Axel's Werkmanskring. puike RUHR-K AGHELKOLEN, Burgerlijke Stand. Advertentie». een BROOD-, BESCHUIT- en Kleingoedbakkerij, I. W. ALMEfilSDERS, Wachtende 't schip „Twee Gebroeders Openbare Verkooping 3 Heet. Paardenboonen. Ruim 2 Heet. Haver, Openbare Verkooping lluim 8 Reet. HAVER, Omtrent 9 PAARDEN HOON ES «ogenblikken stop gezet. Noch de raad gevingen van het publiek, noch die van hoeren ritmeesters en ruiters mochten baten, de twee paarden toonden een zeld zame solidariteit en weigerden ondanks hprhaalde aaumaningen dienst. Het eenige middel, oen versch span, kwam dan ook weldra ter plaatse aan en kon het verkeer zoo hervat worden. Het voorval lokte nogal volk. Zooals menigeen tot zijn spilt wel eens heeft ondervonden, is er een categorie van reizigers, die een groote hoeveelheid zoogenaamd handbagage met zich voeren, zoodat een gedeelte van de coupé als bagageplaats wordt gebruikt. Om hieraan een einde te maken is het personeel order gegeven streng toe te zien, dat niet meer handbagage mag worden meegenomen dan de ruimte van de zitplaats van den rei ziger inneemt, onverschillig of deze bagage boven in de netten of wel onder de bank wordt geborgen. Men schrijft aan de Midd Ct. Gisterenmorgen te kwart voor acht brak brand uit in de artilleriestallen te 's Hertogenbosch. De brand ontstond op den hooizolder van den eersten stal langs de Triniteitstr en kreeg spoedig een giooten omvang. Over de geheele lengte van dien stal stond alles aanstonds in laaie Spoedig waren de gemeentelijke en de militaire brandweer aanwezig, alsmede burgerlijke en militaire autoriteiten. Burgers en militairon redden wat te redden viel en zoodoende is geheel gered het archief van het regiments-bureau der infanterie, der genie en van het plaats bureau, die naast de stallen gelegen zijn Ook werden gered de paarden der be reden officieren van de infanterie, de zie ke paarden, de fouragewagens enz. Het is een geluk te noemen dat geen paarden in de stallen waren, daar de batterijen in de kamp zijn tot het hou den van groote schietoefeningen. Zij zijn juist dien morgen terugge keerd. De eerste stal is geheel afgebrand Te half elf was men den brand mees ter aan de belendende gebouwen is geen schade toegebracht. Men vermoedt dat er kwaadwilligheid in het spel is onbewoonde huizen, waar hij - na des avonds te voren een naar malen te hebben gescheld om zeker te zijn van zijn zaak in het donker en op de guta-percba schoenen zijn slag sloeg. De jeugdige inbreker, die veel berouw toont, verklaart tot zi]n mis daden gekomen te zijn door het lezen van detectibve-romans. Men schrijft aan Het Volk Woensdag zijn de reizigers met de stoomtram der S. S. Wageningen Eede, die om 10 u 10 m. uit Wageningen vertrekt, aan een groot gevaar ontsnapt Bij Bennekom, dat is zoowat halfweg Wageningen, moesten onze tram en de tram uit Eede elkaar passeeren. Het duurde het personeel van onze tram bepaald te langde tram uit Eede kwam maar niet en men dacht waar schijnlijk, misschien wordt er gewacht bij een volgend wisseldaarom werd het sein gegeven maar door te stoomen Maar nauwelijks kwam de tram aan een groote bocht, op den hoek van het dorp, of de tram uit Eede kwam aanstoomen. Wat toen gebeurde kan ik niet beschrijven een algemeen geroep „er uit», „er uit Ik. die op het balkon stond, nam mijn koffertje en sprong er uit, midden op den weg. Ik