Hand-Naaimachine (jemengd Nieuws. Marktberichten Advertcntien. toelating van Kinderen, TE KOOP J.C. SLIJPEN, KerHnef, tl A1EL Openbare Verkooping Eene partij Afbraak Ik ben hoogstgevoelig voor de uitge sproken betuiging uwer hartelijke sympathie en verzoek u beleefdelijk mijn dank ook aan uwe medeleden te willen overbrengen. Met de meeste hoogachting enz. De President heeft gisteren ook ontvan gen den heer Canneel, vice-consul der Zuid- Afr. Republiek alhier. Iemand heeft met behulp van verschillen de gegevens uitgerekend dat Donderdag middag bjj de aankomst van President Kruger in het Hotel des Indes minstens 1C0.000 menschen op het Voorhout byeen waren. De firma Kameke in de Javastraat heeft Maandagochtend eenige portretten van Pre sident Kruger mogen nemen. Er zullen drie pbotografiën in den handel komen, een, waarop de President staat naast zjjn leun stoel, een buste en de derde de President omringd door zjjn gevolg. Uit Parijs wordt bericht dat de Koning van Italië geweigerd zon hebben President Kruger te ontvangen. Vad AXEL, den 11 December 1900. Gisteren is F. de Meij, de op 3 Nov. jl. te Overslag bij een vechtpartij ver wonde jongeling, per rijtuig naar zijne woniDg te Koewrcht vervoerd. Het is juist zes weken geworden dat hij bij Van Alten te Overslag is verpleegd. Zijn toe stand is thans van dien aard, dat er alle hoop bestaat op volledig herstel. Een gehuwd werkman is alhier be trapt op diefstal van haver ten nadeele van zijn meester. De ontrouwe dienst knecht werd onmiddellijk ontslagen, ter wijl hij op den koop toe een proces heeft ook. Bij den werkman E. D. te Koewacht zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag door onbekende daders 8 konijnen en 2 kippen gestolen. Zondagavond kwam een juffrouw aan het bureau St. Pietershal te Amsterdam vertellen, dat haar man zoo maar par does in het water was geloopen in de O Z Voorburgwal, Natuurlijk zond de dienstdoende inspec- teui onmiddellijk eenige agenten uit om te dreggen, wat heel wat bekijks veroor zaakte. Ook een eenigszins Inschonken heertje stond te midden van de nieuwsgierigen toen hij plotseling zijn eigen naam hoorde noemen als dien van den drenkeling, naar wien werd gedregd Hg ging toen heel cordaat naar de agenten van politie, die aan het dreggen waren, en zei»als jelui soms naar mij zoekt, is het niet noodig, ik ben der." Ai die drukte was blijkbaar te weeg gebracht door een vrouwtje, dat haar man liefst zoo spoedig mogelijk thuis wenschte te zien. Het geschenk van de Amsterdamsche dames aan H. M. de Koningin bij haar huwelijk zal bestaan uit een canapé met armstoelen, uit de hand beweikt. Dirksland in rep en roer. Het ver haal, dat de >Std." onlangs deed over de opstootjes te Dirksland, blijkt zooals wel te verwachten was op verschei dene punten onjuist. Iemand uit die plaats schrijft aan de N. R. Ct. dat de geheele kwestie tusscben den predikant, den heer H. Snel, en de kerkbesturen eigenlijk ontstond doordat de predikant niet zoo'n partijdrijver was als de kerkeraad verwacht hadwel is bij streng orthodox, maar in zijn intree rede zeide hij al dadelijk, Jat hij niet was gekomen voor een partij of groep maar voor de geheele gemeente. Dientengevolge kwamen vele personen ter kerke, die er vroeger zoo goed als uitgezet waren, en dat beviel den drijvers niet. Toen de predikant zjjn kind, in plaats van naar