ürtÉAz. Vlooswijkstraat 650, MEUBELMAGAZIJN. MEUBELEI, Atncrikaaitsche jtoistrapjes eene groote voorraad gepolitoerde en geschilderde eren nden als: Hemden, Borstrokken, Broeken, Onder-en Bovenrokken. gemeenteraad. Marktberichten. Advcrtentiën. IK LEVER U slechts 35 GULDEN. SCHOORSTEENSTUKKEN. Zoo juist ontvangen eene mooie collectie Tullen en gekleurde Handschoenen, Prachtigs Pantasis-Schortjss. Ook Gemaakt Ondergoed CORSETTEN en zeer mooie NACHTJAPONS. Zeeuwsche Brandwaarborg Maatschappij. wijzigd wordt, dat ze ten minste do ko nijnen op hun akkers mogen schieten of wegvangen. Te Leeuwarden zijn Vrijdag onge veer 8000 kivietseieren aangevoerd, waal van omstreeks 5000 zijn verzonden naar Engeland, Fi ankrijk en Duitschlard. De prijzen ïïisseld6U van 14 tot 17 cents per stuk. Het Hbld. van Antw. meldt De bevolkiüg vau Bekelghem, bij Asscne is in opschudding, door een wreedaardig feit, waarvan een rechterlijk onderzoek het gevolg zal zijn, dat tegen een rijken boer is ingespannen. Ir, eene hoeve van deze gemeente woonde de 82-jarige P met zijne dochter Therese, 42 jaar oud, en zijnen zoon met diens vrouw eu kindeien Therese, sedert vele jaren aan vallende ziekte onderhevig, was min of meer onnoozel en zoo kwam het dat men haar dixwijls door de velden zag dwalen, waar ze dan soms door hare kwaal overvallen werd De dorpelingen die dat kenden, stonden baar dan bij en brachten haar dan telkens bij haren vader terug. De vader had den naam van zeer wel hebbend te zijn. De moeder was sedeit vele jaren dood eu er heerschte in dit huisgezin een betrekkelijke welstand, daar de goederen onder den boêr en de zusters veideeld waren, er, de vader, onmachtig om zich nog met de zaken te bemoeien, zich op den duur in 't geheel niet meer aan kon trekken. Nu sedert, een jaar zag men de onoozdle The ese niet meer en men vermoedde dat zjj op gesloten was. Een naamlooze brief bracht dit vermoeden over aan de gendarmerie van Assche en deze verwittigde het par ket van Brussel, dat spoedig ter plaatse kwam. Vergezeld van de gendarmen vielen de magistraten de hoeve binnen, waar hun onverwacht verschijnen niet weinig ver rassing wekte. Na verscheidene kamers doorzocht te hebben, outaekten zij een hok van nauweljjks drie meters oppei vlak te, donker en stinkend van vuilnis. Daar lag de ongelukkige Therese, zonder een enkel stuk kleergoed aan het lijf, op eenen hoop nat strooizij was zoo vermagerd dat hare beenen niet dikker waren dan een kinderarmke De ongelukkige zag er waarlijk vreeswekkend uit. Maar het zien der rechters bracht als een straal licht in haar verstand en met de grootste dui delijkheid beantwoordde zij de vragen vau den rechter, betrekkelijk haren naam en haren ouderdom. Hare armen en beenen waren gekromd en vetwron gen en hare voeten bevrozen. De ongelukkige werd uit haar hok ge bracht, gewasscheu want hare huid was letterlijk groen en naar het gast buts der zusters gebracht, waar ze nog raaals gebaad en geschrobt weid. Iu een bed gelegd, scheen zij gelukkig en drukte den wensch uit, daar te mogen blyveD. Haar broeder en schoonzuster verdedig den zich met te beweren dat zij sedert eenigen tijd volslagen zinneloos was, en dat men haar in haar eigen belang bad opgesloten. Het valt op te merken, dat zij ge6n sporen van misbandeling draagt De vader, die zelt machteloos is, kan niet verantwoordelijk worden gesteld. Niettegenstaande alle waarschuwin gen om gedurende de Paaschdagen, toen het regende en sneeuwde en het weer rlschuwelijk was, toch geen bergtochten te ondernemen, hebben 6 geoefende toe risten het waagstuk ondernomen, om den in Stiermarken gelegen Hocascnwab te bestijgen. Dtie van hen keerden uitgeput door het noodweer halverwege teiug, de drie anderen welke den tocht nog wilden voortzetten zijn verongelukten naar hunne ïyken wordt te vergeefs gezocht. De Petit Bleu meldt nog, dat de lijken van twee der slacntoffers thans gevonden zjjn. Drie expedities waren uitgegaan om de vermisten op te sporen en oen dezer vond de beide lijken. Een vierde ploeg is nu aan 't zoeken naar net lijk van den derden verongelukte. Het blijkt, dat de hergklimmers door