dragende koeien le prijs aan E. Boenne, 2e prijs aan Jac. Verbist. Voor bet schoonste 2-jarig rund le en 2e prijs aan Jac. Verbist. Voor den schoonsten springstier le prijs aan Jac. Verbist, 2e prjjs aan J. d'Haen. Voor de vetste stukken hoornvee aan P. Boenne. Voor den schoonsten hokkeling aan E. Boenne. Voor de schoonste geil aan P. Neef. Voor het vetste varken aan Tb. Kindt. Voor de schoonste verzameling varkens aan J. d'Haen. Voor de schoonste verzameling eenden aan Jac. Verbist. Voor de schoonste verzameling kal koenen aan E. Boenne. Voor de schoonste verzameling duiven aan H. Aubroeck. Onder het uitreiken der prijzen speelde het Fanfare-gezelschap »Door Eigen Hulp" te Zandberg 4 stukken, welke in aan merking genomen den kleinen tijd welke dit gezelschap bestaat flink werden uit gevoerd. Naar men uit Hoek schrijft, zou de kans tot, het verkrijgen vaneen soort rijweg van het Mauritsfort door de bed ding van het Arelsche Gat van den Brakman naar den zeedijk van den, voor 't grootste gedeelte tot die gemeente be hoorenden, nieuw bedijkten polder, tbaDs goed staan. De gemeenteraad van Ossenisse besloot plan en begrooting te doen op maken voor den aanleg eener haven aan den zeedijk, van de Vereenigde polders van Ossemsse bij het tot die gemeente behoorende gehucht Zeedorp. Ter tegemoetkoming in de kosten van aanleg zou men, wanneer die de ver wachtingen niet te boven gaan er. men dus tot uitvoering zou besluiten, willen rekenen op een subsidie van 1/3 gedeelte van het Rjjk en 1/3 renteloos voorschot der provincie, terwijl het overige derde gedeelte zou geleend worden op een eenigszins langen teimijn, dus tegen kleine aflossing. De groote behoefte aan eene haven met flinke los- en laadplaats voor sui kerbieten, steenkool, meststof, enz. wordt daar sedert lang gevoeld. In de gemeente Hulst is in betaling gegeven een muntbiljet van f 10 bestaar de uit twee aan elkander geplakte niet bp elkander behoorende helften, de eene helft genummerd D.U. 09602, de andere B.P. 06960. De Burgemeester te Hulst verzoekt zoo mogelijk bekend te worden gemaakt met de houders der andere helften. Door ingelanden van de betrokken drie polders of waterschappen, die met de gemeente Graauw en Langendam voor gezamenlijke rekening van eene keibaan zouden voorzien den weg van Graauw tot de buurt Schelfhoutsboek, is beslist dat in de kosten van aanleg van dezen wog geraamd op 18.500, zal worden bjjge- De brief kwam, namelijk, van een eeni- gen be&chermer. een koopman te F in wiens huisgezin ik èenigen tijd als huis onderwijzer had doorgebracht. Door toe val o neen waar een God is, be staat geen toevalkortom, door voorspiaak van mijn goeden beschermer had ik, van eeneh gemediatiseerden rijks graaf, het formeele beroep van herder en leeraar op zijn vaderlijk erfgoed ontvan gen met een inkomen van zevenhonderd gulden, vrije woning, tuin, brandhout, enz. en daarenboven de hoop om, wanneer ik het geluk had den graaf persoonlijk te be vallen, onderwijzer te worden bij zijnen jongen zoon, met eene bijzondere gelde lijke toelage. Te dien einde moest ik rojj den 19 October zonder fout te M bevinden, alwaar de giaaf op dien dag zou aankomen en mij daar wenschte te zien. Mijn beschermer kou den graaf, zjjo viiend, niet genoeg prjjzen. Het be roep, door den graaf zeiven onderteekend, vergezelde den brief. Wordt vervolgd.) dragen in reden van 425 voor het wa terschap Oude Graauw en Langendam, f 200 voor den Melopolder en 200 voor het Waterschap Willem Hendrik en Klein Kieldrecht, terwijl bet evenredig bedrag der gemeonte, waartoe met algemeeue stemmen