zag dat de trams bijna tegen elkaar aanbotsten, het scheelde geen twee handen breed, omdat van weerszijden direct geremd werd. Wij kwamen er allen met den schrik af. alleen de conducteur had zijn hand bezeerd, bij het hanteeren der rem. - Dinsdagavond werd een 17-jarig jongmensch te Middelburg, volgens zijne mededeelingen aan de politie, op den Ouden Vlissingschen weg ter hoogte van de buitenplaats Veldzicht* door drie fietsers, die hem tegemoet kwamen, aan gerand. Daar hij een zakje met taartjes in zijn hand hield, namen ze dit van hem af en stopten er een van in zijn mond. Een der aam anders hield toen zijn hand op den vollen mond van den jongeling om hem het roepen te verhin deren. terwijl de twee anderen ziin zak ken doorsnuffelden en een porteraonnaie met 7 a 8 gulden daaruit namen. De politie heeft van de daders nog geen spoor ontdekt. (M. Ct.) Twee jongens een van negen en eeD van vijftien jaar van den land bouwer A H. ie St. Kmis waren Woens dagmiddag aan het stoeien, waarbij de jongste een scherp mesje in dr hand hield met het ongelukkig gevolg dat hij den oudste een doodelijke wond In den buik toebracht. Geneeskundige hulp mocht niet baten. Anderhalf uur na het voorval gaf het kind den geest. De toestand der oudeis is vreeselijk. Naar men verneemt zal een gerechte lijk onderzoek worden ingesteld en wordt de justitie uit Middelburg verwacht. (M. Ct. Slachtoffers der lectuur. Men staat verbaasd - zoo schiijtt de Opr H. Crt over de driestheid, waarmede het in brekertje, dat dezer dagen te 's-Graven hage werd aangehouden, te werk placht te gaan. Het is een jongen van 16 jaar en zóó klein van postuur, dat de agent, die hem de vorige week op een nacht ontmoette, hem voor een zwervenden jongen aanzag, dien hij op zijn woord geloofde, toen bij zeide, van een partijtje te komen. Een tweede ontmoeting echter in dieDzelfden nacht deed den agent arg waan koesteren, waarop hij bet. mannetje verzocht mee naar het bureau te gaan. Bereidwillig liep hij naast den politieman voort, maar koos weldra het hazenpad De agent waarschuwde daarop eeD collega, die den jongen arresteerde en goed vast hield Ten bureele werd echter niets op hem gevonden, wjjl de gladdekker zijn loopers en revolver had gedeponeerd in een brandgang in de Tollensstraat. Toen dit goedje den volgenden dag gevonden werd, herinner Je de politie zich den knaap, die toon van huis werd gehaald en tot bekentenis werd gebracht. Bovenbedoeld „partijtje* bleken twee inbraken te zijn. Tot dusverre zjjn 17 inbraken van »me- neer* bekend, bij voorkeur iu lydelijk Deze granaat bad men, onvoorzichtig genoeg, in het bereik gelaten van een kind van vijf jaar. Plotseling ontplofte het projectiel. Het kind en de moeder wordpn dad lijk gedood, en een joDgen van vijftien jaar werd zoo ernstig iD den buik verwond dat bij bij bet overbrengen naar het dorp overleed. Alleen de vader en de oudste dochter, die zich iets verder weg bevonden, werden gespaard. De wo ning werd bovendien ernstig beschadigd. Een Automobiel-ongeluk op Sumatra. De Petit Bleu meldt het volgende ver haal, dat uit Londeu is overgeseind Men verneemt hier dat twee ijverige Hollandscbe automobilisten, de heeren Kaffner en Knoops, wonende op Sumatra, bjjna met hun leven hun sport hebben moeten bekoopen. Terwijl zij het eiland per tuf tuf door kruisten, hebben zij de onvoorzichtigheid