AANBESTEDING. 4 Werk- en Looppaarden, KACHELS, E.Br^ndsm^ GÉsM BRIEFÜÜRTE1. 10.000 K.GL Ruhrkolsn. Ad verten tiën. Openbare Verkooping IQ Jonge aanbesteden PAARDEN, 4 beste PONNYS, q Tilbury's VERKRIJGBAAR J. UP. KRAKBlt Axe J. ROLFF - Axel. RIJWIELEN, landbouwgereedschappen en Werktuigen, enz., enz. Vraagt Catalogus Betrekkingen voor Vrouwen BockU. U1KLE1IAN, Axel, literator te machtig en de biljetten ver dwenen van de ramen. Maar de oorlog tusschen gammas-muziek aan den bovenkant en stationsbei, plus piano, plus orchestrion aan den benedenkant wordt voortgezet, en de buurt is er onrustig door, zoo zelfs dat men verwacht, dat bet op een goeden avond tot een uitbarsting zal komen. Hoe heerlgk is 't, als rnenschen in het zelfde huis als broeders samenwonen (Hbld) Te Purmerend is ingebroken in den woonwagen van het theater Wallenda. De dader die verschillende goederen ontvreemd had, is aangehouden. De ware handelsgeest weet uit alles munt te slaan zelfs uit munt. Dit blijkt te Arnhem, waar zich een nieuwe, tot nu toe waarschijnlijk wel eenige, negotie heeft ontwikkeld. Om namelpk menige huismoeder, die in het bezit is van een muntgasmeter, uit de verlegenheid te helpen als ze geen 2*/2 centstukken bezit, drijft men in Klarendal tegenwoordig handel in die »grooteu". Voor 8 centen krflgt men drie, voor 11 centen vier dier geldstukken bij ons »kluiten" Te Enschede heeft in den nacht van Zondag op Maandag een hevige brand ge woed, Zes huizen werden een prooi der vlammen. Te Baardwjjk is een tweejarig kind in een waschtobbe gevallen en verdronken. Te Dalen deed een gelukkig vader ter secretarie aangifte van de geboorte van een welgeschapen zoon. Thuis komende vernam de verraste man, dat zijn vrouw van zijn afwezigheid gebruik had gemaakt om haar echtvriend een even welgeschapen dochter te schenken. Dinsdagmorgen werden door de politie aan 't station te Almelo aangehouden twee kinderen van 2*/2 en 11/2 Jaar- Na in wonnen infoimatie's bleek het dat de kleu ters te Bunde (Westphalen) in den trein waren gebracht met een kaait voor Amster dam, Daar toch vertoefde de moeder der kinderen, wat der politie bleek, toen zij een telegram van haar uit A. ontving, waarbij zij haar kinderen terug verzocht tegen be taling der onkosten. De politie beeft even wel geantwoord, dat zij het dienstig reken de, dat de moeder zelf naar Almelo kwam om haar kroost te h»len De kleinen wor den te Almelo intusschen liefderijk ver zorgd en voelen er zich vrjj goed* thuis. Als voorbeeld hoe een paard bij go»de verzorging zich aan zijn meester hecht, schrijft men het volgende uit Sloten (Fr.) Toen de koopman K. zich met zijn rijtuig op den eenzamen straatweg van Follega naar Spannenburg bevond, werd hij aange tast door een zenuwtoeval, waardoor hjj terstond bewusteloos werd. Zijn trouw paard scheen te bemerken, dat de meester in ge- vaar verkeerde het nam den terugweg aan en ging in de onmiddellijke nabijheid bij een boer op de »hieminge.« Daar werd de koopman in deermswaardigen toestand op- genomen en verzoigd. De bootwerker H. Kloek, wonende op de Prins Hendrikkade te Rotterdam, is Dinsdagavond achterover gevallen in het achterruim van het stoomschip ^Statendam", liggende aan de Wilhelminakade. Hij kwam op het hoofd terecht, bleef op de plaats dood. De bootwerker Kloek is de man. die zich in den morgen van 28 Juli, tijdens de werkstaking, buiten het Poortgebouw bij het teirein van de Londenbooten, tegen een talrijke hem mishandelende menigte heeft moeten verdedigen, waarbjj hij tot zelfver dediging van een revolver heeft gebiuik gemaakt, waarmede personen uit de menigte getroffen zijn. Als een gevolg van de mis handeling waaraan Kloek heeft blootge staan, is de bootwerker J. J. S. den 20en der vorige maand voor de Rechtbank te Rotterdam verschenen. Kloek, die tjjdens de werkstaking bleef werken en wien, naar men vermoedde de bootwerkers niet gunstig gezind zijn, ging tot Woensdag toe nog steeds onder toe zicht der politie van zijn huis naar zijn werk en van zjjn