BON. Burgerlijke Stand. Uitsluitend voor de Abonne's van ons blad. gOjj voor de Lezers van ons blad. 50 Cent. GÜSTAÏE DORE. 50_Cent. Laatste Berichten. Marktberichten. Advertentiën. 1400 Meter gewoon Afheiningdraad, en 1400 Meter Prikkeldraad, Nederland en zijne Bezittingen. Alhoewel beiden nog maar 17 jaar oud, hadden moordenaar en slachtoffer reeds anderhalf jaar betrekking met elkaar Een moord, die veel opzien verwekt, is in den nacht van Donderdag op Vrijdag te Parijs gepleegd. Een zestigjarige wijn- huishoudster irv de Rue de Malte werd in haar winkel gevonden op de plaats, waar zij altijd, volgens hare buren al meer dan vijftien jaar lang, achter het buffet zat. Bet lichaam, waaruit alle leven geweken was, was overdekt met messteken in borst, keel en armen. De gescheurde kleederen en de loshangende haren toonden aan, dat de oude maar nog krachtige vrouw woedend met bare aanvallers had gevochten. Diefstal schijnt de aanleiding tot dezen vreeselijken moord te zjjn geweest, daar het heele huis is doorzocht en alles, wat waarde had ver dwenen. De politie doet ijverig onderzoek in deze zaak, en volgt het spoor van een man en drie vrouwen, die nog laat in het wjjnhuis gezien zjjn, dat evenwel op den gewonen tjjd, omstreeks middernacht, door de waardin gesloten werd In de haven van Dieppe, Frankrijk, is aan boord van het stoomschip »Francec een stoompijp gesprongen, waardoor niet minder dan zes stokers gedood en vier, van wie drie ernstig, gewond werden. Dezer dagen is in de Parjjsche ♦Hal les* een in lompen gekleed schoon acht tienjarig meisje des nachts slapende ge vonden, dat verklaarde zoolang haar heug de met een troep heidens te hebben rond gezworven en eindelijk, hun mishandelin gen moede, weggeloopen en stelend of be delend naar Parjjs gekomen te zijn. Zij is zelve overtuigd als klein kind geroofd te zjjn. Op Vastenavond ging tusschen Rou- baix en Tourcoing in Frankrijk een troep gemaskerden de spoorbaan over ofschoon de boomen neer waren en de wachter luid keels waarschuwde. Een van het gezelschap een werkman van 37 jaar, werd voor de oogeu zgner viouw te pletter gereden. Op de Fransche kust is men de laatste dagen een beetje ongerust, wjjl Zaterdag de hoogst bekende springvloed van deze eeuw werd verwacht. Gelukkig was de wind gunstig en waren alle voorzorgsmaatregelen overbodig. De sneltrein van Montreal naar Fi- vonjo is Zoodag te Burketon gederailleerd. Twee slaapwaggons verongelukten, waar door twintig reizigers, o. a. vijf Parlements leden, werden gekwetst. De eerste minister van West-Austra lië heeft voorgesteld 20.000 pd. st. be schikbaar te stellen voor den onderkoning van Indië met het oog op den hongersnood. De kleine en de groote ezels. In geen land ter wereld misschien heerscht zoo het ambtenaarswezen als in Duitschland en voor namelijk bij de administratie der Duitsche marine is alles tot in de kleinste bijzonder heden door wijze voorschriften geregeld. Ter bereiking van een zeker systeem van eenheid is dat in bel algemeen ook noodig. Maar evenals overal elders zjjn er in de Duitsche ambtenaarswereld ook menschen, die den staat het best tneenen te