Rechtszaken. I 19 Provinciale Staten van Zeeland. om de verkiezing van Kauffman tot tweeden burgemeester den Keizer ter be krachtiging voor te leggen, heeft besloten dat zij tot geen nieuwe verkiezing zal overgaan, alvorens de Keizer zelf ver klaard zal hebben, dat hij de keuze niet bekrachtigen zal. Het comité ontkent, dat de gouverneur het recht had tot wei geren, zoolang hij de bedoelingen des Keizers niet kende en 't zal bij den Mi nister van Binnenlandsche Zaken een klacht tegen de houding van den gouver neur indienen. Daar algemeen aange nomen wordt, dat de Keizer den gouver neur die weigering heeft gelast, wordt door dit besluit van den Gemeenteraad het geschil tusschen de Kroon en de stad Berlijn verergerd. AXEL, den 22 October 1901. De UITSLAG der Loting voor de Nationale Militie der lichting 1902, in de gemeente Axel is als volgt Westdorpe. Lotelingsn. Namen. Reclames 13 Franoiscus E. Bauwens. Geene. Henricus A. Buijsse. Broederd Gustaaf Casteels. Geene. Alphonsius de Clerq. Te klein Arthur Joh. de Coene. Geene. Emerie A. J. Daelman. Cyiülus Dumez. Ed. Joh. v. Graefschepe. Eenige Z. Prudent van Himschoot. Geene. Aug. A. van Hoecke. Alfred Rudoll M, Kerckhaert. Eenige Z Adolf van Keulebroeck. Gebreken, Joh. Fr. Schelfhout. Geene. Gust. Pu. Fr Vermast. Eenige Z. Prudent A. M. Vervaeck. Broederd. Edmondus Ysebaert. Geene. Zuiddorpe en Overslag. 11 34 26 17 39 38 44 43 36 42 28 37 22 31 24 19 1 14 33 9 7 40 10 27 4 29 32 6 20 5 2 16 12 8 41 35 21 23 25 30 3 15 18 NAMEN DER LOTELINGEN. Christiaan Jacob Bakker Jan Bakker Petrus Bernard Pieter Anthony Butler Jacobns van Cadsand Jacob Oové Simon den Deurwaarder Abraham Dieleman Hendrik Dieleman Pieter van Dixboorn Johannes W. van Doeselaar Gilles Faas Jacobus de Feijter Levinus de Feijter Marinus Goossen Jozias Matthens Hamelink Adriaan van Hoeve Daniël Hofman Dominicn8 M. Jansen Cor. Nic. Jansen van Rosendaal Willem M.Jansen van Rosendaal Pieter Jonkman Lodewyk Frans Eayser Willem Meesen Abraham Johannes Naeye Jacobns Overdulve Jan Levinns Pladdet Hermanns de Regt Willem Reminsen Ferdinandus Schelleman Bernardns Seghers Petrus Johannes Sys Frans Verberkmoe» Marinus Jacobns Veryzer Franyois Leendert Vink Adriaan Yinke Berend de Visser Jannis van Vliet Jogchem van de Wege Cornelis Wieland Hans Willem van der Wiele Gerardus Wyna Charles Louis IJzebaert Reclames. Gebreken Geene Broederd. Geene Lotingsn. Namen. Reclames. 5 Petrus J. Belaert. Geene. 2 Arthur Cl. M. Buijsse. Broederd. 16 Arthur Claeijs. Geene. 13 Oscar J. de Coninck. 8 Cammillus Coppieters Broederd. 10 Josepbus Kindt. Geene. 11 Alpbon sus van Laere. 4 Arthur Lammens. 9 Aug Ad. de Mette. Broederd. 3 Arth. Cl v. Pottelberghe. Geene. 7 Petrus Fr. Slock. Eenige Z. 12 Tbeophilus de Smet. Geene 1 Alfred M. Stroowinder. I 6 Prosper Termote. Geene. 14 Aug. Tbiron. 15 PaDcrace, J. M. Waelput. 13 Marinas Pieter Zegers Eenige Z. Geene Gebreken Geene Eenige Z. Broederd. Geene Eenige Z. Geene Broederd. Eenige Z Geene Eenige Z. Geene Broederd. Geene Broederd. Eenige Z. Geene Gebreken. Geene Eenige Z. Geene Broederd. Geene Eenige Z. Broederd. Broederd. Lolingsn. Sas van Gent. Namen. Reelames. 18 Petrus Jac. W. van Acker. Geene. 2 Eduard BauweDS. 6 Joh. Baptiote de Betue 15 Gerat dus Adr. Bruiniogs. 12 Alph. Aug. vaD Damme. 17 Bernard Jean Dootjes. 3 Edm, Ferd. Genbrugge. 11 Joseph Gijsel 1 Leopoldus Gysel. 9 Theopb. Joh. Inghels. Broederd. 4 Victor Désiré Montay. Geene. 8 Petrus J. W. Ongenae. Eenige Z. 13 Franciscus Nob. Pauwels. Broederd. 5 Gust. Aug Ed. Ranscbaert. Broederd 10 Hippolitb Vermaodel. Geene. 16 Octave L. Vermoet. Gebreken. 