YOKOHAMA, 28 Juni. De regeering heeft besloten 20,000 manschappen naar China te zenden. ST. PETERSBURG. 28 Juni Deminis ter van oorlog ontving uit Port Arthui van 27 Juni bericht van den vice-admi raai Alexejew, volgens hetwelk in den nacht van 26 Juni een troepenmacht, be staande uit vier compagniën Russen en een detachement vreemde troepen uit een even groot aantal manschappen bestaan de, admiraal Seymour ontzette. Tweehonderd gewonden van Seymour's detachement werden naar Tientsin ge bracht. BERLIJN, 28 Juni. De commandant van het Duitsche eskader meldt uit Takoe van den 26en Juni. dat de gezanten zich bij het landingscorps bevinden. Binnenland. Naar de N. Arnh. Ct. meedeelt, is de drankwet in de afdeelingen der Tweede Kamer zeer ongunstig ontvangen. In de deze week gehouden zittin gen der Tweede Kamer is het wetsonl werp tot wijziging van de gemeente-wet, met 62 stemmen tegen 7 stemmen aange nomen. - Uit het voorloopig verslag der Com missie van Rapporteurs der Eerste Kamer, over het wetsontwerp houdende bepalin gen tot voorkoming van bedrog in den boterhandel stipper wij het volgende aan Vrij algemeen was men overtuigd van de noodzakelijkheid van nadere wettelijke regeling van dit onderwerp. Verschillende leden gaven dan ook hunne tevredenheid met dit wetsontwerp te kennen, niet alleen of niet zoo zeer, omdat het strekte in het belang van landbouw of veehouderij, als wel omdat het strekte ten vooideele van de consumenten, die er door gevrij waard weiden tegen te hoogen prijs hel op zich zelf goede product margarine te koopen, en omdat het de moraliteit in den handel ten goede kwam. Verscheidene leden, hoewel zich met de strekking van het ontwei p vereenigende, beschouwden het echter niet als afdoende. Zoo werd er o. a. op gewezen, dat alle wetgeving ijdel zou blijven, zoolang zij niet tevens voorzag in het groote euvel, of dit niel op andere wijze werd gekeerd, dat bij export naar de ons omringende rijken met de boter wordt geknoeid door de goede, gezonde geëxporteerde waar op of nabij de grens, en mitsdien even voordat zij in werkelijkheid in den vreemde wordt iDge voerd, te veivalschen. Eenige leden daarentegen konden zich volstrekt niet vereenigen met de gunstige ontvangst die het voorstel ondervond. Volgens hun oordeel waren de land- oude man haastig uit, en liep naar Fre- derika»wat is het kind, waarom weent gij Zij weende, en antwoordde, dat zij zelve niet wist waarom. »Bah, praatjes 1" riep de vader uit »u is iets wedervaren. Zijt gij gekrenkt geworden Heeft misschien uwe moeder. «Neen." «Of de kommandant iets gezegd?" «Neeo." »Ik toch niet? Wat? Spreekt toch, ik? Om die grap? Weent gij daarom? Mevrouw Bantes trok haar man zacht achteruit, en zeide«papa, gij hebt uw woord gebroken en haar gekrenkt. Gij hebt niet aan haar verzoek voldaan, en weder, gij weet het wel «Van dien zeker iemand gesproken? Gij hebt gelijk, ik had dat niet moeten doen. Denk er niet meer aan, Riekje, het zal niet weder gebeuren. Maar gij moet uw vadei zoo iets niet dadelijk kwalijk nemen Frederika kwam tot bedaren hare moe der voerde haar naar de harp, de fluit werd gehaald, en men beproefde de nieuwe muziekstukken. Frederika bespeelde de ti li-, met begeleiding van Waldrich met de fluit, voortreffelijk- Het werd nog eene aangename, genotvolle avond. Wordt vervolgd.) bouwers wat veeleischend. Uit een hygie nisch oogpunt is er niets tegen margarine In meel en suiker daarentegen wordt veel geknoeid en daartegen worden weinig of geen maatregelen genomen. Andere leden, zich aansluitende bij de opinie, dat deze wet te sterk ingrijpt meenden evenwel niet dat zij protectie be oogde. Het doel was de oude, goede repu tatie van de Hollandscbe boter te herstel len. Ook zij hoopten echter, dat men in andere opzichten niet zoover zou gaan met reglementeeren. Landbouw. Zomervergadering van het Hoofdbestuur van de Maatscliappy tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zee land, gehouden den 12deujuni 1900 te Kruiningen. Wegens afwezigheid van den voorzitter, den heer mr. P. C. J. Hennequin, die als vast lid der commissie van voorbereiding op het landhuishoudkundig congres te Maastricht mopst zijn, wordt de vergade ring geleid door den vice-voorzitter, den heer C. A. H. Wagtho. De overige leden vaG het Dagelijksch Bestuur zijn aanwezig; alle afdeelingen behalve Hulst zjjn ver tegenwoordigd. De notulen der vorige vergadering wor den onveranderd goedgekeurd als vervolg daarop deelt de voorzitter mede, dat het «Maandblad" dit jaar nog verschijnen zal den lsien van de maanden