iUHknïnffii 40.000 («mm Planken, Balken, Ribben en Afbraak, INGEZONDEN. Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. Advertentiën. Molenaars-affaire, Molenaars-affaire, K.weeüellng en Openbare Verknoping „Landbouw-Bslang" te Graauw, aan te besteden: Openbars Verpachting Grasgewassen, Fisschcrijen, Op slagplaatsen en Overzetveren, langs, in, aan en over het Kanaal van Ter Neuzen en Zijkanaal naar Buist. publiek verpachten Muziek-Kalender. de Muziek-Kalender voor 1900 stoften er aan verbruiken en hun voedsel opeten. Wg zijn hier in het hospitaal voorzien van een flink Röntgen-apparaat, dat reeds goede diensten verrichtte. Het zijn bjjna allen bomkogels, die worden gevonden de geweren schijnen de Engelschen slecht te hanteeren, en de dum-dums, die wel eens gebruikt worden, krjjgen geen kans veel uit te richten. Het is een »beroerd« werk voor de Ëngelschen om te vechten tegen schutters van kindsbeen af, voor wie schie ten een tweede natuur is geworden. De Transvaalsehe artillerie is daarenboven ook beter dan die van de Engelschen. Een werkman te Rotterdam, die eenige dagen geleden van den Schiedamschensin- gel moedig tusschen het ijs te water is gesprongen en drie dreukelingen heeft ge red, ligt thans met een rheumatische ziekte te bed. Zijn gezin is nu door de heldendaad van den man van diens inkom sten verstoken, voor wie weet hoe lang. Een dronken vrouw, die in den nacht van Zondag op Maandag door de Haagsche politie naar een commissariaat werd over gebracht, is korten tijd daarna overleden aan de gevolgen harer onmatigheden. Toen de politie het ljjk naar de woning der vrouw overbracht, vond zij daar de overige leden der familie in verregaanden staat van dronkenschap Onder Dirksland is een landbouw- schuur geheel uitgebrand. Alle paarden en koeien, die zich daarin bevonden, kwa men in de vlammen om. Op oudejaarsavond is ingebroken in een huis aan den Schenkweg te 's-Graven- hage. Toen de bewoners na eene korte afwezigheid thuis kwamen, vonden zy kasten en laden opengebroken. Tal van gouden en zilveren vooiwerpen, zoomede een beurs met geld, werden vermist. Voor ongeveer 4000 is gestolen. Te Scheveningen heeft op Nieuwjaars dag een twintigjarige jongen zyn oom, die lid van het gezin was, bjj een familie twist, een steek met een mes in de onder buik toegebracht. De ernstig gekwetste is naar het ziekenhuis te 's-Gravenhage overgebracht. De dader is in voorloopige bewaring. Te Veendam is een kind van een schipper tengevolge van het drinken uit een ketel, gevuld met kokende koffie, onder een smartelijk ljjden overleden. Had 't jaar zijn intree weer genomen, Ras ging alweer een ieder mensch Naar ouders, bloed- en vriendverwanten Hun brengen heil- en zegenwensch. Ja, ook twee jeugdig echteparep Die waren met gerij al naar Het ouderhuis ook toegereden, Om ook hun wensch te brengen daar. De avond daalde en zij keeren Nog met een laatste groet er bij Gezamelyk met 't gerij alweder Van Sluiskil naar Beoostenbleij In vroolijkheid thans weggereden Zoo keerden zij naar huis toe al. Maar aan de Sassing dicht genaderd Verschrok dat paard, o, wat een val Het schichtig paard sprong in het water Ja, in 't kanaal