PUIKE ZAAILANDEN Een Woonhuis en Erf. oude BLOEDKORALEN, Bouwplannen. Puike Zaailanden, Laatste Nieuws. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Advertentiëu. J. K. VINK. P. BAKKER, Axel. Voorhanden: Goud- en Zilverwerken en Galanterieën, Openbare Verknoping 125 OLMEN BOOMEN, Openbare Verknoping VERKOOPING Een jonge dame, Elsje Knost te Was hington, had een papegaai die een zonder ling genot vond in den reuk van gas, en, wanneer hij kans zag, de kraantjes open draaide, die men natuurlijk terstond weêr plag te sluiten. Nu heeft men echter het meisje en den vogel beiden gestikt gevon den. Vermoedelijk had de laatste terwijl zjjne jonge meesteres in slaap was geval len, zijn hart weêr eens opgehaald. De bende wisselvervalschers, waartoe ook de Rumeniër behoorde, die voor eonige maanden o. a. te Rotterdam een bankiers huis oplichtte, is thans geheel achter slot en grendel. De bende heeft zich meester kunnen maken van een som van 125.000 gulden. Te New-York i» een vierjarige knaap overleden tengevolge van een beet door een haan. De jongen had op zekeren dag met een boterham in de hand rondgeloopeu in de straat, toen er een groote haan op hem afkwam, eerst in zjjn boterham en toen het kind in de wang beet. De wang zwol op en eenige dagen later was het kind dood. Vreemde sprijzen. Om de waarheid van het woord »de smaken vei schillen c te bewijzen, behoeft men slechts aan de zwaluwnesten en aan de zeekomkommers te denken, welke door de Chineezen met het meeste genot worden genuttigd. Dat er hier en daar echter nog een geheele serie van even zonderlinge gerechten als »délicatesse« naar binnen wordt gewerkt, kan uit het volgende bijjken De inboorlingen van Indië eten veel tijger- vleesch, omdat zij meenen, dat men daar door even sterk als deze koning der wil dernis wordt. Men zegt evenwel, dat tjjger- vleesch zeer taai en vol pezen is, in tegen stelling met het vleesch van den leeuw, dat heerlijk en raalsch wordt genoemd. In Duitsche liederen en sagen is men vol lof over versche ham van heren 1 Zoowel de inwoners van Indië als van Afrika vinden een olifantenboutje overheerlijk, wat echter niet wegneemt, dat nog zelden een Europeaan in die streken met smaak van zoo'n olitantenbout heeft gegeten. Een bekend olifantenjager zegt, dat hij den olifant van a tot z heeft geprobeerd, maar dat hp den smaak nergens anders mede vergelijken kan, dan met dien van leer en ljjm. Toch schijnt er in deze wel eens een bekeering gemaakt te zijn, wat ten minste is op te maken uit da uitspraak van een Afrika-reiziger, dat hij niet begrijpen kan hoe het vleesch van zulk een plomp dier zoo overheerlijk smaakte Wanneer er in Afrika een olifant wordt geschoten, dan wordt het vleesch in reepen gesneden en gedroogd. De pooten beneden het kniegewricht worden in een kuil van een meter diepte gelegd, waarvan de kan ten door brandend hout zijn gehard. Dan wordt de kuit met aarde aangevuld en bovenop een groot vuur aangelegd, dat drie uur moet blijven branden. Op deze wijze gebradeD is het vleesch van den olifantsvoet zoo zacht als gelei en kan het met een lepel worden gegeten. Voor den kaffer is het de grootste lekkernij, die beslaat! Het vleesch van den rhinoceros staat in smaak tusschen va» keus- en rundvleesck. De Engelsche zoöloog Wallace beschrijft het apenvleesch als gelijkende op dat van een haasvan de verschillende apen loopen de smaken evenwei zeer uiteen. Een jaguarboutje vindt Wallace heerlijk malsch en smakende als schapenvleesch. Bekend is het, dat in den laatsten tjjd het vleesch van den kangoeroe in de mode is gekomener heeft een belangrijke verzen ding, voornamelijk van kangoeroestaarten van Australië naar Londen plaats. Het vleesch van alligators en krokodillen moet ook malsch, blank en smakelijk zjjn. Wel ontsiert zeehondenvleesch door zjjn zwarte kleur de tafel, doch het laat zich goed smaken, is licht verteerbaar en doet lichaamswarmte belangrijk stijgen. In som mige streken van Engeland worden eek horens gegeten. En ten slotte: wie heeft er ten onzent den smaak van honden- en kattenvleesch niet hooren ro6men, waarmede wellicht leeds menigeen is beetgenomen LONDEN, 2 Nov. De avondbladen be vatten een telegram uit Ladysmith van 31 Oct. 