burgerlijke Stand Marktberichten. Advertentien. Nieuwe Nikkelen Kettingen, Brochss, Portsmonnaiss, en ook nieuwe PIJPEN. r Een zeventigjarige landbouwer uit Hesselingen (gein. Staphorst) viel bij het afleveren van biggen te Meppel van den wagen. Ofschoon hg veel pijn gevoelde, wandelde hij nog naar huis, een afstand van een groot half uur. Bij onderzoek bleek, dat de krasse grijsaard vier zjjner ribben had gebroken. Te Haarlem is een metselaar van een steiger voor het huis waar hij werkte ge vallen. Hij werd bewusteloos opgenomen en overleed weldra. Aldaar is gevankelijk binnengebracht een onderwjjzer uit Purmerend, verdacht van onzedelijke handelingen met aan zijn zorg toevertrouwde kinderen. De onderwijzer, behoorde niet te Purme rend, maar te Edam thuis. De Haarlemsche rechtbank heeft een instructie geopend tegen het hoofd der Christelijke school te Alketnade, die een jongen heeft geslagen, aan welk slaan die knaap vermoedelijk js overleden, Een 4-jarig kind van den metselaars- baas T. te Enschedé is op den Zuiderlinge door een wagen overreden en gedood. Te Rijssen is ingebrokeu bg den slager G. Rekers. De inbreker, dien men door een raam had zien binnen sluipen werd bij het verlaten van het perceel door de nachtwachts in arrest genomen. Hel bleek te zjjn zekere Van Laar, electricien te Amsterdam, oud 21 jaar. Hjj werd in het bezit gevonden van een dolk en diver se inbrekerswerktuigen. Uit den oorlog in Zuid-Afrika. Kitchener Buit behaald overste Overste Niet veel. In de verlateu boer derij hebben wij een stuk kaas gevonden, maar 't was helaas vol wormen 't krioelde duizende zaten er in. KitchenerDan telegrafeeren wjj Boeren uit een vaste stelling verdreven. Overste Green veroverde onderscheidene duizenden stuks vee. Te Neerpelt kwamen drie halfdronken kerels in de dorpsherberg, bestelden een glas bier en vertrokken zonder betaling. De kastelein volgde hen naar buiten en vroeg om betaling. De kerels wierpen zich toen op den man en staken hem een lang slagers mes in het lichaam. De herbergier werd dood opgenomeD In een spiegelfabriek te Herzogenrath is een werkman tusschen een wagen en een muur bekneld geraakt, waarbij zijn hoofd letterlijk werd plat gedrukt. De man was op slag dood In Rusland bedraagt het getal nieuw ingeschreven militieplichtigen dit jaar meer dan een millioen. Daarbij komen dan nog bijna 100.000 die voor een tweede dienstjaar zich hebben verbonden. Onder de H/8 mil lioen zjjn 55.000 Israëlieten, 34.500 Moham medanen en 1500 heidenen. Aanlokkelijk aanbod. Onder de aan kondigingen ia de „Morning Post" las meu dezer dagen de volgende advertentie. Te huureen gekanteeld kasteel, gebouwd op eene door de golven van den Atlantischen Oceaan, gezweepte rots, op een der meest romantische en gevaarlijkste plaatsen onzer ruwe kusten, vlak tegenover den üoodssteen. Vele schipbreuken, talrgke ljjken, drie zalen, zeven slaapkamers, alle hedendaagsche ge riefelijkheden 126 in de week Gega digden enz. Jammer dat het er niet spooktdit ware allicht een gulden of wat meer »in de week" waard geweest. Te Luik verscheen als getuige voor de Rechtbank zekere Leroi, Leopold, die zich beklaagde dat een juffrouw met wie bg een paar uren geconserveerd had, hem bestolen had. De advocaat der beklaagde had er aardigheid in voortdurend te spreken van Leroi Leopold, waarop de off. van just, vroeg of het niet beter was hem Leopold Leroi te noemen. De advocaat