Binnenland. Landbouw. (iciueiigri Nieuws. wapenborden en lijkkisten daarentegen voortaan geheel vrij van rechten zullen zijn De Daily Mail bevat een oorlogsver klaring aan het adres van Minister Bro- drick, die het besluit moet hebben geno men, de Daily Mail te boycotten wegeüs de onthullingen over de Boerengruwelen bij Vlakfontein en over de wijze waarop de censor in Zuid Afrika te werk gaat Brodrick zou bepaald hebben, dat voor taan de ambtelijke verliezenlijst onthou den zal worden aan de Daily Mail, hij zou voorts de persagenturen hebben uit genoodigd, die lijst niet te verstrekken aan de redactie der Daily Mail, anders zou de Regeering ook de persagenturen in den ban doen. Volgens den correspon dent der Daily Mail te Pretoria is ook hij door de overheid in den ban gedaan, want voortaan worden zijn telegrammen niet meer doorgelaten. De redactie maakt bekend, dat zij maatregelen heeft genomen om Brodrick's boycot te verijdelen. Een correspondent van de Times, die met lord Basing's afdeeling door het Westen van Transvaal trekt, seint uit Welverdiend, dat de Engelschen alle Boerenhoeven verlaten vonden, maar de patrouilles waren voortdurend in aanra king met kleine troepjes Boeren, die on der de Kaffers schuilen. De Kaffers be reiden ook voedsel voor de Boeren en de Engelschen kunnen dientengevolge voortaan de Kaflferkralen niet meer on gemoeid laten. Een telegram uit Lorenzo-Marquez aan de Lissabousche bladen meldt dat een commando Boeren met vrouwen en kindereD het Portugeesche grondgebied binnengetrokken is bij de rivieren Parfuri en Limpopo. Van uit Lorenzo Marquez zijn troepen gezonden en worden verster kingen gereed gehouden. Met het oog op de samenstelling van het nieuwe Ministerie verneemt men dat van het aanvankelijk plan om de zaken der posterijen en telegraphie van het De partement van Waterstaat over te bren gen naar een der andere departementen, na overleg tusschen den Kabinetsformeer der den directeur-generaal der posterijen en den heer De Marez Oyens, is afgezien. Omtrent de a. s. nieuwe Ministers wordt nog het volgende medegedeeld De Minister van Buitenlandsche Zaken, mr. R. Melvil baron van Lynden, is Meenen is een vei rader, een bedrieger, een meineedige, o Theodora, wat zal zij van mij den Ken 1 en toch hjj had het m(j beloofd, ja bij God, ik zweer dat hij het mij beloofd had Het duurde lang voor dat Bondt bedaard verslag van de zaak geven kon. »Arme jongenmaat ik zal van daag nog naar Van Meenen gaan, want jij kunt nu niet met hem spreken Die visite maakte geen verandering Van Meenen wist niet van eene vaste belofte, hij bad wellicht tot zoo iets be sloten. als Von Herlings niet z(io schoon zoon moest worden, en zoo voorts. Zeer kort daarna werd bet huwelijk voltrokken. De bruidegom keek vroolijk, de bruid zag er nog fletser uit dan ge woonlijk. EENE OOST-INDISCHE FAMILIE. Het spreekt van zelf dat Bondt, na het gebeurde geen voet meer bij Van Meenen op het kantoor zette. Van Wil ligen deed Dog eene vruchtelooze poging om hem te bewegen zoolang bij den koop man te blijven, totdat hij wat anders krijgen kon, maar te vergeefs. In hel eerst had hij rust noch duur; hij vloog langs de straat, somtijds .bijna den ge- heelen dag, dar. eens omdat bfj het niet langer in zijne kamer kon uithouden, dan weder om Theodora te zieD. Niet zelden gebeurde het. dat hij een uur lang met de armen onder het hoofd, voor zich zat sedert 1 Mei rechter in de rechtbank te Utrecht en sedert 1887 lid der Eerste Kamer voor de provincie Utrecht. Hij behoort tot de rechterzijde der a.