(lemengrf Nieuws. Dokter J. v. d. CALSEIJDE was, dat de expres-trein van en naar de Levant niet meer zou rijden en de dienst van de conventie-treinen beperkt zou worden bij dag, is er weer tegenbevel gekomen. De conventie-trein rijdt weer, sedert Maandagavond en de Levantyn- scbe expres-trein zou vandaag weer ver trekken. Het eenige wat stelselmatig wordt voortgezet, zijn de krijgstoerustir gen Het eerste legercorps is op voet van oorlog gebracht en de redifs van but 2e en 3e corps zijn onder de wapeDen geroepen. De algemeene geest onder de Muzelman nen wordt aldoor oorlogszuchtiger. Men verzekert dat ook de Sultan, die tot dus ver vndelievend was, thans geheel van houding veranderd is. De oorlogspartij kiijgt, niet aanmoediging van Duitsc'alana, de overhand onder de officieren van het paleis. Alleen Taxira-pasja, de eerste secretaris van den Sultan, blijlt een oorlog met Bulgarije ontraden. Edib pasja, de bevelhebber over de troepen die belast zijn met de bewaking van de spoorwegen, is le Dedeagatsj, waar bij versterkingen ontvangt van redifs uit Anatolië. Dank zij zijn waakzaamheid zijn 17 vaatjes dynamiet verbeurd ver klaard, die als gewoon vrachtgoed waren aangegeven. Volgens een bericht uit Monastir van Dinsdag, is de wojwode Anton Ketskarof, aan het hoofd van een bende van 95 man, slaags geweest met een Turkscb bataljon, dat te zijner vervolging was afgezonden. De strijd duurde 12 uren. De opstande lingen verschansten zich daarna in het dorp. Daai werden beide partijen hand gemeen. Deze laatsten maakten 67 Tur ken gevangen en een groote boeveelheid geweren en schietvoorraad buit. AXEL, 4 September 1903. Met het oog op den minder goeden groei der suikerbieten in den laatsten tijd hebben, naar men aan de M. Ct. meldt, de beetwortelsuikerfabrikanten be sloten, de eerste levering bieten te doen vervallen. Door den districts-commandant te Vlissingen, de heer Thomson, le luitenant der marechaussee, werd Dinsdag te Ter Neuzen op het schietterrein in tegenwoor digheid van eenige onder-officieren en manschappen van dat wapen, op plech tige wijze de eere-medaille der Oranje- Nassau-orde in brons uitgereikt aan den brigadier Meulbroeck en den marechaussee De Krom van de brigade Hulst en aan den brigadier Borgers van het detache ment te Kauter. Deze onderscheidingen zijn verleend in verband met de uitste kende diensten door de gedecoreerden verricht tot beteugeling der diefstallen welke vroeger in deze streek zoo veel vuldig gepleegd werden. bijzonderen brief, »reden hebben een betrekking te weigeren in een oord, waar ge aan vervolgingen hebt blootgestaan" hier was een aanduiding welke hij zorgvuldig doorgehaald had, om er op te laten volgen »welke ik geen naam wil gevenge ziet dat ik alles weetzoo ik u niet zeide dat mijnheer Guiscard de Courtomer het land heeft verlaten en in Eogeland gehuwd is met sen cigt zeer aanbevelenswaardige vrouw, als ik mij zoo mag uitdrukken, met een kunstrijd ster, om alles te zeggen, die hem met de karwats streelt, zoo men zegt, en dat zijne familie in rechten de onwettigheid vun het huwelyk eischt, wegens geheim houdiDg.» Maar Guiscard was niet de eenige die haar vervolgd had Helena behoefde zich slechts in den spiegel te beschouwen om te begiijpen dat zij niets meer van den markies de Courtomer te vreezen bad, en zij nam de betrekking te Fresnay aan, waar zij zich met haar grootmoeder zou gaan vestigen, verbljjd Yvrancbes te ver laten en niet meer blootgesteld te zijn Tarot, die gehuwd was, te ontmoeten, of den notaris, die het hoofd omwendde als zij elkander op de staat ontmoeten. Te Fresnay aangekomen, was baar Maandag heeft het weer op twee plaatsen gebrand. Des namiddags ont stond te Walsoorden bij den heer A. Adriaansens een begin van brand door het stoken van den oven. Men was er vlug bij, zoodat het vuur spoedig ge- bluscht was. In den daaropvolgenden nacht ontstond te Hengstdijk brand in de schuur van den landbouwer J. van Duijze. De in de schuur geborgen oogst, h'et eenige paard, een kalf en drie varkens zijn in de vlammen gebleven. De oorzaak is onbekend. Door den heer Seijdlitz is ontslag ge nomen als lid van den gemeenteraad van Hulst. /jiilililorpc. In de Dinsdagjl. gehouden raadsvergadering werd met op een na algemeene stemmen tot wethouder geko zen de heer P. Verhoeven. Dinsdagavond rond half negen sloe gen vier paarden, gespannen voor twee wagens, toebehoorende aan den landbou wer E. de M., alhier op hol. In dé kom der gemeente liep de eerste wagen tegen een paal