BEKENDMAKING. SUPERPHOSPÏÏAAT. 35 puike Kalveren. Burgerlijke Stand. Advertentiën. J. K. VINK, aanbesteden, trachten aan te besteden: 2 Werkpaarden Openbare Verkooping Ken perceel Sparrenbosch, Dichte Kanten, Hieuwste Desseins. Axel. P. H. VEERHUIZEN. VERKRIJGBAAR J. DE KRAKER - Axel. Gedurende de kermis te Rotterdam is menigeen dupe geworden van zakkenrollers. Door een dezer gonwdieven werd de volgen de tactiek gevolgd Maandagavond 11 uur ontstond in de Hugo de Grootstraat bij het kermisterrein een oploopje, doordat een man en een vrouw hevige ruzie hadden. De man diende de vrouw eenige klappen toe, wat een der omstanders zich aantrok, zoodat darrdoor het tumult grooter werd en de vrouw ten slotte huilend zich verwijderde. De menigte trekt langzaam af toen plot seling een heer bemerkt, dat zijn gouden horloge verdwenen is. Terstond begrijpt hij nu de gefingeerde ruzie en waarschuwt een politieagent. Na eenig zoeken wordt de bewuste mishandelde vrouw gevonden, zit tende op een stoep. Zij wil, de politie ziende, vluchten, doch wordt nog tijdig gegrepen en het blpkt nu dat zij een oude bekende is. Veel moeite doet ze dan ook niet maar geeft het verdwenen horloge terstond terug. De vrouw, op het politiebureau Meermans straat gebracht, bekende bovengenoemde truc in vereeniging met den man te hebben gespeeld. De laatste had het horloge gerold en da ma handig aan de vrouw overgegeven, daar me» deze niet zou verdenken. Natuurlijk is de zakkenrolster nu voor eenigen tijd opgeborgen. Te Zieuwent is een eenjarig kind. dat in een stoel buiten zat, terwijl de moeder even afwezig was, dooi een losgebroken varken aangevallen en verslonden. Maandag is de locomotief van de stoomtram Bergen-op-Zoom-Antwerpen bij de Hollandsche gren» gekanteld en in een sloot (eiechtgekomen. De machinist, wiens schedel verbrijzeld werd, bleef op de plaats dood. De stoker en een der passagiers werden ernstig gekwetst. Te M ippel is Maandagmiddag, tijdens een hevig onweer, een kapitale boerenhof stede, een half uur van Meppel, door den bliksem getroffen. In weinig tijds lag het fraaie solide gebouw, met hooivoorraad enz., in de asch. Wel kwam de brandweer zoo spoedig mogelijk, doch aan blusschen viel niet te denken. Alles was verzekerd per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Voor een paar jaai brandde de vorige hof stede door hooibroei af. Iemand uit Woensel had Maandag middag in een herberg te Eindhoven vijftien cent vertering gemaakt en weigerde te be talen. De herbergier loste daarop drie schoten op den man uit Woensel, waarvan er twee in de rug en een in de zijde troffen De gewonde is in levensgevaarlijken toestand in het liefjehuis te Woensel op genomen de dader is gearresteerd. Van Keulen in Amsterdam aange komen, begaf een jonge man zich naar de tram Sarphatistraat-Leidsche Plein, gevolgd door een Engelschman, die zijn nogal grooten handkoffer aan een witkiel te dragen had gegeven. Bjj de tram gaf de Engelschman zes centen voor loon de witkiel protesteerde, doch de Brit wilde niet meer geven »no friendDe jonge man gaf den drager daarop een dubbeltje, en zeide toen opzet telijk in zeer gebroken Engelsch, opdat de zoon van Albion er ook tenminste iets van zou kunnen verstaan »Doe zoo min mogelijk iets voor een Engelschmap en vertrouw hem nooit." Witkiel af. Daarop vroeg de Engelschman njjdig »You speak Englisch" »No," antwoordde de jonge man, »1 only speak BoerrrGroot gelach in de tram de Engelschman woedend Hoewel er in Goedereede nog een paar lijders aan dysenterie zijn, die in een zeer zorgzamen toestand verkeeren, valt over 't algemeen verbetering waar te nemen, terwijl de ziekte zich niet noemenswaardig meer uitbreidt. In de laatste week zijn er slechts drie gevallen bijgekomen, alle in reeds be smette huisgezinnen. Veilig mag men aan nemen dat de genomen maatregelen, zooals de uitstekende verpleging door de zusters en hun waakzaam oog in de besmette gi zinnen, daartoe veel hebben bijgedragen Tot Donderdag zijn er in 't geheel 61 laders aan dysenterie