die diepe vaart. Daar lagen z' allennu aan 't redden Maar ach, dat redden was te laat. Vier menschenlevens te betreuren Met moeite zijn gered nog twee In schriklijke omstandigheden Verkeeren die ook, wat een wee Den eenen moet zijn Eega missen Den ander ook zijn vrouw en nog Ook zijne beide lieve kindei s. Hoe treurig medemenschen toch? Zoo zijn die maar alleen ontkomen Gelijk die boden eens tot Job Heer, sla gij beide dan toch gade Hun droefheid is ten hoogsten top. Geef Gij hun sterkte O, Opperwezen, Want Heer, het is Uw wijs bestuur. Zijn doen dat is gansch welbehagen, Ja, Gij beschikt ons laatste uur. God is aan tijd noch plaats gebonden O, medereizigers naar 't graf O, mochten wij dit recht beseffen En ons de Heere zijn tot staf. Want zijn wij jong of oud van dagen Gezond en sterk naar ons gedacht, Tot hiertoe, zegt God en niet verder, De dood die komt meest onverwacht. Wij hebben dit hier als een spiegel. De Heer die roept ons hiermee aan. Gij mensch, bekeer u van uw werken, Eens zal uw laatste uur ook slaan. O mochten wij geen uitstel geven Maar maken toch ons huis bereid. Ook spoedig kan ons tegen klinken Ga weg, gij mensch, 't is ook uw tijd. Gij ouders, bloed- en vriendverwanten De Heer sloeg diepe wonden nu Maar Hij geev' toch ook weder Balsem! O, troost Hij toch daarmede u! En dan, gij treurig Echtgenooten Geeft uwe tranen vrijen loop. 'k Ween ook. en wie zou hier niet weenen Maar 'k bid U weent niet zonder hoop O, Heer wees Hij hun steun en Leidsman, Hier in deez' moeielijken weg Opdat zij toch niet murmureeren Geduldig zijn in overleg! 'k Besluit dan hier mijn droevig dichten Hier met dit ééne woord nog in O, mocht ons leven Christus wezen, Dan was het sterven ons gewin. Axel. J. d. K Van 1 tot en met 31 December 1899. Axel. Geboorten. 18. Geertrnida, d. van Jacobus Verpoorte en Santina Bakker. 20. Jan, z. van Willem Jacob van den Berge en Adriana Bakker. 24. Adriana Christina, d. van Arie Dielemanen Adriana Christina Gerritsen. 25. Charel, z. van Jan Herrebout en Antje Verberkmoes.28.Catharina Cornelia, d. van Petrus Bakker en Catharina Eek man. Andries, z. van Egbert Bakker en Janna Maria van Dixhoorn. 30. Charel, z. van Rei nier Dieleman en Magdalena de Ridder. Overljjden. 18. Adriana Haak, 3 w., d. van Cornelis en Maria Riemens. Martinus Lansen, 61 j echtg. van Janna Adriana Blok. 19. Adriana Haak, 39 j., echtg. van Maarten Vinke. 24. Jan van den Berge, 3 d., z. van Willem Jacob en Adriana Bakker. 25. Dingetje Willemsen. 74 j., wed. van Louis de Putter. 28. Krijn van Meurs, 1 m., z. van Adriaan en Krina Riekwel. 31. Jan Christiaan de Koeijer, 7 m., z. van Louis en Maatje Wolse. CJraauvr. Huwelijks-Voltrekkingen. 9. Petrus de Bakker, 28 j., jm. en Clotilde Philomina Vlees- kens, 23 j., jd. Geboorten. 6. Martha Mathilde, d. van Jacobus Leeraert en Pharaïlda Johanna de Smaele. 9. Maria Rosina, d. van Jan Erancies de Koster en Mathilde Durinck. Marinus, z. van Krijn Willemsen en Adriana de Jonge. 21. Maria Anna, d. van Petrus van der Walle en Isabella Neve. 23. Elisa Angelina, d. van Petrus Augustinus van Kerk hoven en Seraphina Baart. 