is sum mm, F0NGERS RIJWIELEN. MERCURY RIJWIELEN, Ingezonden Stukken. ADVERTENTIEN. WERKMANSBELANG" Openbare Verknoping Een perceel Sparrenbosch, J. VIN DOORN, Wie een rijke keuze 90 - 150. ƒ100 - ƒ120. Rijwiel-onder deelen en henoodig heden steeds voorhanden J. ROLFF Rijwielhandel Axel» lukkige Maria Keasels naar de kerk voerde. Er was in de geheel in rouwfloers ge hulde kerk zooveel volk als misschien nooit meer in de kerk tegelijk komen zal, en allen waren even bewogen en onder den indruk van de plechtigheid. Na de mis werd het liikje naar het kerkhof der pa rochie van den H. Dyonisius gebracht, en overal langs den grooten stoet, waaronder wij den ZEeiw. heer pastoor met een zijner kapelaans opmerkten, stond een dichte schare en allen was het gemoed vol. In de kerk was ook tegenwoordig de burgemeester van Tilburg. (Tel,) Een erg brutale kraai. Dat die'vogels brutaal zjjn, weten wij, maar zoo brutaal als er dezer dagen een te Amsterdam was, is toch zeker wel zeldzaam. Een eerzame burgeres van de hoofdstad zag bet dier het was nog een jonge in het raam der benedenkamer brutaal naar binnen gluren. »Niettegenstaande wij zoo schrijft zij aan het »Hbld" met ons driën hem stonden te bekijken en onze fox-terrier hem aanblafte, huppelde hij naar binnen en zotte zich op een blikken kaars standaard, nam dezen in den bek en vloog er het venster mee uit en den tuin in. Tien minuten later kom ik in mijn slaap kamer binnen, waarvoor het open venster een tafeltje met naaiwerk en een naakistje staatwie zit er in mijn kistje te rommelen De kraai. Letterlijk verbluft kon ik einde lijk een schreeuw geven het dier kijkt op bukt zich en grijpt mijn zilveren vinger hoed, waarmede hij 't venster uitvliegt en welken hjj op den muur met klimop neer legt. Op mijn geroep joeg de knecht hem weg en vond don vingerhoed, tusschen 't gioen verborgen." Hardnekkig bleet het dief in kringen om de geopende vensters heer fladderen. Het gevaar inziende van den dief, die door geen politie kan tegengehouden worden, besloten wij hem dood te schieten, wat dan ook ge beurd is." Maandagavond kwam een der vele in de duinen losloopende paarden van Scheve- ningsche voerlieden in aanraking met een tram der Hollandsche spoor, rijdende in de richting van Den Haag. De waggon achter de machini derailleerde. Het paard werd door midden gereden. Een Rotterdamsche slagersjongen, door zjjn baas uitgezonden om kwitanties te innen tot een bedrag van 240, beerde niet terug. Hij werd op de kermis te Delft gevonden, waar hij met een -vriendje goede sier maakte. Een 40 was reeds zoek gemaak. Dinsdagmiddag heeft de politie in die stad een molenaarsknecht in het ziekenhuis gebiacht. In een fabriek kwam hij met een kamrad in aanraking en werd daardoor ge grepen en rondgeslingerd. Hij werd ernstig, vooral aan het onderlijf, gekwetst Aan boord van een stoomschip, liggende aan de Nassaukade aldaar, zijn twee boot werkers door een rail, die uit een leng schoot, op het hoofd getroffen. Beiden zijn gewond, een hunner zelfs zwaar. Maandagmiddag waren eenige jongens bezig in de Waal nabij Nijmegen te zwem men. Een hunner, een II jarige knaap, had het ongeluk in de diepte te verdwijnen en te verdrinken. Een heer, die roet een roei boot in de nabijheid was, trachtte te vergeefs den jongen te redden. Een melkhandelaar te 'sGravenhage heeft bij de politie aangifte gedaan, Maan dagmiddag een drietal heeren ten zijnent waren geweest en hem verzocht hadden denzelfden avond te verschijnen in een calé, ten einde met hem te onderhandelen over de leverantie van boter. De raelkhan- delaar gaf daaraan gevolg en, in het café gekomeD, ging men kaartspelen, waaraan ook deelnam de persoon, dien hem geïn viteerd had in het café te komen. Hij ver loor in een oogenblik f 10. Hij had geen geld meer bij zich, doch gat voor nog 160 thuis te hebben, maar gaf kennis van het gebeurde aan de politie. Toen een hoofdagent met hem mede ging naar het bewuste bierhuis, waren de vogels gevlogen De kastelein verklaarde, dat er 5 lieden waren binnengekomen, die een glas bier hebben gedronken, maar dat hij niet had gezien, dat die mannen hebben gespeeld. Te Utrecht reed Zondagmiddag een wielrjjdrr