111 26 zware Beukenboomen, Rijtuiglantaarns en Zweepen, 100 Visitekaartjes in étui Gemengd Nieuws. li urgerlijke Stand Laatste Nieuws. Marktberichten. Advertentiën. BERICHT. St. Nicolaas. O. P. Gast. Rijtuigmakeri] J. DE KRAKER-KODDE, axel. Patentasolie en Lantaarnkaarsen. M. DE BRUIJNE, - Axel. wegens verbouwing. L B. A. ROLFF Lz. Axel AXEL. P. J. KRD1JSSE. deling veroordeeld de le tot eene gevang, van ééne maand, de 2e en 3e vrijgesproken. J. O., 20 j., veldarbeider te Axel (Kijkuit) is wegens mishandeling van een ambte naar veroordeeld tot 10 of 10 dagen hechtenis. 1. D. d. J. 23 j. 2. M. R. 32 j 3. J A. D. 19 jlandbouwerskDechts te Zaam- slag, zijn wegens mishandeling ieder ver oordeeld tot 7 dagen gevang. De Levensverzekering-Maatij »Utrecht' verzond een practiachen portefeuille-almanak voor 1902. En passant wordt er nog op medegedeeld, dat nagenoeg 1/10 deel der Ned. bevolking bij de »Utrecht" is ver zekerd. Leerplicht. Een vermakelijk staaltje van de wijze. waarop het in sommige platte landsgemeenten toegaat, vonden wjj in een ons toegezonden exemplaar van de »Kuilen burgscbe Crt." In de vergaderlokalen der commissiën tot wering van schoolverzuim in deze gemeente zijn geen lampen aanwezig, waardoor het geval zich heeft voorgedaan, dat een ver gadering van een dier commissiën niet kon doorgaan en een voor die commissie opge- roepene, benevens de commissie zelf, onver- richterzake huiswaarts moesten keereu. zoo dat in dit geval niet aan de wet kon worden voldaan. In den vorigen winter heeft een van de leden dier commissie voor een brand bare lamp gezorgd, maar dewjjl dit de taak is van het gemeentebestuur, wenscht geen enkel lid dit opnieuw te doen. Daar nu echter wegens gevallen van schoolverzuim herhaaldelijk moet worden vergaderd, begaf zich eenigen tjjd geleden een lid dier commissie naar den burgemees- ter om dezen te verzoeken vanwege de gemeente een lamp voor het vergaderlokaal te verstrekken. En wat doet de burgemeester? Z.E.A. beveelt dat er voortaan een lamp met olie uit de keik moet woiden gehaald om het vergaderlokaal der commissie tot wjring van schoolverzuim te verlichten. Een burgemeester dus die beschikt over een lamp uit de kerk en de kerkelijke ge meente belast met de kosten der verlichting van eer. lokaal ten dienste van het openbaar lager onderwijs. De 61e auctie van postzegels door de heeren v. Dieten en v. Hoek van Maan dag tot Donderdag te Rotterdam gehouden, bevatte vele hoogst zeldzame exx. De vol gende hooge prijzen werden o. a. besteed no. 41 voor 86, no. 264 deed 28,50, no! 306 38,50, no. 327 20, no. 348 f 12. De belangrijkste exx der le zitting waren de nos. 98-101, gecombineerd voor 440 toegewezen. Dit waren hoogst zeldzame exx. van Amerika, overige avonden brachten eveneens hooge prijzen zoo deed een ex. Mauritius, no. 611 18 Mexico, no. 634 60 no. 763, Nieuw-Foundland, 95 no. 930, Rumenië, Moldau, 86, enz. anz. De firma houdt in Dec. veer een belang ryke auctie en dan te Amsterdam. De Amst. sigarenfabriek Modjo, Jacob v. Lennepkade 157 aldaar brengt een nieuw merk sigaren »Onze Kamerleden" in den handel. De portretten van 99 onzer afgev. worden er bijgevoegd. Een enkele, no. 74, ontbreekt. Die de sigaren bestelt kan onmiddellijk vinden wie op de 100 ont breekt. Te Arnhem wordt sedert eenige weken vermist een jeugdige lantaarnopsteker. Er loopen geruchten, dat hg om het leven zou gekomen zijn, en wel door een misdaad ot althans iets geheimzinnigs. Een sjouwerman moet zelts aangeboden hebben, de plaats aan te wjjzen, waar het lijk zich zou be vinden. Naar aanleiding dezer geruchten is door de politie een onderzoek ingesteld, dat evenwel geen resultaat heeft opgeleverd. Ook de sjouwerman is ïd verhoor geweest. Vermoed wordt dat een persoon, door voor te geven iets van de zaak af te weten, getracht heeft geld of drank te bekomen 7an de nabestaanden van den vermiste. In het gerechtshof te Antwerpen waren twee sedert April gescheiden echte lieden ontboden ter overeenkomst over dt verdeeling der meubelen. De man was blijkbaar niet