27. Bertha, d. van Pieter van Kruijssen en Judoca de Koster. Overly den. 8 Cornelis Maas, 65 j., echtg. van Anna Maria Ivens. 24. Willem Kint. 54 j., z. van Pieter Augustinus en Maria Anna van Driessen 26. Jan Francies Jacobns de Backker, 73 j., weduwn. van Maria van Linde, echtg. van Anna Catharina Bun. 30. Anna Maria Vlasveld, 90 j., wed. van Andries Durinck. Hoek. Huwelijks-Aangiften. 21. Levinus de Blaeij, 20 j., jm. en Adriana de Feijter, 17 j., jd. Geboorten. 2 Maria Anna, d van Christiaan Bakker en Janna Meertens 11 Jacob Adriaan, z van Adriaan de Pooter en Suzanna van Dron- gelen 16 Janna, d van Marinus Jacobus Dieleman en Pieternella de Meijer 17 Simon, z van Leendert Deij en Krina Johanna van der Hooft 22 Catharina, d van Izaak Hamelink en Janna de Putter 29 Pieter, z van Guljaam Dees en Janna Geertruijda de Kraker 30 Frans, z van Jacobus den Hoog lander en Catharina Dieleman. Overigden. 4 Katarina Meertens, 82 j, wed uit het eerste huwelijk van Jakob Dieleman en uit het tweede huwelijk van Joos Keukelaar 16 Thomas Meertens, 76 j, wednwn van Maria Haart- sen 18 Anna van der Gouwe, 82 j, wed van Jan Meertens. Overslag. Overladen. 20. Leopold Stejjaert' 55 j., echtg. van Agatha Johanna Audenaerd. 21. Emma Maria Philomena van Bambost, 42 j., d. van Damianus en Monica Everaert. Zaanislag. Huwelijks-Voltrekkingen 21. Cor nelis Goossen, 24 j., jm. en Cornelia Florussen, 28 j., jd. 28. Cornelis Jansen,24j.,jm. en Janna Verplanke, 21 j., jd. Alexander van Fraegenhove, 49 j., jm. en Neeltje Bakker, 55 j., wed. uit het tweede huwelijk van Pieter Lensen. Geboorten. 20. Sara, d. van Hermanus d. Zeeuw en Adriana Dekker. 21. Janna, d. van Martinus Maarten Rouw en Janneke Maria Elve. 22. Egbert Pieter, z. van Jan Bakker en Elisa beth Hamelink. Overigden. 26 Jozias Bareman, 72 j., weduwn. van Cornelia Margaretha van de Velde. 29. Louis Kaijser, 27 j., z. van Lodewijk Frans en Leuntje Oppeneer. 31. Jacobus Eekman, 70 j., z. van Pieter en Willemina Leunis. Zuiddorpe. Geboorten. 21. Philemond Jo seph, z. van Théophilus Verschelden en Maria Theresia de Neve. 24. Idia Maria. d. van Leonar- dus de Dauw en Ludovica de Winue. Overigden. 24. Leo Bonne, 78 j., weduwn. van Nathalia Goethals. 30. Stephania Maria van Nieu- lande, 38 j., d. van Eugenius en van Theresia de Maesschalck. RENSBURG, 3 Jan. De Boeren teCo- lesberg zijn biina geheel omsingeld, maar zij houden de Engelschen nog uit de stad Het vechten in de heuvels duurt voort KIMBERLEY 25 Dec. De typheuse koort sen en scheurbuik zijn iets toegenomen onder de bezetting. BELMONT 3 Jan. Een depêche van Cooks Farm d. d. 3 Jan. zegt dat kolo nel Pilchers colonne met de vluchtelingen en de door hem buitgemaakte tenten, wagens en vee aldaar behouden uit Doug las is aangekomen en dat hij nu dicht by Belmont is. De Heer en Mevrouw DREG- MANS, brengen onder weder- keerigen heil wensch, hunnen hartelijken dank, voor de blijken van belangstelling op 1 dezer ondervonden. IK»»-.