Rechtszaken. tüemengd Nienws. Burgerlijke Stand. wethouder Dreg mans was wegeDS ambts bezigheden verhinderd. Te ongeveer 1 ure vertrok Z. Exc. naar Zuiddorpe en Overslag om ook aldaar een officiëel bezoek te brengen. Voorbereidend militair onderricht. Men verzoekt ons nog eens in herinnering te brengen dat de aanmelding tot deelneming aan het voorbereidend militair onderricht moet geschieden vóór 1 Juli a.s.te Middel burg en Vlissingen bp den commandant van het garnizoen en in de andere gemeenten van de provincie bp den burgemeester. Een cursus wordt opgericht in garni zoensplaatsen als ten minste 5 adspiranten voor het reservekader ot in het geheel minstens 10 deelnemers de lessen volgen en in de andere gemeenten als ten minste 5 adspiranten voor het reservekader of in het geheel minstens 20 deelnemers de lessen volgen. Jongelieden, die aan het onderricht wen- schen deel te nemen, moeten van 16 tot 24 jaren oud zpn. Het onderricht wordt gratis gegeven het materieel voor de exercitiën en de schiet oefeningen wordt, kosteloos verstrekt. Het onderricht wordt gehouden van Octo ber tot Maart, 2 malen 's weeks, in den regel in de avonduren, en heeft in 't alge meen ten doelverhooging van 's lands weerkracht te bevordeien en bovendien om aanstaande adspiranten voor het reserve kader en militieplichtigen veor tb bereiden voor den dienst in het leger. Adspiranten voor het reservekader, die het onderricht met vrucht gevolgd hebben, komen in '.t bezit van getuigschrift F, en militieplichtigen in dat van het getuigschrift W, recht geveude op keuze van korps en garnizoen. Het onderricht omvat: practisch gymnastiek, exerceeren, schie ten en bajonetschermen en theorethisch kennis van de verplichtin gen van den soldaato. a. kennis van hun geweer, indeeling van het leger, de rangen en graden, enz. Verdere inlichtingen worden verstrekt door den kapitein P. J. Geill te Middelburg. Donderdag en Vrpdag werd in het >Nederlandsch logement* te Ter Neuzen door den ontvanger der registratie en do meinen te Hulst, ten overstaan van den notaris W. A. de Ridder, een aanvang gemaakt met de verkooping der domein gronden gelegen in de ten jare 1899 be- dpkte polders in den Brakman, ter weer zijden van het kanaal van Philippine, met gedeelten zeedijk van de polders »Kleine Stelle* en >Vergaert.« Koopers werden voor de bp elk ge noemde sommen Kavel 1. P. v. d. Walle, Philippine 1500. 2. Dezelfde, 2100, 3. J Schieman, Axel, 5825. 4. A. F. Arbroscheer, Philippine 7300 6. Rammelo--Kus8e, Philippine, ƒ8500. 6. J. Dees, Zaamslag, 7000. 7. Dezelfde, 8525. 8. Ade Dobbelaere, Bouchaute, 8900. 9. P. Dieleman, Axel, 10310. 10. J. Dieleman, Axel, f 10500. 11. P. N. Rammeloo—Sabo, Philippine, 9700. 12. A. Minnebo, Philippine, 8450. 13. P. Dees, Hengstdpk, 9000. 14. P. Wijne, Philippine, 11510. 15. P. Kindt, Hoek, 13000. 16. Ph. van Dixhoorn, Axel, 10110, 17. L. Thienpond, Audenaerde, 15050. 18. F. van Hoeve, Axel, 15230. 19 E. Steegers, Assenede, 12620. 20. J. Th. Hendrikse, IJzendijke, f 10020. 21 Rammeloo Demarüe, Boucbaute f 9050. 22. P. Scheele, Ter Neuzen, 5800. 23. B, C. Puglaert, Zniddorpe, ƒ6310. 24. H. Bugse, Philippine, 3500. 25. Dezelfde, 320i>. 26. M. de Putter, Ter Neuzen, 5900. 27. P. Dieleman WzAxel, f 6000, 28. D. E. Wolfert, Ter Neuzen, ƒ3121. 29. V. N Voerman, Philippine, 28ü. 30. P. van Hoeve. Axel, 310. 31. Dezelfde, 380. 32. D. E. Wolfert, Ter Neuzen, 440 33. P. B Ramueloo, Philippine 410. 34. A. F. Arbroscheer, Philippine, 430. 