Juli, Septem ber, November en December dat de afdeeling Kruiningen bij den directeur van Frederiksoord een beer en eene zeug van het Yorkshire ras heelt aan gekocht voor pl. m. 95, - en dat ook de andere afdeelingen zich daar van fok materaal zullen kunnen voorzien. In de najaarsvergadering zal men andermaal op dit onderwerp terugkomen. Het examen tot verkrijging van het diploma als hoefsmid zal dit jaar afgeno men worden in de 3de week van Augus tus, zoo mogelijk door dezelfde commi«si3, die de vorige examens heeft afgenomen. De heer Hendrikse, in le Vijf Ringen, heeft evenals vorige jaren zijne smidse en stal len voor het afnemen van dat examen welwillend beschikbaar gesteld. Wegens gebleken onvoldoende kennis van de theorie van het hoefbeslag zullen aan de leerliLgen van d6n cursus te Cort- gene nog eenige lessen in de theorie ge geven worden door den onlangs benoem den provincialen veearts, den heer Wa- Klaohten over den smid, bij wien het onderwijs te Cortgene gegeven wordt, zul len door de afgevaardigden uit Noordbeve- land nader worden onderzocht. Gedeputeerde Staten zullen de nakeu- ing van hengsten, die voor 1° Maart ge houden mo6t worden, op verzoek van het Hoofdbestuur zoo nu mngeljjk doen aan sluiten bij de Januai i-keuringen dei Maat schappij, mits hun voor 1° December de dageu worden medegedeeld, waarop de Januari-keuringen worden gehouden. Bij de bespreking van hetonrwei p van wet op de hengstenkeuring, onlangs in gediend bij de 2e kamer, wordt daarmede enkele punten van onderschikt belang daargelaten, algemeene instemming be tuigd. De zuivel consulent heeft twee cursus sen gehouden over zdivelbereiding een te Kruiningen en een te Aagtekerke de eerste is in alle opzichten uitstekend geslaagdue laatste moet nog gevolgd worden door een paar lessen in de prac- tijk van het ontroomen en boterbereiden. Eerlang zullen nieuwe cuisussen ge opend worden in de afdeelingen Oostburg en Noord Beveland, daarna in Heinkens- zand en Tholen. Uit de verslagen over de Iandbouw eursussen zullen de hoofdzaken medege- 'a worden in het eerstuitkomeDd Maandblad. Mededeeling geschiedt van twee beslui ten, genomen in de vergadering van den Rijkslandbouwleeraar met de onderwijzers aao iandbouweursussen a) dat voortaan de diploma's van de cursussen niet meer zullen gegeven wor den met verschillende graden b) het Hoofdbestuur der Maatschappij te verzoeken jaarlijks een zeker bedrag uit te keeren vooi het aanleggen van een landbouw-bibliotheek, welk middel baars inziens beter zal werken om het bezoek der cursussen te bevorderen, dan het uit reiken van een boekwerk b(j het verkrijgen van een diploma. Op dit verzoek zal later worden terug gekomen. De „Société des Agriculteurs" te Parijs heefl eene uitnoodiging gezonden aan onze Maatschappij om zich te doen vertegen woordigen bp hare zittingen, voornamelijk bjj die van 30 Juni e. k. De heer I. G. J. Kakebeeke, biedt zien aan om bLj zijn bezoek aan Parijs zonder eenige geldelijke vergoeding alsafgevaar digde der Maatschappij op te treden. Dit belangeloos aanbod wordt met waardeering aanvaard van zijne benoeming zal aan de „Société des Agriculteurs" worden kennis gegeven. Bij rondvraag wordt door een der afge vaardigden van de afdeelingen gevraagd, hoe het komt, dat de verslagen der proef velden dit jaar zooveel later ingekomen zijn, dan vorige jaren. Hij betreurt dat. omdat men daardoor voor het voorjaar verstoken is van de nuttige wenken, die deze verslagen bevatten. Nadat hem is medegedeeld, dat dit een gevolg is vao een maatregel van de Regeering om daar door de kosten van bet tweemaal drukken dier verslagen te voorkomen, stelde hij voor dat het Hoofdbestuur zich tot de Regeering zoude wenden met het verzoek om de verslagen der proefvelden weder verkrijgbaar te stellen, zooals zulks vroeger het geval was. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Nadat door den algemeenen penning meester er op gewezen was, dat enkele afdeelingen wat traag zijn in bet 07er- storten hunner geldelijke bijdragen aan de kas van het Hoofdbestuur, en de secre taris verzocht had, de Commissies 7an Toezicht op de Iandbouweursussen er op te wijzen, dat de verslagen, rekeningen enz. voor de gelijkvormigheid dienden ge schreven te worden op schrijfpapier folio formaat werd de vergadering door den voorzitter met de gewone plichtplegingen gesloten. C. A. H Wagtho, Vice-voorz. G. A, VoRSTEBMAN VAN' O YEN, Secr. AXEL, den 20 Juui 1000. Bij gunstig weder geeft „Concordia" heden avond weder een conceit op de kiosk, waarvoor het volgende programma is