7 Richard V. H. Ver&chaffal. Broederd 19 Maurice P. H. Wauters. Eenige Z. 14 Ferd, Theopb. P. WUlaeit. Geene. Van Overslag geen loteÜDgen. UITSLAG van de heden (Vrijdag) te Ter Neuzen gehouden Loting. Iloek No. Namen Reclames 1 Daniël Jacobus Jurr(j Gebréken 2 Gillis de Pooter Geene 3 Leendert de Blaeij 4 Marinus Cornelis Pladdet 5 David van Hoorn Broederd. Bernardus P. Lantsbeer Geene Cara. F. M. Cortvriendt Broederd Jacobus de Jonge GeeDe Jozias Koster 10 Pietei <1e Gioote Eenige Zoon 11 Daniel Kaau Broederd. 12 Meeuwes de Bruijne Geene 13 Hendrik van Tatenbove 14 Jacob Micbielsen Broederd. 15 Hendrik Wolfert Geene 16 Cornelis van Tatenbove Broedeid. 17 Dirk Jacobus KlaasseD 18 Meeuwes de Regt Geene 19 Willem Jac. de Feyter Eenige Zoon 20 Abraham de Zwarte Broederd. 21 Pieier Mattb. J. de Blaeij Geene 22 Adriaan de Bruijne 23 Levinus Deij 24 Adriaan Dieleman 25 Abraham Daniël Riemens 26 Levinus de Groot.' Philippine. No. Namen Reclames. 1 Franciscus Everaert Gebreken 2 Johannis B. Rammeloo Broederd. 3 Josepbus Roete 4 Gustaaf Cesar Rammeloo Geene 5 Franciscus De Mul In dienst Franciscus Jac. De Vries Geene Eduardus De Mul Broederd. Edm. De Kousemaeker Geene 9 Tbeophiel Oh. M. Wyne 10 Isaak De Ruijsscher 11 Petrus rib ut 12 Alexander F. van Hulle 13 Jacobus .loüannis Brouwer 14 Ciryllus Aloijsius Barbé 15 Petrus Ploegaert 16 Willem Fred. Voerman Ter Neuzen. Lolingsn. Namen. Reclames. 1 Jozias Cornells Scheele Geene 2 Jozias Joris Bliek 3 Cornelis Alph. Spietael 4 Pieter Dieleman 5 Cornelis P. Dieleman 6 Arthur Amand. Fermont 7 Aarnout do Feijter Leendert Jan van Uriel 9 Johan Cornelis Fabei Eigen dienst 10 Joannes Stasse Geene 11 Franc. E. Hamerlinck 12 Mels de Kubber Lichaamsgebr. 13 Levinus de Visser Geene 14 Willem Jacs. de Vries Eigen dienst 15 Jan Willem Lensen Geene 16 Cornelis van der Est 17 Joost Zegers 18 Hendrik van Pienbroek 19 Korstiaan Corn. Koster 20 Adiiaan van Es 21 Adiiaan Scheele 22 Pieter van der Vliet 23 Jacobus Brakman Eenige Z. 24 Renoldus Hamelink Geene 25 Eduardus Rosseel 26 Hendrik Adrs. Meeusen 27 Pieter de Kraker 28 Joos Bedet 29 Antbonie Cornelis Faas Broederd. 30 Simon de Mul Geene 31 Jan Loof 32 Hendrik van Wyck 33 Jacob Dubbeldam 34 Arus. Corn. J. Huineman 35 Petrus de Ryk Broederd. 36 Henri Leon, de Cookei 37 Jacob Donze Eenige Z. 38 Jan Buurman 39 Jacobus Aoth. Stoffels Geene 40 Frederik D. A. Scbirris 41 Francis Jan Stoffels 42 Theod. A. Hamerlinck 43 Cornelis 't Gilde Broederd. 44 Jan Pieter Jonkman Geene 45 Jacob Servaas Nijsson 46 Lambertus Joh. Lansen 47 Jacobus Bern. van Waes Hendr. J. van de Velde Broederd. Kriju Fr. Hamolink Lichaamsgebr. Jacobus Corns. Leunis Geene Abraham A. Guequierre Johannes van Gelderen Hendrik Scheele Lichaamsgebr. Jacobus Harte Broederd. Christiaan Ollebek Geene Jan Pieter A. Risseeuw Jacob Dieleman Jacobus van Drongelen Pieter Dees Jan Pieter van Alten Francois Jozias Haak Marinus Lev. Hamelink Frangois B. G. de Meijer Anthonie P. Wilhelm Antbonie Geensen veel aan Bacchus geofferd en ware dit niet het geval geweest, och, er zou niet heel veel te bemerken zijn van deze jaarlijks wederkeerende vertooeing. In verband met de oprichting van een fanfaren-gezelschap, werd Donderdag avond te Koewacht weder een vergade ring gehouden, waarin een voorloopig bestuur werd benoemd. Tot eere-voorzit- ter werd gekozen da Zeer Eerw. Heer Pastoor A. J C. van der Maden, die leeds een flinke bijdrage beeft geschonken. Voorzitter is de hear C. P. J. Dierick, burgemeesteronder-voorzitters zijn de heeren H. D. Ysebaert en C. de Bliöck en secretaris de beer J. A. Boddaert. De volgende week nemen de muziek lessen een aanvang en zal men beginnen met net inzamelen van gelden voor den aankoop van muziekinstrumenten. Wy wenschen de heereü van harte een goed succes toe. PREDIKBEURTEN TË AXEL. Zondag 27 October tOOl. Ned. Herv. Kerk. Voorin. