Uemengd Nieuws. 6n voorts dat die regeering te Peking dus nog werkelijk bestaat en het Tsung- li-Yaraen geregeld zijn dienst vervult. Tegelijkertijd echter laat dit officieele Chineesche regeeringskollege niet alleen zonder tegenspraak passeeren een tele gram waarin een gezant van een vreemde mogendheid bericht door Chineesche troe pen bestookt en met den dood bedreigd te worden, maar neemt zelfs de bezor ging van dit telegram op zich, daarmee zoo niet de medeplichtigheid der Chi neesche regeering, dan toch haar vol slagen machteloosheid blootgevend. Nog zonderlinger is wel dat de Fransche minister van Buitenlandsche zaken Del- cassé door middel van den Chineeschen gezant te Parijs een telegram voor pre sident Loubet bestemd, heeft ontvangen van den gouverneur van Shantung, dat 19 Juli, (of volgens Chineesche telling verleden Zondag) gedateerd was, en waarin de tusschenkomst van Frankrijk wordt ingeroepen. Over de gezanten en vreemdelingen te Peking wordt in dit telegram niet gerept Delcassé liet den Chineeschen gezant weten dat het antwoord van president Loubet zal worden verzonden aan de Fransche legatie te Peking, waar de Chineesche regeering het kan gaan halen. Maar vooraf dient de Fransche regeering de zekerheid te hebben of haar gezant nog leeft. Ten slotte nog dit bericht door den Belgischen minister van buitenlandsche zaken uit Shanghai ontvangenEen keizerlijk besluit van 16 Juli geeft den onderkoning van Tientsin last een opgaaf te doen van de schade door de onlusten veroorzaakt. Tevens wordt daarin last gegeven aan de militie om den opstand te dempen. Dit ziet er naar uit, alsof de keizer öf kindsch, öf opgesloten is en van de dingen daarbuiten maar een zwakke echo tot hem is doordrongen. Er zijn wat onlusten, en de militie moet dat nu maar gauw uit maken. Er is wat schade aan gericht. en daar moet nu maar gauw een lijstje van gemaakt wordenZoo eenvoudig is helaas, de zaak niet Doch hoe de toestand dan werkelijk op dit oogenblik is, blijft nog een groot vraagteeken. AXEL, deu U Juli 1900. Zaterdagavond omstreeks 11 uur werd door een logementhouder in de Oude Stad alhier de hulp der politie ingeroepen om een gast te verwijderen, die in beschonken toestand aldaar gekomen, den waard te lijf graatzeide de burggraaf tot zijne be minde, waarom doet die dwaas nog een masker aan Hjj kan toch zijne lange ge stalte Diet verkorten, en steekt een hoofd boven allen uit. Om zich te doen onder kennen, had die ridder van de droevige figuur waarachtig zijn lievelingskleur niet behoeven te gebruiken, waarin by zich iedereD dag, alsof bij een geestelijke ware, aan ons vertoont. Maar ik ben nieuws gieriger om te weten, wie zyne danseres is. Waarlijk, zij heeft een schoone taal en danst allerliefst." >Ik wed," zeide de barones, dat zij bet een of ander burgei schepsel uit de stad is. Men kan dat wel aan hare lompe, gedwon gens boudiDg zien." Het bal duurde tot Jfep in den nacht, totdat men aan het gastmaal begon, wan neer natuurlijk de maskers werden afge nomen. Het aanschouwen van zoo vele nieuwe, onbekende, lieve gezichten, was eene aangename verrassing. De burggraaf kon het lieve, oud-duitsche gelaat niet ge noeg aanzien. Hij zat aan tafel naast baai en Altenkreuz naast de barones. De beide heeren schenen toen van rol verwisseld te hebbenzooveel aardigheden als de buiggraaf aan zijne, van vreugde dronkene, buurvrouw zeide, even zoo veel had de graaf er voor de barones ten beste. Deze vertrouwelijkheid zotten zij ook na den maaltijd voort. »Zoowaar ik leef," zeide de burggraaf tot den graaf, »ik ontfutsel u uwe