en sloeg om. De paarden, die voortholden werden een paar minuten verder gevat. Daar de paarden van den tweeden wagen op den omgeslagen wagen liepen, konden ze hier reeds tot stilstand gebracht worden. Een jongmenscb kreeg dezer dagen op de Ceintuurbaan te Amsterdam twist met zijn meisje. Het geschil liep zoo hoog, dat ten slotte het meisje, haar galant trachtte te steenigen. Een steen trof bem aan bet hoofd bewusteloos viel bij neder. Hij werd door de politie naar het gast huis vervoerd en aldaar verpleegd. Een relletje op den Dam. Stug- voornaam staart bet breede paleis naar 't gewoel op den Dam. Op de kleine steentjes staan soldaten in groepjes opge wekt te praten. Draaiorgels klagen, pa pieren hoorns, schetteren, schetteren ver schrikkelijk 1 Voor de aapjes suffen de paarden treurig met omlaaghangende kop pen. De mensehen hossen en gillen. Dair schieten ze opeens bij elkaar tot een dichten hooper is 'n scène. 'n Magere bleeke meid, in 't zwart, krijscht. De zwart omkringde oogen schitteren. De lange, magere handen worden geheven tot klauwen. Ze geeft hem ontdekt tu8scben een troep »lolmakers«, hem den trouwelooze. Als 'o furie schiet ze op 'm af, de scherpgenagelde vingers zoeken zyu oogen. Bloedige striemen krabt ze hem in 'i ge laat, rukt 't blauw jockeypetje van z'n hoofd. eerste bezonk voor mevrouw Courtomer, die baar bjj dou eersten aanblik niet herkende. „Zijt gij 't, mjjn arm kind Hoe ver heugd ben ik u te zien, dat wil zeggen u weder te vinden. Al is de schoonheid van het gezicht vergankelijk, die der ziel is eeuwig en deze is u gebleven, hiervan ben ik zeker. Kom mij nu en dan bezoe ken wij zullen over mijnheer den graaf spreken, en gij zult Adelaides onderwijs in bet oog houden volg mij, ik zal u aan mynheer de markies voorstellen. Dat was een beproevingzij was, zoo als Helena verwacht had. en zelfs nog erger. In de zaal tredende, vond zij den markies alleen met den graaf Pi étavoine geen van beiden herkende haareerst toen de markiezin baar genoemd bad, beschouwden zij baar met een gevoel van afkeer. •Sedert een jaar is zy to Fresney, haar school is aande spits van al de scholen van het arrondissementdaar heeft zij gevonden, wat zij sinds haars vaders dood verlangde rust. Niemand ziet naar meer aan, niemand bemoeit zich meer met baareerlijk ver dient zij baar brood. E 1 V I) E. Hij verschrikt, afwerend, vlucht. De magere meid, vaalbleek boven het nauwsluitend zwart kleedje, met fladde rende, gele haren, achtervolgt bem, steeds klauwend met de magere handen naar z'n oogen. Hij heeracbrig gekleed, de stoppelharen diep gegroeid in 't lage, gezonken voor hoofd, met grooten, beenigen neus boven t duDne, zwarte snorretje, hijjrlucht voor da furie. Die zal me zeven uur afhalen, en 'k zit om half tien op hem te wachten, zoo'n gemeene sm krijscht de meid. Weer ivliegt ze bem aac,« Hy pindelyx, zich sterker wetend, grypt haar in den nek, duikt haar neer op de keien ze gilt. Een jongen met rood haar valt nu op 'm aan, beukend z'n boofd met de vuis ten, woedend over 't mishandelen van 'n vrouw. De menschen drongen op. Ze slaat nu tegenover hem. Ze zien elkaar uitdagend in de oogen. Hij grijpt haar trillende handen Nou, wat doe je nou hijgt hij. Mot je me zoo gemeen bel krijscht zij. Nou, je bent immers m'n vrouw niet*. Nee, maar 'k heb toch 'n „Hou je stil voor de menschendie weten immers den toestand nietzoolang ais jij bint wat je bint kan je m'n vrouw niet zjjn 'k wou da'k me pet terug bad.» Je ouwers stoken jou op eu je bint acht en-twintig*. k' Bin acht-an-twintig en 'k beb maling aan me ouwers; maar waar is me pet Mot 'k niet voor je werken van 'sMaandagsmorgens tot 's Zaterdagsavonds voor je drie gulden, en wat jij me dan nog maar ik laat je niet los, je zal met me mee*. De menschen dringen op. De magere vingers klauwen in z'n arm en ze trekt hem voort. Zy krijschend en hij er tegen in brommend, zonder pet gaan ze den Vijgendam op, de menschen er achteraan. Voort gaan ze. Kalmer en kalmer, wordt 't gesprek. De menschen versprei den zich. Zij legt baar - hand op zijn arm en ze wandelen iralm de Warmoes straat in. Dan trekt ze iets uit haar zwarte blouse en geeft 't hem over. 