-r. Mr. J A. Loeff (R -K.) is een nog jong advocaat in 1887 te 's Bosch ingeschreven. Sedert 1896 is hij lid der Tweede Kamer voor het district 's Bosch. Generaal Bergansius (R.-K.) was van 1881 1891, Minister Van Oorlog, heeft toen een legerorganisatie met afschaffing van plaatsvervulling voorgesteld, die hij echter wegens zijn aftreden na de ver kiezingen van 1891 niet tot stand heeft kunnen brengen. De vorige maand is hij tot Kamerlid voor Eist gekozen. De gep. vice-admiraal G Kruys. die als Minister van Marine zal optredeD, heeft dat ambt reeds een paar maanden (van Maart tot Aug. 1891) vervuld. Mr. J. J. I. Harte van Tecklenburg (R.-K) is sedert 1888 lid der Tweede Kamer voor het Katholieke district Grave. Hij heeft 11 jaar geleden een vlugschrift geschreven waarin hij een soort van pro tectionisme heeft aanbevolen Mr. J. A. De Marez Oyens is sedert 1885 met den titel van 'Administrateur" hoofd van de afdeeling »Handel en Nijver heid" bij het Departement van Water staat enz Hij behoort tot de a.-.r, en is een man van veelzijdige kennis. De Minister van Koloniën, jhr. mr T. A. J. Van Asch van Wijck, is vroeger lid der Tweede Kamer geweest voor Amersfoort, en werd in 1890 gouverneur van Suriname. Na zijn terugkeer kozen de Staten van Zeeland hem, in 1896 tot lid der Eerste Kamer. Hij is sedert een jaar burgemeester van Amersfoort en is nooit in Oostlndië geweest. President Kruger woonde Zondag met den heer en mevr. Wolmarans de voor middaggodsdienstoefening bij in de kerk der Geref. Gemeente te Scheveningen, onder gehoor van ds Van der Valk. Ds. Van der Valk liet in den dienst voorafgaan een woord van diepgevoelde deelneming in het verlies door het zwaar beproefde Staatshoofd geleden, en sprak naar aanleiding van 1 Corinthe 10 vers 18b.„Hij zal met de verzoeking ook de uitkomst geveD, opdat ge ze kunt verdragen.* Na afloop der godsdienstoefening toen de President zich, weder per rijtuig met het echtpaai Wolmarans naar de villa „Nuova* aan den Scheveningschen weg begaf, werd hij onderweg door een groote menigte eerbiedig begroet. te kijken, zonder een enkel woord te spreken. „Maar ik moet nu Tbéodora zien,* riep hij uit. Hij kwam b(j Spil n m aan huis. „Hoe gaat bet Bom lowijn Nu Theo dora uwe ziene tocïi dat mebeer Bondt binnenkomme,* zei mevrouw. Het meisje groette vrij stijfjes. Daar zit altijd die lastige mama bij, dacht Bondt. Het was hem niet kwalijk te nemen, want die mama was werkelijk lastig. „Is mijnheer Spilman t'huis mevrouw „Ja bij zit op zijne kamer.* „Zou ik mijnheer Diet een oogenblik kunnen spreken „Ja wel, uwé wete den weg niet waar „Zou ik mijnheer niet storen „Och neen, hij voere niets uit, hij leze maar kranten Boudewijn wilde heen gaan. »Wel, wel mijnheer Bondt, zonder het gezelschap vaarwel te zeggen Je vous en fais mon compliment, mon gentilhomme." »Och, lieve Theodora neem me niet kwalijk, maar ik heb zooveel aan mijn hoofd, mevrouw, ook u vraag ik nederig excuus.* lEnfin, het is maar zoo als 't spreek- wooid zegtuit het oog uit het hart, maar bij onzen vriend Boudewijn mama, is het al uit het hart als het nog niet uit het oog is.