werk naar zijn huis. Zijn ljjk is 's avonds naar bet politiebureau aan de Nassaukade overgebracht. NR, CC Onder de verschillende gestrenge maat regelen, die in (ten laatsten tijd in Rusland genomen zijn, naar aanleiding van studenten- oproeren, is er een, die vermelding verdient. Voortaan zullen alle studenten, die in de Universiteit of daarbuiten onlusten verwek- of daaraan deelnemen, als gewoon soldaat bjj de troepen worden ingelijfd en verwezen worden tot 1 a 3 jaren militairen dienst. Hun vonnis zal worden uitgesproken door de autoriteiten, van de inrichting waaraan zij studeeren. Hiermede is het Russische leger veranderd in een strafplaats of verbeterhuis voor lastige studenten. Geen der voorrechten, welke anders voorstudenten gelden, als vrijstelling van den krijgsdienst kunnen waarborgen tegen deze straf oefening zelfs de eenige zonen kunnen er niet aan ontsnappen. Dezelfde wijze van bestraffing wordt toegepast op studenten, die weigerachtig zjjn hun studiën te vol tooien zij worden beschouwd als werksta kers van de ergste soort en zijn als zoo danig tei stond na hunne inly ving zelfs onderworpen aan deen verscherpte tucht. Na een jaar dienst kan de minister van Oorlog hen bij den Czar voordragen om in t genot van groot verlof gesteld te worden en hunne studiën te hervatten. Dan wordt hun straf geroyeerd en worden alle staats ambten voor hen toegankelijk gesteld. De gewone depóts van discipline had men al lang in Rusland, maar 't is iets nieuws, om halsstarrige studenten door den dienst tot hun plicht te brengeD. Deze maatregel is het resultaat eener overeenkomst tusschen de 6 ministers, die alle onderwijswetten in Rusland tot stand brengen de ministers van Binuenlandsche Zaken, van Onderwjjs, van Landbouw, van Financiën, van Oorlog en van Justitie. Revue intern, dt VEnaeig- nement.) De »Star'' heeft weder een brief van een der Tommies by de Guards Brigade ontvangen, waarin het soldatenleven der laatste maanden wordt beschreven. Natuur lijk is het grootste gedeelte van deze cor respondentie gewijd aan het voedsel. De Engelsche regeering heeft er nu eenmaal voor gezorgd, dat hij het gezonden voedsel niet in zyn maas; zal krijgen, zegt de schrijver. Te Middelburg kwam een Boer met het volgende briefje bij den betaal meester „Wees zoo goed pd. st. 2 te betalen aan brenger dezes voor het verschaf fen van kuikens en een duif aan Lord Har- dup's verkenners." Geteekend sergeant Stove Broke. Hongerige bereden infanterie De generale stat glimlachte en de Boer kon zonder zyn geld terugkeeren Dat Tommy zich aan dergelijke hande lmgen schuldig maakt is hem niet kwalijk te nemen. Zijn rantsoen is Drie beschuiten en drie kwart pond beenen met vleesch. Officieel heet het »vleesch met beenen," maar de ondervinding heelt geleerd, dat het been domineert. Een Schot vroeg op zekeren dag, toen hi) in den trein zat, zyn naast hem zit - lenden wapenbroeder om een lucifer en toen hij geen succes had wendde hij zich tot den man aan den anderen kant en toen deze hem ook niet kon helpen, merkte hij droevig op: »Wel wel, dat is jammer, nu moet ik er een uit mijn eigen doosje nemen,''Wel lington zei eens Een Engelschman vecht het best wanneer hij een volle maag heeft, een Ier, wanneer hij dronken is en een Schot wanneer hij honger heeft Het rant soen is er klaarblijkelijk op ingericht om den Schotten een kansje te geven. Toen de Boerenvrouwen uit Pretoria ge zonden werden naar de kommando's zetde een vrouw, dat zij in zeven maanden niets van haar man gehoord had. Velen zeiden dat zij wisten, dat hare echtgenooten waren gesneuveld en begrepen niet, waarom wij niettemin naar het laager gezonden werden. Toen een Engelschman aan een barer vroeg: Hoever zyn nu de Engelschen in zee gedreven?" antwoordde zij »God zij jullie genadig, gehuurde moordenaars God zy jullie genadig. Algemeen wordt gesproken over de slechte behandeling der Engelsche gevangenen door de Boeren en toch kan men dikwijls zinn hoe sommige onzer eigen manschappen we gens kleine