danse- wilde omdat doze hem niet meer wou tappen. De rumoerige logé bleek tamelijk pootig te zijn, daar het heel wat moeite kostte hem te verwijderen, waartoe zelfs de hulp van het publiek werd ingeroepen. Met Vbieende krachten gelukte het, den woestaard te overmeesteren, doch niet dan na een hevige worsteling welke niet zonder kleerscheuren afliep en waarbij van zacht zinnigheid of voorzichtige behandeling volstrekt geen spiake was. De man, een Belg die zich voor rondreizend horloge maker uitgaf, werd onder toeloop van een groote menigte naar het arrestantenhok gebracht om af te koelen en tot bedaren te ko nen. Zondag is bij door de mare chaussee over de givus gezet. Men zegt, dat de justitie van zijn vader land ook nog een en ander met hem te vereffenen heelt. To Breda zyn o. a. voor het exa men voor de hoofdacte geslaagd de bh. J. A. du Hullu en J. Kosten, beiden van Ziamsiag, en A M. A. de Maat van Hontemsse-Lamswaarde. Aanstaanden Zondag zullen te St. Nicolaas groote leestelijkhedeu plaats hebben, waarvan het voornaamste zal zyn een prachtige stoeL bestaande uit praalwagens, geschiedkundige voorstellin gen enz., terwyl 's avonds om 9 ure de stad schitterend wordt verlicht. De stoet wordt om 1 uur gevormd nabij het station. Op dien dag zal een bijzondere trein rijden, welke uit Ter Neuzen vertrekt om 11,45 's morgens en uit Axel 12,01. 's Avonds is er uit. St. Nicolaas wedei een bijzondere trein die vandaar vertrekt om 9,30 en te Axel arriveert om 10,20, alles spoortyd. Aanstaanden Muandagjworden de feeste lijkheden herhaald, maar dan zyn er geen bijzondere treinen. Zondag jl. gaf de maatschappij „De Goudvisch" te Koewacht een wedstrijd met den hengel in het zoogenaamde Groote Gat, welk viscbwatei 6igeudom is van den neer E. Haussens te Itegem bij Brussel, die betiaivo de vergunning nog een bedrag van 5. by den eeisten prijs had ge voegd. Het aantal deelnemers bedroeg 73. De eerste prijs werd behaald door G. Hem ion van Moerbeke, de tweede prys door Fl. Etemery te Koewacht, de derde prys door De Swane van Moerbeke (Koe wacht,) de vierde prijs door A. D. Baert van Middelburg (thans te Koewacht,) de vijfde prys door A. van de Walle te Koe wacht eu de zesde prys door V. Acke van Overslag. res, al werden wy ook deswegen dood vijanden." »Ik heb de wraak tusschen mijne ban den, waarde burggi.i J, antwoorde Alten kreuz, >ik ontsteel u hei hart der bemin nelijke baiones." De burggraaf,' wien zijne hartstocht en de oude wijn al te vroolijk gemaakt hadden, zeide onbezonnen genoeg, zonder er acht op te slaan dat de barones in zyne nabij heid stond, en hot wel kon booren »een dozijn mijner baronessen voor eene venus. Burggraaf," riep Altenkreuz toornig uit, »hedenk wat gij zyt. Hoe aardig mijne danseres ook zij, de p ijs dei schoonheid komt toe aan de Koningin van bot feest, uwe bruid." Koningin titulairKoningin titulairIk houd het met de werkelijke macht riep de burggraaf. De graaf gaf hem door wenken en blik ken, wegens de nabijheid van de barones te verstaau, dat by zwijgen zou einde lijk sprak hij hem in duidelijker woorden aan, en gebood hem eene taal, zoo be- leedigend voor de barones, te staken. Zoo kwam het tot eene woordenwisselingte vergeefs wilde do giaaf het in der minne schikken De burggraaf, door liefde, wijn en toorn verbitterd, gedroeg zich steals onbeschoft er. De gasten kwamen nadeiby. De graaf ti achtte dooi stilzwijgen een groot er opzien voor te komen toen echter ii' burgraaf zeide graaf, ik had nooit ge- daeut, Jat een zoo uitgeteerde wellusteling Aan de sociëteit van Overslag werd een prijs