Gemengd Nieuws. Ook de Fransche minister van buiten landsche zaken ontving een dergelijke dépêche van Li-Hung-Chang, doch zon der vermelding van Seymour. Hoogstwaarschijnlijk heeft Li-Hung- Chang, evenals de andere ambtenaren der vreemde mogendheden, het gerucht vernomen, dat de gezanten zich bij ad miraal Seymour's troepen bevonden, wat later onjuist bleek, en heeft hij zich ge haast, om dit mede te deelen aan het buitenland, daardoor de opinie over de Chineezen van de mogendheden weer trachtend te verhoogen, of de slimme Chinees heeft om de een of anderereden, dit telegram de wereld ingezonden, om zand in de oogen der mogendheden te strooien. Deze zullen zich echter wel niet zoo gemakkelijk door Li-Hung-Chang laten vangen. Het overige nieuws uit China is overi gens schaarsch en onbetrouwbaar. Uit de telegrammen blijkt echter toch dat admiraal Seymour er niet in geslaagd is Peking te bereiken en dat hij alle krach ten heeft moeten inspannen om zich staan de te houden. De Japanners zullen weldra de interna tionale troepenmacht met een 20.000 man versterken. Rusland zendt dagelijks troe pen uit Amerika. Engeland en Duilsch- land zijn troepen onderweg, terwijl in Frankrijk een 5000 man tot vertrek ge reed liggen. Weldra zal men dus flink aanvallend te werk kunnen gaan. BERLIJN, 2 Juli. De keizerlijke con sul in Tschiefoe seint: Onze gezant te Peking is den 18en Juni vermoord. BERLIJN, 2 Juli. Het bureau van Wolff meldt, dat, volgens bericht van den kei zerlijken consul te Tientsin van den 29en Juni, door een Chineeschen bode zooeven de volgende schriftelijke tijding uit Peking is gebracht, onderteekend door den heer Robert Hart: De heer von Bergen (tweede gezant schapssecretaris) aan den commandant der Europeesche troepen. De vreemdelingen kolonie wordt in de gezantschapsgebouwen belegerd. De toestand is wanhopig. Haast u. (Zondagnamiddag 4 uur.) Een bode, die, volgens zeggen, door een zendeling uit Peking is gezonden, meldt zooeven, dat de gezant von Ketteler op weg naar het Tsun-Li-Yamen vermoord is. Het meerendeel der gezantschapsge bouwen is verbrand. De wachten lijden aan gebrek aan ammunitie. schijnen. Hij liep nu even dikwijls naar den barometer en klopte daaraan, doch nu om het kwikzilver te doen dalen. Tot zijne verwondering bemerkte hij, dat zijne echtgenoot, Frederika en de kom mandant hunne vroeger vroolijken luim Herkregen, ja, dat alle huisgenooten opge ruimder werden. Hij bleef nadenkend. GOED WEDEB. - Mevrouw Bantos had wel bemerkt, dat Riekje in haar hart veel tegen den lijken bankier had in te brengen, en dat de ste delijke kommandant in dit hart meer in vloed had gemaakt, dan noodig was.Niet om den kommandant te begunstigen, hoe dierbaar hij haar ook was, maar om iedere overijling en het ongeluk, dat daardoor zou kunnen ONtstaan, voor te komen, trachtte zij de verloving harer dochter met den bankier uit te stellen. Zy wenschte, dat de jongelieden elkander eerst zouden leeren kennen, en dat Frederika zich aan het lot, dat haar wachtte, zou gewennen. Daarenboven moest men ook eerst onder zoeken of de beer van Haan door zijn hart het hart van Frederika verdiende. Daar om had de zorgvuldige moeder haren echt genoot niet tegengesproken of verwijtingen gedaan, hoewel hij baar zijne handelingen omtrent de hand zijner dochter, hetgeen toch ook een belangrijk nieuws voor baai- was, had geheim gehouden. Zij kende den ouden man goed zij wist dat tegenspraak hem in zgn voornemen zou stijveD. Daar- AXÊL, den 3 Juli 1900. In de collectie