35. E. A. de Mul, Philippine, 465. 36. V. N. Voerman, voornoemd, 470. 37. S. Pieters, Philippine, 475. 38. Dezelfde, 495. 39. F. van Hoeve, voornoemd, ƒ4520. 40 A. Scheele, Ter Neuzen, 6199 41. M. Willemsen, Hoek, 3600. 42. L. C. Cornelis, Philippine, 4552 43 C. L. de Ridder, Westdorpe, ƒ7200. 44. D. E. Wolfert, voornoemd, 6020. 45. M. Willemsen, voornoemd, 6500. 46. J. de Visser, Axel, 6000. 47. A. Juriij, Hoek, J 5810. 48. J. van Cadsand, Ter Neuzen, ƒ6020. 49 Dezelfde, 3500. 50. P. van Hecke, Hoek, 2310. 51. P. van Hoeve, voornoemd, 7110. 52. P. J. Scheele, Ter Neuzen, 10010. 53. Dezelfde, 8010. 54. J. A. van Rompu, 7000. 55. E. B. Dumoleyn, Hontenisse, 5750 56. J. A. Meertens, Hoek, 3900. 57. J. de Kraker, Biervliet, 3150. 58. E. B. Dumoleyn, voornoemd, 5150. 59. J. A. van Rumpu, voornoemd, 3555. 60. Dezelfde, f 4830. 61. Dezelfde, 6230. 62. Dezelfde, 8260. 63. Joz. Dees, Axel, 9510 64. A. J. Minnebo, Philippine, 12010 65. A. J. Cammaert, Hoek, 1680. 66. P. Kindt, Hoek, 1050. 67. P. J. Scheele, Ter Neuzen, 1510. De totale opbrengst is 393,122. Te Sas van Gent is Zaterdag, bij het scheppen van water uit het kanaal, ver dronken eene zestienjarige dienstbode, at komstig van Wachtebeke (België.) Toen zjj na een uur visscben *erd opgehaald, bleken de aangewende pogingen om de levensgeesten op te wekken zonder gevolg. Arroudisseiueuts-Rechtbaiik te Middelburg- Het drama te Koewacht. Zaterdagochtend te tien uren, den tjjd waarop de bovengenoemde rechtbank uit spraak zou doen iu de zooveel gerucht gemaakt hebbende zaak tegen, den laatst te Koewacht woonachtigen thans alhier gedetineerden, A. C. Misseghers, beklaagd van moord met voorbedachten rads op Prudentia Vervaet, vrouw van Ser. Haeck, was een zeer talrijk publiek, zoowel binnen als buiten het bek, in de rechtszaal aan wezig. In plaats van den substituut-officier van justitie, den heer mr. Turk, die uitstedig was, nam de officier van justitie, de heer mr. E. F. M. Mathon, den zetel van het openbaar ministerie in. Met gespannen aandacht volgde Misseg hers, die sinds de behandeling der zaak niets bleek veranderd te zijn, de vooi lezing van het breed gemotiveerde vonnis, waarin al de verschillende getuigenverklaringen geresumeerd werden. De rechtbank overwoog, dat door de rapporten van de deskundigen en de ver klaringen van de getuigen, in onderling verband beschouwd, en niettegenstaande de ontkentenis van den beklaagde, vooral ook door de uitlatingen van Misseghers zeiven, het wettig en overtuigend bewjjs is geleverd, dat de beklaagde het hem ten laste gelegde feit of te Koewacht in Ne derlaud öf te Koewacht in België heeft gepleegd, doch niet met voorbe dachten rade. De rechtbank veroordeelde hem wegens doodslag tot 15 jaar gevangenisstraf. Toen de president den beklaagde mede deelde dat hg veertien dagen tgd heeft om van dit vonnis in hooger beroep te komen, antwoordde Misseghers onbewogen met zeer duidelijke stem mijnheer de president, ik neem de vei oordeeling niet aan, om reden ik onschuldig ben" en liet daar een oogenblik later nog op volgen »ik neem niets aan, mijnheer de pres;dent.