KALFROOM. Een Woonhuis met Schuur, Voeding voor jonge Kalveren. DE DUTCH CREAM COMPANY te Delft. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. ADVERTENTIE N. )penbare Verkooping BEESTIA AL: Landbouwgereedschap Klaver te Velde. Axel. Wed. A. SORBER. 8 PAARDEN, 2 HITTEN en Het voordeeligst gebruik yan afgeroomde Melk en Karnemelk. Verkrijgbaar in kusseu ra 5 en 10 kilo verpakt in kisten van 8 of 12 bussen resp. 4 of 6 bnssen bij P. J. R. DAMSTÉ te Hontenisse. Brochures op aanvrage verkrijgbaar* schappü tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland ten behoeve der paar denfokkerij, onder voorwaarde dat door de maatschappij een jaarlykscbe bijdrage van ƒ400 worde veileend. W(j ontvingen het programma van het concert dat a. s, Maandag des avonds om 5 ure te St. Nicolaas in bet wandelpark zal gegeven worden door bet muziekkorps van het 6e linieregiment, directeur de heer J. Delaet. Het doel van deze toezending zal wel wezen, onze lezers met dit conceit in kennis te stellen, waaraan wij dan ook met de meeste bereidwilligheid voldoen. Jammer is het evenwel, dat het voor muzieklieihebbers in deze streek vrijwel onmogelijk is dit concert bij te wonen, met het oog op het vertrek van den laatsten trein van St. Nicolaas naar Ter Neuzen, of zij zouden zich de opoffering moeten getroosten een nacht over te blijven, wat naar onze meening een zeer groot bezwaar is. De inhoud van het progiamma is ove rigens van dien aard, dat het wel de moeite waard zal zijn voor den waren liefhebber van de edele toonkunst, een reisje naar St. Nicolaas te maken. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 34 Juni ÏOOO. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz (Gereformeerde Kerken.) Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. K. J. Kapteij n (Bediening H. Avondmaal.) Nam. 2 ure Ds. K. J. Kapteijn (Nabetrachting.) Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. R. van der Kamp (Bediening H. Avondmaal.) Nam. 2 nre Ds. R. van der Kamp (Nabetrachting.) Een vuile rommel. Sedert ongeveer twee jaar was aan Jannetje Krüger te Haarlem de huur op gezegd van een perceel in het Nauwe Geldelooze pad, toebehoorende aan het londs vaD de Haes. Men had het 65-jarige vrouwtje, niettegenstaande er een vonnis was tot uitzetting, steeds gespaard en daarop prat, daar de buren en z. g. vrienden zeiden dat de heeren van het rijke fonds haar toch niet zouden laten uitzetten, was zy in de woning gebleven, ook, toen nu de vorige week het vonnis nog eens was beteekend. Doch Dinsdag is dat vonnis ten uitvoer gelegd en werd daar gevonden een toestand aan een stal gelijk. De menschen, die den deurwaarder behulp zaam waren, namen hooivorken te baat om het vuil te verwijderen, bang als ze waren door ongedierte te worden aangetast. Hoe het mogelyk is geweest dat dit mensch daar 4U jaar achtereen heeft gewoond, was ieder een raadsel en ook dat de gemeente, die sedert een tiental maanden zooveel per- ceelen onbewoonbaai heelt verklaard, dit heeft toegelaten. Van waterleiding toch geen sprake. Wel van algeheele vervuiling. In den leeuwenkooi. De D. Ct. ver meldt het volgende geval, dat de vorige Week voorviel in een wildebeestenspel op de Dorische kermis. De oudste dierentemster werkte met een viertal leeuwen. Twee er van zijn van een zeer gevaarlyk karakter, telkens tot aan vallen gereed. Maar ze weet ze zoo toch altjjd te beheerschen met haar machtigen wil. Reeds had ze de beesten om zich heen laten loopen en ze ook door bran dende hoepels laten springen, toen een nummer volgde, waarbij fuseeën te pas kwamen. Zoo'n fusee werd voor het hok aangestoken en der vrouw door de tralies van het hok overhandigd. Ongelukkiger wijs raakten