i BEKENDMAKING. 26 CANAlUBOOm BREUKZALF. Marktberichten. Advertentien. Woensdag 6 Februari 1901, Uit de hand te koop Zoo pas ontvangen HOEDEN. Mans-, en Jongenspetten, J. K. YINK Axel. 2000 gulden beloon ing Secretaris dhr. J. A. van Vessem. De notulen der vorige vergadering worden na eene kleine opmerking van dbr. Van Hoeve goedgekeurd. De Secre taris had n.l. geschreven in de notuleD na eenige gedachtenwisseling wordt be sloten enz., en hetgeen dhr. Van Hoeve gezegd had achterwege gelaten. Gaarne zou dhr, Van Hoeve zien dat hetgeen gezegd werd ook genotuleerd werd. Op de vraag van den Voorzitter of hij het gezegde van dhr. Van Hoeve nog wenschte ingelast te zien, antwoordt deze ont kennend. I. Ingekomen stukken. a. Bericht van het gemeentebestuur van Terneuzen dat de kinderen van Axel die op de school van Sluiskil ter school gaan, met 1 Januaii 1901 niet meer zul len worden toegelaten. b. Een schrijven van den Inspecteur der Telegrapbie dat geen bezwaar be staat tegen het bedienen van den tele- phoon door den Diiecteur der posterijen te Axel. c. Idem van den gemeenteraad van Zaaraslag, dat geene termen worden ge vonden om bij te dragen in de kosten tot verharding van den Zaamslagsche weg. d. Proces-verbaal van kasopoeming bij den Gemeente-Ontvanger, waaruit blijkt dat in kas is da som van 3861,88 II. Aanbieding der rekening van het Algm. Burger], Armbestuur over ,1900. Deze wordt in handen gesteld eener com missie bestaande uit de beeren Koster, Woltert en Frans Dekker, ten einde haar te onderzoeker. III. Met algemeene stemman wordt be sloten tot af- en overschrijving van posten op de begrooting van 1900. IV. Verzoek var. W. C de Jonge o. a. om aan personen nit andere wijken te beletten hun vuil langs de gooi, welke loopt door het zoogenaamde smalle straat je naar den Zuiddam, af le voeren De Voorz. zegt dat op het neerwerpen van vuil 6D andere dingen zooveel moge lijk door den veldwachter toezicht wordt gehouden. De Jonge woont daar juist op 't eind en die heeft er wel veel last van, maar 't is zooals altjjd, eerst wordt er een huis gebouwd en dan komen later de klacblen. Dhr. Jansen vraagt of het niet zoo kan gemaakt worden dat er eene goot van cement of eene riool gelegd wordt langs het huis van de Ridder direct naar de sloot, het is daar toch bepaald eene sme rige boel. De Voorz. zegt dat men dan nog wel giond zou moeten onteigenen en zou de Bidder zelf daar mede content zijn. Adies- santen klagen wel dat zelfs uit de Lange Noordstraal het vuil water in bedobldo goot wordt gegooid, maar zelf werpen ze toch ook maar alles neer. Dhr. Smi6s zegt dat het wel raadzaam zjjn zou, als er eens wat beter naar ge keken werd, want daar aan den stal van Gast liggen dikwijls groote hoopen sintels en dat is toch niet ver van den veld wachter. Ik geloof dat er weinig op ge let wordt. De Vooiz. belooft onderzoek te zullen doen naar den toestand en het toezicht, zoo mogelijk, te doen verscherpen. V. Verzoek van J. K Vin aannemer van het postkantoor om kwjjtsohelding der op hem toegepaste boete. In zjjn adres geeft adressant als reden van te late oplevering op: dat er meerdere werkzaamheden aan het postkantoor waren dan aanvankelijk was gedacht dat er slechte gedeelten aan het gebouw waren, waardoor meerdere werkzaamhe den werden veroorzaakt dat hij geprobeerd heeft bekwame am bachtslui er bij te krijgen, maar dit hem niet gelukt is, door de vele weikzaam- heden op andere plaatseD. Daardoor beeft bij dikwijls tot 10 en 11 ure 's avonds moeten werken om klaar te komen, en daarom alles in 'l werk beeft gesteld om tijdig gereed te zijn. Daarom doet hij een beroep op de goed hartigheid der gemeentoiaadsleden, en verzoekt bem van de boete te willen ont heffen. Het advies van den architect Wisse luidt dat den aannemer moet "worden af getrokken op do aannemingssom eene boete van 780. Er is te lang gewach: om met het werk le beginnen, doch d aannemer beeft getracht werklui te krij gen, en dit is hem niet gelukt. Bovendien