's avonds luidende als volgt De Boeren bewegen zich in Zuid-Wes telijke richting. Het doel moet zijn om zich van den Spoorweg meester te maken nabij Colen- so en de gemeenschap dei Engelschen met Pieter Maritsburg en Durban te verbreken. Het gerucht loopt dat Ladysmith zich aan de Boeren heeft overgegeven, Men neme dit bericht echter met de noodige reserve aan. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie 1 Uw geachte inzender verkeert in de tastbaarste dwaling, daar hij in zijn artikel, dat in uw no. 1370 van Zaterdag '28 October 1.1. verscheen, be weren durft dat 1900 niet het begin eener nieuwe eeuw is. Om hem zijne dwaling te doen inzien, wil ik hem eerst en vooral de volgende vraag stellen „Bij welke eeuw rekent gy den len Januari 1900 Het antwoord hierop is zoo eenvoudig als 2 maal 2, vier is. Den 31en December van het jaar 1899 is wel ontegensprekelijk de laatste dag der negen tiende eeuw. Mocht iemand, die op 1 Januari 1800 geboren werd, den 2en Januari van het jaar 1900 nog in leven zijn, dan zal die ieinancj^ volgens ons, toch wel den leeftijd van 100 jaar en één dag hebben bereikt. Al de nieuwsbladen, zonder onderscheid, en in 't even in welke taal ook opgesteld, gewagen nu en dan van reizen, uitvindingen, tweegevechten, enz., enz. „tin de siècle" wordt door die „fin de siècle" dan het jaar 1899 niet bedoeld Hebben al de opstellers dier nieuwsbladen het k niet bij bet rechte eind I of heeft uw _nzender, namelijk de heer C. P. Minjon, alleen het rechte eind vast V Daar in het artikel van uw geachte» inzender alleen de Almanak van Snoeck ter zake komt, wil ik, om te sluiten, hier een enkel uit treksel geven van een anderen almanak, namelijk, van den Almanak van Uilenspiegel voor 1900. In het begin van diens dagklapper leest men „Wij schrijven 1900 Drie nieuwe cijfers in 't jaartal. Wel willen wy beproeven in dit jaar, 't eerste van eene eeuw, waarin wy van verwondering tot verbazing zullen overgaan, de pronesticatie van 't weer te geven, maar 't moet bepaald, een felle klepper wezen die het aandurft te waarzeggen wat er in de eeuw die begint, En verder„De intrede van 1900 is dus alles behalve helder enzenz Ik zou nog vele dergelijke uittreksels van me nig anderen almanak en van tijdschriften kunnen aanhalen, doch ik wil het hierbij maar liever laten. Hoogachtend, Uw dw. dienaar SSOECK Van 16 tot en met 31 October 1899. Axel. Geboorten. 17. Alphonsius Eduardus, z. van Hypolite van Santberghen en Hendrica Catharina Steel. 19. Pieter Cornells, z. van Cor nells van Bendegem en Maria Magdalena Kot vis. 26. Christina, d. van David Kotvis en Maria de Kraker. Overlijden. 21. Neeltje van Zuyen, 70 j., echtg. van Pieter Marys. 22. Pieter Cornells van Ben degem, 4 d., z. van Cornelis en Maria Magdalena Kotvis. Hoek. Huwelyks-Aangiften. '26. Lodewijk Antoon Jan Deijer, 35 j., wedr. en LeuntjeHol- lebrans, 36 j., jd. Geboorten. 2. Dina Magdalena, d. van Daniël Bakker en Maatje van Dixnoorn. 10. Christiaan, z van Maarten van der Gouwe en Maria de Mees ter. Pieter, z. van Cornelis de Witte en tanneke Vercouteren. 15. Iman, z. van Dirk de Zwarte en Helena Yerlinde. 21. Janneke, d. van Jan Dieleman en Janneke Maria de Jonge. 24. Suzanna, d. van Jan Klaassen en Janneke Klaassen. 28. Pieter Simon, z. van Cornelis Leijs en Adriana Moes. Marinus, z. van Leendert Herrebout en Levina Donze. 30. Reinier, z. van Jan de Fouw en Neeltje Geertruida Kervink. Overlijden. 1. Hendrik Pladdet, 7 w., z. van Jan en Dina de Koeijer. Pieter van Tatenhove, 5 w., z. van Marinus en Cornelia de Pooter. 30 Sept. Elizabeth Moes, 17 d., van Pieter en Maria Neeltje Jansen van Rosendaal. 16 Oct. Cornelia Bolleman 32 j., d. van Nicolaas (overl.) en Cor nelia Hamelink. 