antwoordde, dat de proc,-gen. den getuige aldus gedag vaard had >in naam des Konings". Het was een voortdurend gelach in de recht zaal. De jury lachte mede en sprak het langvingerige juffie vijj, De Memorial diplomatique deelt mede dat Italië overgaat tot den aanmaak van nieuwe snelvuurkanonnen. Een Singaleescbe darser, die nog van het tentoonstellingsjaar te Parijs was blo ven hangen, verlangde dezer dagen naar zijn land terug. Hij had liefdesbetrekkingen aan geknoopt met een bijzonder mooi Spaansch meisje, dat als modiste te Parijs haar geld verdiende, en vroeg haar, hem naar zijn vaderland te volgen. Toen zij weigerde, viel de minnaar haar op straat met een dolk aan en verwonde haar doodelgk. In het dorp Cirez nabjj Nancy is een vreeselgk drama afgespeeld De adjunct- burgemeester onderhield zijn 27-jarigen zoon over diens weinig voorbeeldig gedrag, toen de jonge man plotseling een geweer van den muur nam en zijn vadej* op de plaats doodschoot met een schot dooi het hart. De moordenaar werd onmiddelijk gear resteerd. Hg toont niet het minste berouw. Bij Bilbao zijn twee visschersbooten omgeslagen, waarbij zes personen ver dronken. Iets voor bezitters van huizen. Hoe men zonder gemoedsbezwaren den huurprijs zijner huurders verhoogen kan, daarvan eeft. een Beriijnsch huisbezitter zijn beroepsge- nooten een schitterend staaltje gegeven. Hij schieef aan een van zijn huurders het volgende Waarde heer! Naar ik hoor, viert u heden uw 50-jarig ambtsjubileum en gelijk tijdig uw gouden bruiloft. Zooais ik uit mijn boeken zie, is het ook juist 25 jaar geleden sedert u het thans mij toebehoorende huis tot woning gekozen hebt. Met betrekking tot dezen drievoudigen herinneringsdag zend ik u mijn harteiijken gelukwensch. Haaru nu sedert den langen tijd waarin u iri mijn huis woont, zeker in de gelegenheid zijt gew-est, om tot welstand te geraken zult u, de tegenwoordige verhouding in aanmer king genomen, wel met een verhooging van 60 mark op den huurprijs instemmen. Mocht dit echter niet het geval zijn, zoo zeg ik u hiernevens de huur op, Nogmaals geluk geweusebt met uw jubileum teeken ik mjj hoogachtend Drie gemaskerde kerels hebben nabij Wagner, in Mentana, een trein van de Great Northern, die naar het Westen reed, aan- Zij deden de brandkasten springen door middel van dynamiet en maakten zich meester van ongeveer 40 000 dollars in geld. De dieven zijn te paard ontvlucht. Zij hebben de reizigers niet beroofd, maar een dezer werd gekwetst. Naar uit Aalborg, in Jutland, gemeld wordt is de Deensehe schoener „Anna" Donderdag nabij Limfjord in de lucht ge sprongen. De schoener moest eene lading naphta naar Göteberg brengen de reis was nauwe lijks begonnen en het schip was slechts 3/4 mijlen van de kust verwijderd, toen de lading ontplofte. De boot stond onmiddellijk in vlam en alhoewel er aanstonds hulp werd gezonden, hadden toch reeds de kapitein en een man hun dood in de golven ge vonden. Aan boord vond men nog twee mannen, die erg gewond waren. Men bracht ze naar het gasthuis, waar een van hen 's nachts overleed. Een slager te Besoyen had worst ont vangen van een exportslagerij aan een gezin werd nog dienzelfden dag daaivau verkocht. Kort na het gebruik werden man en vrouw zoo ziek, dat geneeskundige hulp spoedig gehaald moest wordeD. Geconstateerd werd bloedvergiftiging, als gevolg van het gebruik dier worst. Ofschoon men voor hot behoud van den man erg