dienen, als zij om der wille van een cent een gulden papier verschrijven. Voor zulke menschen vormen de proviandrekeningen van de in den vreemde vertoevende oorlogsschepen een buitengewoon overvloedig jachtterrein. Zeer veel scherpzinnigheid meende dezer dagen een ambtenaar bjj de administratie der marine te coonen, toen hij van den betaalmeester van een in Oost-Afrika ge- stationneard oorlogsschip opheldering ver langde, waarom de huid van een aan de kust gekochten en aan boord gestorven ezel niet tegen een behoorlijken prjjs verkocht was. De huid van een ezel is gewoonlijk zooveel en zooveel waard De scheepsbe- taalmeester meldde onmiddellijk terug In Atrika zijn niet zulke groote ezels als in Duitschland. Wat de ambtenaar op dit antwoord ge repliceerd heeft, is niet bekend geworden. Van 1 tot en met 28 Februari 1900 Grnaaw. Geboorten. 4. Constantia Cor nelia, d. van Franciscus Vleeskens en Anna Maria Verschuren. 5. Maria, d. van Alphon- sius d'Hoodt en Paulina de Rooij. 6 Willem Josephus, z. van Judocus Kouijzer en Anna Maria Louisa Staal. 8. Henriette Josephine Angeline Johanna; d. vaq Elemondus Jaco bus Verhaegen en Maria Dominica d° Buck. Emeiie Vergina, d.van Bernardus Johannes Boerjan, (overleden) en Christina van Vliem- bergen. 10. Jan Francies, z. van Pieter Asselman en Paulina van Denderen. 11. Anna Maria, d. van Edmundus Dominicus Marie van Darnme en Maria Louisa Verhelst. 20. Pieter Judocus Johan, z. van Petrus Macharius Staal en Sophia Louisa Blondina Harends. 25. Alphonsus, z. van Catharina Stevens. 27. Petrus Anthonius Johannes, z. van Johannes Josephus Bauwens en Maria Rosalia Boeijkens. Overigden. 7. Anna van Overmeeren, 59 j, echtg. van Pieter Buijs. 16. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. geslacht van Petrus Augustinus Verschuren en Phelomena Bernard Jacobus Augustinus Gjjsbertus Stallaert, 6 m., z van Petrus Alphons en Maria Anna van Esbroeck. 21. Maria Rosina de Koster. 2 m„ d. van Jan Francies en Mathilde Durinck. 26. Anna Maria Warrens, 1 j.. d. van Pieter (over leden) en Sophia Bogaeit. 27. Apolonia de Klerk, 45 j., echtg. van Petrus van Gimst. Hoek. Huwelijks-Aangiften. 8. Daniël Abraham Riemens, 23 j., jm. en Janna Bareman, 19 j., jd. Huwelijks-Voltrekkingen. 22. Daniël Abraham Riemens, 23 j., jm. en Janna Bareman, 19 j., jd. Geboorten. 2. Daniël, z. van Jan Chris tiaan Dleleman en Sara Martina Bareman. 10. Sara, d. van Leendert Herrebout en Jozina Scheele. 11. Jan Cornelis, z. van Jozias de Kraker en Pleuntje de Jonge. Jacobus, z van Cornelis de Putter en Jo hanna de Regt, 17. Pieter en Johannes, ?onen van Jan van Strien en Cornelia Dobbelaar. 22. Theodorus Constant, z. van Bernardus Franciscus van Opdoip en Isa bella Judoca de Bruijn. 23. Jacobus, z. van Pieter Dieleman en Janneke Zegers. Eliza beth, d. van Petrus Rinkhoud en Aagje van Doeselaar. Overigden. 7. Albregt van Koelen, 77 j echtg. van Tanneke Pladdet. Jan Meertens, 64 j., z. van Pieter (overl.) en Maatje Vei - berkmoes (overl.) 9. Pieter Platteeuw, 59 j., z. van Johannis (overl.) en Cornelia de Krijger (overl.) 19 Antonina Platteeuw, 50 j.. d. van Johannis (ovprl.) en CorneJia de Krijger (overl.) 