Oostersche planten van den heer Van Dishoeck alhier, prijkt een cactus grandiflora met een prachtige bloem. De plant is reeds vele jaren oud en bloeit thans voor de eerste maal. Naar wy vernemen zijn alhier een paar wielrijders-vereenigingeu ontbonden. Zondag bevonden zich te Terneu- zen in een koffiehuis een drietal Engel- sche matrozen, die met den kastelein oneenigheid kregeD over den prys van een glas port. De kastelein riep zijn broeder, ook koffiebouder, die daar juist voorbijging om dezen te vragen wat de prijs van een glas port is. Toen het ant woord van den geroepene overeenkwam met den door den kastelein genoemden prijs, kieeg eerstgenoemde van een der matrozen een hevigen slag op het hooM waardoor een sterk bloedende wonde ontstond en geneeskundige hulp moest worden verleend. Het gelukte der politie twee der matrozen te arresteeren, de derde was op zyn schip gevlucht. Zaterdagavond kreeg te Zuiddorpe een herbergier bezoek van een paar per sonen, die Belg. francstukken inwisselen a 60 cent en kwartjes met h9t portret van Koningin Wilhelmina erop a 27 ct. De niets kwaads vermoedende herbergier haalde daarop zijn spaarpot voor den dag en het onderzoek begon. Werkelijk werden ei eenige francstukken van 68 gevonden en voor 60 ct. het stuk inge wisseld. Maai toen onze man na het ver trek der twee bezoekers zijn geld nog eens natelde, miste hij 18 tr. Van de beide kwartjesvinders was intusschen geen spoor te ontdekken. M. Ct. Een echte jongensstreek. Men schrjjft aan de N. Gr. Ct. Een kleine snuggere jongen, van elf jaar, wordt door zijn moeder uitgezonden met een tasch om hierin een broek en een paar roode zakdoeken van zyn broer te halen, die by een ander iu dienst is. Op den terugweg ziet hy in de verte een paar kameraden aankomen. Flug worden nn broek en zakdoeken uit de tasch genomen en netjes op 't hek gehangen, dat bylangs 't plantsoen is aangebracht. Hy zelf gaat een paar stappen terug en blytt een oogenblik, met de handen in de zakken en onverschillig een deuntje flui tende, op 't trottoir staan, zich houdende alsof hy zijn kameraden niet ziet. Als dezen om hield zij zulk een gesprek met hem, dat een doorn moest achterlaten, en ver heugde zich, toen zij bemerkte, dat bet niet zonder gevolg was gebleven. Daarom had zy reeds op den dag ii i het verjaringsfeest aan eene vriendin iu de residentie geschre ven, om bericht in te winnen omtrent het karakter van den heer van HaaD, Het aDtwoord kwam dienzelfden dag. toen het schoone weder den heer Bantes zulk een angst veroorzaakte. Van Haan werd in dien brief afgeschildeid als een zeer recht schapen man, die tot biertoe ieders ach ting en ieders medelijden üad verworven, niet zoozeer omdat hy altijd zeer ziekelijk geweest was, maar ook, omdat zijn brom- mige, wonderlijke en gierige vader hem tot nu toe bijna in eene slaafsche afhan kelijkheid bad gehouden. Sedert eenige weken had echter de jonge man de zaken op zich genomen, dewijl de oude op zyn landgoed giug wonen. Deze aangename tyding bracht mevrouw Bantes in eene opgeruimde stemming. Eene andere omstandigheid deed Frederika en den kommandant zeer vroolijkzijn. Waldrich was, namelijk, op zekeren dag Riekje's kamer binnengetreden met eene boodschap van hare moeder. Het meisje zat voor het vensterleunende met het hoofd tegen hare nieuwe harp, »Mejuffruuw, mama wilde gaarne welen of u lust hebt met dit schoone weder, in ons gezelschap, een pleiziertochtje te maken dichtby zyn gekomen, gaat hij vlug naar 't hek ora de broek en de