« Daarop werd de veroordeelde weggeleid. Door den officier van justitie is hooger beroep aangeteekend tegen het den 15 dezer door voornoemde rechtbank gewezen vonnis, waarbij J. K., oud 33 jaar, rgksveldwachter- jachtopziener, gestationeerd te Kapellebrug, gemeente Clinge werd vrijgesproken van het aan hem bij dagvaarding te laste gelegde (het opmaken van een valsch procesverbaal.) Door genoemden officier was drie jaren gevangenisstraf gevorderd. M. Ct. In het ziekenhuis te Rotterdam zijn ter verpleging opgenomen een knaapje van l1/2 ja->r, dat aan hoofd en armen brandwon den had bekomen door met een gloeiende ring van een kachel in aanraking te komen en een 15-jarige glazen wasscher, die ter hoogte van de tweedj verdieping van een huis van een ladder was gevallen, waardoor hij irwendig werd gekneusd en bet linker been brak. Naar men aan het »U. D." bericht, heeft de Vereeniging tot verbetering van Armenzorg te Utrecht besloten de kinderen, door haar op de weesinrichting Neerbosch geplaatst, terug te nemen eu elders te plaatsen. De chauffeur B. uit Utrecht had te De Steeg het motor-rijwiel van jhr. B. gere pareerd en deed ei Donderdag een proefrit mede in de Middachterlaan, toen er ver- moedeljjk iets aan de machine weigerde en het wiel met zgn bergder met verbazende kracht tegen een boom opreed. B. werd er afgeslingerd en, ernstig aan hoofd en borst verwond, opgenomen. Per automobiel werd hg naar het ziekenhuis te Dieren overge bracht, waar hg enkele uren later overleed. De ongelukkige was sedert kort gehuwd. Te Duizel bij Eindhoven is Vrijdag nacht de boeiderg van den landbouwer F. Goudsmid geheel afgebrand. Door het loeien van het vee werden de bewoners wakker zij hadden nog juist gelegenheid om het brandende perceel te ontvluchtten. Van den inboedel kon niets gered worden. Zaterdagmorgen te S1^ uur werd te Utrecht de klerk der H. IJ. S. M., Van Rien, oud 20 jaren, door een noodlottig toeval door trein 1863 overreden. De onge lukkige was zoodanig verminkt, dat de dood bgna onmiddellijk intrad. De brug over het Zuidersluishoofd der Koninginnensluis te Vreeswgk, welke in 't begin van December '99 door 't breken van een der balansen in het ongereede ge raakte, is nog steeds voor het verkeer ge stremd. Bij het onderzoek naar de oorzaak van dit ongeval is gebleken, dat het gehalte van het ijzer veel te wenschen overliet. Om voorlaan dergelijke ongevallen te voor komen, worden nu de balansen versterkt en verzwaard, ook die der brug over het Noor- dersluishoofd. De stremming, die reeds langer dan een half jaar duurde, zal nu weldra tot hel ver leden behooren. Een der herstelde balansen is reeds aan gekomen en de andere zal spoedig volgen, zoodat de brug, zeer ten gerieve van voet gangers en rijtuigen, weldra weer voor het verkeer zal kunnen geopend worden. De spoorbrug bg Nieuwerkerk welke het vorige jaar door een trein werd ver nield, wordt thans door een hulpbrug ver vangen, waarna een nieuwe brug zal worden gelegd. Ook te Leeuwarden is aan een nieuwe straat aan den Singel achter den Prinsen tuin de naam van Paul Kruger gegeven. Vrijdagmorgen sloeg de bliksem ge durende een korte onweersbui een 23-jarige landbouwerszoon uit Donjum (Friesland) dood. De arbeiders, die in zgn onmiddel lijke nabijheid waren, bleven ongedeerd. Te Rindenmoos hebben eenige met lucifers spelende kinderen brand gesticht met het gevolg dat twee hunner in de vlammen omkwamen. Te Steglitz, eene voorstad van Ber lijn, is eene gravin Von Sclieben in hech tenis genomen, beschuldigd van tweemaal haar landhnis in brand gestoken te hebben, na dit voor 200,000 Mark te hebben ver zekerd. De gravin is een voormalig bloemen meisje. Zij was ook eens met haar man, een letterkundige, op reis gegaan, na al da gaskranen te hebben opengezet, in de hoop op eene ontploffing, welke door de dienst - boden verjjdeld