26. Jacobus Dieleman, 65 j., echtg. van Cornelia Tollenaar. Hulst. Huweljjks-Voltrekkingen. 21. Andreas van Looi], 54 jweduwn. en Ro- zalia Verhoeven, 48 jwed. Geboorten 22. Lucia Maria Louisa, d. van Petrus Judocus Vink en Anna Kal- scbeur. 26. Johannes Alphons, z. van Joseph Alphonsins Romhout en Johanna Josephina Coppens. Overlijden. 19. Josephus d'Hont, 65 j. z. van Pieter Johannes en Judoca Kints (beiden overl.) Koewacht. Huwelijks Aangiften. 23. Pieter Johannes Stoutjesdjjk, 30 j., jm. en Maria Johanna de le Ljjs, 25 jjd. Geboorten. 16. Alp; onsus, z. van Petrus Verhoeven en Maria Stephanie de Caluwe. 17. Arnolda Clarisse Alina, d. van Ludo- vicns Samuel Poppe en Maria Eugenia van Poele. Anna Maria, d. van Benignus de Maejier en Marie Louise de Bruijne. 22. Cyriilus Theophilus Maria, z. van Charles Louis Verhoeven en Rosalie van Cauteren, 24. Alphonsus Josephus, z. van Edemon- dus Leopoldus de Schepper en Mathilda Schelfaut. 25. Maria Louisa, d. van Fran ciscus Xaveiius Verstraeten en Regina Sophia de Kerf. 27 Dominicus Electherius, z. van Emery Marie Boon en Josephina Maria Schalken». 28. Emma Maria, J. van Jan Francies Vermeire en Solvia Boys. Petrus Leander, z. van Camille Adolph van de Walle en Albertina Seraphina Meert. Overlijden. 19. Theophil Alphons van Rumste, 1 j., z van Aloys us en Constan tia Maria Fermont. 22. Bertha Maria de Schepper, 2 m., d. van Binjaminus eo Leo- nie Marie Verschoor. 27. Augusta Maria Coone, 21 j., d. van Joannes Baptiste en Angelina Rondonck. Overslag In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Zaamslag. Geboorten. 20. Marinus, van Jan van Hermon en Adiiana Johanna Roose 23. Maatje, d. van Marinus de Bokx en Leentje Hamelink. 24. Jacobus, z. van Jan de Zeeuw en Jeleljntje Scheele. 28. Janna, d. van Jacobus Scheele en Geer- truida den Hamer. Zuiddorpe. Overlijden. 15. Joanna Fran- ciesca Pieters, 75 j.. wed van Antonius Franciscus Valke. 21. Franciscus Joseph de Meg, 6 m., z. van Jacobus en Emerentia Casfeels. Tegen inwisseling van de Bon voorkomende op de derde pagina van dit nummer, kan men aan ons Bureau, tegen betaling van 35 cents, de prachtig uitgevoerde ATLAS VAN NEDERLANDEN ZIJNE BEZITTINGEN, bevat tende 30 Kaarten, bekomen. Deze Atlas, bewerkt onder toe zicht van verschillende Hoofden van Scholen, is voorzien van een register van plaatsnamen, die op de kaartjes voorkomen, terwijl de afstanden der hoofdplaatsen in kilometers zijn aangegeven. Bij toezending van vijf en veer tig cents, wordt de Atlas franco per post toegezonden. Een flink pakket vol platen. Een volledige fraai geïllustreerde uit gave van MOEDER DE GANS, 9 klein kwarto deelen met de fraaie pla ten van De volledige HOEDER O E V VS, 9 klein kwarto deelen met 48 platen van GUSTAVE DORE: 1 Roodkapje en De Toovergodin, 2 Klein Duimpje, 3 Prins Lievelijn, 4 Blaauwbaard, 5 De Schran dere Prinses, 6 Asschepoester en Riket met de Kuif, 7 De sckoone slaapster in liet boscli, 8 De gelaarsde Kat, 9 Ezelsvel. Negen deelen klein kwarto for maat. het mooiste voor de kinderen met 48 platen van GUSTAVE DORÉ. De beste bewerking