aangegeven, waarvan 7 overleden en 28 zjjn hersteld. Door de Kralingsche politie werden Woensdagochtend, krachtens bevelschrift der rechtbank te Rotterdam, gearresteerd de vier jonge mannen, die Zondagavond 12 Augustus 11. in de Prins Alexanderpolder een vrijend paartje aanrandden en den jonk man verschillende messteken en verwondin gen toiibrachten. Ook werden door hen te Hillegersberg gewelddaden gepleegd. Woensdagavond ontstond te Rotter dam een hevige vechtpartij, waaraan ver scheidene peisonen deel nainen, in de Tuin ders- en Aert van Nesstraat. De politie, in die afdeeling in grooten getale aanwezig trad gemoedelijk op, scheidde de vechten den en bracht eenigen naar hun huis. Ook de 23-jarige L., wonende Tuinders- straat 70, wilde zich naar buis begeven, hetgeen niet naar den zin was van zijn vrouw b. g. »de voetkoningin", die baar man niet thuis wilde hebben. De laatste stoorde zich daar echter niet aan, en bij de kleine schermutseling, welke toen binnen ontstond, moest de ruit van de buitendeur het ontgelden. De agent van politie H. H Vehling, die zie toen juist voor de deur bevond, werd door het vallende glas ernstig aan de hand, maar vooral aan den voet gewond. Een vallend stuk glas was n.l. door zjjn schoen in het vleesch gedrongen. Na in den politiepost Chrispijnlaan ver bonden en van ander schoeisel voorzien te zijn, werd hij thuis gebracht, waar genees kundige hulp werd ingeroepen. Van de vechtenden was inmiddels op straat niets me°r te zien Een hevige brand heeft Woensdag middag gewoed in een groot magazpn van het arsenaal te Wooldrich. Groote hoeveelheden levensmiddelen zjjn een prooi der vlammen geworden. De schade is aanzienlijk De muzikale duiven van Peking De naar Peking gaande vreemdelingen worden bg hun aankomst gewoonlijk verrast door zeldzame geluiden, die uit den hemel schij nen te komen. Kijkt men naar boven, dan ziet men groote vluchten duiven, die in krin gen rondvliegen. Het zijn de beroemde mu zikale duiven van Peking. Het geheim van deze uit de lucht komende tonen wordt op gelost wanneer men een duif .van nabij be kijkt. Aan den staart, van de vogels is een chao-the" genaamd instrument bevestigd het woord >ckao'' beteekent fluiten en »the'" heet mechanisch Dit instrument bestaat uit kleine rietjes en deze zijn zoo licht, dat de vlucht van den vogel er niet door belem merd wordt. De »chao-the" wordt aan den staart tusschen de beide middelste veeren vastgemaakt. Bij het snelle vliegen gaat de lucht zoo krachtig door de rietjes dat men steeds schrille fluitjes hooit. Deze fluitjes werden, zooals een Engelsch blad meldt door een mandarijn uitgevonden om de dui ven, de lievelingsdieren der Chineezen, tegen roofvogels te beschermen, want de »chac the" schrikt door haar geluid de roofvogels af. Duizenden fluitende duiven vliegen da geljjks in Peking rondhet geraas iB ech ter niet zoo onaangenaam als men zou vei wachten. tus van den Eeokhout en Elizabeth Sophia Buijsse. 9. Maria Tboresia, d. var. Petrus Vernimmen en Rozalia Maria de Rijk. 10. Jan Adriaan, z. van Jacobus Jozias Meijer en Dina de Bruijn. Elizabeth, d van Willem Loof en Francina Meeuwsen. 11. Coi nelis Jules, z. van Arie Augustinus van Driol en Clemence Breijaert 17. Cornelius Joseph Mathildis Adoif, z. van Petrus Cornells Yerheijke en Irma Maria Leonia Muijs. 18. Elizabeth, d. van Jacobus Diele- man en Jozina Allaart.. Overijlden. 29 Juli. Jan Anthonie Rie- mens, 6 m., z. van Willem Antonie en Pietemella Maatje van Dixhoorn. 4 Aug. Maria Ridderig, 84 j., wed. van Johannes Regt. 7. Harm Ensing, 22 j., z. van Hillebiand en Metje Ketelaar. 9. Gelein Kioon, 8 m., z van Jacobus en Geertruida van Wijck. 14 Theodoras Acke, 46 j., echtg. van Emelie Janna Mabu. 15. Wil- lemir.a Fredei iksen, 76 j., echtg. van Jan van Dijke. 16 Frantjois de Kraker, 5 m-, z. van Cornells en Maiia Verstraaten. Pieter Jacob van de Sande, 47 j., eentg. van Margaretha Cornelia Pothoven. Janneke Hamelink, 4 j„ d. van MaarteD en Fran^ise Hamelink. - Jan de Smidt, 5 m., z. van Jan Reinier Hendrik en Maria Sara Visser. Hulst. Huweljjks-Aangiften. 