toegekend voor het grootste getal deelnemers, minstens 15 man be dragende, terwijl de prijs voor de verat, komende vereeniging niet is toegekend. De maatschappij »De Goudvisch* is niet groot in ledental, doch groeit in den laatst en tyd sterk aao. Het eervol ontslag van den heer Van Dishoeck als brievengaarder alhier, zal eerst ingaan met 1 December a. s., zulks met bet oog op de werkzaamheden aan het buis in de Lange Noordstraat, dal eerst dien datum voor post- en telc- phoonkantoor in gei eedheid moet zijn gebracht. Bij den landbouwer D. Vael in Abts- dale is gisteren een kalt geboreu met drie koppen op een bals, of, eigeniyk waren het slechts twee koppen en nog een uit was welke veel op eon snuit geleek. Het dier heeft niet lang geleefd en zit thans reeds onder den grond. Verschalkt. Het K. N." geeft een staaltje op welke wijze de militairen ver schalkt zijn by de staki g Een aantal Duitschers i aar Rotterdam gekomen zijnde om voor de firma Müller Co. bootwerk te verrichten, door de Federatie zijn overgehaald om weer terstond naar hun haardsteden teiug te keeren. Hoe dit mogelijk is geweest, ondanks de mili taire bewaking op de rivier, deelt iemand mede, die het weten kan Te Dordrecht was bericht ontvangen door een boot met federatiemannen, dat te Gorin- chem de Duitschers .varen gearriveerd. Fluks werden nu een aantal federatiemannen ver borgeu in het vooronder, in de machine kamer, en overal waar maar bergplaats was, tot zelfs op de W. C. Er bleef geen der tederatiemannen aan dek, dan één, die een bril opzette, mitsgaders een hoogen zijden hoed, en een paar vadermoorders, en een mooie gekleede jas aantrok. Toen stak de boot van wal. Wel voer men de militairen voorlig, maar geen die argwaan had. Immers een hoot waar één mijnheer op was, zoo fijn uitgedost, kmi geen stakersboot wezen. Zoo naderde men Gorinchem, »-n vond men de Duitsche plaatsvervangers, bestemd voor Mülier en Co. aan den wal. Sind Sie für Müller in Rotterdam? luidde de vraag. Welnu, kerels, stap dan gauw aan boord. We komen juist van Rotterdam om je naar Rotterdam te brengen. In een oogwenk waren de plaatsvervan gers op de boot Wat nu als gy zijt nog kracht gen >eg had, om yveizuchtig to Zijn; wait alleen machte- looze ijverzucht doet u zooKpn-k'i, !"t,oen kon Altenkreuz zich niet langer bed «vingen. »Buiggraafriep hij uit, wellusteling, ik Wie zegt dat »Uw eigen bleek gelaatzeide de Vivi- enne Spottend lachende. »War?neer gij geen lafaard zijt burg graaf," zeide Altenkreuz, »dan zult gij mij rekenschap geven van die woorden. Een van ons beide is in dit huis te veel.Gy zijt een gek." Baron van Roren bad zyne dochter in eene aangrenzende kamer weenende aan getroffen, en van haar de onbeschoftheid van den burggraaf vernomen Hij zocht bem op. Hij boorde nog de laatste wcorden van den graaf Alle aan wezenden waren top den burggraaf vertoornd De baron vatte toornig de hand van ue Vivienne,voerde hem terzijde en sprak; »gij hebt mijne doch ter openly k gehoond; e (endeling, hebben wij dat aan u verdiend My zult gij dadelijk voldoening geven, niet eerst morgen." Hierop verlieten beide de danszaal. Ter wijl zich hier de uiteengeloopene rijen wederom rangschikten, om ae gestooide vreugde te doen wederkeeren, hadden zich de baron en de Vivienne naar eene andere zaal begeven. De graaf was hen op den voet gevolgd. Hy bracht t W9e degens mede, en bood er eener. den burggraaf aan, ter wijl hy tegen den baron zeide»sla mij toe, be ion dat ik de eer van de bekoor- In de eerste plaats uatuurljjk den mannen aan het verstand gebracht, hoe d« stand van