« >Lieve Theodora, plaag zoo dikwijls en In België zjjn velen ontevreden over de grensraaatregelen, welke door onze regeering op Belgische paaiden worden toegepast ZooaN hekend is, mogen sinds 1 Juni 1.1. geen jnarden uit België naar Nederland gevoerd wo. den of de dieren moeten bestemd zijn voor het leger of uitsluitend gebruikt worden voor het grensverkeer. D.ze raaa'- regei is genomen om in ons land den kwaden droes te voorkomen, welke door Engelsche slacbtpaarden in België wordt aangebracht De Belgen vinden nu, dat, wat de Engel sche slachtpaarden betreft, deze evengoed in Amsterdam en Rotterdam aankomen, als in Gent en Antwerpen zoodat er van die zijde voor beide landen gevaar van besmet ting bestaat en wat het heerschen van kwaden droes in België aangaat, daarvan komen, volgens de otficieele statistieke op gaven heel weinig gevallen voor (3 in de 2de helft van de maand Juni). België vergeet echter, dat er in ons land ook heel weinig gevallen vari mond- en klauwzeer voorkomen, pn toch houdt het de grenzeu gesloten voor ons rundvee. De Landbode, het orgaan van het Bel gische landbouw-ministerie, verklaart »dat men waarschijnlijk verwachten mag. dat de Belgische regeering den invoer van Hol- landsche paaiden in België aan hetzelfde regiem zal onderwerpen als den invoer van Belgische paarden in Holland." AXEL, den 30 Juli 1001. Men schrijft uit Ter Neuzen aan de M. Ct. Daar reeds geruiraen tijd bleek dat op het terrein en uit de loodsen van de staal fabriek alhier Werd gestolen, en men uit een onderzoek moest opmaken dat het ont vreemde, meest koper, in België werd van de hand gezet, lag de gemeente-politie Vrijdag te Sluiskil op den loer Zij arres teerde daar een, in België wonenden werk man der fabriek, die, na van de fabriek met den vóóilaatsten trein vertrokken te zijn, te Sluiskil was afgestapt en nu voor den laatsten trein aldaar weer wilde instappen. Ofschoon eerst alles ontkennende, is d" gearresteerde Zaterdag, tegenwoordig zijnde bij een plaatselijk onderzoek in den omtrek van station Sluiskil, door de mand gevallen en heeft bij ook de plaats aangewezen waar hij een gestolen voorwerp, in een blok haver, had verborgen, om dat, indien hij niet ware gestoord, verder te vervoeren. Zondag is de arrestant naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht. Door de Arrond.-Rechtbank te Mid delburg is ter vervulling der vacature van zooveel je maar wilt, maar nu niet in 's hemels naam, adieu.* »De arme jongen beeft '.vat, betgeen hem hindert,* hernam Theodora. „Ik had hem eens recht in de knijp willen zetteD, omdat wij hem ir, zoo'n vreeselijk langen tijd niet gezien hebben, maar hij zag er zóó ongelukkig uit, dat ik bang was, dat we nog barnsteen of spiritus noodig zouden gehad hebben. Marr wat zou hij bij papa moeten doen »0 ik begrijpe heel goed.* »Wat dan, mama >Ikke niet zeg, ikke zwijge kan.* Theodora stond van haar stoel op, knielde voor hare mama, streek haar onder de kin, en vleide „toe mama zegt het nu maar aan je dochtertje.* »Ikke weet niet zeker, maar ikke be grijpe, hij komme vrage om uwe hand. Ja ja, papa altijd zoo voorzichtig was, ik zegge bij een eerlijke jongen is, ik liete maar begaan.* Boud ging intusscben naar Spilmans kamer, half kantoor en balf studeervertrek, en klopte aan »Binnen Zoo, mijnbeer Bondt, ben jij daar, ga zitten.* „Stoor ik u ook mijnbeei „Och neen, ik lees de kraDt, en dat kan ik later ook wel doen.