de christelijke, naar de openbare school zond was de maat vol. Dat de burgemeester geen maatregelen had genomen om de opstootjes te onderdrukken, is geheel on juist. De beschikbare politiemacht was ge- requiroerd. Maar dit kon niet beletten, dat er in den donker met steenen werd gegooid. Natuurlijk kon men niet zien, waar die steenen vandaan kwamen. Een justitieel onderzoek is intusschen ingesteld. De schrijver spreekt de hoop uit, dat beide partijen de predikant en de kerkbesturen zullen medewerken om verdere opstootjes te voorkomen. Te Lemmel bij Bergeik (Noord-Bra bant) had Vrijdagnacht een brutale diefstal met geweldpleging plaats. In een logement, bewoond door een weduwe, vervoegden zich twee personen om nachtverblijf, het welk hun werd toegestaan, doch nauwelijks waren zij binnen, of zij wierpen zich op de vrouw, bonden haar handen en voeten en beroofden haar van een som geld, die zij den vorigen dag had ontvangen voor twee koeien, welke zij had verkocht. Daarna namen de roovers de vlucht. Des anderen daags werd de vrouw in hulpeloozen toestand gevonden. Van de dieven is tot nog toe geen spoor bekend. Een bewoner van de Neude te Utrecht zou Vrijdagavond een souper geven. Hier toe waren 20 personen uitgenoodigd. De tyd brak aan, waarop de invités vooraf in hunne sociëteit gezellig zouden te zamen komen, waarom de gastheer zich ook daarheen begaf. In dien tusschentijd zou het souper bereid worden. Eindelijk brak het oogenblik aan, waarop de gastheer en zijne invités zich naar 't souper zouden begeven. Hoe groot was echter hun teleurstelling, toen zij thuis gekomen, van 't zoo vurig verlangde souper geen spoor meer konden ontdekken. De flesschen met wijn, geledigd en uit het raam gesmeten, het heerlijke eten naar de maan en de schotels aan stukken en brokken op den grond en op de straat. Hel bleek dat een aantal vrienden aan den gang waren geweest. Utr. Dagblad. Vrijdag had te Bergen-op-Zoom een reiziger bij het opstappen op de reeds in beweging zijnde stoomtram bet ongeluk te vallen en onder de wielen tegerakeo, waai bij hem beide beenen werden afge reden. Op het oogenblik, dat de sneltrein Amsterdam Berlijn Zaterdagavond te Amersfoort binnenliep, ontdekte het sta- tionspersoneel, dat een gemengd rijtuig le en 2e klasse warm was geloopen. Bij het tot staan brengen van den trein brak de as van den wat al te heet gebakerden waggon, deze dampte, het gasreservoir kwam in de verdrukking, de 2000 liter gas ontsnapten en ontbrandden dank zij het gloeiende onderstel van den waggon met het gevolg, dat de vlammen weldra boven bet dak uit sloegen. Schrik en angst beving de tien a twaalf reizigers, die zich in de bedreigde coupés bevonden. Onge havend en ongeblakerd sprongen zij op het perron en konden na 16 minuten af koeling en vei traging hun reis voortzetten naar Apeldoorn. De fabriek van onderzeescbe kabels der Société industrieella des téléphones te Calais is geheel afgebrand. De schade be loopt eenige millioenen. Een zware Drand is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag uitgebroken in het arsenaal te Cherbourg, in de stoomzagerij. Dit geheele gebouw, 300 meter lang en 80 breed, is een prooi der vlammen ge worden, met alles wat daarin was, ook de plannen en modellen der schepen in aanbouw. Ook de bootenzolder, die eenige booten van kunstwaarde bevatte, o. a. de sloepen