in de raadsvergadering werd be sloten, zijn zal 100. De helft van het aanlegkapitaal is als renteloos voorschot uit de provinciale kas aangevraagd, terwijl de wederhelft bij leening zal worden vei kregen. De zaak heeft dus thans zijn beslagen wanneer het renteloos voorschot wordt verleend, zal vermoedelijk nog in dit jaar tot de aanbesteding worden overgegaan. (M. Ct.) Het bestuur van den >Van Alstein- polder* zal naar men ons uit Graauw schrijft aan de in Mei te houden alge- meene veigadering van ingelanden het voorstel doen tot het bekeien van onge veer 1750 M3 polderweg, en wel het nog onbekeide gedeelte van de Middelstraat tot den Langenweg en het aansluitende gedeelte van laatstgenoemden weg tot aan den Zuidstraat. Een groot gedeelte der landen in dezen polder zou bij deze wegsverharding zijn gebaat en de iandbouwers zouden eene uitstekende verbinding verkrijgen met den keiweg naar Hulst en naar de haven te Paal. Ct. Gisteren zou alhier een paartje in den echt worden vereenigd en op het raadhuis was dan ook alles voor de plecbtigneid gereed. Daar het evenwel wat lang duurde eer de hoofdpersonen ten tooneele verschenen, begon er eenige twijfel te ontstaan omtrent de spreekwoor delijk geworden en door onzen Tollens bezongen »oprechte trouw." De twijfel werd zekerheid, toen bericht kwam, dat de heeren op het raadhuis niet de eenige wachtenden geweest waren, want ook de bruid had, en deze natuurlijk met heel andere gewaarwordingen, op de komst van den bruidegom gewacht. Het bleek, dat deze laatste reeds sedert enkele dagen was uitgetogen om zijn pensioen te ont vangen en waarschijnlijk van wege de zwaarte van zijn geldbuidel nog niet was wedergekeerd. Dit was de oorzaak, waar door deze beide zielen op het oogenblik nog niet zijn vastgeschakeld eu verbonden in lief en leed. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag SS April I900. Ned. Herv. Kerk. Yoorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz (Gereforraeerde Kerken.) Kerk A. Voorm. 9 ure Nam. 2 ure Ds. A. van der Linden Ds. A., van der Linden Kerk B. Voorm. 9 ure Leeskerk. Ds. R. van der Kamp Rechtszaken. Arrondissement-Rechtbank te Middelburg Zitting 20 April 1900. O. B., 34 j., bierhuishouder te Terneuzen, is wegens overtreding der plaatselijke belasting te Ter Neuzen, veroord. tot f 5 boete ten bshoeve der gemeente Ter Neuzen, subsidiair een dag hecht. J. J. d. N., 31 j., bierhuishouder te Ter Neuzen, is wegens als voren veroord tot als voren. A. J. V., 32 j., slager te Sas ven Gent is wegens mishandeling veroord. tot 3 weken gevang. H. A. F, T., 15 j., sigarenmaker te Hnlst, is wegens mishandeling veroord. tot 14 dagen gevang. Bij hevelschrift der Arrondissements-Rechtbank te Middelburg is naar de openbare terechtzitting dier Rechtbank verwezen de zaak tegen A. B., 29 jaren mandenmaker geboren te Stoppeldijk wo nende te Hontenisse, thans gedetineerd in het huis van bewaring te Middelburg, ter zake dat hij op 2 April 1900 in de herberg van F. Dhooge te Hulst met het oogmerk van wederrechtelijke toe- eigening heeft weggenomen een rijwiel, toebehoo- rende aan A. Cammaert. Aan den beklaagde is Mr. J. A. Heijse advo caat en procureur te Middelburg ambtshalve als verdediger toegevoegd. De behandelinrvan de bekende zaak Misseghers is uitgesteld tot Woensdag 0 Juni a. -s. Gemengd Nieuws. Onder St, Kruis, bij de Brakke, is Maandag door zekeren E. B., landbouwers- knecht, een moordaanslag gepleegd op de de ouders van het meisje, waarmede bij wenschte te huwen. De vader beeft een revolveikogel in de longen; de moeder is enkel in een der