lijiiTeii Wagenmakerij. J. DE KRAKER - Axel. II. Hoebé te €14111. Laatste Nieuws. Advertentiën. Burgerlijke Stand. aanbesteden van een ruime sorteering WINTERARTIKELEN, puike drooge Bleekpoeder. Reparatiën worden spoedig uitgevoerd. Toen zij een der reddingsbooten te water hadden gelaten, klommen zij er als katten langs de touwen der davits in en weigerden vrouwen en k;nderen er in op te nemen. Ieder trachtte voor zich en de zijnen te zorgen bevelen, zoo die gegeven werden, werden niet verstaan. Een der 56 passa giers liet langs eene lijn eene vrouw en twee kinderen in de reddingsboot zakken een jonge man hielp zijne vrouw, den zee lieden smeekend haar in de boot op te nemen, maar als antwoord sneed een der matrozen het touw van de davits door, ten gevolge waarvan de boot, nog aaD 't andere einde in de hoogte gehouden, water schepte en zonk Een moeder worstelde in de golven, om hare kinderen te reddenhet was een vreeselijk tooneel. Bjj het neerlaten der andere boot dreig den de passagiers op de matrozen te schie ten, als ze de touwen doorsneden voorde hoot vol was. Gelukkig werden mei dit vaartuig 34 menschenlevens gered Velen vonden nog «en plaatsje op een reddings vlot, terwijl sommigen, met reddingsgordels aan, zich aan de zijden daarvan vastklem den. Van vele opvai enden onderscheidden zich eenige vrouwen door haar moedig bomt de eerste terug en verlangt ook zijn rijwiel. De portier ziet, dat hij bedrogen is, de schelm schreeuwt den heelen boe) bij elkaar en de hotelhouder is ten slotte blijde als hij hem met een driehonderd francs tevreden kan stellen. Op de Russische rivier de Wol ga beeft een groots ramp plaats gehad by Nishni-Nowgorod. Wegens den hevigen mist kwamen twee stoombooten in aanva ring, de »Dimitri« en de »Commercantc De laatste zonk. Totnogtoe heeft men 12 lyken opgevischt, maar men denkt dat er veel meer slachtoffers zyn. Zondag sprong een reiziger te Doornik in België op eeri in beweging zijnden trein, viel en werd gedood onder de wielen. Een telegram uit Haugesund, in Noor wegen, deelt mee, dat daar een schip met een deitigtal personen aan boord, is ver gaan. Men vreest dat niemand gered is. Te Méréville, bij Etampes (Frankrijk), is een weduwe Butet, geb. Roulon, van honderd vier en een half jaar iD hare kamer verbrand. Hare kleederen waren door een vonk uit haar stoof in vlam Ontzettend moet het lot geweest zijn dergenen, die tussehendeks door de vlam men waren opgesloten. Men hoorde hun angstgeschreeuw, terwijl zij trachtten met bijlen een opening ii, het dek te maken, doch men kon niets voor hen doen. Een der passagiers, een goed zwemmer, wist zich twee mijlen boven water te houden en werd toen opgepikt door eene sleepboot, die koers zette naar het brandende schip. De kapitein en een loods bleven het laatste aan boord. De Nut meg State" behoorde tot de Bridgeportlijn en was op reis uaar New- York. - Een vreeselijk ongeluk had er plaals te Ostende. Daar stond een beambte aan het station op de loopplank van een ran geerenden trein, toen hij door den tender van een anderen trein gegrepen werd en meegesleept, De machinist bemerkte er niets van en spoorde voort. Eerst een kwaitier later vund men een vreeselyk verminkt lijk. De heenen en de armen waren van het lichaam gescheiden, het hoofd was verbrijzeld. In het Franscbe dorp Séris, bij Blois, was een zekere Cosson bezig op de vogels te schieten, maar raakte er geen enkelen. Zijn vrouw bespotte