daarbij de kleeren van de dierentemster in vlam, zjj laat de fusee vallen, tracht onmiddellijk het vuui" te blusschen, en valt, misschien door de piju, misschien om het vuur te blusschen. Een kritiek oogenblifc De heerschappij over de dieren i? zij kwijt. Een der leeuwen, woedend, onmiddellijk ten aanval gereed, wil de dierentemster bespringen. Maar Je knechts vóór het hok en de d-'erentemmer Dompteur trachten het beest met ijzeren haken af te houden. Het gevaar voor het leven der vrouw is echter groot, klimt iedere seconde Gelukkig staat de dierentemster oogen blikkeljjk weer op, maar doordat zich een paar leeuwen vóór den uitgang van het hok bevinden, kan zij dit niet verlaten. De dierentemmer Dompteur begeeft zich nu dadelijk, gewapend, in het hok. verdrijft de dieren, en de dierentemster kan het hok verlaten. De kleeren hangen haar langs het lijf. en de borst heeft zjj een weinig gebrand. Overigens geen letsel Dit alles is natuurlijk in weinige seconden fgespeeld, en het meerendeel van het pu bliek begreep nog niet goed wat er gebeurd was. Eerst toen de knechts de brullende leeuwen met bun ijzeren haken gingen tuchtigen, en een paar der beesten erg wilde prongen door de hokken maakten, werd het onrustig. Een paniek werd gelukkig voorkomen. De vrouw trad in een volgende voor stelling weer op. Onder de werklieden bij den bouw van de Hervormde kerk te Overschie is Woensdagmorgen eene werkstaking begon nen. Zij eischen hooger loon, hetwelk dooi den aannemer niet is ingewilligd. Een bewoonster van de Anjeliersstraat te Amsterdam wilde haar kookfornuis aan maken. Zy had de groote onvoorzichtigheid daarby petroleum te gebruiken. De gevol gen waren zeer ernstig een groote vlam sloeg uit de kachel en zette de kleeren dei vrouw in brand. Op het gegil der vrouw schoten de buren toe, die haar de branden de kleeren van het lyf rukten en de brand weer waarschuwden. De ongelukkige, die deerlijk over het geheele lichaam was ge brand en geschroeid, werd door de brand weer aan hoofd, armen en handen verbon den en daarna in deerniswaardigen toestand met een rytuig naar het Binnen Gasthuis gebracht. Te Noordwyk is een 16-jarige jongen by het zwemmen verdronken. Zyn lijk is eenigen tyd later opgevischt. Te Amsterdam kwam een heer, die op stiaat een juist ontvangen brief liep te lezen, in botsing met een ijskarretje, waarby hem e.n lat in het oog drong, dat daardoor zoo deerlijk werd gekwetst, dat men den man naar het ziekenhuis moest brengen. Vier mannen luidden de groote klok vau Deasohel by Antwerpen, toen een hun ner in de touwen verward raakte, hoog van den grond werd opgenomen en met een smak ter aarde viel, zoodat hy oumiddel lyk dood was. Te Stettin moet een slager in twist zyn geraakt met een officier. De slager ontnam zyn tegenparty het zwaard, waar op twee- soldaten toeschoten, die den man met hun bajonetten zoo einstig verwondden dat hy aan de gevolgen is overleden. mina Neefs, 4 m., d. van Petrus Gomarus en Maria Phiiomana de Weert. 12. Pieter de Vijlder, 76 j-, weduwn. van Anna Maria Goossens. Koewacht. Geboorten. 7. Margaretha Sophia, d. van Petrus Vercauteren en Anastasia Jacobs. 9. Josephus, z. van Theopbilus Baert en Maria Naessens. Van 1 tot en met 15 Juni 1900. Ilulst. Huwelijks-Aangiften 2. Petrus Gustaaf Voet, 23 j., jm. en Mathilda de Kraker, 22 j., jd. 9. Petrus van Bunderen, 40 j., jm. en Ludovica Roctus, 39 jjd. Geboorten. 1. Constantinus Eugeuius Camillus, z. van Theodorus Cornells Fas- saert en Eugenia Colletta Bleijenbergh. Leonia Maria, d. van Daniel Bie^broeck en Maria Levina de Bruijn. 4 Jozef Petrus, z. van Petrus Franciscus Wautera en Rosalia Baart. 