van den President der Republiek, een sloep van Keizer Napoleon III en meer dergelijke kostbaarheden is verbrand. De schade wordt op 2 millioen frcs. ge schat. Tusscben Ovejo en Vacas hebben een goederen- en een personentrein ge botst. Twaalf personen zijn gedood een twintigtal gewonden zjjn naar Cordova gezonden. Te Lomnael, dichtbij de Limburgscht grenzen, weid reeds sedert Donderdag van de vorige week oen jonge vrouw vei- mist. Men vermoedde dat haar een ODge- luk was overkomen. Woensdag was een klein hondje aan het spelen op een stapel mutsaards, gelegen op enkele meters af stand van de woning der vermiste Eens klaps begint het te wroeten en te buileD op erbarmelijke manier. Door jhet ongewo ne doen van het beest opmerkzaam ge worden, haalde men de takken weg. Een akelig schouwspel doemde voor deoogen der aanwezigen op. Daar lag, in een kuil het lijk van de vrouw, gewurgd en mat drie messteken in den hals. De politie werd gewaarschuwd en een ondei zoek in gesteld. Gevangen werd genomen, vei- daokt den moord te hebben gepleegd, een zeventig-jarig kantonnier. Te Louvière is Vrijdagavond in een koffiehuis een poging tot moord gepleegd. Daar logeerden nl. een man en vrouw, tusscben wie een hevige twist uitbrak. Toen de koffiehsishouder tusschenbeide kwam, kreeg hij een kogel in den buik, daar de woedende echtgenoot op hem schoot. Toen de man zjjn daad besefte, wilde hg zich zeiven dooden, waartoe hjj zich met den revolver voor 't voorhoofd schoot. De kogel schramde slechts het voorhoofd. Do toestand van den kastelein echter is hopeloos. Volgens de Morning Leader" hecht de omgeving van president Kruger zeer veel gewicht aan de plotselinge komst van de hertogin van Albany in Den Haag. Het gerucht gaat, dat de hertogin belast is met een geheime zending van Koningin Victoria aar, Koningin Wilbeimina. Tn den nacht van 5 op 6 Dec. woedde in Keulen en omstreken een orkaan, die verschillende boomen ontwortelde, in aan bouw zijnde huizen deed instorten, en bjj menige huizen gaten sloeg iB de daken. Te Vallendar bij Coblenz had een aard- schuiving plaats, die Zondag begon en Maandag in hevigheid toenam. Over een lengte van 120 M. liggen de aardblokken 6 M. hoog over den straatweg verspreid, terwijl het spoorwegverkeer gestremd is. Te Embresln bij Hannut is een der tienjarige knaap betrapt, die voor de grap" in een beetsuikerfabiiek kleppen open zette, drijfriemen doorsneed, stukken ijzer b(j de beetwortel voegde enz De deugniet had zoo eeds voor 5000 frcs, schade ver oorzaakt. Bij den jongsten storm te Ostende brak een der geleiddraden van den elec- trischen tram en de draad sleepte op den weg. Een meisje van 10 jaren dat daarmede in aanraking kwam werd ge dood. Bij de St. Sulpice kerk te Parijs trok een bedelaar, wiens linkerarm om zwachteld was en die er zoo erbarmelijk uitzag, dat het koperstukken in zijn bakje regende, de aandacht van een agent, die een ouden kennis der justitie in hem meende te ontdekken en hem, door een tweeden agent geholpen, opbracht Tot bur, verbazing bood de man hun elkeen goudstuk om hem los te laten en op 't bureau van politie bleek hij niet alleen volkomen welgemaakt en gezond, maar 50 francs in goud en bijna even zooveel in zilver- en kopergeld bij zich te hebben Toen men hem zijn gebedel verweet, zeide hij„Och, mijnheer, men geeft alleen aan rijken.