Uinnenlaiid. lüemenirii Nieuws. zendingsposten Het aantal oproerlingen wordt geschat op meer dan 40,000 man, die goed gewapend zijn. Nadat het den Regeeriugstroepen niet gelukt was deze beweging te onderdrukken, trachten de autoriteiten thans de aanvoerders tevre den te stellen door giften. Bisschop Fa- vier te Peking heeft bericht ontvangen, dat 10 000 gewapende mannen, voor zien van kanonnen en geweren, deel na men aan den opstand te Tji-li. De leider is een militair mandarijn. De Amerikaansche senator Hoar heeft een nieuw wetsontwerp op een intero- ceanisch kanaal ingediend Het bepaalt dat de President bet kanaal zal laten graven volgens het plan, dat hem het beste toeschijnt, na zich verzekerd te hebben, dat de Regeering der Unie het recht heeft, het gekozen plan ten uit voer te leggen, en het kanaal te be schermen De President wordt gemach tigd tot het bepalen van de voorwaar den, onder welke vreemdelingen van het kanaal gebruik mogen maken. Hoar schat de kosten der onderneming op 180 millioeu d. daarvan zouden 10 mill, d. onverwijld beschikbaar gesteld moeten worden om een aanvang te maken met het werk FORT DE FRANCE, 11 Mei. Het st. »Rubis" is vertrokken naar St. Pierre met den gedelegeerde van het gouver nement, troepen, geestelijken en levens middelen, Hel strand was bedekt met overblijfselen van schepen en het lan den moeilijk wegens de ondraaglijke hitte. Men bemerkte geen levend wezen, doch hoorde onderaardsch gerommel. Van de straten was geen spoor meer te vinden Op sommige plekken vond men groepen van geheel naakte lijken in verschillende houdingen Negen tot éen gezin behoorende personen hielden elkander omklemd. Men vond twee mil- üoen aan munt in de brandkasten der Bank van Martinique. KommandaDt Labris, van de »Suchet," inspecteerde de ruïnes bij ontdekte dat zich holten vor men in den bodem in de richting van het Oosten. Gelukkig is dit gedeelte van het eiland ontruimd door de bevolking die toevlucht zocht te Fort de France. Meer dan 4000 vluchtelingen zijn daar aangebracht. LONDEN, 12 Mei. In het Lagerhuis is aan de orde de tweede lezing van de nieuwe belastingwetten. Minister Hicks Beach deelde mede, dat hij de voorgestelde extra belasting op de chèques terug wenscht te nemen en overwegen zal hoe te voorzien in het daardoor vergroote tekort. naam en hinderlijk was, had hij steeds meer geduld met haar onkunde en onhan digheid. Zonder twijfel was Charlotte innig aan haar echtgenoot gehecht. Hoe koud en onverschillig Keith ook was na zijn eersten brief schreef bij haar zelden meer maar voegde alleen eenige woorden vooi zijn vrouw in dien van zijn vader toch bad de jonge vrouw hem liet. Liefde dwong haar de pen tusschen de lompe vingers te houden en te leeien schrijven. Liefde deed baar geljjk met de leeuwerik opstaan om uit de boeken voor eerstbeginnende - herinneringen aan den tijd toen mevrouw Garland gouvernante was te leeren lezen. Liefde die de ruwe onwellevende manieren veranderde in die zachte rustige bewegingen die mijnheer Garland zoo lief waren. Tocb kwam nu en dan de oude natuur boven en kostte het haar veel moeite om rustig in de huis kamer te blijven zitten inplaats van Jeaue in de meuken te kunnen bölpen. Beider leven was Diet gemakkelijk maai tocb ook niet zoo lastig als de goede man gevreesd had, en somwijlen dacht hij dat hij toch niet zoo ongelukkig was als bet dwaze huwelijk van zijn zood hem had moeten maken Het had God behaagd de hoop van zijn leven weg te nemen, zlju droomen voor de toekomst van zijn zoon te verstoren, hem last voor lust, berusting voor vieugde te geven en toch toch was er veel gebleven dat hem genoegen verschafte. De afgevaardigde Harcourt diende een amendement in, waarin het Lagerhuis verklaart niet in te stemmen met de voorgestelde rechten op het graan en de andere eerste levensbehoeften van het volk. Op het 54e Ned. Landhuishoudkundig Congres, dat 23 Juni te Zierikzee wordt gehouden, zullen de volgende vraagpun ten behandeld worden. Waarom is het gewenscht dat door alle coöperatieve landbouwverbruikersvereeni- gingen in Nederland aanbestediDgsvoor- waarden worden vastgesteld, waarin uniforme bepalingen voorkomen betref fende: a. monsterneming, b. verpakking der monsters, c. garantie en garantievorm d onderzoek en heronderzoek, e speling, korting en boete. Inleider: dr. A J. Swaving. Is het mogelijk door Rijkscontröle in Nederland op de bereiding van boter en margarine te geraken tot een oplossing der moeilijkheden, die thans de Ned. boter- handel ondervindt bij den iuvoer