7. Charles Ludovicus, z. van Rochus Franciscus de Rijck en Ulalia de Cuijper, Louis, z. van Johannes Elisius Fricot en Eugenia Johanna Janssene. 13. Frederik Louis, z. van Felix Brand en Mathilde Mangnus. O vei lijden. 1. Elisa Maria Johanna Neefs, 14 j., d. van Petrus Gomarus en Maria Philomena de Weert. 7. Amelia Wilhel- Oveilijden. 1. Emma Magdalena de Vos, 9 md. van Petrus Franciscus en Cle mentina de Canne. 6. Margaretha Eugenia de Paepe, 5 m., d. van Josepbina Maria de Paepe. 10. Hortense Kegels, 7 j., a. van Petrus en Prudentia de Block. 11. Charles Louis Ignatius Wijnacker, 39 j., weduwn. van Rosalie de Koninck. De Notarissen P. Dregmans, te Axel, en L. J. van der Moer te Ter Neuzen, zullen ten verzoeke van de Erven van J ACOBUS VAN LAERE Riemens en diens eerste vrouw en ten verzoeke van zijne tweede vrouw op de door deze alsnog bewoonde hofstede in den Groote Huijsser.spolder gemeente Zaamslag, op JJillS dag 26 Juni, des voor middags 9 ure verkoopen: 7 kloeke Werkpaarden 1 tweejarig Merriepaardj-A. i Jaarling Ruinpaard, 1 Hengstveulen 7 baatgeven- de koeien, 2 Vaarzen, dik van kalf, 3 twee jarige Vaarzen, 7 een jarige vaarzen 1 een jarigen Os, 6Melkkalvers waaronder één Os, 3 loopvark6ns (groote) 5 loop- vaikens (kleine) 130 Hoenders en Hanen, 20 Eenden, 2 Kaarnhonden zonder hok; 4 Menwagens met ijzeren assen- 1 Chais, 1 vierwielig Gerei, 1 Stor- tekar, 1 Zaai machine, 1 Rolslode, 1 Rolblok3 ijzeren Saxploegen, 2Zeeuw- scheploegen, 10 Eggen met ijzeren en houten tanden, 2 Windmolens, lSnpmolen, 1 Peënmolen, 1 Geeselsteen met paard, 1 Waterbak met goot, 1 Bascule met Gewichten, 1 Cement kalversbakje, Ladders, 1 steenen Varkensbak, Graanzakken, Graan ziften, Graanmaat, Zaaikleeden Touwwerk Baalzakken Rieken Vorken. Mesthaken, Snoeibeitelsmet stokken, Vleeschblok, Vleeschkuip, Spekladder, Meelkisten, ijzeren Keggen Tuinhamer, Kaam- en Melkgeieed schap als: Kaarn, Tonnen, Botervat, Emmers, Teelen en verder melkge rief eene partij Kliefbout, Mutsaard, Staken, Persen, Boonstaken, Palen, Planken, Tuingerief enz. Voorts eene partij Stroo en de Mest in den Mestput. alsBoogkabinet, Kastjes, Tafels, Tiunbank, Kastklok, Stoelen, ijzeren Ledikant, Spiegels, Lampen, Kachels Stoven, Koper-, Tin-, Blik-, Ijzer-, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, eenig oud Porselein, enz. enz. fff*" Koopen tot en met 3, contant. Het overige op tijd van betaling, onder borgtocht dèsgevorderd. Geenerlei muziek van orgelsharmonica's of zangerswordt op het erf toegelaten. Dl^^ndergeteekende maakt de groieente van Axel en om streken bekend dat er van af heden MANUFACTUREN te verkrijgen zijn en dal de stalen te bezichtigen zijn in den winkel en aan huis zullen aangeboden worden. Alles aan fabrieksprijzen. Beleefd aanbevelend. alles nieuw nabij het station alhier. Te bevragen aan het Bureau van dit blad. 1 Deurw. Adriaanse, te Hulst, za ten verzoeke van den heer A. v. d. LINDE, te Rotterdam,op Maandag 2 Juli aanstaande, des middags 12 uur, bij de wede. Boel, buiten de Gent- sche poort, te Hulst, publiek verkoopen £25 KAI.VE5R.BIV vau 3 maanden oud. De paarden kunnen desverkiezend vóór de verkooping worden ingespanneD. Voor onzichtbare gebreken wordt ingestaan Dus zeer in het toelang van Boterfatorie^en, Afgeroomde melk of Karnemelk herkrijgt de waarde van volle Melk door toevoevoeging- van KALFROOM. Zeer eenvoudige bereiding niet onderhevig van bederf. Voor fokken zoowel als mesten van kalveren. Wordt met graagte gedronken en geeft blank vleesch. Een liter afgeroomde Melk met Ralfroom kost 312 con.t en heeft gelijke voedingswaarde als Melk. Vertegenwoordiger van de DepotJ. A. BOER te Axel, (Station) en R. SCHEELE, Josina- straat, Ter Neuzen.

Axelsche Courant | 1900 | | pagina 3