* ~- Alweer een schandaal in het Fran- sche leger. Een wijnhandelaar, die van het officierscasino frcs. 300 te vorderen had, beklaagde zich deswege bij den kapitein die antwoordde dat het eigen schuld was, wjjl hij niet zoo'n hoog crediet had mogen geven. Er volgde een klacht bij den kolonel die beweerde dat het leger geen schulden kon hebben, en als betaling den leveran cier een trap tegen de beenen gaf en hem een glazen inktkoker in het gelaat wierp. De mishandelde man ging daarop naai den generaal, die gelukkig een andere op vatting had, en den Kolonel onverminderd wat de minister later zou bepalen, 20 dagen streng arrest gaf. Oogenblik kei ijk na de ontvangst van deze mededeeling schoot de kolonel zich dood. - Er is iu Engeland sprake van een deel der oorlogskosten te vinden door een nieuwe verhooging van het invoerrecht op tabak. Axel, 8 D EC. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen ais /olgtTarwe 1 7,75a f8,25 Wintergerst a 7,75 a f 8, - Zomergerst f 6,75 a f 7,25, Rogge f 6,75, a f7,00, Erwten f9,25 a f9,75 Paardenboonen f 0, a 0,— Ha ver t 6,00a f6,25 Koolzaad f af Boter f 1,00 a fO,— per kilo Eieren, 1,35 per 26 stuks. Hulst, 10 DEC. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijken als volgt Tarwe 8.25 Roggé 6.75 Wintergerst ƒ8.— Zomergerst 0. Haver 6 25 Erwten 10.50 Paardenboonen 7.75 Dui- venbooonen /O.— Witteboonen 12.— Bruineboonen ƒ9.50 Boekweit ƒ0.— Lijn zaad ƒ0. - Aardappels 3. Koolzaad per zak van 106 liters f 0. Boter per kilo -,95. Eieren per 26 stuks 1.40. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 25 stuks hoornvee, 35 varkens, 2 paarden verkocht 17 27 0 Gent, 7 D E C. Graanmarkt De prijzen zijn opgegeven in franken en per 100 kilo, Tarwe 16,25, rogge 14,75 gerst 17,00 haver 16,75. tot - koolzaad lijnzaad tot lijnzaadkoeken tot koolzaadkoeken fr per 100 kilos. Boter per kilo 2,34 tot 2,48 Eieren de 26, 3,60 tot 4,14. Ter veemarki te Gent van Vrijdag 7 DEC. werden te koop gesteld57 schapen, 10 lammeren, 56 kalveren, 247 vette var kens, 2 loopers, 535 biggen 35 melk koeien, 1 groote os, 101 jonge ossen, 112 vaarzen, 102 vette koeien, 49 stieren 143 radgere dieren. Prijzen waren per kilog. voorossen en vaarzenvleesch fr. 1,30 a fr. 1,35 idem 2de qua! fr. 1,20 a fr. 1,25 koeienvleesch fr. 1.20 a, fr. 1,25 idem 2de qual. fr. 1, a fr. 1,10stiereuvleesch fr. 1,20 a fr. 1,30; kalfvleesch fr. 1,50 a fr. 1.65, schapenvleesch fr. 1,25 a fr. 1,35 lams- vleesch fr. 1,90 a fr. 2.00en varkens- vleesch fr. 0.'a fr. 0. Op Maandag 17 Dec., des voormiddags negen ure, ten Raadhuize zitting tot op de Openbare Lagere School. •Tf Verzoeke voldoening van het verschuldigde wegens Hoofde lijke!» Omslag, over 1990, ter voorkoming van vervolging. VAN DISHOECK, Gemeente- Ontvanger. AfölX EEN GEBRUIKTE op Konten voetmet een jaar garantie, bij De Notaris 1». Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van P1ETER KURVINK, aldaar op Vrijdag 88 December 1900, des Damiddags ten 1 ure, verkoopen van een WOONHUIS en SCHUUR als: Steen, Dakpannen, Plavuizen, Balken, StLjleo, Ribben, Kepers, Platen nieuwe Schut- en Zolderplanken, rdz. VOORTSHondenkar, groote lango Ladder, Windmolen. GraanzifteD, Mest, enz. enz., zjjnde de gebouwen laatst door hem bewoond geweest, in den polder Beoostenblij benoorden, tegen den Ouden Zeedijk, gemeente Axel.

Axelsche Courant | 1900 | | pagina 3