van Ned. boter in Let buitenland Inleidster Ned Kamer van Koophandel te Londen De noodzakelijkheid van toezicht op den uitvoer van vleesch naar Londen in ver band met de vele afkeuringen wegens tuberculose Inleidster: Als voren. Is een vertegenwoordiging van den landbouw nuttig eu wenschelijk Zoo ja. welk is de meest jwenschelijke orga nisatie Inleider: de heer H M Hartog Wat is de werking der nieuwe Boter wet? Inleiderde heer I RiDkes Borger. Het is gebleken dat onze boerenleen banken veel meer deposito's ontvangen dan voorschotten uitleenen. Sommigen zien hierin het bewijs dat boerenleen banken voor den Nederlandscheu land bouwer overbodig zijn. Is deze conclusie juist Inleiderde heer J. B Westerdijk Zijn door het Rijk gesubsidieerde voeder- proeven in de gewone boerderij wensche lijk en, zoo ja, hoe zou daaraan uitvoering kunnen worden gegeven Inleiderde heer L I- M. Koert. Welke waarde hebben tegenwoordig de verschillende motoren voor den landbouw Inleider: de heer J De Koning. Hoe dient het landbouwonderwijs iff vollen omvang geregeld te worden Uit plichtgevoel en om Charlotte wat afleiding te bezorgen ging hij met haar wandelen maar langzamerhand had hij genoegen ei in haai schoonheden der natuur te wijzen en de uitwerking daarvan iu de mooie oogen te bespieden. Gehe i hersteld en goed gezond, bekeek hij gaarne het fraaie gelaat waarvan de boogroode kleur voor een zachte blos had plaats gemaakt. De bewoneis van Immeridge hadden lang geaarzeld tusschen een spotlach voor •Lolty Dean," en een beleefden groet voor de dochter van dotniué Garland maar de toegenegenheid en een zekere vrees voor den predikant overwonnen en weldra sprak men niet meer over mevrouw Keith Gar land. De vrees voor de terugkomst van de familie Crux werd den ouden man ook ontnomen daar mijnheel Crux overleed na »bet huis," aan een neef vermaakt te hebben. Een jaar was voorbij gegaan en tot zjjn groote verbazing begon dominé Gailand aan de tegenwoordigheid van Charlotte te gewennen. VII. Het was een vroege lente en terwijl de heerlijke geur van viooltjes do ,r het geopende raam in de studeerkamer diong zat dominé Garland zijn paaschpreek te schrijven Nu en dan hield hij op om naar buiten te kijken en zich te vei heugen in het scboone weder. Inleider: de heer G. A Vorsterman van Oyen. De omvang en de oorzaken van het toenemend gebrek aan arbeidskrachten bij den landbouw. Inleider: Mr C. J. Sickesz. (Vod.) Uit het Loo wordt van Zondag gemeld dat Prins Hendrik met gevolg ter kerke ging. De Zondag verliep rustig Na den kerkgang is de Prins niet meer uitgereden, H. M. de Koningin Moeder heeft zich nog niet buiten Het Loo ver toond. maar doet wandelingen in het park. Over den toestand van H. M. blijven de doctoren zeer tevreden. De rust. die H. M. voortdurend geniet, moet zeer weldadig inwerken op den algemeenen toestand. Men verwacht dan ook dat vrij spoedig de officieele bulletins geheel kunnen ophouden Ook het telegraphisch verkeer van het Paleis met buiten- en binnenland begint merkbaar af te nemen. Het personeel zou Zondag tot de gewone sterkte terug gebracht worden. Reuter seint uit Brussel In de Madaleine werd Maandag gebeden voor het herstel van Koningin Wilhelmina. Er waren 500 personen aanwezig. De predikant hield een hartelijke rede en beval de Koningin aan in de gebeden der geloovigen Tot sloLWerd gezongen Do- mine salvam fac Reginam". Zoolang de Koningin ziek is. zal er alle Zondagen voor haar gebeden worden. AXEL, tien 13 Hei 1»0£. In de heden gehouden vergadering van stembevoegde Ingelanden van den polder Coegors c. a. werd tot gezworene heron, noemd de heer F. Dieleman Wz Aan den tegenwoordig ~n Üntvariger-Gi itfler notaris P. Dregmans alhier werd een eervol ont slag verleend en in diens plaats als zoo danig benoemd de heer J A. Dregmans candidaat-notaris alhier. In den Feidinanduspolder(^Hnvei.te Koewacht,) is door eenitte gtvo-de land bouwers eeu commissie govoimJ om het gouden huwelijksfeest van Ch. L. de Weduwé en eciitgenoote met bijzondei en luister te vieren. - In de Zaterdagavond te Philippine gehouden raadsvergadering hebben de vier raadsleden die hunne stem hebben uitge bracht op Gen heer D. A. de Foeljaeger van Nieuw-Namen, verklaard niet van besluit te zjju veranderd. Hij was alleen daar Charlotte hem, na haar dagelijksche les-uurtje, had verlaten om in den tuin te werken wat ze heel graag deed. Tot de moeilijkheden om van Charlotte een »lady," te maken behoorde haar afkeer van mets doen. Ze kon toch niet den geheeleu dag leeren en