ECHTE BOEREN-BOTER, Edison's HECTOGRAAF, 125 OLMEN BOOMEN, Laatste Nieuws. Advertentiën. Onmogelijke concurrentie! India-Rubber-STEMPEIi P. J. Verkrijgbaar: Axel. Wed. A. SORBER. Openbare Verkooping* 20 Canada boomen, Openbare Verkoopint Geurige 2,|4 cents Sigaar! Transvaalsche Boeren. StuiYerszeep. Stuiverszeeppoeder en Sultane-Poeder heek 119,38, te Laren 281,08, te Neede f 294,35. Dezer dagen gehouden collecte in de keiken te Amsterdam, bracht 2000 op. De busjes-collecte, Zondag jl. te Utrecht gehouden ten bate vau de Ned. Zuid-Afri- kaansche Vereeniging heeft pl. m. 3000 opgebracht. Eenige jonge dames te Leiden hebben een comité gevormd om goederen voor de gekwetsten ln Transvaal bijeen te bren gen. Zij ondervinden van alle zijden bui tengewone ondersteuningen, zoodat er nu reeds met de verzending kan worden begonnen. Te Rotterdam poogde Woensdagoch tend een tienjarige jongen op een in be weging zijnde stoomtram te springen. Hij geraakte onder den tram, met het gevolg dat hem beide beenen, het een boven en het andere onder de knie, en zijn rechter hand totaal weiden afgereden. Nadat een voorloopig verband gelegd was, is de jongen naar het ziekenhuis gebracht, 's Middags overleed het knaapje. Aldaar zijn twee broeders op den hoek der Feyenoordstraat en Prins Hendrikkade aangevallen door twee of drie Duitschers, met wie zij twist gekregen hadden doordat een der Duitschers de woning van een der broeders op de Prins Hendrikkade wilde binnendringen. In het gevecht, dat ont stond, kreeg een der gebroeders, een stuur man, met een stok een hevigen slag op het hoofd, waardoor een ernstige woud ontstond, zoodat hij nog steeds buiten kennis is. De daders zijn opgespoord. I In Antwerpen geven twee geneeshee- ren dagelijks les in het verplegen van ge wonden, met het oog op de uitzending van een ambulance naar Zuid-Afrika. Na afloop van den cursus zal een college van genees- beeren en hygiënisten uit de stad een examen afnemen. Alleen zij, die na afgelegd examen een getuigschrift ontvangen komen bij de nitzendiug in aanmerking. Volgens een Brusselsch blad is een akkoord tusschen de stad Antwerpen en den Staat gesloten, voor het uitvoeren van tus- schentqdsche werken, welke zullen kunnen worden aangewend, wat ook de oplossing zij, die gegeven wordt aan de kwestie der Schelde. Een wet zal in de kamers worden ingediend, tot goedkeuring der aanhechting bij de stad van een gedeelte van Haboken voor het oprichten van petroleummagazij- nen. Het gouvernement zal binnenkort overgaan tot de onteigening van 3000 H.A., grond langs het Noorden der stad. De tus- schentijdige werken, die tot de verlegging van het groot Schijn en het klein Schijn aanleiding geven, zullen weldra beginnen zij zullen twee jaar duren. Een letterzetter te Genua wierp van de kade eerst zijn vijfjarig zoontje in het water en sprong er toen zelf in, met het j gevolg dat beiden omkwamen. De reden voor deze daad was de ziekte van het kind dat verlamd was aan beide beenen. vader die zijn kind hartstochtelijk liefhad, was daarover zoo troosteloos, dat hij be sloot met zijn zoontje te sterven. Een boerin in het Russische dorp Borissouw leed aan de tering. Terwijl haar man op het land werkte, trad een Zigeu nerin bjj haar binnen. De boerin verzocht haar om haar waar te zeggen en de Zi gennerin las, haar daarop uit de lijnen harer hand voor, dat ze nog maar enkele dagen had te leven, haar man zou daarop spoedig met een andere vrouw trouwen die haar kin deren vreeselijk zou mishandelen. Toen de boer van bet land terugkeerde begon zijn vrouw een twist met hem over deze questie, en die twist duurde dagen achtereen. Den derden dag riep zij haar drie kinderen in den kelder bij zich, onder voorwendsel, dat zij wat lekkers voor hen had zij stak daarop een bos stroo aan, dat zij gereed had gelegd. Men vond de ongelukkige vrouw en haar drie kinderen slechts als lijken. In