hem hierover en Cos son zeide nu, het geweer op haar richten de: »Ik wed, dat ik jou wel kan raken Het schot ging en trof de vrouw in het hoofd, die nu dood neerviel. Cosson, wan hopig over zijn daad, richtte nu den loop tegen zijn eigen hoofd en schoot zich een kogel in den slaap. Doodelyk gewond werd hij naast het lijk zijner vrouw ge vonden. Hij had nog den tijd om te ver halen, wat er was gebeurd en stierf toen - Zekere Frank Whitlock, die in hare woning nabij Coldwater is overleden, werd geacht de dikste vrouw te zyn in Amerika. Zij woog 640 pond Haar doodkist is 40 duim breed en 27 duim diep. Haar man was vroeger politieagent te Chicago. De overledene was 47 jaren oud en bijna zes voet lang. Haar kist kon in geen lijkwagen of zelfs niet in een gewonen wagen, en werd in een vrachtwagen naar de begraafplaats gebracht. Zij reisde ge durende vele jaren met Barnum's circus als »de beroemde dikke dame«. - Twee schelmen te Parijs hebben weer wat uitgevonden om aan geld te komen. Een hunner komt in een rijwiel- costunm en met een rywiel in een hotel. Korten tjjd later, nadat hij een kamer heeft gekregen, gaat hy uit zonder zijn rywiel. Een uur later komt de tweede schelm in het hotel, hij heeft zich sprekend gelijkend gemaakt op den eerste, hetzelfde cosluum, hetzelfde haardje, enz. Ook by verlaat na korten tijd het hotel, komt ech ter spoedig terug, Detaalc zijn rekening en vraagt daarop van den portier zijn rij wiel. Deze bedrogen door de gelijkenis der beiden, geeft dat gaarne af. Daarna Te Berlijn zijn op een vierde ver dieping drie kinderen van 6, 4 en 2 jaar gestikt door den rook. De man was op zijn werk, de vrouw verliet des morgens voor een uurtje het huis en liet de drie kinderen in bed achter. Toen schynt een vonk uit het fornuis in een bak met lom pen en kleedingstukken gevallen te zijn. Weldra vulde nu een dichte rook de kamer. Toen een buurvrouw daarvan iets bemerkte, waren de kinderen reeds gestikt. Een vreeselijke daad heeft een in woner van Baja in Hongarye gepleegd Op een avond, dat hy te bed lag, schreide zijn kind van twee maanden vreeselijk, zoodat hij niet in slaap kon komen. Eens klaps sprong de man uit het bed, nam het kind op, stopte het den mond dicht met een ouden lap en nam daarop het kind bij de beenen en wierp het tegen den munt, zoodat het hoofdje spleet. Het kind stierf oogenblikkelyk; de vrouw schreeuwde en riep de burendezen wil den den man dooden en zouden dat zeker hebben gedaan, indien de politie niet tus- schenbeide was gekomen. - Te Dortmnnd, (Duitschland) is een 17-jarige knaap, Uelnrich Roberz, die zijn 19-jarigen broeder Wilhelm met een dolk mes doodstak, vrijgesproken door de recht bank. De gedoode leefde met zyn moeder en zijn jongeren broeder samen, de beide laatsien waren zeer fatsoenlijke, stille lie den Wilhelm echter was een dronkaard, die herhaaldelijk zyn moeder met den dood dreigde. Toen hij nu eens zyn moe der aanviel en haar wilde worgen, snelde Heinrich toe en stak hem zijn dolkmes tot aan het heft in den rug. De gestokene stierf kort daarop. De rechters beslisten, dat de jongere broeder slechts uit zelfver dediging had gehandeld. Onlangs kwam te Rome een 11-jarige kr.aap in het bureau voor het departement van onderwijs en wenschte den minister te spreken. De boden keken den knaap van het hoofd tot de voeten aan, maar daar hij verklaarde den minister een drin gende mededeeling te moeten doen over brengen, lieten zy