bevreesd was, aangezieD hij 't meeste had gegeten, is hij thans beterende. De worst is door de politie in beslag genomen Bg het schieten mei torpedo's te Cadix weigerde de derde torpedo. Een lui tenant wild9 de oorzaak daarvan onderzoe ken en bracht het projectiel in het machine gebouw, alwaar de poging met een kleine lading herhaald werd. Toen had echter een vreeselijke ontploffing, plaats waarbij drie man gedood, zes zwaar gewond en velen licht gewond werden De luitenant werd doodelgk gewond. Een vreeselijk ongeluk is gebeurd op den Hongaarschen staatsspoorweg, De regens van eenige dagen geleden hadden een tunnel bg Marmaros-Szigeth overstroomd en 60 arbeiders waren bezig de schade te herstel len, toen plotseling een bergstorting plaats had en de werklieden werden bedolven. Troepen weiden ontboden tot hulpverleening Tot dusver zijn 8 lijken en 5 zwaargekwet- sten gevonden. De hitte in de Vereenigde Staten heeft nog steeds aangehouden. Elke nieuwe dag gaf een record. De vorige week overleden op Manhattan en te Brooklyn tusschen middernacht en 3 uur des middags 62 personen aan de gevolgen van de hitte. Vele fabrieken en magazijnen zijn gesloten, alle hospitalen zijn vol. De morgue ligt vol lijken. Vier tot 5000 menschen hebben den nacht doorgebracht in Battry Park en 15.0ü0 op het strand van Coney-eiland. Te Philadelphia rees de thermometer in den morgen al tot 110 gr. P.25 menschen bezweken en 'n paar honderd zjjn ziek geworden van de warmte. Te Pittsburg stierven 40 menschen in een etmaal. Alle zaken staan stil. Boven New-York is een onweder losge broken, dat eenige verfrissching heeft ge bracht, maar er wordt meer warmte voor speld. Te New-York zijn 188 menschen bezweken, het totaal voor de stad op 6 a 700 brengeed en voor het district op 1260. Honderd en 50 duizend personen verlieten New-York. De bladen drukken in groote, roode letters, de waarschuwing »Laat u niet opwinden of bang maken." Overal in de stad wordt van overheidswege gratis ijs beschikbaar gesteld. Een bekende autoriteit, prof. G von Bunge, wijst op het gevaar, verbonden aan het verstrekken van groote hoeveelheden zuivere suiker aan kinderen. Zuivere suiker bevat n.l. geen der twee voor den groei onmisbare bestanddeelen n.l. jjzer en kalk, en prof. B. schrijft aan het te veel gebruiken van dergelijke suiker zeer veel gevallen van bloedarmoede en tandziekten (caries) toe. Hij raadt aan der. „suikerhonger" bij kin deren te stillen door suikerrijke vruchten (peren, druiven, pruimen, abrikozen en vijgen) of iams en beveelt, vooral honing als een voortreffeljjk voedsel aan Op een plaatsje bg Mechelen werd in een nacht eene vrouw door een onweer gewekt. Daar zij wegens de warmte alle ramen opengelaten had, stond zjj op om die te sluiten De man, een landbouwer, op zjjn beurt wakker wordende en gedruisch hoo- rende op het erf, dacht aan dieven, nam zijn geweer, en een gedaante uit den stal ziende komen gaf hjj vuur. Zjjne vrouw, in 't hart getioffen, viel met een gil neder. Te Matusoo in het Russische gouverne ment Kieff zijn twee bedelaars aangehouden, die twee zwaar verminkte kinderen bjj zich hadden. De kinderen waren gestolen uaar men zegtis een derde eveneens gestolen kind gestorven tengevolge van moedwillig veroorzaakte verminkingen. In de Spaanscbe provinciën Malaga en Bajadoz hebben spnnkhanen ontzagljjke verwoestingen aangericht. Op de velden is geen groen plantendeel achtergebleven, de wjjn- en de oljjfgaarden zijn onherstelbaar vernield. Over Bajadoz trok een zoo dichte en groote zwerm, dat de zon uren lang verduisterd scheen. Van 16 tot en met 30 Juni 1901. Koewacht. Huwelijks-Aangiften. 