een ijzerfabriek te Dortmund had den vijf mannen het ongeluk in een massa gloeiende ijzerslakkeii te vallen, waardoor zij hevige brandwonden bekwamen, die bij drie van hen levensgevaarlijk ziju. Du Paty de Clan}, welbekend uit de Dreyfus-quaestie, is door de politie opgepakt en naar het politie-bureau gehracht. Hij zal jl. Meandag met zijn vrouw en zjjn ziek zoontje in den trein van Versailles naar Parijs. Op een tusschenstation wilde een heer in dezelfde coupé stijgen, maar Du Paty weigerde hem den toegang en beriep zich daarbij op de ziekte van zijn zoon. De beer een tandarts, Denelder ge naamd, werd grof. Du Paty sprong op het perron en daar werden de beide heeren handgemeen. Du Paty gaf den ander een oorveeg. De politie bracht beiden naar het bureau. Een vreeselijk drama moet, naar gemeld wordt, Zaterdagnacht, zonder dat iemand er iets van vermoedde zijn afgespeeld in een der kamers van het logement »de Gouden Arend" te Brugge. Toen de eigenares en haar dienstbode Zon dagmorgen opstouden, werden zij een hevi ge brandlucht gewaar, die uit de slaapka mer van een daar inwonenden luitenant der infanterie bleek te komen. Toen men na een herhaald kloppen geen antwoord kreeg, werd de deur opengebro ken de personen, die er voorstonden, moes ten voor den stikkenden rook, die de kamer vulde en die nu een uitweg kreeg, achter uit deinzen1; Toen de rook grooteDdeels verdwenen was, drong men de kamer binnen. Een vree selijk schouwspel vertoonde zich daar het bed was half verbrandde officier lag dood uitgestrekt achter de deur hij was ver stikt. Het lijk, dat naakt was. was half verbrand het gelaat vreeseljjk verwrongen door schrik en pjjn. De handen waren met bloed bedekt, tengevolge van wonden, die de ongelukkige zich veroorzaakt moet heb ben door een ruit van zijn slaapkamer in te slaan, om langs dien weg te vluchten. Volgens sommigen is het ongeluk toe te schrijven aan de gewoonte, die het slacht offer zou gehad hebben om 's avonds te lezen, alvorens te gaan slapen de vlam van de petroleumlamp moet zich toen aan de bedgordijnen hebben medegedeeld. Een tweede lezing is, dat het bed zou zijn in brand gestoken door een brandend eindje sigaar dat de officier zou hebben weg geworpen. In ieder geval, de doodstrijd van den on gelukkige moet vreeseljjk zijn geweest. Twee mannen van het eiland Moléne, die met een bootje in zee waren gegaan om cormorans te jagen, werden in den namid dag door een storm overvallen, waardoor hun vaartuigje omsloeg, De schipbreuke lingen bereikten zwemmende een naburige klip. waaraan zij zich vastklemden. Een reddingsboot, die van het eiland Moléne uit trachtte hen te bereiken, moest terugkeeren, daar zij in de branding dreigde verbrijzeld te worden. Toen de zee wat kalmer was geworden, keerde de boot terug, doch de klip was verlaten. De ongelukkigen had den door uitputting hun steunpunt moeten loslaten en waren in de golven verdwenen. Over Rome en omstreken baistte Dins dag een buitengewoon zwaar onweer los, gepaard met wolkbreuk een groot gedeel te der stad stond onder water. Een 23-jarige kunstschilder te Mun- chen wiens verloving was afgeraakt, wijl, hjj in geldelijke moeilijkheden bleek te vei keeren doodde Maandag met een revolver schot zjjn vroegere verloofde en bracht daar na door carbolzuur vergiftiging zichzelven om het leven. Een arbeider, die werkzaam was op een kerkhof te Berlijn, vond daar bij het graven eene som van ongeveer 2500 in goud. Hjj nam het geld mee naar zjjn kamer en verborg het daar in een koffer Den volgenden dag verscheen er bjj zjjn hospita een net gekleed man, gaf zich uit voor commissaris van politie, brak den kof ter van den arbeider open en nam het goud geld mee. Later bleek, dat de man, die spoorloos verdween, een dief was, die het goud op het kerkhof had begreveu, en het zoo terug poogde te krijgeD, wat hem ook gelukte. Te Krassova, in het Hongaarsche district