schouders getroffen. Na het plegen der misdaad heeft de dader zich aangemeld bij de maréchaussee te IJzendijke en zijn revolver benevens 16 patronen ingeleverd: M. Ct. Te Koog aan de Zaan reed Zondag een 27-jarige fietsrjjder met zoo'n krachl tegen een boom, dat hjj achterover op den grond viel. Hjj stieit weldra aan de ge volgen van schedelbieuk. Te Maasüiel is een knecht in eene biei brouwerij in een veevoederketel gevallen. Hjj bekwam zulke ernstige brandwonden, dat hij in hopenloozen toestand naar het ziekenhuis werd vervoerd. Een hoogbejaarde dame te ZeveDaar kwam met haar nachtgewaad in aanraking met het nachtlicht, waardoor het vuur vatte. Door den tocht wakkerde de vlam snel aan, zoodat zjj weldra in laaie stond, vóór er hulp kwam opdagen. De oude vronw is inmiddels reeds aan de bekomen brand wonden overleden. Te Wmschoten, waar herhaaldeljjk met steenen naar den trein wordt geworpen, gebeurde dit Donderdag weer. Een leeraar aan de H. B. S. aldaar kreeg den steen tegen het voorhoofd en bekwam een vrjj ernstige wond. De gewonde beeft den dader herkend, die nu zeker zijn loon voor de verregaande baldadigheid zal ontvangen. Onder Hilversum, nabij het Laarder kerkhof, is Zondagmiddag een driejarig meisje gevonden, dat sedert Vrijdagmorgen vermist werd. Geneeskundige hulp was noodig om de kleine tot zich zelf te brengen. De rechtbank te Tiel veroordeelde de drie inwoners van Maasbommel, wegens opruiing bjj de Appelternsche opstootjes, tot 3 maarden gevangenisstraf. De ten laste gelegde mishandeling uam de rechtbank als niet voldoende aan. De eisch was een jaar. De veroordeelden zullen in hooger beroep gaan. Zaterdagmorgen brak er brand uit in een boerderjj. bewoond door een weduwe onder Oud-Beierland. In betrekkelijk korten tjjd lag alles in asch. Van het huisraad werd weinig gered en van het vee kwamen 2 paarden en 3 kalveren in de vlammen om. Alles was verzekerd. Toen Maandag een goederentrein op de Ijjn Gent Eecloo Brugge, aan het ge legen Belgische plaatsje Donk naderde, reed een, met twee paarden bespannen, wagen over den spooiweg. De koetsier werd door de machine ge grepen en door midden gereden. Oorzaak van het ongeluk was het niet sluiten der hekken. De Hooge Raad te 's Gravenhage heeft de aanvraag om revisie van het vonnis, inzake gebr. Hoogerhuis afgewezen. De prins van Wales is over Keulen, Brussel en Calais naar Engeland terugge keerd. De koninkljjke familie vergezelde den prins tot Roskilde. Te Antwerpen heeft een onrustbarende diefstal plaats gehad in de kantoren van de socialistische coöperatie »De Werker." Gelnkkig bood de brandkast weerstand, maar toch is een 6000 francs van de coöperatieve kolenvereeniging verdwenen. Een aanslag op den prins van Napels wordt nit Rome gemeldBjj Frosinone werden kort voor het passeeren van een tiein, waarmede de prins van Napels naar Rome reisde, op de rails steenen gelegd, die men gelukkig nog bjjtpds verwjjderen kon. De daders waren vier knapen, waarvan de oudste 11 jaren telde. Wellicht heeft men hier alleenljjk met een kwajongens streek te doen toch wordt naar de aan stichters gezocht, temeer, daar dit reeds de derde maal is, dat den prins van Napels iets dergeljjks passeert. Het regent te Masseroe veel. Alle rivieren zjjn vol. De bodem is drassig en de donga's staan blank. Te Ai.be-villiers is Zaterdag de Roouische kerk voor een groot deel ver brand. Al spoedig trok het de aandacht, dat bjj het uitbreken van den brand in het gebouw een groote warmte heerschte, het geen het vermoeden wekte dat de brand was aangestoken. Hel onderzoek werd in deze