heeft de aannemer al het mogelijke in. het werk gesteld om goed en net werk te leveren, hetwelk hem ook van de hopten zou kunnen doen verschoond blijven. De Voorz. zegt dat do Rijksbouwmeester ook alles in de beste ordn beeft bevonden, en stelt namens B. W. voor, vpor dit maal geene boete to'e "te passen. Dbr SmiesIs bij de aanwijs er wel degelijk opgewèzert dat boete zou wordeD toegepast als tiet werk te laat werd op geleverd De Voorz.Dat is altjjd het eerste woord van den Burgemeester. Dhr. Van Hoéve zegt dat het jammer ia, dat bet moet gebeuren, maar doet men het niet daD zou men later in gioote moeilijkheden geraken. Het moest toch den len November reeds klaar zijn, en toen is er een maand uitstel gegeven me dunkt er moet toch het een of ander mee gedaan worden. Dhr, Wolfert stelt voor eene boete van 100 toe te passon. Dhr. Lamaitre zegt dat het postkan toor toch klaar was, toen het in gebruik noest worden genomen, en er dus niet gewacht moest worden, en omdat het aannemen tegenwoordig als 't ware op leven en dood gescniedt, zou ik het on zin vinden om de boete toe te passen, enkel omdai de gemeente er geen nadeel van heeft. Ik ben dus zoowel tegen het voorstel van dhr Van Hoeve als tegen dat van dbr. Wolfert. Dhr. Van Hoeve zegt dat bij het vol strekt er niet in kan zien, dal het onzin zou zijn om de boete toe te passen. Dhr. Lamaitre verklaart met dat woord onbillijk te hebben bedoeld. Dhr. Van Hoeve O, dat is beter helder. Dhr. Jansen stemt met dhr. Lamaitre in. Dhr. Wolfert zegtDe andere timmerlui zullen wel zeggen, dan had ik het ook wel aan kunnen nemen als het zoo ge makkelijk gaat. Dbr. Koster zou de helft der boete toe- willen pas»en. Dhr. Dregmans is niet voor modereeien. Hjj zegt we moeteu ons strikt houden aan de boete d. w. z. geen boete toe passen öf de geheele boete. Ik voor mij zie er niets ia vooi ditmaal ontheffing te veileenen, daardoor verliezen we ook ons recht niet om een volgenden keei de boete wel toe te passen. Het voorstel van het Dag. Bestuur wordt nu iu omvraag gebiacht nl. om geen boete toe te passen. Voor stemden de hb. Jansen, Dregmans, P. Dekker, Lamaitre en de Voorzitter; tegen stem den de hh Wolfert, Van Fraaoijohove, Van Hoeve, Smies, F. Dekker en Koster Het voorstel van dhr. Wolfert om eene boete van 100 toe te passou, wordt met 7 van de 11 stemmen aangenomen. Voor stomden de hh. Wolfert, Van Fraaijenhove, Jansec, Van Hoeve, Smies, F. Dekker en Koster, tegen de hh. Dreg mans, P. Dekker, Lamaitie en de Voorz. VI. Vei zoek van P. van Bendegem om verhooging zijner jaarweddè als gemeente grafdelver. De Voorz. zegt dat berekend is^ dat de grafdelver per graf 1,25 verdient, en z. i. daarom nog al goed betaald wordt, wes halve B. W. voorstellen de verhooging niet toe te staan. Dhr. Koster zegt dat men voor zulk werk wel iets meer mag hebben dan een gewoon daggeld, want dat is allemans werk niet. Zouden we bem niet 25 meer kunnen geven Het voorstel van B. W. wordt eerst in stemming gebracht en aangenomen rnet 9 van de 11 stemmen Tegen stemden de hh. P. Dekker en Koster. VII. Verzoek van de beide gemeente- dokters om verhooging hunner jaarwedde. Adressanten viagen hunne jaarwedde te Irengen van 300 op 500. De Voorz. zegt dat B. W. hebben besloten eeoigszins aan het ver/, ><^k te voldoen, en voor te stellen- 100 ver hooging toe to staan. Dhr. Jansen is er voor a n bet gevraagde te geven. Dhr. Koster zegt er tegen te zijn, daar ze het van te voren geweten hebben. Dhr. Dregmans is ei voor daar de be volking steeds grooter wordt en de armen praktijk zich meer en meer uitbreidt. Dhr. Smies zegt dat dit zooveel niet verschillen kan in die drie jaren dat de dokters hier zijn. Dhr. Di^gmans gelooft dit wel, want hij heeft het hen zelt booren zeggen, en dan nog de schade, o. a. verleden jaar aan Janna Cové daar beeft dokter Ittmann veel aan toegelegd. Dhr. Jansen Misschien wisten de dok ters vroeger Diet hoeveel armen hiei waren. De Vooiz: Daaromtrent zal Dr. Trouw