hoewel zij nu heel goed kon lezen hield zij toch het meest van romantische boeken en die waren nu juist niet in groote getale in de bibliotheek van den dominé. Al deed ze ook eenige kleine huishoudelijke bezig heden toch was ze niet de meesteres van het huis d,,ar mijnheer Garland bet beter vond haar, geduiende haar tweejarig ver blijf niet boven zijn getrouwe Jeare te piaatsen. Zieken bezoeken en zondags school houden kon hij haar ook niet, opdragen daar hij heel goed begreep dat d6 alzondering waarin ze leefde haar voor veel onaangenaamheden en grieven spaar de. Mot medelijden en verdriet kon h|j het mooie jonge wezentje nagaan dat zoo geheel door haar echtgenoot verwaarloosd werd on by gevoelde diep dat de arme Chai lotte meer en meer een last, een drukkende last voor Keith werd wiens liefde niets ander* was geweest daD de zelfzucht van d-n haristocht. De brieven van Keil h kwamen geregeld zeer lange hartelijke aan zijn vader en slechts eer. paar regels of een groet aan zijn vrouw en ofscnoon h t hein in zijn nieuwen weikkring zeer goed ging, sprak bij nooit over zjjn terugkeer noch over de Te IJzendijke is Zatermiddag een achtjarige jongen overreden door de bagage wagens van de tram, die in beweging gebracht wei don door spelende jongens. De knaap bleef op de plaats dood. M. Ct. Te St. Jacstoen is Vrijdagochtend een kind van ongeveer 7 maanden dat in eert stoeltje bij het vuur gezeten was, vermoedelijk door een vonk uit den haard iri brand geraakt. Het kind bekwam zulko ernstige brand wonden, dat het aan de gevolgen is over leden. M. Ct. Men schryft uit Apeldoorn aan bet Hbl De genei-'siieeren op het Paleis Het Loo hebben de aandacht gevestigd op het ge bruik van melk ten Paleize in verband met Hr. Ms joDgste infectie-ziekte. Be- spiekingen met Prins Hendrik hebben ge leid tot installatie van een eigen veestapel. De oude boerderp van Prinses Marianne in het Koninkljjk Park zal daartoe wor den ingericht. Een nieuwe Friesche stal wordt reeds aangebouwd. Het vee, voorloopig bestaan de U't 7 stuks koeien, zal niet in de wei de, doch met koek en hooi gevoederd worden. De controle en installatie beeft plaats onder toezicht van den Rjjksveearts C. Schelleman te Apeldoorn. Voorloopig zal alleen melk en room van de boerde rij worden betrokken ten dienste van bet Paleis. Te Borssel« geraakte Zaterdag een boerenknecht bij bet op hol slaan van een span paarden, onder den wagen, ten gevolge waar"an nem een been werd stuk g.-reden en kneuzing aan den schouder toegebracht. Zaterdagmiddag is de sneltrein tus schen Eokhuizen en Amsterdam, nabij het station Ave,horn, in volle vaart ge derailleerd. De geheel trein ontspoorde le ge ijk Van de ruim 50 passagiers is, wonder boven wo rder, niemand gewond. Alleen kreeg een reiziger een hevig ze nuwtoeval, dat meer dan twee uur aan hield, Door een serg -ant der infanterie is een klacht ingediend tegen een tweede- luiterant der artillerie wegens het door dien offioier zonder noodzaak dooden van ewn aan den sergeant toebehoorende hond door revolverschoten, nadat een pogi g om h'-t d>er met behulp van groote stee- nen te doen verdrinken was mislukt. Het voorval moet hebben plaats gehad te fort Paonerdeu, alwaar de luitenant fungeer de als commandant der Vredes-bezetting. Te Steenwyk is een 28 jarig, op passend jongmensch en kostwinner voor zijn bejaarde moeder, na enkele uren Ijjdens, aan bloedvergiftiging gestorven, nadat hij een klein puistje aan den neus met een naald had doorgpstoken. Te Beonebroek is ingebroken in het kaiitoor der Bloembollenmaatschappij. Een ruit is stuk geslagen om daardoor binnen te komen. De brandkast is gefor, ceerd en een lessenaar en een kastje zijn opengebroken. Wijl de directeur afwezig was, kon nog niet geconstateerd worden wat is gestolen. komst van Charlotte naar hem. De dominé wei I er niet alleen treurig maar een beetje boos over. Hij hield niet veel van zjjn schoondochter, maar hjj voelde een zekeie toegenegenheid voor haar, deteeder- heid van een goed menscb voor een schep sel dat van hem alleen afhankelijk is en dat hem nooit in woord noch daad opzet* teljjk beleedigde. Geen van beideu toonde een Romantische gehechtheid maar zjj was een goedhartig meisje en hij had veel medelijden met baar. Oveituigd dat men geen liefde eischen kan maakte hij geen enkele opmerking tegen zijn zoon maar trachtte Charlotte voor wegkwijnen te behoeden en voor alles poogde hij haar genoeg werkzaamheden op te diagen. Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1902 | | pagina 2