P. DREGMANS fticttwc patronen jYwtselinten. D. I. OGGEL, - AXEL. (dementi Nieuws. Marktberichten. 5 Notaris te Axel. en andere AMERIKAANSCHE KRACHTVOEDERS. Heden ontvangen eene mooie kenze Axel, Joz. I)E FE1JTER. Zoodra Vrijdagmorgen te Borssele I telefonisch bericht van de vrijspraak van den burgemeester was ontvangen, werd uit vele woningen de vlag ontplooid. Het muziekgezelschap voerde, uit ingenomen heid met dezen uitslag, eenige nummers voor 's burgemeesters woning uit. Een merkwaardige duivenvlucht. Ais bewijs dat de duiven der verplaatsbare postduiven-stations goedediensten kunnen bewijzen, dient het volgende Het station no 2. bevolkt door duiven geteeld in de eerste traanden van dit jaar op het station no. 1, die toen beide op het artilleriepark te Den Haag geplaatst waren, werd den len Sept. jl naar Ameis foort overgebracht en kwam toen van de Legerplaats bij de Oldebroek, waar het sedert half Juli geweest was, ter oefening der duiven. Op 23 en 25 dezer werden de duiven hier bij de legeroefeningen gebruikt en ten Zuiden van Amersfoort in vrijheid gesteld Vrijdagavond, werden door den leider der oefeningen vijf duiven mee naar Den Haag genomen en daar op het artillerie park. »dus hun oude woonplaats die zij half Juli verlaten hadden", den 26n dezer 's morgens om 9.40 in vrijheid gesteld, met Z.-O. wind en gedekte lucht. Zij verlieten aanstouds, de hun welbekende plaats, ondanks het duivenstation no- 1 er stond, en keerden om 10.45 op hun hok te Amersfoort terug. Drie der ge vleugelde boden brachten berichten over. De 'uiven hebben dus den afstand afge legd met een snelheid van meer dan duizend meters per minuut, zonder dat zij in deze richting een voortvlucht ge maakt hadden, en ondanks dat hun wo ning nog slechts elf dagen te Amersfoort aanwezig was Deze merkwaardige vlucht zal raemgen postduiven liefhebber te denken geven Zij bewijst echter de mogelijkheid der vèrplaatbare hokken, waaraan in den be ginne niemand geloofde. In de gemeente H., in Friesland, wonen twee arbeiders naast elkander in gehuurde woningen. De eene woning valt door ae hoogere huurwaarde in de personeele belasting de bewoner daarvan is dus kiezer. De andere woning valt niet in die belasting, zoodat de bewoner daarvan van het kiesrecht verstoken is. Nu stelt deze in dat recht veel meer be lang dan zijn buurman, en zij hebben besloten, van woning teruilen. Dan ruilt het kiesrecht mee. L In het Vondelpark t« Amsterdam op het zg. heuveltje nabij den Arnstel- veenschen weg zaten Zondagmiddag eenige kinderen te spelen. Plotseling komt een zwerm wespen aangezet en valt de spe lende kinderen aan, waarbij do venijnige dieren het vooral gemunt hebben op een meisje van anderhalf jaar. De kinderen natuurlijk aan het schreeuwen, wandelaars schieten toe, waaronder een werkman van het Vondelpark, die bet. meisje uit haar zeer benarden toestand verlost. Door tal van wespen is het kind in h6i gezicht gestoken, zoodat het er schier onkenbaar uitzag. In allerijl werd het door de moe der naar het Wilbelminagasthuis gebracht en de dokter van de wacht achtte het noo- dig, dat het wichtje in de inrichting zou worden opgenomen. Daar wilde de moe der echter niets van weten, zij wilde baai- lieveling weder mede naar huis nemen. Nadat daarop de dokter het kindje had behandeld, is het door de moeder naar huis gebracht. De werkman die het meisje bet eerst had opgenomen, werd ook nog door een paar wespen, o. a. aan de lip gestoken. Het wespennest is nu door bet park personeel opgespoord en uitgebrand Dat zal de schrik er onder brengem De Rechtbank te Essen heelt den boteihan- delaar J. Valkenbacb te Gendringen die zesmaal groole partijen natuurboter uit ons land naar Pruisen invoerde, welko