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hngenholtz (Gereformeerde Kerken.) Kerk A. Leeskerk. Voorin. 9 ure Nam 2 ure Kerk B. Voorm. 9 ure Nam. 2 nre Ds. R. van Ds. R. van i Arrondisseuieuts-Rechtbank te Middelburg. Broederd. Eenige Z. Geene Broederd. Geene Broederd. Lotingsn. Zaamslag. Namen. 10 11 12 13 14 I 15 16 17 18 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Reclames, Gebreken Geene Broederd. Geene Broederd, Geene Jan de Jonge Piet6r Florussen Jacobus Snap Louis Dieleman Pieter Verstraten Abraham Jan Lensen Michiel Francois de Pooter Martinus Eijke Gilles Adriaan de Bokx Cornelis Missu Eenige Z. Krijn Bareman Jacobus Andries Dieleman Geene Willem Penne Gebreken Pieter Mar. de Putter Geene I. Corn. v. Fraeijenhove Gebt (Idioot) Jacobus Buijze Pieter Leunis Maarten van Kerkvoort M. D. van der Peijl Willem Florussen Pieter van Doeselaar Adriaan de Visser Gijsbrecht Jacobus Houg Jan Roose Cornelis Bolieman Marinus Dekker Martinus Leunis Pieter de Putter Leendert Herrebout Geene Eenige Z. Broederd Gebreken Geene Eenige Z. Geene Eenige Z. Gisteren is op de Sassing een werk man in het kanaal gevallen. Twee personen die zich toevallig in de nabijheid met een roeiboot bevonden, hadden het geluk den drenkeling spoedig te gryper, en op het droge te brengen, zoodat de man er met J den schrik en een nat pak afkwam. De loting voor de nationale militie alhier gisteren zonder vechtpartijen Wel is natuu'lijk tamelijk Zitting 25 October 1901. P. L. B., 22 j., werkman te Clinge is wegens mishandeling veioord. tol eene maand gevang. Th. M. R., 35 j., smidsknecht en bierhuis- houder te Biervliet is wegens poging tot doodslag waarbg het voornemen des daders zich door een begin van uitvoering heeft geopenbaard en de uitvoering alleen tenge volge van omstandigheden van zjjn wil onafhankelijk niet is voltooid veroordeeld tot één jaar gevangenisstrafvan wege het open baar ministerie was slechts 5 maanden ge- vaugeoisstiaf gevorderd. De arr.-rechtbank te Zierikzee heeft het bevel van gevangenhouding, verleend tegen den aldaar gedetineerden evangelist A. W., weder met 30 dagen verlengd. In de najaarsvergadering van de boven genoemde Staten, zullen o. a. behandeld worden de volgende voorstellen van Gede puteerde Stater, tot diligent verklaring ten aanzien vanhet adres van het comité tot stichting van een stoomtramweg Flon- tenisse Selzaete om subsidie in do kosten van aanleg en exploitatienet adres van bet bestuur van den polder Oud-Vogelschor om een renteloos voorschot voor wegsver- beteringen het adres van de vergadering van ingelanden van den Stoppeldijk polder om een renteloos voorschot voor wegsver- betering. Voorts zullen behandeld worden voot- stellen van Gedeputeerde Staten tot ver lenging van den termijn voor het in exploi tatie brengen van den stoomtramweg Hulst Walzoorden. Het voorstel van het Gedeputeerd col lege bedoelt dien termyn tot 1 Januari 1903 te verlengen. Het voorstel tot wijziging van het re jlement op de tramwegen beeft de strek king om in dat reglement eene bepaling te brengen dat, wanneer het vooikomt dat een aanvrager om vergunning tot het leggen van spoorstaven in wegen zyu plannen wijzigt, die wijziging ter inzage moet worden gelegd, zoodat zij die belang hebben bij bet leggen van spoorstaven in wegen, welke later in de aanvraag worden opgenomen iu de gelegenheid zyn bezwaren in te dienen.

Axelsche Courant | 1901 | | pagina 2