hem ten slotte toe. Toen de jongen tegenover den minister Ba' celi stond, vertelde hij, dat hij met een vrijbiljet van Parlermo naar Rome was gereisd, dat hij sedert den vorigen dag slechts een stukje brood met kaas had ge geten, hij was de zoon van een onderwij zer en bezat ook geen moeder meer, nu verzocht bjj den minister om opneming in een opvoedingsgesticht. De minister zorgde allereerst voor spijs en drank en verschatte daarna den knaap een plaats op een inrichting van onderwys. Zondagavond heeft een schoenmaker te Hervé, na zich door drank te hebben opgewonden, in een herberg der. patroon en diens vrouw ernstig verwond en de boel stuk geslagen. Vervolgens liep hij naar buiten, sloeg bij een schilder de ruiten in en sneed den man den keel door, zoodat deze dood neerviel. Nog niet voldaan, ver wondde de woesteling een klein mei sje, dat op straat speelde, door het kind twee mes steken toe te brengen, en besloot zijn gru weldaden door een vrouw een mes tot aan het heft in de borst te duwen, zoodat ook deze ongelukkige oogenblikkelyk stierf- Den volgenden dag werd de moordenaar in een weide gevonden en gevangen genomen. Pastoor Herman Noy, van hetLim- burgsch dorp Siebengewald, is dezer dagen het slachtoffer geworden van een onaange name vergissing. De geestelijke stond in gebed veizonken voor het Genade-kapelletje in de bedevaarts plaats Kevelaar, toen eene daar knielende, aanzienlijke dame tot haren schrik bemerkte, dat zij hare beurs kwijt was. Op haar ge roep schoot een politiebeambte toe de heer Noy had toen het ongeluk te struikelen, en daar er niemand in de onmiddellijke nabijheid was, werd de pastoor voor een vermomd zakkenroller aangezien. Ofschoon hy zyne onschuld betuigde, baatte dit niet en werd hi» geboeid, onder toeloop van een nieuwsgierige en opge wonden menigte, naar de wacht opgebracht. Een hotelhouder en een bierbrouwer, die den alom beminden geestelyke goed kenden, begaven zich naar het arrestantenlokaal om zyne invrijheidstelling te bewerken hierop werd de paRtoor naar het klooster ter confrontatie gebracht en in vrybeid gesteld. En wat was nu het geval De dame vond ietwat later hare beurs terug in een anderen zak van haar kleed, waarin zij deze, zonder het te weten, gestoken had De Chineezen doen ailes andersom Hun kompas wijst naar het zuiden in plaats van naar het noorden. De mannen dragen rokken en de vrouwen broeken. De man nen dragen het haar in een langen staart, terwijl de vrouwen het haar opsteken. De kleeien worden door mannen gemaakt en de vrouwen dragen de pakken. De taal, die gesproken wordt, wordt niet geschreven en de taal, die geschreven wordt, wordt niet gesproken. Boeken worden van ach teren naar voren gelezen en aanteekeningen worden op de bladzijde boven aan gezet Wit wordt voor rouw gebruikt en bruid juffers zijn altijd in 't zwart en, in plaats van jonge meisjes, oude vrouwen. De Cbi- neesche familienaam komt vóór den voor naam en 'n Chinees schudt niet de hand van hem, die aan hem wordt voorgesteld, maar zyn'eigen hand. Schepen worden zijwaarts van stapel gelaten en het te paard stijgen gaat van rechts in plaats van links. Diners beginnen met het dessert en de laatste ge rechten zijn soep en visch. Overslag. Huwelijks-Aangiften. 12. Augustus de Vos (van Moerbeke.ï 27 j., jm. en Maria The- resia de Letter, 22 j., jd. Zaanislag. Huwelijks- \angiften. 3. Jacobus Laban de Rrjke, 24 j., jm. en Barbara Carolina Wisse. 