richting voortgezet en leidde tot be vestiging van de vermoedens. Er bljjkt veel gestolen te zjjn. terwijl tal van kost baarheden gereed lagen om te woiden mede genomen. Na het blusschen van den brand zijn nog twee menschen gekwetst, een onderofficier van de brandweer en een politieagent, die in den toren waren geklommen om te zien, of de klokken nog stevig genoeg hingen om geen gevaar op te leveren. Nauweljjks waren zjj boven, of de klokken vielen en sleepten de steiger, waarop de beide mannen waren, mede. Hun toestand is ernstig. De Brusselscbe justitie heeft nu in het geheel 4 personen doen aanhouden wegens den aanslag op den prins van Wales. Deze vierde is zekere Gaston Peuchot, van zjjn ambacht hoedenmaker, in hechtenis genomen, omdat Sipido hem als aanstoker van zijn aanslag op den prins van Wales had betiteldhjj heeft na een langdurig verhoor bekend dit gedaan te hebben. Burgerlijke Stand. Van 1 tot en met 15 April 1900. Axel. Huwelijks-Aangiften. 5. Adriaan 't Gil de (van Hoek) 41 j., jm. en Maatje Verberkmoes, 45 j., jd. Geboorten. 3. Antje Cornelia, d. van Jan van Alten en Leentje Koster. 9. Pieternella, d. van Gilles Reminsen en Francoise Jolijt. 14 Boudewnn, z. van Adam Schieman en Janna Oppeneer. Eli sabeth d. van Jan Simons en Anna Wiemes. Mar- tinns, z. van Adriaan de Putter en Hebrina Die- leman. Rokus Jan, z. van Jan Riekwel en Janna Wilhelmina Koster. Janna d. van Flo.ua Dieleman en Geertruij Goossen. Overlijden. 2. Anna Prudentia de Booij, 4 m., d. van Edmundns en Louisa Nathalia van Geer- saem. Janneke Frangoise Smies, 21 m., d. van Cornelis en Adriana Dieleman. Frangois Hamelink, 3 w., z. van Frangois en Debora Neeltje Rouw. 4. Anthonij van Wijck, 60 j., z. van Jacobus en Willemina Goossen. 5. Anna Cornelia le Feber, 6 m., d. van Pieter en Catbarina S' ra van Honte. 9. Jan Dieleman, 8 w., z. van Petrus en Laurina Adriana Dieleman. 11. Pieter Haak, 14 j.,z. van Cornelis en Paulina Wolfert. 12. Antje Cornelia van Alten, 9 d., d. van Jan en Leentje Koster. 13. Janna Cové, 59 j., wed. van Abraham Dees. Pieternella van Doeselaar, 83 j., wed. van Johan nes Schuit vlot. 14. Jacob Oppeneer, 23 m., z. van Pieter en Maria Mechielsen. Overslag. Hewelijks-Aangiften. 3. Alphon- sius van Laere, 43 j., jm. en Elodia Maria Rosa lia van Bambost, 45 j., jd Geboorten. 18. Maria Hortensia, d. van Cyril- lus Baecke en Emerentia Maria van Laere. 25. Germain e Maria, d. van Emilius van Assel en Maria Anthonia Lammens. Margaretha Charlote, d. van Domien Augustus van Mele en Maria Lu- dovica de Geest. Overlijden. 24. Eduardus Eugenius Augustinus Steenput, 75 j„ wednwn. van Nathalia Desideria Martens. Zuiddorpe. Huwelijks-Aangiften. 14. Augns- te Francois de Block, 22 j., jm. en Coralia Maria Audenaert, 23 j., jd. Geboorten. 1. Irma Mathilda, d. van Petrns Franciscus Herman en Emma Maria Coone. Overlijden. 11. Frangois Josephus Marie Diele man, 13 d., z. v. August en Adolphina Braeckman. Marktberichten. Axel, 14 A P R. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f7,80 a 18,- Win tergerst f 8,25, a f 8,40, Zomergerst 1 7,60 a f 7,75, Rogge f6.60, a f6,75, Erwten f8,— a f8.10 Paardenboonen f7.25 a 7,50 Ha ver f 7.—a f7,25 Koolzaad fO, ,afO, Boter f 0;90 a f 0,per kilo. Eieren, ƒ0,70 per 26 stuks. Hulst, 17 APR. Ter Graanmarkt van heden was de prijs als volgtTarwe 7,50. Rogge f 6,50. Wiutergerst 8,-, Zomergerst ƒ0,— Haver ƒ7,25 Erwten 7.90. Paardenboonen ƒ8, Dutven- boonen 0—, Witteboonen 0,— Bruineboonen 0.— Boekweit Lijnzaad Aardappels ƒ2,— a ƒ0,—. Koolzaad per 106 liters

Axelsche Courant | 1900 | | pagina 2