hen we) op de hoogte hebben gebiacht. Het voorstel Jansen wordt eerst in om vraag gebracht. Voor stemden de hh Jansen en Dregmans, de overige hh. allen tegen. Het voorstel van bet Dag. Bestuur wordt eveneens verworpen met 7 tegen 4 stem men. Voor stemden B. en W. en de heer. Jansen. VIII. Verharden Zaamslagschen weg. Hieromtrent wordt besloten eenen weg te maken ter breedte van 3 Meter en in te laten schrijven volgens keien van9/15 en van 10/12 Dan kan het verschil in prij3 worden gezien, De uitvoering hiervan wordt aan Burg, en Weih. opgedragen. IX Benoemen leden commissie bedoeld in art. 22 der leerplichtwet. In deze commissie worden benoemd de hb. Pb. J. van Dixhoom, P. Dekker Fzn. A. J. Claessens, B. van Ruijven.C. Dijk- wijl, P van Vliet, Laansma, A Essel- brugge èn Jac. Ver ijzer. Dhr. Smies vraagt of er omtrent de herstelling van de torenklok al iets be kend kan gemaakt wot den. De Voorz. zegt al informatie ingewon nen te hebben, maar nog niet volkomen. Een deskundige hier uit Axel kon geen licht gevën over de zaak, maar hij hbeft er over geschreven en dan zou die man zelf komen kijken. Dhr. Smies neemt biermede genoegen. Dhr. Dekker zou gaarne meer licht hebban omtrent bet sluiten van de schoei te Sluiskil voer de Axelsctie schoolkin deren. Hij toch dacht dat de Burgemees ter van Axel den dag na de raadszitting met dien van Terneuzen zou hebben on derhandeld, en dit is niet gebeurd, want eeu buurman van hem heeft nog met laatstgenoemden Burgemeester gesproken, en deze zeide den Burgemeester van Axel niet te hebben gezien. De Vooiz antwoordt van plan te zijn .geweest Woensdag, volgende op onze laatste vergadering, naar zijn collega te Terneuzen toe te gaan, maar den avond te voren kwam juiat een brief van Ter neuzen (I sub. a) dat de Axelsche kinde ren met 1 Januari 1901 zouden worden geweigerd. Daaiop heb ik 's Woensdag P. Moes gesproken en deze zeide mij dat het tevergeetsche moeite zou zjjn om den Burgemeester over deze zaak nog te spreken. Dat is dus de geheele zaak, Evenwel wil hij-aan -het verlangen van dbr. Dekker voldoen om nog eens over deze zaak aan db gemeente Ter Neuzen te schrijven. Dhr Smies spreekt nog over de pomp aan'de wed. de Vos eD dhr. Jansen over die aan de kazerne, die zijn weer allebei defect, i' De Voorz. zegt dat de pompmaker ej mede belast is om zo na te zien. Daar bet 10® punt. vaststellen van het kohier der schoolgelden iu eene besloten vergadering zal worden behandeld, sluit de Voorzitter de openbare zitting. Hulst, 28 JAN. Ter Graanmarkt van hed^n (Maandag) waren de prijzen als volgt i'arwe 7,75 Rogge 6,50 Wintergerst 7,50 Zomergerst 0, Haver 6,25 Erwten 9.50 Paardenboonen 7,75 Dui ven booonen 8,50 Witteboooen 11,50 Bruinebqonen 8,25 Boekweit 0, Lijn zaad ƒ0, - Aardappels /"2,75 Koolzaad per zak van 106 liters f 0, - Boter per kilo J 1,02®. Eieren per 26 stuks 0,90. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 35 stuks hoornvee, 43 varkens, 0 paarden verkocht 21 29 0 De geannonceerde aanbesteding van wege de Maatschappij Vooruitgang is ons Strevente Axel, is verdaagd op in plaats van Dinsdag 5 Februaii 1901, zooals eerst was geannonceerd. Op last van 't Bestuur, J. VAN HOEVE, Secretaris. ALLEN die nog wenschen eel te nemen, aan de kunnen zich tot DONDERDAG a s., 's avonds 7 uren, bij W. DIELEMAN Wz. 's Lands Welvareüc, aangeven. De Commissie J, M. VER3RUGGEN, Voorzitter. J. VERSTRATEN Jz Secretaris. Te bevragen bij P. DEKK ER Fz., Grondeigenaar te AXEL. EENE PRACHTIGE SORTEERING naar de nieuwste modellen. Alle verkrijgbaar teqm lage prijzen. Benoodigd met 1 Maart a. s. die met paarden kan omgaan, bjj Axel. P. H. VEENHUIZEN. aan hem, die bij het eebruik van Pastoor NI. DECKS breuk- zall, aangewend volgens de nieuwste methodeniet volkomen van zijn breuk genezen wordt. Men vrage de rAeuwe brochure, die tegen inzending van een 10 ets. postzegdl wordt toegezonden dooi het Pharmaceutiscb Bureau, Valkenburg (L) No. 104.

Axelsche Courant | 1901 | | pagina 3