met 25 a 30 pCt. margarine vermengd bleken, veroordeeld tot drie maanden ge vangenisstraf. Zondag is aan het hoofdposlkantooi te Amsterdam inde Post-box eener firma, wonende aan de Prins Hendrikkade, aan getroffen een met den naam van een lid dier firma valschelijk onderteekend briefje, waarin den loopknecht der firma werd bericht, dat by zich terstond naar huis moest begeven, daar zijn vrouw plotseling ernstig ziek was geworden. Verder moest hij hetgeen hij afgehaald hal in een enveloppe doen, deze in de box leggen en het sleuteltje daarvan ge ven aan den persoon, die achter de box zou staan, dan zou de firma wel iemand zenden om couvert met inhoud af te halen, De loopknecht die da zaak niet vertrouwde, heeft zich niet aan bet briefje gehouden, doch dit direct aan zijn patroon ter hand gesteld Deze wist van niéts. Men beeft hier dus klaarblijkelijk te denken aan een poging tot diefstal van de 8350 aan bankbiljetten en van de cheque van 2600, die de loopknecht even te voren van de Nederlandscbe Bank bad ontvangen. De politie, stelt een on derzoek in. Bij de wanordelijk beden tijdens de Aprilstaking werd te Amsterdam een bootwerker door de politie de linkerpols bijna afgehakt. De man werd in het ziekenhuis opgenomen en thans is hij in zoover genezen, dat bij de hand weer een beetje gebruiken kan. Geheel herstel schijnt onmogelijk. De man moet echter ongelukkigerwijze verminkl zijn, had geen deel aan de opstootjes, zoodat de burge meester bem nu een baantje bezorgd heeft bij de Gemeentetram. Nabij Hoevelaken is een wielrijder zeer ernstig mishandeld geworden. De politie beeft den dader in heebtenis ge nomen en gevankelijk naar Utrecht over gebracht. De dader, zekere T-, van be roep boerenknecht, heoft bekend den wiel rijder, die bem «geheel onbekend was, zon. der de minste aanleiding eerst met een hout op bet hoofd geslagen en daarna met een mes gesneden te hebben. Men schrijft uit de Geldersche Vallei Als een bewijs, hoe schaarsch bet fruit is, kan dienen, dat de H.L. pondsperen (een stoofpeer) thans reeds 12 a 14 gld. opbrengt, tegen 3 a, 4 gld. in andere jaren Een smokkelaar in de val. Toen de melkboer A., te Schiedam, Vrijdag namiddag met zijn hondenkar stil hield voor de tapperij van N. aan den Singel aldaar, en bezig was een der op die kar geladen melkkannen in die tapperij te brengen, sprongen eensklaps 2 kommie- zen te voorschijn, die die kan in beslag namen. Het bleek dat zij gedeeltelijk met moutwijn was gevuld, die trauduleus werd vervoerd. Behalve de kan werd ook de kar in beslag genomeD. De kellner, die verdacht wordt van den te 's-Gravenhage op een koetsier ge pleegden doodslag, waarvan wij reeds melding maakten, heeft thans aan de ju stitie bekend het noodlottige schot op den verslagene te hebben gelost. Io de gemeente Eugwirden (Fr.) slikte een 7-jarig jongetje een beeotje door, dat bij do maag bleef vastzitten. Een operatie gescbiedde, men vond het beentje, doch het kind bezweek. Woensdag zou te Eindhoven een paartje ia 't huwelijk treden. Op 't afge sproken uur verschenen bruid en bruide gom echter niet. Een half uurtje latei- kwam de bruidegom vertellen, dat zijn bruidje zich bedacht had en van bet hu welijk afzag. Beter ten halve gekeerd dan ten beele gedwaald zal zij gedacht hebben. Bjj een slager te Leiden beeft de politie vleescb en worst in beslag geno men. Verschillende personen, die ervan gebruikt hadden, werden min of meei ongesteld, zoodat aan vergiftiging wordt gedacht. Een moderne Simson. In een Amerikaansch blad wordt gewag gemaakt van een modernen Simson, een jongen Rus uit Baku, Peter Holsow ge- heeten Deze bevond zich onder de tus schendekpassagiers van de stoomboot Frieslandwien bet janden in de V. S. werd