8. Jan Francies van Kruijssen, 59 j., wedn. en Apolonia Mathilda Michilsen, 43 j., jd. Huwelijks-Voltrekkingen. 8. Honoré Eugéne de Gucht, 27 j., im. en Leonie de Valck, (van Hontenisse) 22 j., jd. Geboorten. 4. Aukje Lambertba Jo hanna, d. van Willem Overbosch en Aukje Lambertha Johanna Bok» Margaretha Josephina Maria, d. van Aloijsius Antonius Rodrigo en Maria Sophia Annemans. 6. Joseph Johannes Franciscus en Josephina Maria Prudentia, z. en d. van Jan Francies Maes en Marianna de Bakker. Overlijden. 12 Joseph Johannes Fran ciscus Maes, 6 d., z. van Jac Francies en Marianna de Bakker. 14. Sophia Dysselinck, 75 jwed. uit het eerste huwelijk van Marticus Willems en uit het tweede huwe lijk van Charles Charpentior. Van 1 tot en met 16 Augustus 1900 Ter Neuzen. Huwelijks-Aangiften. 3 Pieter Willem Crince, 25 j., jm. en Hem drika van der Vliet, 23 jjd. 16. Frans Doorns, 22 j., jm. en Maatje Molhoek, 20 j-, jd. 17. Jacob Wieies, 24 j jm. en Cornelia Neeltje van de Velde, 22 j., jd. Huwelijks-Voltrekkingen. 2. Jan van Wijck, 24 j, jm. en Jorir,a Paulina KolijD, 22 j,, jd. - Marinus Hogenstein, 35 j., weduwn. en Geeitruida Helena van Breen, 35 jjd. 16 Pieter Willem Crince, 25 j ,jm. en Hendrika van der Vliet, 23 jjd. Geboorten. 30 Juli. Jacobus Pieter, z. van Anthonie Gerardus Dirk Pieter van Alten en Maria Helena Wisse. Janna Adriaua, d. van Levinus de Feijter en Adriaca Tanneke Huijssen. 2 Aug. Joost Dirk, z. van ReiDier Scbeele en Maatje Je Zeeuw. 7. Marinas, z. van Jozias de Kraker en Janna de Pooter. - Albert Theophilis Jan, z. van Eduaidus Alphonsius Yzebaart en Cecilia Rosseel. 8. Leendert Cornelis Martinus, z. van Johan Karei Ribbens en Lubbegien de Koning. Prudent Francois Marie, z. van Desiderius Johannes Augus- Heden schonk de Heero ons een welgeschapen dochter. K. J. KAPTEIJN. G. E. KAPTEIJN - VAN ANDEL Axel, 21 Augustus 1900. Bij den ondergeteekende is deze week uitgetrokken op No. 366, de kapitale prijs van Debitant der Nederlandsche Staats- loterij te Axel. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Axel, zullen op Maandag 27 Augus tus a. s., des voormiddags 9 ure, ten Raadhuize, bij enkele inschijving, de levering van I. Plusminus 1200 liters Petroleum. II. 100 hectoliters Cokes III. 7000 KG. Kuhrkolen, De voorwaarden liggen op de Secretar ter inzage. Axel, den 21 Augustus 1900. Èurgemeester en Wethouders voornoemd D. J. OGGEL. Secretaris, J. A. VAN VESSEM. TE GRAAUW, zal op Maandag den 3 September 1900, des namiddags om één uur, in »Het Wapen van Zeeland* te Hulst, ONGEVEER: 35,000 KILOGRAMMEN Inschrijviugsbiljetten en voorwaarden te bekomen bij H. AUBROECK, Secietaris. IIET BESTUUR DER Deurwaarder Adriaanse te Hulst, zal op Maandag 27 Augustus a. sdes mid dags 12 uur, ten verzoeke van dhr. A. v. d. LINDE, te Rotterdam, aan de her berg van de wed' P. A, Boel, buiten de Gentsche Poort te Hulst, publiek ver- koopen EN De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van LUDs. HERMANS en de Erven zijner overledene vrouw Petbo- nella Broeckaert, op Maandag den 3 September 1900, dos namiddags ten 2 ure, verkoopen gelegen in de gemeente Koewacht, kadaster sectie D nummers 673 en 674, groot 2 hectaren 6 aren 40 cen tiaren. Te aanvaarden bij de betaling der koop som. Betaling der koopsom 2 maanden. Onkosten ad 8°/0, 8 dagen. De verkooping wordt gehouden in de herberg van de weduwe Fassaert, in de Groote Begijnestraat te Hulst, in ééne zitting. Zwakken en herstellenden gebruikt Mets Eikel Cacao, verpaitr in bussen van x/2 kilo a 1,65, x/4 kilo a 0,85, 1/8 kilo a 0,45. Scheikundig onderzocht door den heer K. G. W. DE BOSSON, Apo theker en Scheikundige te Dordrecht, Fabrikant P. J. METZ, te Dordrecht. VERKRIJGBAAR BIJ De Erven H. HARINCK, Axel. ONTVANGEN: EEN RUIME SORTEERING alle soorten reparaties worden spoedig uitgevoerd, Puike vroege WINTERGEIIST voorhan den. Andere monsters ZAAIGRANEN volgen. Ook te bekomen bij J. DE BREE, cooh missionnair te Ter Neuzen.

Axelsche Courant | 1900 | | pagina 3