te vreden en loste na afloop op de trap een revolverschot op de vrouw zonder haar echter te raken, Een tweede schot weerde zij af zoodat dit eveneens miste. Achtervolgd door eenige toegescho ten personen liep de man toen door de gangen, steeds met zijn revolver in de hand. Toen hij gevat werd, loste hjj een derde schot op zijn vervolgers maar ook ditmaal trof hij niemand. Te Düren aan de Duitsch-Belgische grens, heeft op Duitsch grondgebied, een spoorwegongeluk plaats gehad. Een trein naar Keulen derailleerde daar, waarop de locomotief en een viertal waggons uit de rails werden geworpen en in een diepte van 10 a 12 meter stortten. Het aantal gewonden bedraagt 25, het aantal dooden 3, waaronder een vrouw, wier echtgenoot eveneens omkwam. Alle gewonde of doode passagiers zijn Duitschers. De geheele weg is op de plaats van de ontsporing veruield. Het blgkt, dat de cycloon te Cal cutta groote schade heeft aangericht vooral omdat hij springvloed veroorzaakte. Twee honderd inlandsche booteu, hoofdzakelijk met jute geladen zijn vernield. Ook de oogst heeft geleden in de buurt van Calcutta Een geweldige brand heeft te New York gewoed en ettelijke huizen in vlam men doen opgaan. Do brand ontstond in een blok huizen, grenzend aan tanks van de Standard Oil Cy. Een stuk muur viel op die tanks en deed de petroleum opspat ten tegen de reeds brandende gebouwen. Vandaar dat aan blusschen bijna niet te denken viel. De schade moet meer dan 1 millioen dollars zjjn. De president van de Wabashlijn zou bericht hebben ontvangen, dat het aantal slachtoffers van het spoorwegongeluk bij Senena belangrjjk mioder is dan het opge geven getalniet meer dan 20 menschen zonden gedood en 30 gewond zijn, Ten tweeden male is getracht Jumbo Tweede, de olifant van Chicago, door electriciteit ter dood te brengen, een stroom van 1800 volts aan de ooren en een andere van 2200 volts aan de lendenen Wederom gaf hg van zijne hooge tevredenheid over deze geweldige ontlading blijk, door een plank met zijn tromp te vatten en als waaier over zjjn dikhuidig oppervlak te wuiven. De eigenaar heeft het nu opgege ven en gaat een »electrische kunstreis* met hem maken Ten gevolge van de aardbeving te Eizeroem zijn 21 personen godood. De geheele bevolking door angst uit de woningen gedreven, leeft nu in hutten op het veld. Van 16 tot ge met 30 November 1901' Axel. Huwelijks-Aangiften. 21. Jozias Simons, 23 j., jm. en Janna den Exter, 23 j., jd. Huwelijks-Voltrekkingen. 28.Levinusde Feijter (van Ter Neuzen), 25 j., jm. en Martha Heijnsdijk, 21 J-, jd. Geboorten. 16. Levinus, z. van Abraham den Exter en Dina Faas. Eiodie Marie, d. van Camilus Notté en Maria Christina Bracke. 20. Jacobus, z. van Jannis Ver straten en Christina Bareman. Abraham, z. van Cornelis Smies en Adriana Dieleman 23. Pieter Leon, z. van Charles Louis van Pienbroek en Coleta Maria van Pottel- bergbe. Levina Cornelia, d. 7an Cornelis Adriaan Witte en Jacomina Geertruida Scheele. 24 Cornelis Pietei, z. van Jan Cor nelis Faas en Maria van Cadsand. Wilhel rnina, d van Jan de Feijter en Christiana Jacoba Jansen. Jacobus Leonardus, z. van Petrus van Waes en Anna Maria van den Bos. 27. Tanneke, d, van Petrus Dieleman en Launna Adriana Dieleman. 28. Janna Pieteruella, d. van Jaspert Heijnsdijk en Tanneke Ringelberg. 30. Magoalena Fran- cina, d. van Pieter Cornelis Wieland en Fiancina Jansen. Overlijden. 20. Debora van Dixhoorn. 62 j., wed. van Pieter de Pooter. 22. Alida Lamberta Esselbrugge, 60 j., echtg. van Pieter Hercules Veenbuizen. 27. Cornelis Mattheus Bareman, 2 m.. z. van Pieter en Pieterneila Scbuitviot. Overslag. Geboorten. 19. Anna Maria, d. van Alphonsius Simoen en Clementina Maria van Bambost. Overlijden 18. Alphonsius Barnardus Timmerman, 25 jz. van Joannes (over leden en van Sophia Baes. Zuiddorpe. Geboorten. 23. Irma Maria en Anna Maria, dochters van Josephus Cappaert en Pharaïlde de Vos. Overlijden. 