in proza dooi Schenkman. Thans het geheele pak voor onze lezers slechts tijdelijk voor 50 Cent. Dit is een pak boeken dat ieder moet koopen, dit zijn vertellingen die ieder kind wil lezen, dit is een gelegenheid die zeld zaam is. Aan ons bureau afgehaald slechts 50 Cent. LADYSMITH, 2 Maart. De Boeien vervoeiden hun groot kanon van den Bulevana gedurende den nacht van Woens dag. Men ontdekte een groote hoeveel heid levensmiddelen en aramunitie. De tioepenmacht, die Ladysmilh verliet, om de terugtrekkende Boeren in het Noor den tegen te houden, keerde Donderdag nacht terug. Axel, 3 MRT. Ter Gr aan mar k t van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgtTarwe 1 7,20 a f 7,40 Wintergerst f 8,10, a f 8,20, Zomergerst I 7,60 a f 7,80, Rogge f6.50, a f6,60, Erwten f 7,60 a f7,75 Paardenboonen f7.20 a 7,60 Ha ver 16.75 a f7,— Koolzaad f0.-,at0, Boter f 1,05 a f0,— per kilo. Eieren, 0,80 per 26 stuks. Hulst, 5 M R T. Ter Graanmarkt van heden was de prjjs als volgtTarwe 7,25. Rogge f 6,25. Wintergerst 8, - Zomergerst ƒ7,- Haver ƒ6,50 Erwten 7.50. Paardenboonen ƒ7,—, Duiven- boonen 8, Witteboonen 9,25 Bruineboonen 8. - Boekweit Lijnzaad Aardappels ƒ2,- a ƒ0,—. Koolzaad per 106 liters Boter per kilo 1,15, a ƒ0,-. Eieren per 26 stuks 0,75, a 0, Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 41 stuks hoornvee, 43 varkens - paarden verkocht 26 31 Gent, 2 M R T. Graanmarkt. De prijzen zijn opgegeven in franken en per 100 kilo. Tarwe 16,00, rogge 14,- gerst 19,00 haver 17,00 tot koolzaad ljjnzaad tot - lijnzaadkoeken tot koolzaadkoeken fr. per 100 kilos. Boter per kilo 2,85 tot 0, Eieren de 26, 2,60 tot 0, Ter veemarkt te Gent van Vrijdag 2 MRT. werden te koop gesteld45 schapen 13 lammeren, 73 kalveren, 278 vette var kens, 0 loopers, 332 biggen 30 melk koeien, 6 groote ossen, 90 jonge ossen 102 vaarzen, 170 vette koeien, 62 stieren, 92 magere dieren. Prgzen waren per kilog. voor ossen en vaarzenvleesch fr. 135 a fr. 1.40 idem 2de qua!, fr. 1.20 afr. 1.30 koeienvleesch fr. 1.25; a fr. 1.30; idem 2de qual. fr. 1, 05 a fr. 1.18; stiereuvleesch fr. 1.10 a fr. 1.33 kalfvleesch fr. 1.55 a fr. 1.70, schapenvleesch, fr. 1.30 a fr. 1,40 lams- vleesch fr. 1,80 a fr. 2. en varkens- vleesch fr. 0.97 a fr. 1.05. Voor de talrijke blijken van belangstelling jl. Zondag onder vonden, betuigt ondergeteekende zijn op rechten dank. C. P. M1NJON. Axel, 6 Maart 1900. Tot onderzoek der rekening van de Eerste Nede'landsche Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek »Sas van Gent" te Sa» van Gent, worden aan bevolen de drie volgende heeren P. DR EG- HANS, Notaris te Axel, W. DIEEEHAA, Prszu. le Axel en K. DE KOEIJER, Lz. te Ter Neuzen, alle drie flink berekend en alle drie aandeelhouders in de fabriek. PRIJSOPGAAF GEVRAAGD voor de leveling van te leveren vóór of op 1 April 1900. Van beide soorten moet een monster worden aangeboden bjj de inschrijvingen, weike worden ingewacht vóór 17 Haart a. s., bjj don uitgever van de Axelsclie Courant. De houder van deze Bon wenscht te ontvangen I Ex. Atlas van Bevattende 30 Kaarten a 35. Franco per post 0.45.

Axelsche Courant | 1900 | | pagina 3