Krasso-Lorenze is door de politie tegen 18 personen prunes-verbaal opge maakt wegens lijkschennis. De bijgeloovige bewoners dier streken hadden nl. dertig lijken opgegraven, deze stuk gehakt en daarna weder onder den grond gestopt. Deze zonderlinge handeiwjjze moest dienen om de aldaar heerschende diphtheritus te bestrijden. Te Parijs kwam een man zich bjj de politie aangeven, wijl hjj zjjn vrouw ge worgd had. Bjj het daarop ingesteld onder zoek bleek dat] de vrouw wel niet dood, maar toch zwaar gekwetst was. ESTCOURT, 5 Nov. Een gepantserde trein, die na een verkenning der spoor lijn terugkeerde, had een ontmoeting met de Boeren nabij Colenso. Van uit den trein werd geschoten op de Boeren, die met verliezen terugtrokken. ORANJE-RIVIER, 6 Nov. Men meldt, dat de Boeren, die Kimberley insluiten, versterkt zijn met 2000 man. De geheele sterkte bedraagt nu 6000 man. De Boeren hebben waren aangehouden, geschat op een waarde van 5400 pondsterling toebe- hoorende aan kooplieden uit Kimberley. Hartelijk dank voor de vele en onverwachte belangstelling ondervonden op 5 en 6 Nov. bij gelegen heid van mijn 50sten geboortedag. Axel, den 10 Nov. 1899. P. KOOLE. Ie klas Rijwielen merk Gebr». Renin 180. 2e klas 155. Reclame Rijwiel 925. Ie en 2e klas 4 jaar garantie. Reclame Rijwiel l jaar garantie munten uit door soliede afwerking en uiterst lichten gang. VOORTSi Prachtig op nickel-zilver gemonteerd a 0,75, en de wereldberoemde van af 2,50. Beide laatste artikelen on misbaar voor elke firma of vereeniging. aan concurreerende prijzen. Aanbevelend De Notaris P. Dreginans, te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den polder ZU1DDORPE NOORDDEEL, op Donderdag 23 November 1899, des voor middags 11 ure, verkoopen geschikt voor werkhout, staande op den dijk van genoemden polder, aan het Brabandersgat, geschikt voor klompenmakers,staande aan den Scbaapdijk, bij Aug. Cappen- buck. Te vergaderen bjj Jan Samijn, io de Rat, gemeente Zuicdorpe. Betaling der onkosten binnen 14 dagen. Idem koopsom der Canadaboomen vóór het vervoer en der Olmen op tijd van betaling onder borgtocht desgovordord. De Notaris P. Dreginans. te Axel, zal ten verzoeke van de familie LIPPENS te Gent, op Dinsdag den 14 November 1899, des voormiddags ten 11 ure, verkoopen, 2 9KANADABOOMEN ter dikte van 1,20 a 1,50 M., 5 OLMENBOOMEN ter dikte van 1,30 a 1,70 M 6 ESSCHENBOOMEN ter dikte van 0,85 a 1,20 M., 2 WILGENBOOMEN ter dikte van 1,25 a 1,50 M., alles staande op de hofstede thans bewoond door Hypp. de Vleeschau- wer (vroeger Aug. Goethals) te Sas van Gent, tegen bet kanaal. Te vergaderen op de hofstede. NOTA. Betaling der koopsom vóór het vervoer. Onkosten binnen 14 dagen. AXEL. F. DIELEMAN. Naamlooze Vennootschap VEREENIGDE ZEEPFABRIEK EN Rotterdam. Vereerd met het bezoek van H. H. M. M. DE KONINGINNEN op 25 September 1899. XXXVII. De Mode heeft vast elk seizoen haar gril; Verplicht U dan te doen betgeen zij wil. En wilt gij aan haar wetten niet voldoen, Dhd kunt gjj niet op straat gaan met fatsoen. Men wijst U na en zegt: »Kijk. wat komiek »Die komt wis uit 't museum! Hoe antiek »Is die Japon, die Mantel, Kraag of Hoed Zoodat gg wijs'lijk beenen maken meet. Zoo heerscht zij sinds de schepping dezer aard Veslindt veel geld, dat beter kon En menig echtgenoot wordt dra geruïneerd Als vrouwlief met de mode co- quetteert. Doch spoedig wordt dit anders en weldra Volgt elkeen slechts de ware Mode na, Daar menigeen bet nut reeds lang begreep Van 't trouw gebruik d»r ECHTE STUIVERSZEEP. Want die is in de mode, ja, voorwaar Zjj is goedkoophet stuk één stuiver maar 1 Ook duurzaam in 't gebruik, zij 't warm of koud Steeds BLIJFT zij iu de Mode, al w ordt zij nog zoo oud GEBRUIKERS van (Hollandseh fabrikaat) hebben lecht tot deelname in de 5de groole Premieverdoeling. Slui ting 30 November a.s. Toewijzing Januari 1900.

Axelsche Courant | 1899 | | pagina 3