gehad zich in een dorp van inboorlingen op te houden. De Indiërs omringden bun rijtuig on middellijk, dat zij nog nooit hadden gezien De priester uit die plaats had de onhandig heid zijn hand tusscben de automobiel te stekem met het gevolg, dat zij, toen hij haar terugtrok, geheel ontveld was. Hij slaakte een kreet van pijn en door een gebaar van vervloeking noodigde hij zjjn landgenooten het door den duivel bezeten voertuig te vernietigen. Kaffner en Knoops reden zoo vlug moge lijk weg, daar de woedende inboorlingen met hun korte sabels zwaaiden. Deze vervolgden hun echter en deden een regen van pjjlen op hen en op het rijtuig neder dalen Daar zij hun rijtuig bleven vervolgen deed Kaffner eenige schoten op de inboor lingen met een karabijn en trof een of twee der aanvallers. Eensklaps deed zich een ongeluk aan de machine voor waardoor de automobiel moest ophouden, en de berijders aan de woedende Indiërs schenen overgeleverd. Gelukkig was het spoedig hersteld, en kon de tuf-tuf weder verder, juist op het oogenblik dat zij door honderdon wilden omringd waren, waarvan verscheidene werden omvergewoipen en overreden. Overlijden. 18 Julia Appolonia de Schepper, m., d van Hypolitus en Rosalia Bleijenberg. 19 Maria Antonette van Do-.sselaer, 6 m., d. van Petrus en Leonia Maria Bups. lira huw. Geboorten. 3 Petrus Jacobus, x. van Theodoms Boogaert en Rosalia Hoofman. 4 Henriëtte Mathilde. d. van Hendrik van Im- merseel en Rosalia de Brule, fi Leo, z van Gimst en Maria Louisa van Hove Petrus Fran- ciscns, z. van Ludovicus Francis us Daalman en Anna Maria de Bilde. 9 Cornelis, z. van Pieter Franciscus Vlasveld en Mathilde van de Voorde. 12 Desiré Johannes, z. van Alphonsus van de Voorde en Rosalia Daalman. 18 Josephus Gijs- bertus August Julius, z. van Pieter Angustinus van Campen en Maria Catharina de Wael. 19 Elisa Maria, d. van Augustus de Keer en Paulina Petronella Cecilia Boerjan 23 Albertus Josephus, z. van Stephanus Durinck en Clementina Catha rina Maenhout. 26 Martha Louisa en Jacobus Josephus, d en z. van Matthijs de Wit en Phe- 1 omina van Ruffel. Overlijden. 17 Anna Maria Daalman, 79 j., wed van Willem Deliën. 24 Elisa Maria van de Keer, 5 d d. van Augustus en Paulina Petro nella Cecilia Boerjan. 29 Petrus Staelens, 78 j., weduwn. van Anna Catharina Buijsrogge, echt.g. van Catharina van de Velde. - Een onbekende man, zich noemende Johan De Jong, monteur, sprekende met oen Amsterdamscb dialect, en voorgevende dat zijn vader chef was van de cacaofa briek van Bensdorp en dat hij uit Delft kwam om te 's Gravenbage een kosthuis te zoeken, verdween zonder te betalen uit zijn kosthuis, Van der Duynstraat aldaar, en wordt verdacht ontvreemd te bebbeo ten nadeele van zijn kostjuffrouw een gouden dameshorloge met gouden wijzerplaat en zwarte Romeinsche cijfers. De commissaris van politie der le afd. te 's Gravenhage verzoekt zijn opsporing, aanhouding en inbeslagneming der ver miste voorwerpen. - Een kerel te Brussel die zich voor politieagent uitgaf, en alzoo een gansche reeks afzetterijen wist te plegen, is ein delijk in de lamp gevlogen. Hjj bestal iedereen, tot zelts Jen voerman van de gevangeniskar. Maandagavond poogde de stoutmoedige schelm ebnigefianks los te maken van eeu gendarm, die echter op de hoogte was vanjje trucs endenkeiei naar een politiebureel leidde. Hij bekende ten