een sneeuwstorm zijn overvallen en van koude omgekomen. Koning Alexander van Sfuvië speelt Z'lf rechter van instructie tegenover ko lonel litis en zes andere officieren, ge vangen genomen wegens een samenzwe ring tegen den Koning. Dat behoorde natuurlijk tot de tegenwoordige gebeurte nissen in Servië. De arbeiders in de zijdetabrieken te Crefeld, die weigeren zich aan een arbitrale uitspraak te onderwerpen, wor den met een lock-out bedreigd. Staking. Er liggen te Marseille nu 10.000 man troepen. Iu de havens wordt weinig ge werkt, De dokwerkers hebben hun ka meraden in andere havens opgewekt niet te werken voor de reederijen, die den arbeidsdag van 9 uren niet willen toestaan. Er hebben anti-Hongaarsche betoo gingen plaats gehad te Agram. Een groote menigte trok naar het stationsge bouw, rukte Hongaarsohe uithangborden af en verbrijzelde ruiten en lampen onder smaadkrelen op Hongarije. De Turkscbe Sultan heeft bij Arm strong een nieuw jacht, van 100.000 Turk- sche ponden, gekocht. Er wordt niet ge meld of Z. M. vooruit betaald heeft. „De Shamrock III", waarmede Sir Thomas Lipton zou uitkomen voor de America Cup, heeft het bij een proefreis allerongelukkigst gemaakt Een wind vlaag nam den grooten mast en de zeilen mee. een matroos sloeg over boord en verdronk, een andere werd gewond en Sir Thomas zelf liep ook kneuzingen op. De ave- ij zal zes weken vorderen om te herstellen, maar Sir Thomas denkt voot den wedstrijd gereed te zijn. Een Ame- rikaansch jacht zal met de „Cup" wed ijveren. Te Muncben is groote sensatie ge wekt door de zelfmoord van baron Hom bevelhebber der daar gelegerde bereden troepen. Men beweert dat bij bet slacht offer is geworden van chantage. Bij laat een weduwe met vijf kinderen achter Hulst 20 April. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe 7,50 Rogge 6,25 Wintergerst 7,50 Zomergerst 0, Haver 6, Erwten 8.25 Paardenboonen 7,50 Dui- venboonen 8,75 Witteboonen 00. Bruineboonen O,— Boekweit 0,—Lijn zaad ƒ13, Aardappels /0,75Koolzaad per zak van 106 liters f 0,— Boter per kilo 1,021/2 Eieren per 26 stuks 0,70. Rotterdam. 20 April. Ter graanmarkt van heden waren de prijzen als volgt: Best, Zeeuw.-che tarwe ƒ6.80 a ƒ7,50 per heet. overige 8 50 a 9,25 per 100 kdo, rogge ƒ4.25 a ƒ5,- wintergerst ƒ7,— a ƒ7,40, zomergerst, ƒ7,— a, ƒ7 50, haver ƒ6,- a 7,-, witteboonen ƒ9,— a ƒ12.75, bruine dito ƒ9,— a 12,75, erwten, f 6,50 a ƒ7,75. De BURGEMEESTER der gemeente Axel maakt bekend, dat Openbare Ver gadering van den Gemeenteraad is belegd tegen Zaterdag den 25 April, 1903, des voormiddags ten 9% ure, ten Raad- huize alhier, ter behandeling der volgende zaken 1 Mededeeling ingekomen stukken. 2 Aanbieding verslag van den toestand der gemeente over 1902 3 Verzoekschrift van de heerenPh. J. van Dixhoorn e a tot het verleenen vau adhaeste aan een door hen aan Z.Ex den Min. van Justitie gericht verzoek, om de tijdelijke uitbreiding der politie aan de Belgische grens van Zeeuwsch Vlaande ren, Oostelijkdeel, aldaar definitief te ves tigen. 4. Vaststellen kohier schoolgelden. Axel, den 22 April 1903. De Burgemeester voornoemd D. J. OGGEL. zooalsKabinetten, Kasten met en zonder kuif, Linnenkasten, Sercretaires, Chiffonnières, Penantkasten, Buffetkasten en Nachtkastjes, Kruisvoet-, Salon-, Kolom-, Stijl-, Penant—, Fantasie-, Thee- en Maria Antoinette Tafels, Ledikanten, Waschtafels met en zonder marmeren opzet, bekleede Fauteuils en Stoelen, Piano-Tabouretten, Kinderstoelen, vaste en omslaande rieten stroomat Stoelen, Spiegels, Boekenrekken, Hauddoekrekken, Gordijngarnituren, Raamhorren, Stoven, benevens een groote voorraad en verder al wat tot het vak behoort. een gewassen BEDDETIJK, PELUW en 2 KUSSENS, gevuld met 55 pond gezuiverde VEEREN, een gestikte DEKEN, een witte wollen-, een molton DEKEN en een STROOMATRAS voor VOORHANDEN EN -A-xel, F. DIBLBMAN. Verder: Fraaie KATOENTJES, en fijne STALEN van OPGERICHT IN 1824 TE ZIERIKZEE, verzekert Onroerende en Roerende Goederen cegen eene vaste premie of onderling naar begeerte der deelnemers. AGENT voor hel 54e District van Zeeland Axel, J F. DIELEMAN.

Axelsche Courant | 1903 | | pagina 3