31. Jacques Laporte 65 j., echtg van Maria Meertens. Zuiddorpe. Huwelyks-Aangiften. '21. Jo- sephus Braeckman, 35 j., jm. en Coralie Marie Pierlé, 26 j., jd. Geboorten. '22. Anna Augusta, d. van Modestus Coppieters en Stephanie van Hecke. 26. René, z. van Modestus Herman en Augusta Blondina van Pottelberghe. Overlijden. '21. Melanie Goossens, 74 j., echtg ▼an Charles Casteels. Aanstaanden Zondag 5 November hoopt SARA KANAAR, vrouw van Jacobus Hamelink haar 80steu verjaardag te vieren. EEN VRIEND. Axel, 3 Nov. '99. Hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling op den 31 October ondervonden. P. VAN DOORN en Familie. Axel-Sassing, 3 November 1899. Vanaf heden te bekomen Ider 362e fled. Staatsloterijwaar van de trekking begint 20 No vember aanstaande. Debitant, Axel» eene prachtige sorteering van ƒ50,-, ƒ90,—110.- en 150-, de 4 snoer. Ook nieuwe in verschillende prijzen. RUIME SORTEERING zeer geschikt voor Huwelijks-, Verjarings- en St. Nicolaas-cadeaux. fes. Nieuwste modellen REGULA- 3Ê TEURS, staande KLOKJES en Él nikkelen WEKKERS. De Notaris P. üregnians, te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den polder BEOOSTEN en BE WESTEN BLIJ op Donderdag den 16 November 1809, des voormiddags ten 11 ure, verkoopen: waaronder zware slaande langs den grintweg van drie Schouwen naar Zuiddorpe, in de gemeente Axel. Te vergaderen bij de wed. D. F. Die leman, aan de Drie Schouwen. NOTA. Betaling der onkosten binnen 14 dagen, koopsommen voor bet vervoer. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van ABRAHAM ROUW al daar op Zaterdag den 18 November 1899, des n/m 2 ure, in het logement »het Gulden Vlies» te Axel te koop aanbieden in den Coegorspolder gemeente Axel, kadaster sectie B, nummer 564 groot 2 aren 55 centiaren. Bewoond door verkooper en te aanvaar den 1 Februari 1900. VAN TE PHILIPPINE. Ondeigeteekende beveelt zich beleefd aan tot het vervaardigen van ontwerpen enz. voor allerhande BOU WW ERKEN, en tot het houden van toezicht over de uit voeringen. J. H. OPHEY, Hulst, Bmwkundige. Hotel de la Station De Notarissen Dreginans, te Axel, en Imschoot, te Hachelen bij Deijnze, zullen ten verzoeke van den heer J. TH. HEN- DRIKSE, teUzendpe, in het Nederlandsch Logement van mej. de wed. Susijn te Tei Neuzen, op Dinsdag 7 November 1899, des voormiddags elf uren, in één enkele zitting publiek verkoopen Eene party gelegen in één blok in den Zuid-Oostelijken hoek van den V ergaertpolder. Tegen de Seijdlitz- en Van Remoorter- polder, verdeeld in 15 koopen als volgt: Koop 1 Bouwl. Sectie A no. 289, groot Koop 2. Idem Sectie A no. 290, groot koop 3. Idem Sectie A no. '291, groot Koop 4. Idem Sectie A no. 292, groot Koop 5. Idem Sectie A no. 293. groot koop 6. Idem Sectie Aoo. 294, groot koop 7. Idem Sectie A no. 295, groot koop 8. Idem Sectie A no. 296, groot koop 9. Idem Sectie A no. 297, groot koop 10. Idem Sectie A no. 298, groot koop 11. Idem Sectie A no. 299, groot koop 12. Idem Sectie A no. 300, groot koop 13. Idem Sectie A no. 301, groot koop 14. Idem Sectie A no. 302, groot koop 15. Idem Sectie A no. 303, groot H. A. C. 2 21 30 2 19 90 2 17 90 2 16 60 2 12 00 2 08 20 2 03 60 1 97 50 1 92 50 1 86 40 1 81 60 1 60 90 1 23 50 89 50 68 90 27 02 30 Samen ter grootte van zeven en twio- lig hectaren, twee aren, dertig centiaren. VOORWAARDEN: De koopers komen aan het genot met het rooien van den oogst des jaars 1900 tot welk tijdstip de perceelen in gebruik zijn bij den heer Edumond Buijsse. De Polderlasten over b6t loopende dienst jaar ad 135,34 en de Grondlasten ad 0,71, worden door den verkooper betaald. De verkoopkosten bedragen 8 procent. De veiling en toewijzing heeft plaats in perceelen, in samenvoegingen of in massa. De kadastrale plans en de veilingsvoor- waarden liggen tien dagen vóór den ver- koop Ier inzage ten kantore van den Notaris Dregmans, by wien, evenals bij den Notaris Imschoot en den heer Hen- drikse, nadere inlichtingen te bekomen zijn.

Axelsche Courant | 1899 | | pagina 3