*1 Voor de belangstelling op 1 Januari ondervonden, betuigen wij onder wederkeerige gelukwenschen, onzen hartelijken dank. Familie VAN DISHOECK. Met dankbetuiging en weder- keerige heilwenschen voor 1900. Dr. R. P. OFFRINGA Hz. Arts. Nlet W0derkeerigen heilwensen, betuig ik mijn dank voor dn bewijzen van belangstelling op 1 dezer ontvangen. S. L. VAN DISHOECK. Wed. A. v. O. KRUIJSSE. Axel, 5 Jan. 1900. Onder hartelijke dankbetui- ging voor het genoten vertrou wen, maakt ondergeteekende bekend, dat hij zijne enz. aan zijn zoon heeft overgedaan met het begin van 1900. Hij beveelt zyn opvolger ten zeerste in een ieders gunst aan. Axel, den 28 Dec. 1899. P. CORNELISSE. Onder verwijzing naar boven- staande advertentie maakt on dergeteekende bekend, dat hij de enz. van zyn vader heeft overgenomen Door eene alleszins accurate en soliede bediening hoopt hy zich het vertrouwen waardig te maken, dat zijn voorganger in zoo ruime mate heeft mogen ondervinden. Axel, den 28 Dec. 1899. JOZ DE KLERK. Met 1 April e. k. kunnen aan de it IJ K SN 0 RM A A L LESSEN te Axel en in de, aan die lessen toegevoegde, voorbereidende klasse LEERLINGEN ge plaatst worden. Zy, die aan het toelatingsexamen wen schen deel te nemen, moeten zich bü den ondergeteekende aanmelden voor 3 Fe bruari a. s. Zij hebben daarbij over te leggen 1°. hunne geboorte-akte 2°. één of meer getuigschriften, waar onder één van het hoofd der school, die zy bezoeken 3°. eene verklaring van ouders of voogden, dat deze voornemens zijn hem of haar voor h6t onder wijs te bestemmen. Wie tot de normaallessen wensebt toe gelaten te worden, moet op 1 April den leeftijd van 14 jaar bereikt hebben voor de voorbereidende klasse wordt de leef tijd van 12 jaar vereischt. Axel, 5 Januari 1900. De Directeur, B. VAN RUIJVEN. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal op Vrtydag 12 Januari 1900, des na middags 1 ure, verkoopen EENE PARTIJ NIEUWE enz. alles afkomstig van de hulpkerk der Gereformeerde Kerk A te Axel. Het BESTUUR der Vereeniging zal op Maandag 15 Januari 1900, des na middags ten 1 uur, in het »Wapen van Zeeland" te Hulst, trachten Voorwaarden en Inschrijvings-biljetten te bekomen bij H. AUBROECK, Secretaris. VAN DE De Ontvanger der Registratie en Do meinen, te Hulst, zal op Vrijdag den 19 Januari 1900, des voormiddags ten 11 uur, ten overstaan van den Notaris W. A. DE RIDDER, te Ter Neuzen, in het hötel van mej. de weduwe F. A. Stjsijn, aldaar, vooi den tijd van zeven jaar te rekenen van 1 Januari 1900 en eindigende 31 December 1906. De Grasgewassen, Vissche— rijen, Opslagplaatsen, en Over zetveren langs, in, aan en over het Kanaal van Ter Neuzen en Zij kanaal naar Hulst in 49 per- ceelen, zooals die in den cata logus breeder zijn omschreven. De catalogus met pacht voor waarden is voor 10 cent ver krijgbaar bij bovengenoemden Ontvanger en tegen vooruit betaling bij ieder ander Ont vanger der Registratie en Do meinen. Onkosten 10°/0 van den pachtprijs voor één jaar, te betalen binnen aebt dagen na de toewijzing. Betaling der paebtpenningen vóór of op 1 October van elk pachtjaar. Nadere inlichtingen te verkrijgen bij den Ingenieur van den Rijks-Waterstaat le Ter Neuzen en bij meergenoemden Ont vanger. In -den Boekhandel van F. DIELEMAN te Axel is verkrijgbaar gesteld voor den prys van 25 cents van M. J. H. Kessels te Tilburg. (Zie beoordeeling in dit nummer.)

Axelsche Courant | 1900 | | pagina 3