* »Mijuheer, het doel waarmeê ik kom, zal u vreerad voorkomen, en ik weet eigenlijk niet boe te beginnen, 6n hoe te eindigen." kantonrechter te Ter Neuzen, ojigemaakt de navolgende alphabetische Ijjst van aanbe velingmr. K. N. Hengeveid, griffier bij het Kantongerecht te O irschotmr. J. F. C. Meijer, griffier bij het Kantongerecht te Eindhoven jhr mr. J. A. Schorer. advo caat en procureur te Middelburg, tevens kantonrechl er-plaats verv. aldaar. Te Utrecht slaagde de heer Joh. Adriaanse van Hulst voor het staatsexamen Bij Kon. besluit zijn o. m. benoemd tot gezworen van den Koningin-Emmapolder, J. A. Verhaegeu te Graauw en tot voor zitter van het bestuur der waterkeering van het calamiteuse waterschap WalsoordoD, P. A. Adriaansens te Hontenisse. Van goeder hand wordt medegedeeld, dat de geruchten omtrent een tuss henkomst van de Nnderlandsche Regeering ten gunste van den vrede in Zuid-Afrika ongegrond zijn. De aankomst van President Kruger te 's Gravenbage houdt er ook geen verband mede. Sedert zijn verblijf aldaar ontving het Staatshoofd weder tal van bezoeken van particulieren. Dr. Leyds keerde Zaterdagavond weer naar Brussel terug. Aldus wordt bericht. Wij kannen er bjj- voegen, dat in Tiansvaalsche kringen de in omloop zijnde vredesgeruchten beslist worden tegengesproken. Dat het te Arnhem gevaarljjk is den naam de Jong te dragen, leert de volgende geschiedenis, die de „N. Arab. Ct." ver baalt Woensdagavond tusschen 8 en 8V2 uur verscheen in het Volkskosthuis aan den Hom- melscben weg te Arnhem een politie-agent om den tjeruchten vrouwenmoordenaar Hen drik de Jong te arresteeren. Er logeerde daar nl. iemand van dezen oaam. De agent arresteerde hem, boeide hem in het kosthuis en vervoerde hem geboeid naar het hoofd bureau van politie. Onderweg kwam een ander agent er bjj. Deze bevrijdde hem van de boeien, maar zei, dat hij hem direct zou neerschieten, als hij een poging deed om weg te loopen. Aan het politiebureau gekomen, bleek, dat de gearresteerde een hoogst fatsoen lijk man was. Bij het zwemmen in het IJ is te Amsterdam een jongen van 18 jaar ver dronken - Te Nes (N.-H) zijn twee kin deren van R. verdronken. Een 72 jarige man, thuis behoorende op St. Doel, Raams- donkveer, is terwijl hij aan den Nieuwen Maasmond in een griend aan 't werk was, door den bliksem gedood. »Zoo! als je anders maar begint, dan komt het eind wel van zelfje weet je bent niet bij een minister, bij wien men audiëntie hoeft te vragen.* »Ik weet niet mijnbeer of u wel eens gemerkt hebt, dat ik uw dochter gaarne mag, dat »Zeg eens viiendje, denk je dat ik voor niets de weteld doorgekruist heb? dacht je, dat ik zaDd in mijn oogen bad klonk het antwoord meer gulhartig dan staat kundig. sIk moet u daD rondweg bekenueD, mjjnbeer,* hernam Boud, een weinig be moedigd door de rondboistige taai, »dat ik mijne liefde reeds vorklaard heb aan Theodora. Ik vraag daarvoor verscbooning, want ik weet zeer goed, dat ik eerst met de ouders van het meisje bad bebooren te spreken, maar »Ja daar had ik zeker niet op tegen gehad, maar enfin, je dacht nu ook aan je eigen zakeD, maar niet aan de mijne. Ik keur het niet goed, dat moet je niet denken, maar ik dien het je wel te ver geven, wani als ik zoo na ga hoe ik aan een vrouw ben gekomen, enfin, dat maakt niec uit. maar de conclusie vrindje, ik wil je bij voorraad alles vergeven, dat zeg ik. aan jou, omdat ik je ken, als je me maar niet lang naar bet eind laat wachten.* Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1901 | | pagina 2