't Is de blauwe jockeypet, die hij zet achter op z'n hoofd, (Tel.) Van den veehouder Schuiling te 't Bildt (Fr.) is voor 400 een prachtige stier aangekocht voor rekening van Gene raal Botha iu Zuid-Afrika. Eerstdaags wordt het dier derwaarts gezonden. Aan het postkantoor te Amsterdam is gisteren wederom een aangeteekende brief met 1000 in verkeerde handen geraakt. De brief, aan een Amsterdam- sche firma geadresseerd, is in ontvangst genomen door iemand, die de kennisge ving van aankomst had wet9n machtig te worden en een valsche handteekening bad gezet. De man, die niet goed op de hoogte der formaliteiten scheen, zoodat de afgifte van den brief tot tweemaal toe werd uit gesteld, schroomde niet ook nog een derden keer terug te komen. Toen was schijn baar alles in orde en de blief werd hem ter hand gesteld. Woensdagmiddag geraakten te Sap- pemeer twee paarden die voor een wipkar waren gespannen, op hoi. Een drietal werklieden, die per fiets een eindje voor het voeituig reden, trachtten zoo spoedig mogelijk uit de voeten te komen Twee ontkwamen, maar een hunner, zekere Pannenborg, werd achterhaald en werd door de paarden omvergeloopen en dood getrapt De ongelukkige was ongehuwd, doch was de kostwinner voor zijn beide zusters. Een paar kinderen die op de kar zaten, kwamen er ongedeeld af. Branden Woensdag brak er een begin van brand uit in de hooiberg van den heer J. Timmer aan de Keiklaan te Diemen. Dien ochtend was dcor de brandmeesters na de keuiing, 't uithalen gelast, waarmee men den gebeelen dag bezig is geweest. Tegen den middag werd de brandweer gealarmeerd en deze was spoedig met een spuit ter plaatse. Spoedig was men bet vuur meester. Op Hulsdonk te Rozendaal (N. B brak een hevige brand uit in her huis van J. van Meel. Wegens gebreK aan water viel aan blusschen niet te denken, tengevolge waarvan ook het belendende huis van J. Rommels door het vuur werd aangetast en beide gebouwen afbrandden. Te Lemde is bet huis van den koster H. E., geheel afgebrand. .Ook het grootste deel van deü inboedel ging door bet vuur verloren, evenals een paard, twee koeien en een varken. Een tegen overstaande boerderij der wed. F. v. d. L. vatte insgelijks vlam en brandde tot den grond toe af. Het vee werd gered, doch de overige inboedel werd vernield. Alles is verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. - Te Havermeer (N.-H is door booi- broei in de asch gelegd de boerderij van den landbouwer P. v. N. Woensdagavond omstreeks halfzeven werd een hevige brand ontdekt in een groote steenen hooiloods van de Rol ter- damsche Tramwegmaatschappij op haar terrein aan den Oostzeedijk. Deze ioods was 37 X 20 X 10 meter groot en be vatte 21/2 millioen KG. hooi. Te Gent had een meisje, Matbilde V genaamd, sinds eenige dagen baar liefdesbetrekking met zekeren Paul B. af gebroken. Zij trachtte de betrekking we derom aan te knoopon, doch naar het schijnt verzette zyo vader er zich tegeD. Matbilde V. sprak toen bedreigingen uit tegen Paul, indien hij baar durfde ver laten. Beiden hadden Zondag een bijeenkomst in een koffiehuis op de Koornmarkt en ze spraken af 's Damiddags om 2 uren in de zaal »Flora* weder samen te komen. Mathilda bad middelerwijl in de buurt vitriool gekocht dat ze in een glas had gegoten, welke ze in de berberg van den toog nam. Ze ging met het glas naar de pomp, om te doen alsof ze het met water vulde en vioeg Paul eens bij haar te komen. Toen deze hieraan voldeed, smeet ze hem het vitriool in het gelaat. Pau! bekwam erge brandwonden en zijn linkeroog is onherroepelijk verloren. Het meisje is aangehouden. Maandagnamiddag reed de heer Nu gent een welbekend Engelsch gentleman rider, mee in de wedrennen te Ostende. Bij het springen over de laatste haag viel bet paard en Nugent kieeg een trap in het volle gelaat. Hij bleef bewusteloos liggen en hem weiden op het terrein de zorgen toege diend, die zijn toestaDd vereischlen. Men oordeelde hem gered, maar in den volgenden nacht, te 3 uren, is hij aan een opdrang naar de hersenen overleden. Uitsluitelijk raadplegingen voor Keel-, Neus- en Oorziekten, den Maandag en Donderdag van 8 tot 11 uren, voormiddags te Sint Nicolaas (Waas) no. 43 Statiestraat no. 43. Op andere werkdagen en Zondagen raadplegingen te Lokeren (Waas) no. 34 Roomstraai no. 34. van 8 tot 10 uren voormiddag en van 1 tot 3 uren namiddag Specialist voor Keel-, Neus- en Oorziekten. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag (i September i9U3. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hngenholtz Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugeuholtz Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. K. J. Kapteijn. Nam. 2 ure Ds. K. J. Kapteijn. van Giesseudam. Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. R. van de Kamp. Nam. 2 ure Ds. R. vau de Kamp.

Axelsche Courant | 1903 | | pagina 2