vergrijpen op wreedaardige wijze worden gestraft. Er waren er bij, die aan handen en voeten gebonden aan een wiel van een kanon vier uur moesten liggen in de brandende zon zonder zich te kunnen be wegen eu door vliegen geplaagd. Men zou zeggen, dat wy tie manier van straffen van de Chineezen hebben afgekeken. Prettig dienen 11 Volgens de Russkya Vëdomosti van Moskou, is de handel in menschenvleesch in de Yakoetsk, provincie van Oost-Siberië, aan de orde van den dag. Geregeld worden daar kinderen verkocht tot een prijs van tien tot vyftig roebels. De onwettige verbindtenissen die bestaan tusschen de bannelingen en de vrouwen uit die streek, zyn voorname!ijk verantwoorde lijk vpor dezen staat van zaken en aan kinderen woidt het leven geschonken met de bedoeling ze op 5-jarigen leeftijd ver- koopen. De koopers zyn gewoonlyk Russische ambtenaren en kooplieden, die handelen in daglooners, daar de vraag steeds grooter is dan het aanbod Een Reuzenbrug. Binnen eenige dagen zal men in Amerika beginnen met een reuzenwerk, dat met recht als een triomf der techniek mag worden aangemerkt: De beide, slechts door de rivier de Hud son gescheiden siaten, New-York en New- Yersey zullen door een reuzenbrug ver bonden worden die uit twee verdiepingen zal bestaan. Over de onderste verdieping worden zes spoorlijnen aangelegd, terwijl over de bo venste brug vier lijnen van den Electri- schen spoorweg worden geleid, benevens een drietal wegen een voor voertuigen, een voor voetgangers en een voor fietsen. De brug heeft een spanning van 2733 v. en een breedte van 80 v, 80 X 24 Meter. De onderste brug komt 150 v. boven - het fondament 170 v. onder den waterspiegel te liggen. Elke pi heeft een diameter van 62 v. Het werk zal 60.000.000 D. of 150.000.000 kosten en in vjjf jaar ge reed zyn. Ons Geïllustreerd Zondagsblad verschijnt Dinsdagavond. De Familie DREGMANS, betuigt haren liartelijken dank voor de blijken van belangstelling onder vonden bij het overlijden van bun echt genoot, vader, zoon en broeder. De Notaris A. M. van Rijsooit van lleurs, te Hulst, zal Maandag 29 October 1900, des namiddags 121/2 uur, ten verzoeke van den beer E. WAUTERS-HEIJLEN Koopman te Wilrijck, vóór da Herberg van den beer Willem Dieleman, aan het Station te Axel, in het opeübaar ver- koopen Het Algemeen Burgerlijk Armbestuur te Axel, zal op Zaterdag 13 October a. s. des voormiddags ten 9 ure, ten Raadhuize bij enkele inscbrijving_ de levering van Inlichtingen te bekomen bij den Ontvanger. Axel, 5 October 1900. J. VERIJZE.i, President. C. VAN D1.m BROEKE. Secr. J. A. VAN ESSEM, Ontv. van 18 tot 30 maanden van 6 tot 8 jaar van 4 tot 7 jaar, en Onbekende Koopers worden niet aangenomen zonder goede Borgen. alle soorten reparaties worden spoedig uitgevoerd Beste adrïs voor alleen in verzegelde pakje3 voorzien van bovenstaand gedeponeerd Handelsmerk in Zeeuwsch-Vlaanderen verkrijgbaar te Axel, F. Dieleman, Firma wed. H. Harinck, Hulst, C. L. Du Cock-Sijlva, Ter Neuzen, C. Leunis Rz.,D. Herrebout, G. Meertens, Wed. Klaassen-Donze, St. Jansteen, J. A. J. Rottier, Sas van Gent, J. T. de Smidt, Zaamslag, wed. J. de Vos, D. J. van Pienbroek. Axelschestcaat. In 't b'jzonder wordt de aandacht geves tigd op SOUCHON no. 5, a 1,30 pel lli Kg. Bij L. J. VEEN, te Amsterdam, verschijnt DOOR Johanna van Woude. Prijs per de-'tje F 0,30. Deel I. Steu *raphie. II. Zie' ,-erplergster. III. A - iker. IV. Let ca in de Nederland se Vree de Talen. V. Ge G monastiek en Mr- ;3. VI. Acco _c-iense. Klerk aan .terie. ?e. Letterkundige. Telegrafie en .ooffiouderes en Vil. Pt o VIII. ''o Te' a »b IX. Bew-a Kit -.eri ïrouw. 1 X. Type-Writing. XI. Joiir jahf .e. XII. Tooi eels peetster. Gtymna- stiek-Omerwijzeres L. en M. O. XIIIXIV. Boekhoudster. XV. Pianostemster. Geagreëerde op een Registratiekantoor. I Rij ksklerk. XVI. Notaris. Adjunct-Inspec- trice van den Arbeid. Bi- bhotheciris. Archivaris. XVII. Arcbitec.e. Kapster. Boek handelaarster en Uit- VOORHAND EN: RUIME KEUZE

Axelsche Courant | 1900 | | pagina 3