29. Maria Christina Pollet 60 j., ecbtg. van Petius Fianciscus Stejjaert. Ter veemarkt te Gent van Vrjjdag 29 NOV. werden te koop gesteld 81 schapen, 17 lammeren, 85 kalveren, 209 vette var kens, 12 loopers, 498 biggen 25 melk koeien 1 groote ossen, 98 jonge ossen, 104 vaarzen, 103 vette koeien, 86 stieren, 125 magere dieren. Prijzen waren per kilog voorossen en vaarzenvleesch fr 1,30 a fr 1,40: idem 2de qual fr 1,20 a fr 1,25; koeienvleesch fr 1.18 a fr. 1,25 idem 2de qual. fr 1,05 a fr. 1,15stieren vleesch fr. 1,20 a fr. 1,30; kalfsvleesch, fr 1,55 a fr 1,75 sehapenvleesch fr 1,30 a fr. 1,45 lams- vleesch fr 1,90 a fr. 2,10 en varkens- vleesch fr. 1,22 a fr. 1,30. Middel tegen brandwonden. Zoo spoe dig mogeljjk begiet men de geheele ge- braude oppervlakte met olijfoli". Dan strooit men er meel over heen zoolang tot het meel niet meer van olie doortrokken wordt, en bindt er een zachte doek om been. De pijn houdt dadelijk op en er blijven ook geen litteekens van over. Bij Gok Aür is op den Centraal- Aziatischen spoorweg een botsing tussch-n twee goederentreinen voorgekomen, waarbjj twee personen gedood en 18 wagens ver pletterd zijn. Oorzaakde machinist van een der treinen was in slaap gevallen. Een 30-jarige vreemdelinge heeft in een hotel te Weeneu eerst haar 3-jarig j dochtertje, daarna zichzelf doodgeschoten. Een Brunswjjksche fit ma heeft spuw- bakjes in den handel gebracht, met de beel tenis van Chamberlain er in. En in Edin- burg gebruiken de dames speldenkussens met het portret van president Kruger er op. Het een is al even naar en strjjdend tegen den goeden smaak als het ander. In het slot Friedrichsruh, het bekende verbljif van wjjlen Bismarck, bjj Hamburg heeft een brand gewoed die, door een on bekende oorzaak ontstaaD, eerst na zes uren werd gebluscht en die groote schade heeft aangericht. - De glasfabriek van Marcom te Pisa is afgebrand. Drie werklieden kwa men in de vlammen om en twee werden zwaar verwond. TRANSVAAL EN ORANJE-VRIJSTAAT Aan de „Morning Post" wordt weer eens uit Brussel gemeld, dat Koningin Wilhelmina, gesteund door Rusland en Frankrijk, onderhandelt over bet aanbie den harer goede diensten, wanneer Enge land daartoe bereid is. Na afloop der verkoop BOOMEN te Zuiddorpe, op Donderdag 5 December 1901, zullen nog ten verzoeke van de familie LIPPENS te Geut, worden verkocht: staande in de zoogenaamde Beuken- dreef, nabij »de Ster" gemeente Zuiddorpe. Te vergaderen aan de herberg »de Ster." Notaris DREGMANS. De gratis-verloting der prijzen uit Je étalage van C. P. Gast, zal plaats heb ben bij J. E. BLANSAART, op Vrjjdag 6 December a. sdes avonds 6 ure. Steeds aanbevelend, GROOTE KEUZE nieuwste soorten. OOK VERKRIJGBAAR ZONDAGS GESLOTEN. Axel, 30 NOV. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe 8,50 a 8,75 Rogge 6,50 I a 6,75 Wintergerst 7,50 a 7,75 Zomergerst 0. a f 0,Hav°r 6,50 a 7,— Erwten 10,50 a 10,75 Paar- denboonen 0, - a 0,— Lijnzaad 13,50 a J 14,- Aardappels 2,25. Koolzaad per zak van 106 liters/0,— Alles ner 100 kilo. Hulst, 2 DEC. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe 8,50 Rogge 6,50 Wintergerst 7,50 Zomergerst ƒ0,- Haver 6,75 Erwten 10,50 Paardenboonen 0,— Dui- venboonen ƒ0,- Witteboonen 0,— Bruineboonen 7,25 Boekweit 0,— Lijn zaad 0, Aardappels 2,50 Koolzaad per zak van 106 liters f 0,- Boter per kilo ƒ1,05. Eieren per 26 stuks 1,50. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 34 stuks hoornvee. 49 varkens, 1 paard verkocht 15 40 0 Gent, 29 NOV. Graan ma/kt. De prijzen rijn opgegeven in franken en per 100 kilo Tarwe 18,00, rogge 14,00 gerst 16,00 haver 18,50 tot 19,00 koolzaad ljjnzaad tot lijnzaadkoeken tot koolzaadkoeken fr per 100 kilos. Boter per kilo 2,88 tot 3,06 Eieren de 26, 2,34 tot 2,50. Bericht de ontvangst van een sorteering Truien, Sporthemden, Wollen Doeken, Schortjes, Chenille Doekjes, Satijn, Fluweel en Galon. - Voor slechts 50 cents afge- haald of 65 cents franco per post, levert ondergeteekende gedurende de maand December: met 100 daarbij passende EWELOPPEN. Zoolang de voorraad strekt ontvangt ieder besteller daarbjj cadeau een prachtige PLAAT. Aanbevelend Haodelsdrukkerjj.

Axelsche Courant | 1901 | | pagina 3