in zoo'n dolle vaarl in de Ma liebaan, dat hij hals over kop ongeveer vier meter van zijn rijwiel terecht kwam. Met een gebroken rijwiel en een ernstig bebloed gelaat, kon hij zijn weg verder te voet vervolgen. In dé gemeente Achlkarspelen (Fr.) verkeerde eene 70jarige vrouw in zulk een verregaanden toestand van vervuiling, dat de burgemeester last gaf haar persoon en haar verblijf te reinigen. De vrouw bad vrije woning van de diakonie der Her vormde gemeente van het burgerlijk arm bestuur genoot zij een onderstand van f 1 per week. De personen, met de reiniging belast, vonden in haar woning eenegroote hoeyeelheid deels bedorven eetwaren, als rwten, boonen, kaas, brood, enz.-, en ook twee buidels, met circa 500 aan klin kende munt. Toen men ook het kabinet en lessenaar van de vrouw wilde openen, verzette zij zich daartegen zoo hevig, dat mer, dit plan liet varen. Waaischijnlijk is daarin nog meer waarde Ie vinden. Deze vrouw verzamelde een en ander uit lief dadige giften. De trein van Winterswijk naar Doe- tinchem heeft nabij Terborg, J. G. R. van Ulft overreden en onmiddellijk gedood. De overledene was weduwnaar, vader van een kind. Te Leiden is in destoommeelfabriek De Twee Sleutels", van den heer De Kos ter, de stoommachine uit elkaar gesprongen met een slag, welke ver in den omtrek hoor baar was. Het kolossale jachtwiel vloog in stukken her- en derwaarts door het dak en de dikke muren van de machinekamer. Op verren af stand werden brokken ijzer gevonden, soms diep in den grond gedrongen. Gelukkig was niemand aanwezig, zoodat het bij stoffelijke schade bleef. Maandag is aan den Hoek van Hol land een sleepbootje met drie Scheveningsche loggers in aanvaring gekomen met een groote Engelsche stoomboot. Een der log gers zonk onmiddellijk, doch de opvarenden werden gered. Wat er van de 2 andere leggeis en het sleepbootje terecht is geko men was bij het verzenden van dit bericht onbekend, maar men vreest dat het sleep bootje, genaamd >Egmond" gezonken en weggedreven is. Te Gemert is de directeur van de gasfabiiek aldaar, die op een in beweging zijnde stoomtram wilde springen, er atge vallen en zwaar aan de beide beenen ver wond opgenomen. John Burns, het bekende socialistisch lid van het Engelsche Lagerhuis, heeft den moed den oorlog af te keuren en zich te Battersea candidaat te stellen onder de leus van Voor de Boeren. In een toespraak tot zijn kiezers, voorspelde hg, dat binnen 20 jaar Engeland uit Zuid-Afrika zou verdre ven zijn, want zoodra de Transvaalsche goud mijnen zijn uitgeput, zullen de Engelsche kolonisten weer naar Europa terugkeeren en het Hollandsche en Boeren-element in groote meerderheid laten. Dan zullen Hollanders en Boeren van de eerste de beste gelegenheid den gering- sten oorlog dien Engeland heeft te voeren 0) a, gebruik maken om op te staan hun onafhankelijkheid uit te roepen en die te veroveren. Een zeer oorspronkelijk idee om te water van den mond der Seine naar den mond van den Rijn te varen, zonder over zee te gaan, heeft de gravin Béame ont worpen en uitgevoerd. Te Havre ging zij aan boord van een boot, die de Seine tot Parijs afvoer, waar zij de Mame opging om die bij Epernay te verlaten en door het Marne-Rijn kanaal over Zabern naar Straats burg te komen. Van hier ging zij nu stroom af naar Holland. De »Matin" bevat een heftig artikel tegen de stedelijke autoriteiten van Parjji die tot nu toe zoo weinig hebben gedaan om de stad van zuiver water te voorzien De Matin" constateert, dat in de laatst zeven weken in Parijs 800 gevallen van typhus voorkwamen, waarvan 152 met doo- delijken afloop. Voor dezeu staat van zaken stelt het blad de autoriteiten verantwoor delijk. De Koningin van Engeland is naar Schotland gereisd men zegt dat H.M. ook een reis naar Duitscbland zal ondernemen, waar zij te Frieduehsdorp haar oudste dochter, keizerin Friedrich, gaat bezoeken. Breed's poging tot zelfmoord. Het proces tegen den moordenaar Bresci is Woensdag te Milaan begonnen. De gevan gene, die zegt dat hij niet van plan is de bourgeoisie" de voldoening te geven hem veroordeeld te zien, heeft in de laatste twee gen alle voedsel geweigerd en Zondag heeft hij een poging tot zelfmoord gedaan, welke echter mislukte. Naar men zegt heb ben zich ook teekenen van krenking in zijn geestvermogens voorgedaan. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik voor onderstaand Jukje een plaatsje in uw blad. Bij voorbaat mijnen dank. De Heere heeft meer dan dit, om te geven. 2 Kron. 25: 9'. Lieve Broeders en Zusters Terwijl ik op mijn krankbed lag te peinzen, om in bet belang van onze In dische Militairen nog eens een beroep te doen op de harten van de vrienden der Militairen, werden mij bovenstaande woor den der H. Schrift onder de aandacht gebracht. Zij moedigden mij aan u mede te deelen dat wij, om eenigermate aan de vele dringende aanvragen om Chr. Scheurkalenders enz. te voldoen, nog minstens 300,- tdkort komen. Nu, de Heere heeft meer dan dit sommetje om ons te geven. Vele rijke met aard- sche goederen gezegenden heeft de Heere onder Zijne kinderen. Wellicht ia er één of zijn er meer, die ons dit bedrag willen zenden. Hij heeft slechts her, hart te neigen en met blijdschap des harten, dut m n den Heere in deze zijne liefde mag bewijzen, zal men zenden wat men kan en niet wachten of denkenandoren zullen het wel doen. De bede om te helpen komt persoonlijk tot u, lieve lezer en lezeres 1 Duizenden Militairen verwachten met het a. s Kerstfeest een kalender, eenige de gelijke boeken enz. om die in de Kazer nes, Militaire Tehhizen en Hospitalen te lezen. Sterkt dus s. v. p. onze handen, De tijd om te bestellen dringt en kan niet laDger uitgesteld worden. Uwe bijdragen, naardat de Heere u welvaren schonk, wor3 den biddend tegemoet gezien en zullen dankbaar aanvaard en ten voordeeligste besteed worden. Zendt s. v. p. spoedig uw gave onder het motto van dit blad en Indië aan Uw dw. dnr, Zaanéam, Molenpad. ALB. GRUIJS Sr. P.S. Gebruikte postzegels worden sceeds dankbaar ontvangen ter bate der zending. Ondergeteekende belast zich gaarne met de in ontvangstneming en verzending der postzegels. Axel. P. J- KRU1JSSE Boekh. VEREENIGING Ondeigeteekende brengt hiermede ter kennis van do leden, dat hij a. s. Zater dagavond om 0 uur, op het STADHUIS aanwezig zal zijn, om de contributie over de maand September te ontvangen. Tevens zullen dien avond de Regle menten uitgereikt worden, waarvan de aanschaffing volgens art. 38, tegen betaling van 10 cents verplichtend is. De secretaris-penningmeester L. B.*A. ROLFF Jz. NB. De gelegenheid tot toetreding is nog steeds geopend. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van LUDs. HERMANS en de Erven zijner overledene vrouw Petro- nella Broeckaert, op Maandag den 3 September 1000, des namiddags ten 2 ure, verkoopen gelegen in de gemeente Koewacht, kadaster sectie D nummers 673 en 674, groot 2 hectaren 6 aren 40 cen tiaren. Te aanvaarden bij de betaling der koop: som. Betaling der koopsom 2 maandfen. Onkosten ad 8°/0, 8 dagen. De verkooping wordt gehouden in de herberg van de weduwe Fassaert, in de Groote Begijnestraat te Hulst, in ééne zitting. De ondergeteekende maakt w bekend aan de inwoners van Axel en Omstreken dat hij voornemens is van af 4 September a. s. een Beurtveer te openen van AXEL op MIDDELBURG. Onder minzame aanbeveling, Beurtschipper. grappige voordrachten wil bezitten, bestelle bet Vroolijke Voordrachtenboek bevattende eene groote verzameling ko mieke scènes, coupletten, vroolijke voor drachten, enz. INHOUD De stille verklikker. Het geheim. Mijn vrouw is weg. De reis door de wereld. Mijn avontuur in Amsterdam. Een voor beiden. De koetsier. Als ik kiezen mocht. Een vergissing. De bedrieger bedrogen. De gulzigaard. Mijn eerste kermispret. Het tonpunt van verstrooidheid. Een trouwpartij met hindernissen. Bruin hrood. Mijn lieve schoonmama. Eén week gehuwd. Mijn trouwe vrienden Haast je niet. Influenza. De harbier. Nu weet ik nog meer. Manus de windzak. Vergissen is menschelijk. Een toerist. De brievenbesteller. Een uitnoodiging. De wraak van Jochem. Prijs van het gebeele boek franco per post 55 cents. Na inzending van het bediag per postwissel of van 11 postzegels a 5 cent wordt het direct franco toegezonden door J. D. DIJK, Uitgever, Groningen, Nieuwe Kijk-in-'t-Jatstraat 63.

Axelsche Courant | 1900 | | pagina 3