zakdoeken in zyn tasch te stopper, en zich daarmee te verwjjderen. De beide andere jongens treden nu op hem toe en eischen hun deel van den buit, te meer omdat er iu de broek wel een portemonnaie met geld kan zitten, wat hij, om hen nog meer belust te maken, bevestigt. Na lang kibbelen wordt overeengekomen, dat er om de broek en 't geld zal worden geraden. Drie papiertjes worden gereed gemaakt, niet de cyfero 1, 2 en 3 er op. Een der kameraden wint de broek, maar de eigenaar beeft geen lust ze af te staan. Hp rent er van door, gevolgd door Je andereD. Dezen vertellen 't voorgevallene natuurljjk thuis, waarop een hunner vaders zich naar 't politiebureau begeeft om aan gifte van 't gestolene te doen. Ten over vloede gaan den volgenden morgen on» acht uur ook de twee gefopten met hetzelfde doel naar 't bureau 's Voormiddags ont vangen de ouders bericht, dat de drie jon gen9 om 1 uur op 't bureau moeten zyn om in 't verhoor te worden genomen. Al spo dig bemerkt men daar hoe de vork in den steel zit. De jongens worden das naar huis ge zonden. Dit evenwel niet zonder den kleinen schalk de vermaning te hebben meegegeven, om in 't vervolg niet weer te jokken. Volledigheidshalve moet er nog worden bygevoegd, dat de vrouw van den jongeman, die 't aangaf, nog den eersten avond een hoogloopende ruzie kreeg met de moeder van den gewaanden dief, zoodat heel wat buurvrouwen eens even kwamen luisteren naar de beide kyvenden. In een der scholen te Enschede was een onderwyzer in bet bezit van het kunstig vervaardigd nest van een wielewaal. Hy bad dit in zyn lokaal aan den kapstok ophangen en nu heeft een paar zwarte rood- staartjes dit als zyn wooing gekozen. Het wjjtje heeft er vjji eitjes in gelegd en de diertjes zitten er thans om de beurt, ook onder schooltijd, te broeden. Te Leeuwarden viel by het vei plaatsen van een heistelling een paal, waardoor een werkman aan het achterhoofd werd getroffen. Bewusteloos werd de man naar het zieken huis vervoerd. Toen Vrijdagmiddag de trein te Krom menie binnenkwam, sprong een leerling conducteur erat. met het gevolg, dat hy bekneld geraakte, een arm brak en nog andere ernstige wonden bekwam. Te Haarlem is een groote stoomhout- zagery totaal afgebrand. De schade is aan zienlijk en de oorzaak onbekend. Riekje antwoordde niet, maar keerde haar hoofd nog meer naar het venster toe »Is uwe genade boos?" vroeg Waldrich, die geloofde dat zij schertste: »hebikbij het ontoijt niet tegen mijn zin een' kop chocolade meer gedronken, alleen omdat uwe genade mij dat beval? Ben ik niet juist op den bepaalden tijd van de parade gekomen Heb ik aan tafel niet eerbie dig ja gezegd Geen antwoord volgdeeen oogeDblik stond hij stilzwijgend, ging daarop naar de deur, als wilde bij weggaan, keerde weder terug, en zeide eenigszins ongeduldig komt gij, Riekje, hel weder is uitmuntend." Hierop antwoordde zy met een dof »neen" Hij schrikte van dien toon, welke verried dat het weenende gezegd werd. »Wat scheelt er aan vroeg hij bekom merd, en nam de hand, waarop haar hoofd rustte, weg, zoodat zij hem moest aanzien. »Wil mama misschien hem in ons ge zelschap tegemoet rijden Zal hij heden komen Heeft zij iets gezegd vroeg Frederika haastig, tei wijl zij hare oogen met haren zakdoek afveegde. Waldrich's blik wer.l duisterbij zeide half verstoord»o Frederika gy hebt on- gelyk mei dit te vragen. Gelooft gij, dat ik u zou kunnen uitnooaigen, wanneer ik zoo iels vermoedde. Gave God, dat hij niet kwame voor ik weg ben »Hoe, weg?" »Naar een ander garnizoen. Reeds