slotte dat zijn naam N is. Hij werd reeds 39 maal veroordeeld, wegens dief stallen. aanrandingen gewapeoder hand, schriftvervalsching enz. Hij wordt ook verdacht de dader te zijn van talrijke afzet terijen in geestelijko gesticben van het binnenland gepleegd door een man die zich Vanderpunt noemde, deozeltden naam dien hij als politieagent had aangenomen. - Bij Menton is op een boerenplaats een verschrikkelijk ongeluk veroozaakt door eeu granaat, die bij dj schietoefening niet was gesprongen, en die door de be woners der omgeving was gevonden bij het. trouwens verboden, zoeken naar de bussen der gesprongen granaten, ten einde het materieel te verkoopen. De Vesuvius. De lava, in de j laatste dagen uitgeworpen, is hard gewor den in den middenkrater heeft de uit barsting opgehoudener is een kegel gevormd van 6 meter hoogte die van Napels uit is waar te nemen. De grootste kegel vertoont geen enkele nieuwe spleet, maar de oude zijn door de uitbarstingen breeder geworden en er stij gen dampen, vooral naar de westzijde van op. PREDIKBEURTEN TE AXEL ICondag O .Augustus 1903. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. Dalhujjsen. Nam. 2 ure Ds. Dalhuijsen. van Nieuwerkark a. d. IJsel Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. R. van de Kamp. Nam. 2 ure Ds. R. van de Kamp. Van 16 tot 31 Juli 1903. Clinge. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Joan nes Josephus Gilles, 25 j., jm. en Clementina Natalia Pauwels, 23 j., jd. 29 Joannes Francis cus van Ruijmbeke, 26 j., jm. en Maria Elodia Vernimmen, 27'j., jd. Constantinus Eduardus Everaert, 26 j., jm. en Maria Ludovica Lockefeer, ^'(Ïeboorten. 18 Petrus, z. van Joannes Josephus de Moor en Maria Louise Vereist. 19 Theophilus Henricus, z van Gustaves Goossens en Maria Victoria Kint. 22 Irma Maria Coleta, d. van Joannes Valent. en Maria Paulina van Damme 25 Pharailde Magdalena, d. van Sylvester Theo doms de Brnijne en Clementina Thomaes. Mar guerite Irma, d. van Petrus Albertus Praet ei Maria Stephania Abeel. 28 Josephus Emilius z. van Carolns Ludovicus Rousser en Maria An gelina Provoost. 31 Arthur, z. van Pieter Jo hannes Buys en Johanna Isabella van Dorsselaer, ZIJ, die de reis naar Antwerpen op 13 Augustus a.s. met boven genoemd gezelschap willen medemaken, kunnen zich aangeven tot en met li Augustus, bij den directeur, tegen voor uitbetaling van 0,92. De Voorzitter, P. CORNEL1SSEN. De ondergeteekende maakt het geachte publiek bekend, dat hij heeft geopend belovende een prompte en nette bediening, Axel-Sassing. schipper HAAN, met een lading voor Johs. SMIES Axel en D. C. SCHIEMAN. De Notaris P. DREGMAMS, te Axel, zal ten verzoeke van Mevrouw de Wed. dhr. J LEUNI3 en Mejuffrouw D. B. LEUNIS, te Terneazen. op Maandag den 10 Augustus 1903, des namid dags ten 3 ure, verkoopen alles wassende op hunne landen iD den Van Lijndenpolder, ge meente Zaamslag. Verdeeld in koopen. Te vergaderen op den dyk bjj de boonen< De Notaris I». DREG MAMS te Axel, zal ten verzoeke van de Kinderen VAN HAELST, te Westdorpe op Woens dag den 12 Augustus 1903 des namiddags ten 2 ure verkoopen en eene partij LUCERNKLA.VER, alles wassende op landen in de polders Autrichen en Canisvliet gemeente West dorpe. Verdeeld in koopen. Te vergaderen op de hofstede laatst door de verkoopers bewoond, omtrent de Passluis.

Axelsche Courant | 1903 | | pagina 3