52 1 51 7 8 3 33 178 138 1 137 14 15 87 283 1 194 i 14 180 56 i 75 8 41 216 126 4 122 12 58 3 49 232 116 114 9 45 13 519 281 276 95 6 1 166 9 138 112 1 5 107 1 16 11 68 6257 1 4192 113 4079 931 1 860 1148 1 1 1 1140 Volstrekte meerderheid 2040. HERSTEMMING op 30 Oct. a. s-, tusschen de heeren P. DREGMANS en J. F. A. M. VAN WAESBERGHE. Woensdag werd op de Stadhouders kade te Amsterdam tegen een hoop steenen een 60-jarige man gevonden, die meer dood dan levend zat en weldra overleed, Hij was daar te water geraakt en door een paar zamischippers er uitgehaald, die hem aan den kant bij de steenen plaatsen. De man is een slachtoffer van den drank, want de boedplas waarin hij lag blijkt veroorzaakt door glasscherven van een jenevoifleseb, die bij b\j zich droeg en in zijn zak stuk was gegaan. - Een moord Maandagavond bevonden zich te Woerden eenige kermisgasten in een herberg, waar zij verschil kregen met den bediende. Anderen mengden zich in den twist met het gevolg, dat de kermis gasten het mes trokken en een hunner, een ingezetene van 23 jaar, gehuwd en vader van 3 kinderen, zoodanig stak, dat deze dadelijk overleed. Twee Woerde- naars werden ook, hoewel niet gevaarlijk, gewond De daders liepen weg, maar de politie wist er vijf te pakken te krijgen, waarbij vermoedelijk de hoofddader. Er heerschte natuurlijk des avonds groote opgewonden heid in de stad. Te Rotterdam is een 32-jarige werk- door een kolentrein overreden en gedood. De man was in opgewonden toestand zijn deur uitgegaan en te midden van den kolentrein geloopen. In zijn drift heeft hij vermoedelijk den trein niet gezien. In de gemeente Smilde is het lijk opgehaald van een 20-jarigen jongen man, die Zaterdagavond naar de Friesche Scheid was gegaan, doch niet terugkeerde. Men vermoedt een misdaad uit minnenijd. Een drietal personen is bereids in verhoor ge nomen. Woensdagmiddag verkeetden de gebroeders De R. te Vlissingen in be schonken toestand. Een hunner werd door de politie naar het bureau gebracht doch de andere schijnbaar e6n krach tig persoon vei weerde zich zoo, dat vier agenten hem niet konden vasthouden. Aan d6 Pottenkade gekomen, wist hij zich van hen los te rukken en in die kade te springen. Ten aanscbouwe van eeu- massa toege stroomde meDschen ging hij kopje onder en menigéén dacht dat !iy zou verdrinken. De R. echter bleek ook een goed zwem mer te zijn, daar hij spoedig weer boven kwam en naar een zich aldaar bevindend vlot zwom. Daar ontkleedde bij zich. Dreigende, gesticuleerende, de politie uitdagende, bleef hij daar, totdat eenige bootjesmannen met een roeibootje kwa men, om hem te halen. Eerst naar het bootje zwemmende, later teiugzwemmende om zijne kleeding te halen, ging hy in het bootje en voer meu hem onder gejuich van het publiek weg. Men meldt aan de »Zw. Ct,« uit Staphorst Een bewijs, hoeveel men alhier op heeft met stoomfietseu of motorrijtuigen, bleek dezer dagen alhier. De winkelier K. S. alhier kwam Donderdagoamiddag met zyn motorfiets uit Meppel. Toen hy even buiten Meppel op den Rijksweg het rijtuig v in H. S. alhier, waarin nog drie andere personen gezeten waren, wilde voorbij rijden, waarschuwde hij met zijn signaal Twee personen sprongen uit bet rijtuig en een daarvan bedreigde hem mot een mes, greep hem bij zijn keel en bracht hem uitwendige verwondingen toe. Toen er meerdere personen op kwamen dagen, is K. S. losgekomen en heeft zich uit de voeten gemaakt. De zaak is in handen van de politie. Een lotingscuriosium. Te Assen heb ben by de loting voor de nationale militie de tweeÜDgszonen van dhr L. beiden een vrij nummer getiokken en wel de volg nummers 113 en 114. Nu we 't toch over de loting hebben kan wel even gemeld wat men vroeger eens boorde van iemand die er »lootscboenen« op na hield. Hij had niet minder dan zes zonen en toen hij voor den eersten naar het Raadhuis op het dorp ging om te loteü trok hij een *rü nummer. De schoenen worden nu zorgvuldig iD het

Axelsche Courant | 1903 | | pagina 2