toegestaan, 't Jongmensch, dat slechts 5 voet 5 duim groot is, verbrak op het schip dikke ïjzerstaven als stroo halmen, verscheurde een bundel kettingen of het draden garen waren, en verbrijzelde de zwaarste stoelen als glas. Om een nog sterker bewijs van zijn lichaamskracht te geven, liet hij zich de rechterhand op den rug binden en overwon met de lin ker vijf foische, ja herculisch gebouwde medepassagiers, die Holsow met inspan ning van alle krachten zochten te over weldigen. Spoedig nadat de man geland was, hoorde een »sbow-man« van zijn ong evenaarde sterkte en begaf zich da delijk bem toe om bem te engageeren. Toen hij den kleinen Holsow zag, meende hij dat men hom een poets had gebakken, maar de Rus nam op een desbetieffend verzoek den vrij gezetten »schow-man« bij den kraag en hief hem met hetzelfde gemak omboog als een kind een pop zou optillen. Dadelijk bood de ander Holsow 5U0 dollars in de week en ging zelfs tot 2000 dollars, 't ADtvroord bleef echter weigerend. Holsow verklaarde als hoofd opzichter vaD 't groote buizennet in de petroleumstreken van Baku geld genoeg verdiend te hebben om zijn taeele leven verder onbezorgd bij zjjn eenigen bloedver want ter wereld te kunnen slijten. Een priester nam voor eenige dagen met een hand-camera een kiekje van den gevel der kerk te Diedenbofen. Een seigeant-majoor kreeg het vermoeden dat bier spionage werd gepleegd en nam den geestelijke gevangen. Na de ontwikkeling van de photographic bleek echter hoe on schuldig de priester wasbij werd los gelaten, maar zal een aanklacht indienen wegens wederrechterlijke vrijbeidsbe- rooving. Op het oogenblik schijnt er, vooral onder de Amerikaansche medici, een stre ven dat met zeker wantrouwen moet woiden begroet - om alle kwalen te willen genezen door middel van X-stralen. Zoo beweert au zekere dr. Baruth van het Post-Graduate hospitaal te New-York die s'ralen met goed gevolg te hebben aangewend tegen ppilepsie. bij een meisje dat gemiddeld eiken dag twoe aanvallen n »haut mal* bad Op den ondergrond-spoorweg te Glas gow had in een tunr.ol een hotsing plaats tusschen twee met kolen geladen treinen. Een machinist en een stoker werdon gedood. Axel, 26 SEPT. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe 8,50 a 9,-, Rogge ƒ6,50 a ƒ7,—, Wintergerst ƒ7.— a 7,60, Zomergerst ƒ0,-, a ƒ0,— Hav°r 5. - a 6,25, Erwten 9,a 10,Paar- denboonen 0, - a 0,— Lijnzaad a Aardappels, 3,50 Koolzaad per zak van 106 liters ƒ0,-. Hulst, 28 SEPT. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijken als volgt Tarwe ƒ8,75 Rogge 6,50 Wintergerst 7,75 Zomergerst ƒ0,— Haver ƒ5,50 Erwten 10.50 Paardenboonen ƒ0,- Dui- venboonen ƒ0,— Witteboonen 00.— Bruineboonen ƒ0,— Boekweit 0, Lijn zaad ƒ00, - Aardappels 3,25 Koolzaad per zak van 106 liters 00,— Boter per kilo 1,30 a 0 -Eieren per 26 stuks 1,10. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld 37 stuks Hoornvee, 57 Varkens, CO Paarden. Verkocht: 15 stuks Hoorn vee, 20 Varkens, Paarden geene. Rotterdam, 28 SEPT. Ter graanmarkt van heden waren de prijzen als volgt: Beste, Zeeuwsche tarwe 7,50 a 8,25 per beet., overige 8,75 a 9,75 per 100 kilo. Rogge 5,25 a 5,90. Winter gerst ƒ0,— a ƒ0,-. Zomergerst ƒ0.- a ƒ0,-. Haver ƒ6,- a 6,60. Erwten ƒ8,— a ƒ9,50. Koolzaad 6 50 a 7.75 Witteboonen ƒ0,— a 0. Bruine dito ƒ0,- a ƒ0,—. ADVERTENTIE INT- De Ceiltr. A.-R. Kiesv. heeft tot candidaat gesteld den Heer dien zij allen kiezers ten dringendste aanbeveelt. Namens het Bestuur J. HUIJSSEN, Voorz. h. t. R. v. d. KAMP, Secr. Vertegenwoordiger voor ZEEUWSCH-VLAANDEREN (Oostelijk deel): WederverkoopersI). E. SCHEELE Pz., Ter Neuzen H. VAN DOESELAAR te Hoek; C. DIELEMAN en MELS DEES te Zaamslag. Aanbevelend,

Axelsche Courant | 1903 | | pagina 3