22 j., jd. Geboorten. 3. WilhelmiRa Maria, d. van Abra ham Pieter Wisse en Maria Jannetje Leenhouts. 6. Suzanna, d. van Arie Faas en Suzanna Geel- hoedt. 14. Suzanna, d. van Adriaan van Kerk- voortïen Neeltje Faas. Krina, d. van Jan Dieleman en Hebrina IJzebaart. Een als levenloos aange geven kind van het mann. gesl. van Willem r aa» en Debora Krina Gerrits. Overlijden. 5. Martinns Hamelink, 5 w., z. van Jacobus en Neeltje Goossen. 7. Adriaan van Breen, 76 j. weduwn. van Adriana van Dixhoorn. 9. Rachel den Hamer, 57 j., wed. van Jacob Riekwel. 10. Maria Adriana Cornelissen, 13 w., d. van Jan •en Janneke Overdulve. Zuiddorpe. Huwelijks-Voltrekkingen. 11. Severinus Willems, 31 j.,jm. en Rosalia Veritrae- ten, 35 j., jd. Overlijden. 9. Angelink Rejjnebeau, 78j., wed. van Livinus Verplancke. 10. Maria Elisabeth Aers, 4 m., d. van Ednardns en Rosalia de la Ruelle. KAMP TE GLENCOE 18 Oct. Afdee lingen der Boeren vereenigen zich ten Oosten van Dundee met de hoofdmacht die van New-Castle naar Dundee oprukken KAAPSTAD. 19 Oct. Een gepantser de trein uit Mafeking ging de stelling der Boeren ver kennen. Ten noorden van deze plaats had een ontmoeting met 500 Trans valere plaats, die zware verliezen leden. De Britsche troepen hadden twee dooden en veertien gewonden. RIO DE JANEIRO. 19 Oct. Te Santos (Brasilie) is de beulenpest uitgebroken. De Directeur van betfantaren- gezelschap »Concordia« maakt bekend aan de WERKENDE LEDEN, dat de eerstvolgende repetitie zal gehouden worden od Maandag 33 October a. s.des avonds om 8 ure. C. P. MINJON. Axel, 20 Oct. '99. Het ALGEMEEN BURGERLIJK ARM BESTUUR ie Axel, zal op Zaterdag 38 October a. s., des vooi middags ten 9 ure, ten Raadhuize bij enkele inschrijving de levering van 12 Meter Bombazijn. 361/2 Keterbaai. 39 Drol. 14 Gebloemd Katoen. 88 Geel Katoen. 31/2 Aschgrauw Diemet. 14 Paar Vrouwenkousen en 2 Manskousen. MONSTERS ten Raadhuize te bezichtigen. Alleen ingezetenen der gemeente heb ben het recht om in te schrijven. Inlichtingen te bekomen bij den Ont vanger. Axel, den 9 October 1899. De President. J. VER IJZER. De Secretaris, c. van den BROEKE. De Ontvanger J. A. VAN VESSEM. BERICHT DE ONTVANGST als: VILTE SCHOENTJES, voorkinde ren VILTE- en KURKE ZOOLEN. VET en SMEER, onschadelijk voor de schoenen. Van 1 tot en met 16 October 1899. Huist. Huwelijks-Voltrekkingen. 4.Francis- cus Emilius Blommaert, 24 j., jm. en Clementina Maria Herreweijer, 19 j-, jd ir Geboorten. 4. Josepbina Catbarina Maria, d. van Petrus Josephus van Dael en Maria Pieter- nella Antonetta ïegenbosch. 13. Petrus Johannes, z. van Johannes Schopman en Jacoba Francisca Overlijden. 5. Catbarina Drabbe, 75 j., wed. van Jan Wisse. 14. Karei Bodewijk Cappaert, 65 jechtg. van Maria Rombout. Hoe-wacht. Geboorten. 2. Florimundus, z. van Petrus Wanmans en Marie Louis» Heijninck. 9. Joannes, z. van Constantinus Janssens en Ste- phania Hiel. Overlijden. 4. Arthur Joseph van Geersaem, z. van Aloijsius en Marie Leonie Sturms. 5. Rosalia de Burger, 78 j wed. van Desiré de Craecker. Augustus Vsrmandel, 75 j weduwn. uit bet eerste huwelijk van Anna Fr; cisca Taejjmans, uit het tweede huwelijk van 1 siila van de TV alle en uit bet derde huwelijk van Seraphina Stevens. 15. gopbia Ceelaert, 24 j., d. van Hypolitus en Ste- phania van Pnyvelde. Tevens ook te bekomen Verkrijgbaar alle soorten ouder twee jaar garantie. VERDER ALLE ONDERDEELEN. En tevens 1 E KOOP:

Axelsche Courant | 1899 | | pagina 3