vastgesteldLe Volontair, marsch, ColintLu Dame de Coeur. DuvalLe Blaguevr, marsch, Sroeck; La Reconnais sanceBenoodtLe Dragon bleu, marsch RicciusMtgnonnette, Baumann Le fes tivalmarsch, Colint. Wegens het vergevorderde uur werd do vorige maal het programma niet ten volle uitgevoerd. De belangstelling van het publiek was toen groot, zeer groot zelfs. Jammer dat de kleine gasten zoo'n vreeselijk lawaai maakten, dat men soms aileen aan den dirigeerstok zien kon dat de muziek speelde. Op die maDier is er natuurlijk van genieten geen sprake voor hem die komt om te luisteren Misschien zal bet leven maken wel wat verminde ren als de jeugd wat meer aan de mu ziek gewoon is en door de ouders tot stilte gedurende bet spelen wordt aan gemaand. Er komt ook nog bij, dat het gezel schap door het geraas zeer bemoeilijkt wordt in de juiste uitvoering der ver schillende stukkeu boveudien zal ieder begrijpen, dat het voor de executanten, die hun best doen iets goeds voort te brengen, een veel dankbaarder taak is te spelen voor een aandachtig publiek, dan voor een joelende, schreeuwende, razende en wild dooreenvliegende bende. De belangstelling van Axels ingezete nen staalt den ijver der werkende leden en omgekeerd doen werkelijk goed afge speelde programma's de belangstelling der hoorders toenemen. Wederzijdsche waardeering en wederkeerige steun zijn ook hier bevoiderljjk aan het ware, schoone en goede. Bij de Woensdag te Zuiddorpe ge houden herstemming wor een lid van den gemeenteraad, waai bij 97 geldige stemmen werden uitgebracht, is de candidaat der arbeideis, do heer A. Vermast, gekozen met 63 stemmen. De heer D. 7. d. Velde verkreeg er 34. Bjj kon. besluit is benoemd tot bur gemeester van Oveislag dhr. D. Mattelé. Bij het dezer dagen gehouden examen voor roeier der dranken zijn, voor zoover Zeeland betreft, geslaagd de kommiezen bij 's rijks belastingen V. A. van Aerde te Aardenburg, W. F. Bakker te Sluis, R de Boer te Veldzigt, C. Ruijterman te Hansweert, J. van Soest te Sas van Gent, D. Sloof te Sluis, F. B. Tas te Hulst, C. L. Vervaeck te Zuiddorpe en G. W. Wed ding te St. Janstenn. De verplaatsing van den kom mis 3 klasse M. Suir van Hoorn naar Sas van Gent en diens benoemiDg tot adsistent scheeps meter van binnenvaartuigen aldaar is inge- tiokken. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 1 Juli 1900. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz (Gereformeerde Kerken.) Kerk A. Voorn. 9 ure Ds. K. J. Kapteijn Ds. K. J. Kapteijn Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. R. van der Kamp Ds. R. van der Kamp Nam. 2 ure Nam. 2 ure Itechtszaken. Arrondissemeuts-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 29 Juni J900. J. v. K., 40 j., zonder beroep te Houtenisse (Groenendijk,) is wegens diefstal veroord. tot 3 maanden gevang. F. d'H., 29 Jvarensgezel te Ter Neuzen, is wegens mishandeling veroord. tot 8 boete of 8 dagen hecht. - Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft Donderdag A B., mandenmaker te Honte- nisse, vrijgesproken van den hem te laste gelegden dieistal van een rijwiel. (iemengd Nieuws. Bij Oudewater is een fietsrijder in volle vaart vaD den dijk af den IJsel inge reden. De man, een goed zwemmer, wist zich te redden, dook daarop ook naar zijn fiets, kwam me^ zjjn kar bovenwatei bracht fiets aan wal en reed, een nat spoor achterlatende, naar huis terug. - Te Wamel is een 6-jarig dochtertje van den arbeider v. B., dat voor een oper. raam stond toen een hevige donderslag zich liet hooren, daarvan zoodanig geschrikt, dat het aan de gevolgen is overleden. - Te Zierikzee werd een landbouwer uit Duivendjjke met een huifwagen naar het huis van arrest gebracht, nadat men den man in zijn woning had moeten boeien. Hg weigerde nl. de hem opgelegde straf van 4 dagen hechtenis, ter zake van het hakken van een bjjt in het jjs, te ondergaan. Toen de onwillige den wagen niet wilde verlaten, werd hij onder het gelach der menigte eruit gesleept, de trap opgedragen en achter slot en grendel geplaatst, waar hij vier dagen den tijd zal hebben om zjjn stijfhoofdigheid at te leeren. (Z. Nbde.) Sedert eenigen tjjd werd bjj eene firma aan den Singel te Amsterdam opgemerkt, dat geld werd gestolen uit de brandkast. Een van de geëmployeerden werd hiervan verdacht en toen een aantal rijksdaalders ea guldens waren gemerkt, werden door de politie zpne gangen nagegaan. De gemerkte muntstukken werden in zjjn bezit gevonden en de man werd gearresteerd en tei beschikking van den offijier van justitie gesteld.

Axelsche Courant | 1900 | | pagina 2