zaken was te Rotterdam, en dit met zooveel redenaarstalent, dat de Duitschers éénparig besloten naar hun land terug te keeren, mits men hun eerst te eten gaf. Of de stakers in hun nopjes waren Inmiddels wordt bericht ontvangen, dat de militairen in aantocht zjjn, snel woidt de steven gewend en nu gaat het de Oude Maas op, waar men rustig afwacht het oogenblik, waarop men vermoedt, dat de militairen weg zullen zjjn, waarna men weder naar Dordrecht koers zet. Daar wer den de Duitschers aan wal gezet en gespjj- zigdin Rotterdam heeft men geen van hen gezien Werkstaking te Rotterdam. De staking is geëindigd In eene Vrijdagavond gehouden verga dering van Rotterdamsche bootwerkers is door den voorzitter C. Kaak gezegd dat de staking verloren is doordat zjj is verloopen. Hij verklaarde haar verder formeel voor geëindigd. Vrijdagmiddag werd schipper Mulder, leider der Federatie, zoodra hg zich ter beurze vertoonde, er als het ware nitge- ranseld. Met achterlating van zjjn hoed moest hij de vlucht nemen. Schipper Mulder, bestuurslid der fede ratie, Zaterdag andermaal tei beurze ko mende, was vergezeld van den hoofdinspec teur van politie Vuyk, een rechercheur en de beurscommissie, ter aanwjjzing van de geweldplegers tegenover hem op Vrjjdag, doch zonder resultaat. Door den grooten aaudrang van nieuws- gienge beursbezoekers zag by zich genood zaakt de beurs te verlaten M. (X Maandagochtend is een groot aantal losse werklieden uit Den Haag, wel ongeveer 200, naar Rotterdam vei trokken, om daar nu de staking geëindigd is, bootwerksarbeid te verrichten. Maandagmorgen ten 61/» ure, toen de brug bjj het Poortgebouw over de Binnen haven te Fijenoord geopend was, stonden daar een aantal bootwerkers te wachten waaronder H. K. die gedurende de staking by de HollandAmerikaljjn gewerkt had. Dit werd hem door andere bootwerkers verweten die hem te Ijjf gingen en mishan delden. K. in het bezit van een revolver loste eenige schoten om zich de geweld plegers van het Ijjf te houden. Toen het opstootje gaande was, kwam juist aanwandelen de 24-jarige losse werk man Petrus Antonetil, die door een kogel in de maagstreek werd getroffen. Levens gevaarlijk verwond werd hy opgenomen en naai het ziekenhuis overgebiacht. Eenige der personen die H. K. hadden aangevallen werden gearresteerd. (Tel.) Als een middel om vogels uit de morellen- en kerseboomen te houden wordt aanbevolen serpentines over en door die boomen te gooien Het middel moet af doende zjjn. Door onvoorzichtigheid geiaakte Zon dag te Amsterdam aan den Cruquinsweg een zestienjarige jongen onder een rangee renden trein. Zjjn hoold werd verpletterd. lijke bai ones en mijne eigene eer op dezen nietswaardige wreek." De Vivienne riep woedend uit,: »Nu dan, gij aschkleurig gezicbt trek !"en mét deze woorden trok bij zijn degen uit de scbede, en viel den graaf aan. Deze ver dedigde zich met veel koelbloedigheid. Het tweegevecht duurde geen drie minuten, of de graaf slingerde den degen van zijne tegenpartij met veel behendigheid uit diens handen, zoodat de kliog op eenen verren afstand in eenen grooten spiegel vloog, die in duizend stukken brak. »Nietig menscb riep de graaf uit, >uw leven is in mijne macht, maai ik wil my niet met uw verachtelijk bloed bezoedelen. Weg uit aeze atmospheer, en kom nooit weder terug." By deze woorden gaf by den burgergraaf mei het vlak van den degen een slag op den rug, en wierp bom met reuzenkracht de dear uit. Nog in denzelfden nacht verliet de burg graaf met zijne lieden bet kasteel. Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1900 | | pagina 2