op uwen gebooitedag heb ik den generaal ge- Vrijdagavond omstreeks acht nur werd j een bekend dronkaard aan bet,politiebureau I in ds Lange Torenstraat te Rotterdam ge- j bracht en ter ontnuchtering in bewaring gesteld. Vrijdagnacht ora half drie lag hy, toen de chef dien nacht zjjne gebruikelijke ronde maakte, rustig te slapen en een half uur later was hij dood. De politiegeneesheer, j onmiddellijk gewaarschuwd, constateerde, dal zijn overiyden een gevolg is van het overmatig gebruik van sterken drank, waarin hy waarschijnlijk gestikt is. Bij de revue der visschersvloot op Pampus (Vrijdag 3 Augustus e.k.) zal H. M. de Koningin zich vermoedelijk aan boord begeven van het marine stoomschip »Buys- kes,« het vaartuig, dat by de hydrogra- phische opnemingen dienst deed. De burgemeester van Edam heeft, als belast met het oppertoezicht der Zuiderzee- politie, den minister van Marine tot hand having der orde den steun der marine ver zocht, daar hem alleen zeiivaartuigen ten dienste staan. Te Loosdrecht ving een visscher een snoek van drie pond zonder vischwant te gebruiken. Het dier beet til. naar den koperen bus van een hengel, sloeg de scherpe tanden erom en in den stok en werd aldus een welkome buit van den eigenaar van den hengel. Zeker niet de alledaagsche weg. In een open tram te Amsterdam zat Zaterdag een Huizer visscher metz'n zoontje van ongeveer 7 a 8 jaren. De jongen was erg bleek en trok, groote rookwolken voor zich uitblazend, met veel pleizier aan een dikke sigaar, die hy uit een meerschuimen pjjpje rookte. Dat gaat fikszeiden we tot den vader. Deze, blykbaar gestreeld, antwoordde: »dan had u hem eens een jaar of vier geleden moeten zien Hy rookte er toen ai vier per dag 1" Aarzelend opperden we de vraag of al dat gerook, met het oog op het niterlyk van het kind wel zoo erg voordeelig voor het verstand en zijn gezondheid was. Dat eerste heeft ie niet noodig zei de vader, hy is visscher Toen staakten wjj het gesprek maar. Uit Haarlem meldt men, dat de heer Troelstra zich niet te Haarlem, waar hy sedert kort woonachtig is, zal moeten aan melden tot het ondergaan van de maand gevangenisstraf in Juli a. s. maar dat hy zich daartoe naar 's-Gravenhage zal moeten begeven en waarschijnlijk te Scheveningen zal worden opgesloten. De rattenjacht te Haringkarspel (N.-H.) schijnt niet zonder vrucht te zyn. Reeds f 700 is dit jaar aan premies uit gekeerd, terwijl in denzelfden termyn in 1899 ver boven de 1000 was betaald. Een 74-jarig man te Noordsleen was op eene klacht van een vrouw tot 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens schennis der eerbaarheid. Nadat hij deze straf onder gaan had, zou nu de hoofdgetuige op haar ziekbed, uit vrees voor sterven, bekend hebben dat ze den man valsch beschuldigd had. Gezegd wordt, dat de man de vrouw om de huur gemaand had, en zy zich langs dezen weg wreken wilde. schreven, en verzocht om naar eene an dere stad verplaatst te woi den, maar nog geen antwoord verkregen." Riekje zag hem verdrietig aan, stond op, en zeide »George, neem mij niet kwalijk, doch dat is nu eene onnoozele streek van u." »Ik kan, ik wil ik mag niet blijven." »Is u dat ernst, Waldrich Gy zult maken, dat ik mijn leven lang vertoornd op u blyf." En wilt gy dan mijn dood, door my te noodzaken, op uwe bruiloft te zyn »Nooit zult gij op myne bruiloft worden genoodigd. Wie heeft u gezegd, dat ik myne toestemming gegeven beb >Gy moogt bel niet weigeren." Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1900 | | pagina 2