27. Cyrillus Franciscus Verkerken, 32 j,jm. en Clemence Maria Coone, 21 j., jd. Huwelijks-Voltrekkingen. 17. Bruno de Potter, 46 j., jm. en Sol vie Emerence Bracke, 36 j., jd. 25. Alphonsius de Potter 44 j., jm. en Maiia JosephinaGgsel, 40 j-, jd. Geboorten. 17. Alphonsus, z. van Augus- tinus Maltens en Maria Louisa Franke- vijle. 19. Gabriellb Coralie Marie, d. van Floientinus Remery en EmmaTacq. 22. Delina Marie, d. van Petrus Kegels en Prudentia de Block. 28. René Joseph, z. van Antonius de Caluwe en Pbilomena van den Berghe. Overlijden. 23. Dominicus de Caluwe, 53 j., z. van Charles Franciscus en Ursula van Rompu, (overl.) 24. Magdalena Maria Stephanie van de Walle, 1 jd. van Prudent Camile en Mat ia Louisa Bernaert. Overslag. Huwelijks-Voltrekkingen. 26. Petrus Boone, 33 j., jm. en Veneranda Maria van Laere, 23 j., jd. Geboorten. 23. Adriaan Meeuwis, z. van Mels Willemsen en Catharina Dieleman. Zaamslag. Huwelijks-Aangiften. 20, Ja cob Dieleman, 18 j., jm. en Jacoba Cor nelia Loureus, 19 jjd. Huwelijks-Voltrekkingen. 19. Johannes Jacobus 't Gilde, 22 j., jm. en Pleuntje Kempe, 22 j., jd. 20. Jacob Buijze 21 j., jm. en Adriana Verplanke, 24 j., jd. 27. Jan de Putter 24 j., jm, en Pieternella de Putter, 22 jjd. Geboorten. 21. Willem, z. van Willem de Jonge en Suzanna Verplanke. 27. Janna Jozina, d. van Franpois Horrebout en Elisabeth Lijser. Overlijden. 16. Jacobus de Brujjne, 15 jz. van Corcelis en Janna Faas. Zuiddorpe. Huwelijks-Aangiften. 19. Aloijsius van Vooren, 26 j., jm. en Victo- riDa Crujjplandt, 20 jjd. Geboorten. 16. Henri Joseph, z. van Aloijsius de Moor en Marie Ludovica de Witte. 22. Florent Edmond, z. van Joan nes Velleman en Prudentia Coone. 30. Robertus Alphonsus, z. van Eduardus Baert en Natalie Colleman. Axel, 6 JULI. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe 8,- a 8,25 Rogge ƒ7,- a 7,25 Wintergerst f 0,— a ƒ0,— Zomergerst ƒ0,- a f 0,— Hav°r ƒ7,— a ƒ7,25 Erwten ƒ9,- a 10, - Paar- denboonen 0, - a 0,— Lijnzaad - J Aardappels ƒ0, Alles per 100 kilo. Hulst, 8 JULI. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe 8, - Rogge 6,75 Wintergerst 0,— Zomergerst ƒ0,— Haver 7,25 Erwten 10,— Paardenboonen 7,75 Dui ven boonen ƒ0,— Witteboonen 0,— Bruineboonen 0, Boekweit ƒ0,— Lijn zaad ƒ0,— Aardappels ƒ8,— Koolzaad per zak van 106 liters /0,— Boter per kilo 1,10. Eieren per 26 stuks 0,80. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 42 stuks hoornvee, 57 varkens, 0 schapen verkocht 23 31 0 Gent, 5 JULI. Graanmarkt. De prijzen zijn opgegeven in franken en per 100 kilo Tarwe 16,75, rogge 14,50 gerst 15,50 haver 18,25 tot 18,50 koolzaad lynzaad tot ljjnzaadkoeken tot koolzaadkoeken fr per 100 kilos. Boter per kilo 2,52 tot 3,00 Eieren de 26, 1,62 tot 1,80. Alleu die heoben medegewerkt of hun belangstelling hebben ge toond bij rmjne herkiezing op 5 Juli be tuig ik mijn welgemeeudcn dank D. J. OGGEL, Axel, 8 Juli 1901. Mijn harteiijken dank aac allen die hebben medegewerkt tot mijne beuoeming als lid van den ge meenteraad, alsmede voor de vele bewij zen van belangstelling daarbij onder vonden. W. DIELEMAN Pz. Axel, 8 Juli 1901. ZOO PAS ONTVANGEN L. B. A. ROLFF, Lz.

Axelsche Courant | 1901 | | pagina 3