werd. Een vreeselijk familiedrama heeft zich Vrijdagmorgen afgespeeld in Berlijn. Daar wierp een vrouw haar vier k nderen van 6, 4, 3 en een half jaar uit hel raam der vierde verdieping en sprong hen daarop na. Al de kinderen waren dadelijk dood, de moeder is levensgevaarlijk gewond. De reden is ten deele armoede, ten deele onte vredenheid met haar omstandigheden. De vrouw die vroeger modiste was, en van een goede familie afkomstig, trouwde met een werkmaD, die heel weinig verdiende, zoodat zjj zelf als schoonmaakster moest uitgaan. Op den morgen, dat zij de gru weldaad pleegde, had zjj een woordentwist gehad met haar man. Bp de visseherijreeders te Hamburg is in overweging genomen, de visschei ij- stoomschepen uit te rusten met plankton- netten, en wel ten dienste van harmg- visscherg. Daar zekere soort plankton het hoofdvoedsel der haring is en deze daarheen trekt waar die rijkelijk voorbanden is, hoopt men door middel van die netten steeds goede vangplaatsen te vinden, zoodat de visschers niet meer, zooals nu zoekende, tevergeefs hebben rond te varen. Men verlangt, dat ook de visscherijkruisers met planktonnetten zullen worden uitgerust, om aan de visschers en reeders bericht var, hunne bevinding te doen bekomen. De gemeenteraad van Weenen nam een motie aan, waarin diep leedwezen werd uitgedrukt over het feit, dat de Weener zangveieeniging bg haar bezoek aan Parijs een huldebetooging bad gehouden op het graf van Heinrich Heine, den Jood, wien zelfs, in zgn oude vaderland geen gedenk- teeken werd gegund. Van 1 tot en met 15 Juni 1900. Ter Neuzen. Huwel.-aangiften1, Jo- zias de Kraker, 22 j.. en Johanna Jacoba van der Meer 23 j. jd., 8, Jannis Willem sen, 24 j. jm.. en Wilbelmina Adriana d9 Vos 26 j. jd., Jacobus Abraham Hame link, 24 j. jm. en Pietemella Cornelia Versiujjs 24j.jd. - Adrianus de Wolf 24j.jm. en Cornelia Francina Guequierre 25 j.jd., 15, Camillus Rogge 29 j. jm. en Maria Catbarir.a Jacobs 19 j. jd. Huwel.-voltrekkingen 7. Pieter Adriaan de Bruijn, 25 j., jm. en Maria Johanna Oppeneer, 25 j., jd. 14. Jozias de Kraker 22 j., jm. en Johanna Jacoba van der Meer, 23 j., jd. Geboorten. 2. Adriana Marina Arentje, d. van Neeltje van der Klooster. Josep- bus z. van Jean Baptiste Dooms en Eme- rentiana Vercauteren. Adriana Catha- rina, d. van Jacob Verhelst en Barbeta Riemens. 3. Adiiana Elizabeth Christina d. van Martinus Willem Wilhelm en Neeltje Sara de Jonge. 4. Cornelia Catha- rina, d. van Antonie Geensen en Geer- truide Jacomina de Vos. 6 Antoine Ber nard, z. van Philippe Antoine Pool en Gerritje Barkeij. 10. Clementina Geertruida, d. van Jacobus Seegeis en Janna Wienand. 12. Cornelis, z. van Krijn Dees en Jaco mina Suzanna Kaljser. Albertas, z. van Augustus Dhanis en Pelegie Goethals. Francis, z. van Pieter Dekker en Adriana de Feijter. 14. Cornelis, z. van Martinus Dbes en Catharina Jozina Scheele. Pieter Hubrecht, z. van Jan van Oosten en Pietemella Cornelia Paulusse. Overlijden. 2. Anthonius Bernardus Goethals, 77 j., weduwn. van Veronica Christina van Watermeulen. 7. Cornelis Jacobus Kolijn, 15 mz. van Antonie HeDdrik en Janna van Sweeden. - Pleun- tje van de Wege, 16 m., d. van Jacob Jacobus en Sara Suzanna van der Gouwo. TeuDis Gort, 5 m., z. van Cornelis en Janna Hooglander. 8. Jacob Willem Coi- nelis de Jonge, 3 m z. van Daniel Willem Cornelis en Johanna Verschelling. 10. Frans Johannes van de Wege, 3 m., z. van Jan Daniel en Serafina Johanna van

Axelsche Courant | 1900 | | pagina 3